Справа № 158/694/24
Провадження № 2/0158/272/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2024 року м. Ківерці
Ківерцівський районний суд Волинської області у складі:
головуючого судді Польової М.М.,
з участю секретаря судового засідання Сороки І.Є.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2 ,
представника відповідача ОСОБА_3 ,
представника відповідачів ОСОБА_4 (в режимі відеоконференції),
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Ківерці клопотання про витребування доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, Головного управління Національної поліції у Волинській області, Волинської обласної прокуратури, Державної казначейської служби України, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про відшкодування моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, Головного управління Національної поліції у Волинській області, Волинської обласної прокуратури, Державної казначейської служби України, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про відшкодування моральної шкоди.
Позивач разом із позовною заявою подав до суду клопотання про витребування з Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області матеріалів кримінального провадження №12014030100000259, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 16.04.2014.
Клопотання обґрунтоване тим, що на даний час є необхідність у дослідженні матеріалів кримінального провадження №12014030100000259, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.04.2014.
Позивач та його представник у підготовчому засіданні клопотання підтримали та просили його задовольнити.
Представник відповідача (Волинської обласної прокуратури) у підготовчому засіданні щодо задоволення клопотання заперечив.
Представник відповідачів (Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області та Державної казначейської служби України) у підготовчому засіданні щодо вирішення клопотання поклалася на розсуд суду.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Так, частиною 3 ст. 12 та ч. 1 ст. 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Статтею 84 ЦПК України визначено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Отже, підставою для витребування доказів судом є доведена неможливість учасника справи самостійно надати такі докази.
Як слідує із матеріалів справи, на даний час у межах кримінального провадження №12014030100000259, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.04.2014, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, здійснюється досудове розслідування.
Так, норми чинного КПК України регламентують спеціальний порядок доступу (ознайомлення) учасників кримінального провадження з інформацією, створеною (одержаною) у ході досудового розслідування та судового провадження відповідної кримінальної справи. А тому доступ учасників кримінального провадження, до яких належить, зокрема, потерпілий, до інформації, створеної (одержаної) у ході досудового розслідування, забезпечується в порядку, встановленому кримінальним процесуальним законодавством.
Відповідно до ст. 56 КПК України особа, у разі визнання його потерпілим у кримінальному провадженні, має право знайомитися з матеріалами, які безпосередньо стосуються вчиненого щодо нього кримінального правопорушення, в порядку, передбаченому цим Кодексом, у тому числі після відкриття матеріалів згідно зі статтею 290 цього Кодексу, а також знайомитися з матеріалами кримінального провадження, які безпосередньо стосуються вчиненого щодо нього кримінального правопорушення, у випадку закриття цього провадження.
Питання ознайомлення потерпілого з матеріалами кримінального провадження регулюються нормами КПК України залежно від стадії кримінального провадження. При цьому, обсяг матеріалів, що можуть бути надані потерпілому для ознайомлення, вирішується стороною обвинувачення.
Разом з тим, будь-які підстави вважати, що ОСОБА_1 не має можливості ознайомитися з матеріалами кримінального провадження №12014030100000259 у порядку, визначеному КПК України, відсутні.
Крім того, представник позивача у підготовчому засіданні підтвердив, що відсутні перешкоди в отриманні ними вказаних документів самостійно.
Також матеріали позовної заяви та клопотання не містять доказів звернення позивача до Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області у порядку, визначеному КПК України, та вжиття ним у встановленому порядку вичерпних заходів щодо отримання таких доказів самостійно.
Відтак, на переконання суду, за умови звернення до слідчого у спосіб, визначений КПК України, позивач не позбавлений можливості ознайомитися з матеріалами кримінального провадження та отримати вказані докази самостійно.
Крім того, у порушення вимог ч. 2 ст. 84 ЦПК України у клопотанні не зазначено, які конкретно докази необхідно витребувати з матеріалів кримінального провадження №12014030100000259, не конкретизовано, які саме документи у матеріалах кримінального провадження мають значення для розгляду даної справи, та не обґрунтовано обставини, які можуть підтвердити ці докази, або аргументи, які вони можуть спростувати.
На підставі наведеного, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення клопотання позивача про витребування доказів.
Керуючись статтями 13, 84, 95, 260 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні клопотання позивача про витребування з Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області матеріалів кримінального провадження №12014030100000259, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16 квітня 2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено 29 квітня 2024 року.
Суддя Ківерцівського районного суду М.М. Польова
Суд | Ківерцівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2024 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 118676950 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду |
Цивільне
Ківерцівський районний суд Волинської області
Польова М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні