Справа № 606/614/24
Ухвала
29 квітня 2024 року м. Теребовля
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
в складі головуючого судді Марціцкої І.Б.
присяжних Кулик Т.І., Нич А.П.
з участю секретаря Пасько І.Б.
заявника ОСОБА_1
представника ОСОБА_2 адвоката Кобринчук О.М.
розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки та піклування Теребовлянської міської ради про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна,-
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Теребовлянського районного суду Тернопільської області знаходиться цивільна справа за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки та піклування Теребовлянської міської ради про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна.
Відповідно до вимог ч. 3. 4 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом. Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
ОСОБА_1 клопотав про призначення судово-психіатричної експертизи, яке обґрунтовано тим, що ОСОБА_2 є інвалідом дитинства 1 підгрупа А, відповідно до висновку ЛКК № 209 потребує постійного стороннього догляду. Для перевірки психічного стану ОСОБА_2 та визначення його цивільної дієздатності виникла необхідність у проведенні відносно останнього судово-психіатричної експертизи. Проти задоволення вказаного клопотання представник ОСОБА_2 адвокат Кобринчук О.М. не заперечувала.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Згідно ч. 1ст. 105 ЦПК України, призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити, зокрема психічний стан особи.
Відповідно до ч. 1ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Крім того, відповідно до п. 5 ч.1ст. 252 ЦПК Українисуд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи. Беручи до уваги те, що для вирішення питань, які стосуються встановлення психічного стану особи, необхідні спеціальні знання в галузі судової психіатрії, вважаю, що по справі слід призначити судово-психіатричну експертизу з метою встановлення психічного стану здоров`я ОСОБА_2 . Проведення вказаної експертизи доручити експертам Тернопільської філії судово-психіатричної експертизи Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я».
Відповідно до п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України провадження у цивільній справі підлягає зупиненню на час проведення експертизи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 103, 105, 187, 252, 260, 261, 293-297, 353-354 ЦПК України, -
у х в а л и в:
Призначити вцивільній справі№606/614/24за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки та піклування Теребовлянської міської ради про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна, судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
-Чи хворіє ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , будь-яким психічним розладом або захворюванням?
-Якщо так, то чи спричиняє це психічне захворювання хронічний, стійкий психічний розлад?
- Чи здатний ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, внаслідок наявності психічного захворювання(розладу)?
- Чи потребує ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 стороннього догляду?
Проведення даної експертизи доручити експертам Тернопільської філії судово-психіатричної експертизи Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я» в місячний строк з дня отримання ними ухвали суду.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України за давання завідомо неправдивого висновку і відмову від давання висновку.
В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи №606/614/24.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, до Тернопільського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції, у 15-денний строк з дня проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу судуякщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя І.Б. Марціцка
Присяжні: Кулик Т.І.
Нич А.П.
Суд | Теребовлянський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2024 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 118701606 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
Марціцка І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні