Справа № 158/694/24
Провадження № 2/0158/272/24
У Х В А Л А
про проведення експертизи та
зупинення провадження у справі
15 травня 2024 року м. Ківерці
Ківерцівський районний суд Волинської області у складі:
головуючого судді Польової М.М.,
з участю секретаря судового засідання Сороки І.Є.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2 ,
представника відповідача ОСОБА_3 ,
представника відповідача ОСОБА_4 (в режимі відеоконференцзв`язку),
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Ківерці клопотання позивача про призначення судової психологічної експертизи у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, Головного управління Національної поліції у Волинській області, Волинської обласної прокуратури, Державної казначейської служби України, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про відшкодування моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, Головного управління Національної поліції у Волинській області, Волинської обласної прокуратури, Державної казначейської служби україни, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про відшкодування моральної шкоди.
Позивачем подано до суду клопотання про призначення судової психологічної експертизи, на вирішення якої поставити питання: Чи є ситуація, що досліджується за справою, психотравмувальною для позивача ОСОБА_1 ? Чи спричинені ОСОБА_1 страждання (моральна шкода) за умов ситуації викладеній у позовній заяві, що досліджується у справі? Якщо ОСОБА_1 завдані страждання (моральна шкода), який можливий розмір становить грошова компенсація за завдані страждання (моральну шкоду)? Проведення експертиз доручити експертам Львівської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України».
Позивач та його представник у підготовчому засіданні клопотання про призначення експертизи підтримали та просили його задовольнити.
Представник відповідача (Волинської обласної прокуратури) у підготовчому засіданні щодо задоволення клопотання заперечив, оскільки на даний час не доведено факту протиправної поведінки відповідача.
Представник відповідачів (Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області та Державної казначейської служби України) у підготовчому засіданні щодо вирішення клопотання поклалася на розсуд суду.
Представник відповідачів (Головного управління Національної поліції у Волинській області та Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області) у підготовче засідання не прибула, подала до суду заяву про розгляд справи без її участі.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши письмові докази, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно із ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, висновками експертів.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 102 ЦПК України висновок експерта - це докладний опис проведених експертних досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, постановлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством. Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Предметом висновку експерта не можуть бути питання права.
Частина 1 ст. 103 ЦПК України передбачає, що суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Враховуючи, що для правильного вирішення справи потрібні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, суд вважає за необхідне призначити у справі судову психологічну експертизу, проведення якої доручити експертам Львівської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України».
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Керуючись статтями 103, 105, 252, 253, 352-354 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання позивача про призначення експертизи задовольнити.
Призначити у справі судову психологічну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
1) Чи є ситуація, що досліджується за справою, психотравмувальною для позивача ОСОБА_1 ?
2) Чи спричинені ОСОБА_1 страждання (моральна шкода) за умов ситуації викладеній у позовній заяві, що досліджується у справі?
3) Якщо ОСОБА_1 завдані страждання (моральна шкода), який можливий розмір становить грошова компенсація за завдані страждання (моральну шкоду)?
Проведення експертизи доручити експертам Львівської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України» (79021, Львівська область, м. Львів, вул. Кульпарківська, буд. 95).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України за дачу завідомо неправдивого висновку або відмову від виконання покладених на них обов`язків.
Для проведення даної експертизи надати експертам матеріали даної цивільної справи.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .
Роз`яснити сторонам, що відповідно до вимог ст. 109 ЦПК України у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали виготовлено 15 травня 2024 року.
Суддя Ківерцівського районного суду М.М. Польова
Суд | Ківерцівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2024 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 119045405 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду |
Цивільне
Ківерцівський районний суд Волинської області
Польова М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні