Справа № 522/6415/24
Провадження № 1-кс/522/2536/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2024 року Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , розглянувши клопотання прокурора відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_2 про арешт тимчасово вилученого майна по матеріалам кримінального провадження № 12024163470000161, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 113 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Досудовим розслідуванням встановлено, що 27.02.2024 о 20:37 годині до чергової частини ВП № 3 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що у період часу з 19:30 по 20:36 год. 27.02.2024 на території підприємства Одеської філії АТ «Укрзалізниця», а саме: на сигнальній точці №2 перегону Одеса Західна Одеса Застава 1 ЕЦ2 біля колії руху залізно дорожнього транспорту відбулось займання релейної шафи автоблокування (сигнальних установок). Ймовірною причиною пожежі є занесення стороннього джерела з невстановленою особою (групою осіб). Вищевказані дії вчинені з метою ослаблення держави, шляхом вибухів, підпалів, спрямовані на зруйнування або пошкодження об`єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, вчинене в умовах воєнного стану.
Крім того, встановлено, що 12.03.2024 о 22:02 годині виникла хибна зайнятість на перегоні Застава- 1-Застава-2 (2 км, пікет 9) в межах функціонування регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» (Малиновський район міста Одеси). У ході перевірки інформації, встановлено, що невідомими особами пошкоджено пристрій сигналізації та зв`язку, а саме релейну шафу, що відповідає за індикацію залізничного полотна (стрілочні переводи, світлофори тощо) шляхом підпалу. Пристрій знищено.
Під час розслідування даного кримінального провадження, з метою з`ясування всіх обставин вчинення зазначеного злочину, а також встановлення інших осіб, причетних до їх вчинення, до ГВ ЗНД УСБУ в Одеській області направлене доручення щодо проведення заходів, спрямованих на встановлення зазначених фактичних даних.
Також, згідно відповіді на доручення з ГВ ЗНД УСБУ в Одеській області вх. №65/16/1429 від 18.03.2024, встановлено, що до вказаної події може бути причетний ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , уродженець м. Потсдам Німеччина, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 (власник ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 ). Встановлено, що ОСОБА_3 прибув до місця скоєння злочину 12.03.2024 приблизно о 20:50 на автомобілі KIA PICANTO, д.н.з. НОМЕР_3 , 2006 р.в., оранжевого кольору, де залишив її біля адреси; АДРЕСА_3 , що підтверджується камерою зовнішнього відео-спостереження, яка встановлена на зовнішньому фасаді будівлі за вищевказаною адресою. Також встановлено, що після скоєння злочину ОСОБА_3 покинув місце скоєння злочину також на вищевказаному автомобілі приблизно о 22:05.
Так, 25.04.2024, на підставі ухвали слідчого судді Приморського районного суду міста Одеси від 24.04.2024, проведено обшук за місцем фактичного проживання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , в ході якого виявлено та вилучено речі та предмети.
Відповідно до ст. 167 КПК України, майно у вигляді речей та документів, щодо яких є Вищевказані речі містять інформацію, яка потребує дослідження в ході проведення досудового розслідування, у тому числі експертного, можливо використовувались причетними особами в ході вчинення кримінального правопорушення.
Зазначені предмети та речі мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а також можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів, та органів місцевого самоврядування, фізичних та юридичних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-виховного характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
За ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу, тобто критеріям речових доказів.
За ч. 5 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 3 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Згідно ст. 98 ч. 1 КПК України, вилучені предмети можуть бути визнані в якості речових доказів у кримінальному провадженні, у зв`язку з чим потребують додаткового поглибленого дослідження, в тому числі при проведенні судових експертиз.
Таким чином, всі вилучені в ході обшуку предмети, речі та документи, мають бути збережені для проведення подальших слідчих дій у кримінальному провадженні, для чого слідчий, прокурор, відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, повинні вжити необхідних заходів.
Обставини кримінального провадження містять достатні підстави вважати, що без вилучення і арешту у встановленому законом порядку перелічених речей, предметів та документів, вони можуть бути приховані для унеможливлення їх використання в якості речових доказів у кримінальному провадженні.
Вилучені речі, предмети та документи, відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України, містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час розслідування кримінального провадження.
Згідно ст. 167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Крім того, вилучені речі, відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України, вважаються тимчасово вилученим майном та постановою слідчого визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.
Керуючись ст.ст. 170-173 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_2 про арешт тимчасово вилученого майна задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно у кримінальному провадженні № 12024163470000161 від 28.02.2024, на предмети, які були вилучені 25.04.2024 в ході проведення обшуку за місцем фактичного проживання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , в ході якого виявлено та вилучено:
-банківську карту АТ КБ «ПриватБанк» з № НОМЕР_4 ;
-банківську карту «ПУМБ» з № НОМЕР_5 ;
-банківську карту «Акцент-Банк» з № НОМЕР_6 ;
-банківську карту «Ощадбанк» з № НОМЕР_7 ;
-флеш накопичувач марки «KINGMAX» s/n: НОМЕР_8 , об`ємом 32 GB;
-флеш накопичувач марки «Sandisk» s/n: НОМЕР_9 -016G, об`ємом 32 GB;
-зошит який має одинадцять аркушів та обкладинку рожевого кольору, з чорновими записами;
-мобільний телефон модель HRY-LX1T, IMEI1: НОМЕР_10 , IMEI2: НОМЕР_11 , з сім картою номером мобільного телефону НОМЕР_12 ;
-два корпуси гранат «Ф1» з однаковим маркуванням на донній частині «386246-83 Т» та два запали УЗРГМ-2 з маркуванням та тавруванням на спускових важелях «10-83 УЗРГМ-2349-2386-158-83», «174-79 УЗРГМ-2583»;
-мішечок зеленого кольору;
-аркуш паперу формату А4 з написом «KPRM»;
-ботинки коричневого кольору фірми «CAT» 43 розміру;
-кепку чорного кольору з написом «Forever».
Ухвалу допустити до негайного виконання.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
29.04.2024
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2024 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 118669381 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Дерус А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні