Ухвала
від 23.04.2024 по справі 914/413/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

23.04.2024 Справа № 914/413/24

Господарський суд Львівської області у складі судді Трускавецького В. П., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін матеріали справи

за позовом: Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз», м. Львів,до відповідача:Приватного підприємства «Укрспецзахід», с. Зимна Вода Львівського р-ну Львівської обл.,про:стягнення 10'476,61 грн.Встановив:

На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» до Приватного підприємства «Укрспецзахід» про стягнення 10'476,61 грн.

Ухвалою суду від 15.02.2024 позовну заяву залишено без руху, повідомлено позивача про необхідність виправити недоліки позовної заяви, а саме: подати акт наданих послуг за червень 2023 року та докази надіслання позовної заяви з усіма додатками на юридичну адресу відповідача (81110, Львівська обл., Львівський р-н, с. Зимна Вода, вул. Яворівська, буд. 2Г).

22.02.2024 позивачем подано до суду заяву про усунення недоліків позовної заяви з додатками. Серед долучених додатків надано: акт наданих послуг за червень 2023 року, заявку приєднання до умов договору розподілу природнього газу № 094211OFRKAP056.

Ухвалою суду від 26.02.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи по суті постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Частиною першою статті 185 Господарського процесуального кодексу України суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку.

Суд при розгляді справи керується принципом верховенства права. Суд розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України (ч. 1, 2 ст. 12 ГПК України).

Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий розгляд його справи.

Право на справедливий судовий розгляд, що гарантується Статтею 6, має здійснюватися відповідно до норм закону, що передбачають наявність у сторін судового розгляду ефективного судового захисту з метою захисту їх цивільних прав (Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Белеш та інші проти Чеської Республіки»).

Разом з тим, відповідно до частини 1 статті 43 ГПК України учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами, зловживання процесуальними правами не допускається. Під добросовісністю у господарському процесі слід розуміти з необхідність сумлінної та чесної поведінки учасників справи при виконанні своїх процесуальних обов`язків і здійсненні своїх суб`єктивних прав.

Значення принципів справедливості та добросовісності поширюється не тільки на сферу виконання зобов`язань, а і на сферу користування правами, тобто, такі засади здійснення судочинства виступають своєрідною межею між припустимим використанням права (як формою правомірного поводження) та зловживанням правами (як формою недозволеного використання прав).

Вирішуючи питання про відкриття провадження у даній справі, суд врахував ціну позову, кількість поданих доказів та зважаючи на ту обставину, що на вказаній стадії не оцінює докази, дійшов висновку, що справа підлягала розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

У процесі розгляду справи по суті в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін суд з`ясував таке. У позовній заяві зазначено, що предметом спору є стягнення з ПП «Укрспецзахід» 10'476,61 грн заборгованості за послуги з розподілу природного газу. Підставами спору є обставини щодо невиконання відповідачем зобов`язань щодо оплати за Договором розподілу природного газу згідно з Заявкою-приєднання. Вказана заявка містить інформацію про її номер: 09420WGT9MFP016 та споживача: ТзОВ «Аксіс Плюс» код ЄДРПОУ 42665346, персональний ЕІС-код як суб`єкта ринку природнього газу 56ХО0000WGT9M009.

Водночас, додатками до позовної є:

- розрахунок заборгованості за розподіл природного газу для споживача ТзОВ «Аксіс Плюс» на суму 10'616,41 грн заборгованості;

- акти наданих послуг за лютий, березень, червень, серпень 2022 року травень 2023 року, липень та серпень 2023 року для споживача «ПП «Укрспецзахід»;

- лист про направлення актів наданих послуг на адресу ТзОВ «Аксіс Плюс»;

- досудове повідомлення про наявність заборгованості у розмірі 10'616,41 грн для ТзОВ «Аксіс Плюс» за угодою № 09420WGT9MFP016;

- рахунок на оплату № 63098728 для ТзОВ «Аксіс Плюс», у якому сказано борг на 01.007.2023 у суму 10'616,41 грн;

- акт звіряння від 07.11.2023 за період січень 2022 року серпень 2023 року між АТ «ОГС «Львівгаз» та ТзОВ «Аксіс Плюс»;

- опис вкладення у цінний лист, яким направлялись ПП «Укрспецзахід» (Відповідачу у справі) досудове повідомлення, повідомлення, акт звіряння, рахунок, акт виконання робіт;

- оборотно-сальдова відомість АТ «ОГС «Львівгаз» по рахунку 361 за січень 2022 року серпень 2023 року щодо контрагента ТзОВ «Аксіс Плюс» за договором 09420WGT9MFP016.

До заяви про усунення недоліків позовної заяви Позивачем долучено:

-заяву-приєднання № 094211OFRKAP056, прикольний ЕІС-код як суб`єкта ринку природного газу 56ХО00011OFRK009.

-Акт № ЛВЯ83059606 надання послуг від 03.06.2023 на суму 450,50 грн споживачем, у якому зазначено ПП «Укрспецзахід».

Так з поданих сторонами заяв по суті спору (позовної заяви, відзиву на позов, відповіді на відзив) з`ясовано, що Позивач обґрунтовує свої вимоги з посиланням на дві різні заявки-приєднання (стосуються різних юридичних осіб: Відповідача та ТзОВ «Аксіс Плюс»). Також матеріали справи містять розрахунок заборгованості, лист про направлення актів наданих послуг (без доказів надіслання), досудове повідомлення про наявність заборгованості, рахунок на оплату, акт звіряння, які стосуються ТзОВ «Аксіс Плюс», однак у позовній заяві не вказано, які обставини підтверджують вказані докази.

Водночас, позовна заява не містить деталізованого розрахунку позовних вимог щодо Відповідача, у якому були б відображені правовідносини (дебет/кредет) кожної із сторін з моменту їх виникнення, чи з моменту коли між сторонами сальдо по розрахунках складало нуль. Немає додаткових доказів, які подані щодо ТзОВ «Аксіс Плюс».

Відтак, з метою повного та всебічного з`ясування обставин справи, зібрання та оцінки відповідних доказів, забезпечуючи сторонам можливість реалізувати свої процесуальні права та виконати обов`язки, суд вважає за необхідне з власної ініціативи здійснити перехід від спрощеного позовного провадження до розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання.

Згідно ч. 6 ст. 250 ГПК України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Згідно з приписами статті 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

За змістом статті 182 ГПК України визначено, що підготовче засідання проводиться з повідомленням учасників справи, а також наведено дії, які здійснює суд у підготовчому засіданні з метою забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.

Статтею 74 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

Враховуючи, що у матеріалах справи відсутні належні та достатні докази для вирішення даного спору по суті, з урахуванням принципу обов`язковості доказування, суд дійшов висновку про необхідність призначення підготовчого засідання та надання Позивачу можливості надати письмові документально обґрунтовані пояснення щодо вищевказаних обставин. При цьому, суд дотримуючись принципу змагальності та диспозитивності надає сторонам право самостійно реалізовувати свої процесуальні права та обов`язки на власний розсуд за для доведення/спростування своїх доводів та заперечень. На виконання наведених мотивів, що кореспондуються з приписами Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у даній справі.

Керуючись ст.ст. 2, 12, 13, 15, 43, 74, 120, 121, 177, 181, 182, 233, 234, 235, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1.Перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

2.Підготовче засідання призначити на 09.05.24 о 13:15 год., яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області (адреса: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх).

3.Викликати представників сторін у підготовче засідання.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Трускавецький В.П.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення23.04.2024
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу118625801
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —914/413/24

Ухвала від 02.09.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Желік Максим Борисович

Рішення від 30.07.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 03.06.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 23.04.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 26.02.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 15.02.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні