Справа № 3-729/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 березня 2011 року
Суддя Біляївського районного суду Одеської області Драніков С.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Біляївського РВ УМВС України в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина
України, проживає за адресою:
АДРЕСА_1 .
за ст. 175-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
В С Т А Н О В И В :
09.02.2011 року о 22 год. 00 хв. в с. Троїцьке по вул. К. Маркса гр.-н ОСОБА_1 , курив тютюнові вироби, а саме цигарки, у громадському місці.
До судового засідання ОСОБА_1 , не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, перевіривши матеріали адміністративної справи, приходить до висновку, що дана справа підлягає закриттю за відсутністю у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 175-1 КУпАП, виходячи із наступного.
Так, згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ч.1 ст.175-1 КУпАП особа не має права курити тютюнові вироби у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради.
Згідно ст.13 Закону України «Про заходи впливу щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров`я населення`від 22.09.2005 року № 2899-IV забороняється куріння тютюнових виробів: 1) у ліфтах і таксофонах; 2) у закладах охорони здоров`я; 3) у навчальних та освітньо-виховних закладах; 4) на дитячих майданчиках; 5) на спортивних майданчиках; 6) у під`їздах жилих будинків; 7) у підземних переходах; 8) у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення). Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: 1) у закладах громадського харчування; 2) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; 3) у приміщеннях закладів культури; 4) у приміщеннях закритих спортивних споруд; 5) у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності. У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено!».
Отже, у Законі України «Про заходи впливу щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров`я населення`до переліку заборонених місць куріння громадські місяця не відносяться.
Крім того, в матеріалах адміністративної справи відсутнє відповідне рішення Яськівської сільської ради Біляївського району Одеської області, згідно якого, куріння у вищевказаному місці забороняється.
Таким чином, посадова особа, яка складала протокол про адміністративне правопорушення, повинна була всебічно, повно й об`єктивно з`ясувати всі обставин вчиненого правопорушення, а не формально зафіксувати у протоколі про адміністративне правопорушення факт куріння ОСОБА_1 тютюнових виробів у громадському місці.
Сама по собі обставина, що ОСОБА_1 курив сигарету на території с. Троїцьке по вул. К. Маркс не може бути достатньою підставою для притягнення його до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 175-1 КУпАП.
З урахуванням того, що ні в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, ані під час розгляду справи не встановлено об`єктивної сторони даного правопорушення, тому суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 175-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Тому, враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 9, 175-1, 247, 283, 284, 294 КУпАП, ст.13 Закону України «Про заходи впливу щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров`я населення», суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.175-1 ч.1 КУпАП щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , закрити за відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга чи протест прокурора до апеляційного суду Одеської області через Біляївський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя:
Суд | Біляївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2011 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 118695949 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Біляївський районний суд Одеської області
Драніков С. М.
Адмінправопорушення
Міжгірський районний суд Закарпатської області
Цімбота В. І.
Адмінправопорушення
Червоноградський міський суд Львівської області
Савуляк Р. В.
Адмінправопорушення
Кагарлицький районний суд Київської області
Закаблук О. В.
Адмінправопорушення
Рогатинський районний суд Івано-Франківської області
Лошак О. О.
Адмінправопорушення
Перемишлянський районний суд Львівської області
Гулид Р. М.
Адмінправопорушення
Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області
Войнаревич М. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні