Ухвала
від 30.04.2024 по справі 451/575/24
РАДЕХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

30 квітня 2024 року

Справа №451/575/24 Провадження № 2-о/451/30/24

Суддя Радехівського районного суду Львівської області Семенишин О.З., розглянула заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки і піклування Радехівської міської ради, про визнання ОСОБА_2 недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,

УСТАНОВИЛА:

26 квітня 2024 року до Радехівського районного суду Львівської області звернувся ОСОБА_1 із заявою про визнання ОСОБА_2 недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, яка розподілена судді Семенишин О.З

Проаналізувавши заяву та додані матеріали справи №451/575/24 вважаю, що заяву необхідно залишити без руху, надавши заявнику час для усунення недоліків з огляду на таке.

Заява, подана в порядку окремого провадження за формою та змістом повинна відповідати вимогам ст. 175, 177 ЦПК України, а також вимогам статті 295 - 297 цього Кодексу.

Пунктом 2 частини 3 статті 175 ЦПК України визначено, що позовна заява має містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Відповідно до ч. 1 ст. 299 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її адвоката та представника органу опіки та піклування.

Так, у вступній частині заяви не вказано ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) особи, стосовно якої буде розглядатись справа про визнання її недієздатною, її місцезнаходження, реєстраційний номер облікової картки платника за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян, інші засоби зв`язку.

Відповідно до ч. 3 ст. 297 ЦПК України у заяві про визнання фізичної особи недієздатною мають бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Подана до суду заява таких обставин не містить.

Замість викладення конкретних для цієї справи обставин, зазначено лише, що ОСОБА_3 є інвалідом з дитинства першої групи та потребує постійного стороннього догляду та нагляду, та викладені загальні правові норми, в заяві відсутнє викладення обставин, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Відсутність зазначених відомостей позбавить суд в подальшому вирішити питання щодо призначення судово-психіатричної експертизи - однієї з найважливіших процесуальних дій, яка має бути проведена в ході підготовки до судового розгляду справ про визнання фізичної особи недієздатною.

Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Частиною третьою статті 296 ЦПК України встановлено, що заяву про визнання фізичної особи недієздатною може бути подано членами її сім`ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом.

Однак, заявник не додає жодних доказів на підтвердження того, що він є членом сім`ї особи, відносно якої ставиться питання про визнання недієздатною.

Також, відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦК України, суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

Згідно із ч. 1 ст. 300 ЦПК України, суд вирішує питання щодо призначення над недієздатною особою піклувальника або опікуна не інакше, як за поданням органу опіки та піклування. Тобто, нормами законодавства передбачено чіткий порядок призначення над недієздатними особами опіки, а саме - за поданням відповідного органу.

Всупереч вищезазначеним вимогам закону заявником до заяви не додано висновок органу опіки та піклування про можливість призначення його опікуном, а також доказів того, що він звертався з приводу цього питання до органу опіки та піклування.

Крім того, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (ч. 2, ч. 3, ч. 4, ч. 5 ст. 95 ЦПК України).

Між тим, додані до матеріалів позовної заяви письмові докази не засвідчені належним чином у відповідності до вимог ст. 95 Цивільного процесуального кодексу України.

Оскільки справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, то відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175-177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. 175, 177, 185, 258-261, 293, 295 - 297, 353 ЦПК України, суддя,

УХВАЛИЛА:

заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа виконавчий комітет Радехівської міської ради, про визнання ОСОБА_2 недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна залишити без руху.

Надати заявнику строк п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху для усунення недоліків, а саме:

- подати нову редакцію позовної заяви, у якій у вступній частині заяви вказати ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) особи, стосовно якої буде розглядатись справа про визнання її недієздатною, її місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків, інші засоби зв`язку;

- у заяві викласти обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад ОСОБА_2 , внаслідок чого вона не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними;

- додати докази на підтвердження того, що заявник є членом сім`ї (чоловіком сестри) особи, відносно якої ставиться питання про визнання недієздатною;

- до заяви додати висновок органу опіки та піклування про можливість призначення ОСОБА_1 опікуном чи докази того, що він звертався з приводу цього питання до органу опіки та піклування;

- додати докази, що підтверджують вказані обставини у заяві, засвідчені належним чином відповідно до вимог ст. 95 Цивільного процесуального кодексу України.

Роз`яснити заявнику, що в разі якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, заява вважається неподаною і повертається заявникові.

Копію ухвали надіслати заявнику.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://rh.lv.court.gov.ua/sud1317/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

СуддяСеменишин О. З.

СудРадехівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення30.04.2024
Оприлюднено01.05.2024
Номер документу118704666
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:

Судовий реєстр по справі —451/575/24

Рішення від 14.10.2024

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Семенишин О. З.

Рішення від 14.10.2024

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Семенишин О. З.

Ухвала від 09.09.2024

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Семенишин О. З.

Ухвала від 27.08.2024

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Семенишин О. З.

Ухвала від 24.05.2024

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Семенишин О. З.

Ухвала від 14.05.2024

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Семенишин О. З.

Ухвала від 09.05.2024

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Семенишин О. З.

Ухвала від 30.04.2024

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Семенишин О. З.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні