Справа №443/724/24
Провадження №2/443/371/24
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та
відкриття провадження у справі
26 квітня 2024 року місто Жидачів
Суддя Жидачівського районного суду Львівської області Равлінко Р.Г., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державного підприємства Дослідне господарство «Грусятичі» ІСГ Карпатського регіону НААН України про стягнення заборгованості по заробітній платі, інфляції, індексації та моральної шкоди, -
встановив:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до Державного підприємства Дослідне господарство «Грусятичі» ІСГ Карпатського регіону НААН України в якій просить стягнути з відповідача на її користь 147409,78 грн з яких: 61643,07 грн - заборгованість по заробітній платі, 5766,71 грн інфляційні витрати за вказаний період та 80000,00 грн -моральної шкоди.
Позовна заява за змістом і формою відповідає загальним вимогам, передбаченим ст.ст. 175-177 ЦПК України.
Підстави для залишення позову без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження в цивільній справі, передбачені ЦПК України, не встановлені.
Згідно з ч. 3 ст.274ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі, чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст.277ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Враховуючи предмет та підстави позову, відповідно до вимог ст.ст. 19, 274 ЦПК України, позовну заяву слід розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Разом з позовом позивачкою подано заяву про звільнення від сплати судового збору за позовну вимогу про стягнення моральної шкоди, оскільки вона є людиною похилого віку, за місцем реєстрації проживає одна, інших членів сім`ї не має, отримує мінімальну пенсію.
Пунктом 3 частини 1 статті 8 ст.8Закону України«Про судовийзбір» встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за умов, що предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
За приписами ч.2 ст.8Закону України«Про судовийзбір» суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Враховуючи наведені приписи законодавства приходжу до висновку, що клопотання позивачки ОСОБА_1 про звільнення її від сплати судового збору за позовну вимогу про стягнення моральної шкоди до задоволення не підлягає.
Відповідно до п.1.1.2 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір»за подачу фізичною особою позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», установлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 3028 грн.
В позовній заяві позивачка просить стягнути 80000,00 грн моральної шкоди, відтак сума судового збору, яка підлягає сплаті за вказану позовну вимогу становить 1211, 20 грн.
Таким чином, враховуючи, що предметом позову є захист трудових прав позивачки, позивачка не працює та отримує мінімальну пенсію, вважаю за можливе відстрочити сплату судового збору за позовну вимогу про стягнення моральної шкоди, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Керуючись ст.ст. 19, 184, 187, 260, 274, 277 ЦПК України, суддя
постановив:
Позовну заяву прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на 16травня 2024року о12год 00хв в приміщенні Жидачівського районного суду Львівської області за адресою: Львівська область, м. Жидачів, вул. Я. Мудрого, 20.
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Відстрочити ОСОБА_1 сплату судового збору за позовну вимогу про стягнення моральної шкоди, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Копію ухвали про відкриття провадження у цивільній справі, а також копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів надіслати учасникам справи, повідомивши їх про дату, час та місце судового засідання.
Встановити відповідачу строк п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позов. До відзиву повинні бути додані докази та документи, передбачені ч.5 ст. 178 ЦПК України. Роз`яснити відповідачу, що копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Встановити позивачці строк три дні з дня отримання копії відзиву для подання відповіді на відзив. До відповіді на відзив повинні бути додані докази та документи, передбачені ч.5 ст. 178 ЦПК України, згідно з вимогами ч.3 ст. 179 ЦПК України. Роз`яснити позивачці, що копія відповіді на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
Встановити відповідачу строк три дні з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення. До заперечення повинні бути додані докази та документи, передбачені ч.5 ст.178 ЦПК України, згідно з вимогами ч.3 ст. 180 ЦПК України. Роз`яснити відповідачу, що копія заперечення та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) заперечення до суду.
Роз`яснити сторонам, що вони зобов`язані подати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений строк з об`єктивних причин, сторони повинні про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Представникам осіб, які беруть участь у справі, подати до суду документи, що посвідчують повноваження представників, перелік яких передбачено статтею 62 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається, на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за веб-адресою сторінки суду: https://gd.lv.court.gov.ua.
Учасники справи та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремому оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Р.Г. Равлінко
Суд | Жидачівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2024 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 118668327 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Жидачівський районний суд Львівської області
РАВЛІНКО Р. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні