233 Справа № 233/2431/24
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
29 квітня 2024 року
Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Бєлостоцька О.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про усиновлення малолітньої дитини, заінтересовані особи - Костянтинівська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області, яка діє на виконання повноважень виконавчого комітету Костянтинівської міської ради, як Органу опіки та піклування, ОСОБА_2 , Дружківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Донецькій області управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просить дозволити йому усиновити малолітню дитину ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; зобов`язати Дружківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Донецькій області управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції внести зміни до актового запису № 68 від 09.02.2011 року про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилася у м.Костянтинівка Донецької області, складений відділом державної реєстрації актів цивільного стану по м. Костянтинівці Костянтинівського міськрайонного управління юстиції у Донецькій області (свідоцтво про народження, серії НОМЕР_1 ), а саме: змінити відомості про батька дитини ОСОБА_4 на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Костянтинівка Донецької області, громадянина України; змінити прізвище дитини з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_3 », по-батькові - з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; інші відомості щодо дати та місця народження дитини залишити без змін.
Заява не відповідає вимогам цивільно-процесуального законодавства з наступних підстав.
Частиною 5 ст.177 ЦПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною 2 пунктом 4 ст. 311 ЦПК України, передбачено, що до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи: документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням.
Всупереч наведених норм закону, заявник не додав до заяви вищезазначених документів та не вказав у своїй заяві по їх відсутність.
Крім того, із долучених до заяви доказів неможливо дійти висновку про відсутність передбачених ст.212 СК України обставин, які перешкоджають усиновленню, а саме, не долучено доказів на підтвердження того, що заявник не обмежувався у дієздатності, не визнавався недієздатним, не позбавлявся батьківських прав.
Нормами п. 4 ч.1 ст.212 СК України передбачено, що не можуть бути усиновлювачами особи, які були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім`ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини.
Заявником не надано доказів (довідки відповідного змісту) на підтвердження відсутності обставин, передбачених п.4 ч.1 ст.212 СК України.
Крім того, відповідно до ч.4 ст.175 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Заявником не сплачено судовий збір, натомість він посилається в заяві на п.14 ч.2 ст.3 Закону України «Про судовий збір» як на підставу звільнення від сплати судового збору, що є безпідставним.
Відповідно до п. 14 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.
Відповідно до ч.1 ст.59 ЦПК України права, свободи та інтереси малолітніх осіб віком до чотирнадцяти років захищають у суді відповідно їхні батьки, усиновлювачі, опікуни чи інші особи, визначені законом.
ОСОБА_1 звертається до суду із заявою, в якій просить дозволити йому усиновити малолітню дитину ОСОБА_3 , що не є підставою для звільнення його від сплати судового збору, оскільки на момент подання заяви він ще не є усиновлювачем, представником, або опікуном ОСОБА_3 , в розумінні ч.1 ст.59 ЦПК України.
Таким чином, заявнику необхідно сплатити судовий збір за подання заяви про усиновлення малолітньої дитини.
Порядок сплати судового збору та його розміри визначені Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду заяви окремого провадження справляється судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено у 2024 році прожитковий мінімум працездатних осіб: з 1 січня 2024 року - 3028,00 гривень.
Таким чином, відповідно до ставок судового збору, встановлених Законом України «Про судовий збір», за подання до суду цієї заяви слід сплатити судовий збір в розмірі 605,60 грн (3028 грнх 0,2).
Частиною 1 статті 9 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Тобто судовий збір підлягає сплаті за подання даної заяви на розрахунковий рахунок (IBAN) UA438999980313151206000005692, Отримувач коштів - Донецьке ГУК/Костянтинів. МТГ/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37967785, Банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.податків), Код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Вивчивши подану заяву та долучені до неї документи, прихожу до висновку, що заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст. 177, 311 ЦПК України. Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, оскільки встановлено, що заяву подано з порушенням наведених вище вимог ЦПК України, вважаю за необхідне заяву ОСОБА_1 про усиновлення малолітньої дитини залишити без руху, повідомивши про це заявника, та надати строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про усиновлення малолітньої дитини, заінтересовані особи - Костянтинівська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області, яка діє на виконання повноважень виконавчого комітету Костянтинівської міської ради, як Органу опіки та піклування, ОСОБА_2 , Дружківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Донецькій області управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність виправити зазначені недоліки заяви у строк, що не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали суду.
Роз`яснити, що інакше заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2024 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 118678101 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Бєлостоцька О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні