Ухвала
від 15.04.2024 по справі 444/1417/24
ЖОВКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 444/1417/24

Провадження № 2/444/714/2024

УХВАЛА

про залишення позову без руху

15 квітня 2024 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , третя особа: Орган опіки та піклування Жовківської міської ради Львівського району Львівської області, юридична адреса: 80300 м.Жовква, вул.Львівська, 40, Львівського району Львівської області, ЄДРПОУ 44287608, про розірвання шлюбу та визначення місця проживання малолітньої дитини ,-

ВСТАНОВИВ :

В Жовківський районний суд Львівської області через електронний суд 08.04.2024 року від представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Фостяк Олега Ярославовича надійшла позовна заява до ОСОБА_2 ,третя особа:Орган опікита піклуванняЖовківської міськоїради Львівськогорайону Львівськоїобласті,про розірванняшлюбу тавизначення місцяпроживання малолітньоїдитини.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Вивчивши позовну заяву, суд дійшов переконання про наявність підстав для залишення такої без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до пунктів 5, 9 ч. 3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Позивач зазначає в позові зазначає: "Позивач та Відповідачка зареєстровані за одним місцем проживання де також зареєстрована їхня дитина. Проте фактично Позивач з Відповідачкою не проживають ще від березня 2022 року, господарство спільно не ведуть, сім`я фактично припинила своє існування. Крім того, у зв`язку з тим, що Відповідачка не працює, в трудових відносинах не перебуває і не має змоги належним чином утримувати та самостійно виховувати дитину, дитина на сьогоднішній день фактично проживає з батьком за адресою: АДРЕСА_2 ". Однак, позивачем не зазначено доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позову немайнового характеру сплачується судовий збір з фізичних осіб в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст.6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Станом на 01.01.2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становив 3028,00 грн., відтак 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1211,20 грн.

Згідно з квитанцією від 16.01.2024 року позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1211 грн. 20 коп., тобто за одну позовну вимогу.

Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами рахунків Жовківського районного суду Львівської області: ГУК Львiв/Жовківська тг /22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ)38008294, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО)899998, Рахунок отримувача UA458999980313171206000013871,Код класифікації доходів бюджету 22030101.

Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір за ще одну вимогу немайнового характеру в розмірі 1211,20 грн.

Як роз`яснено у Постанові Пленуму Верховного Суду України №11 від 21.12.2007 року «Про застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» (п. 4), суди повинні вимагати від осіб, що подали заяву, повного викладення обставин, якими обґрунтовуються дані вимоги, й посилання на засоби їх доказування. Наприклад, у заяві про розірвання шлюбу має бути зазначено дату й місце реєстрації шлюбу, мотиви його розірвання, чи є від шлюбу неповнолітні діти, при кому з батьків вони перебувають, пропозиції щодо участі подружжя в утриманні та вихованні дітей після розірвання шлюбу, чи заявляються інші вимоги, які може бути вирішено одночасно з позовом про розірвання шлюбу. До заяви додаються: свідоцтво про реєстрацію шлюбу, копії свідоцтв про народження дітей, довідки щодо розміру заробітку та інших доходів, а також усі необхідні документи відповідно до заявлених вимог.

У прохальній частині позову позивач просить вирішити питання розірвання шлюбу, а також просить визначити місце проживання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з батьком - позивачем в справі ОСОБА_1 .

Однак, позивач не вказує, чи звертався він до органу опіки та піклування з питань визначення місця проживання дитини, які заходи органом опіки та піклування вживались. До матеріалів позовної заяви не додано висновок органу опіки і піклування щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, які бажають проживати з дитиною, а також на підставі інших документів, що стосуються справи, як це передбачено ст. 19 СК України.

Верховний Суд у постанові № 200/952/18 від 15.01.2020 зазначає, що під час вирішення питання про визначення місця проживання дитини, участь органу опіки та піклування є обов`язковою, а позивач до заяви про визначення місця проживання дитини повинен надати висновок органу опіки та піклування про доцільність проживання дитини з одним із батьків, характеристики з місця проживання, роботи, місця навчання дитини (гуртків), медичні довідки (судом обов`язково враховується стан здоров`я як батьків, так і дитини), довідки про доходи (інші документи, які підтверджують матеріальне становище заявника), акти обстеження житлово-побутових умов, документи, що підтверджують право власності на житло.

До позовної заяви не надано висновку органу опіки та піклування про доцільність проживання дитини разом з одним із батьків чи клопотання про витребування такого висновку.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч.2 ст.185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищенаведене, приходжу до переконання, що позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Орган опіки та піклування Жовківської міської ради Львівського району Львівської області, про розірвання шлюбу та визначення місця проживання малолітньої дитини належить залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених вище недоліків.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Орган опіки та піклування Жовківської міської ради Львівського району Львівської області, про розірвання шлюбу та визначення місця проживання малолітньої дитини - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених в описовій частині ухвали недоліків терміном 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали.

В разі невиконання вимог судді про усунення недоліків в наданий строк, відповідно до вимог ст.185 ЦПК України, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та в апеляційному порядку не оскаржується.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя: Олещук М. М.

СудЖовківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення15.04.2024
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу118634575
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу

Судовий реєстр по справі —444/1417/24

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Ухвала від 10.06.2024

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Ухвала від 15.04.2024

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні