Постанова
від 04.07.2011 по справі 2-а-752/11
БІЛЯЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Біляївський районний

Кіпенко 1м. Біляївка Біляївський район Одеська область Україна 67600

04.07.201104 липня 2011 року

Суддя Біляївського районного суду Одеської області Крачкова С.В. розглянувши відповідно ст.183-2 КАС України в порядку скороченого провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Біляївському районі про визнання відмови відповідача безпідставною та зобов`язання нарахувати та виплатити підвищення до пенсії як «дитині війни»

В С Т А Н О В И Л А:

Позивачка звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати відмову Управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області щодо нарахування та виплати їй підвищення до пенсії як «дитині війни» протиправною і зобов`язати вказане Управління здійснити нарахування та виплатити у повному обсязі недоплачене підвищення до пенсії за період з грудня 2010 по травень місяць 2011 року в сумі 1353 грн. 60 коп

Свої вимоги мотивує тим, що відповідно до ст. ст. 1, 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" вона є дитиною війни, а Управління Пенсійного фонду України в Біляївському районі Одеської області повинно щомісячно виплачувати їй підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Однак в період з грудня 2010 року по травень 2011 року їй не виплачувалося зазначене підвищення до пенсії, у зв`язку з чим вона звернулась до суду за захистом своїх прав.

Ухвалою Біляївського районного суду Одеської області від 21 червня 2011 року по справі було відкрито скорочене провадження за приписами ст. 183-2 КАС України. Копія ухвали суду була отримана відповідачем 23.06.2011 року, який, у строки, передбачені ч. 3 ст. 183-2 КАС України, подав письмові заперечення, в яких просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог за його безпідставністю, вважає, що позивачу нараховано та виплачено зазначене підвищення в повному обсязі відповідно діючого законодавства.

Згідно з п. 1 ч. 5 ст. 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше п`яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.

З врахуванням того, що у справі наявні та достатні докази, суддя приходить до висновку про можливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання, відтак суддя у відповідності до п.2 ч.4 ст.183-2 КАС України розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Оцінивши повідомлені позивачкою обставини, приймаючи до уваги заперечення відповідача, суддя вважає їх достатніми для прийняття рішення та часткового задоволення позову з наступних підстав.

Ст. 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" №2195 від 18.11.04 року (зі змінами) визначено, що дитина війни - це особа, яка є громадянином України, та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.

Згідно ст. 6 вказаного Закону дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянкою України, а тому належить до соціальної категорії "Дитина війни" і має право на пільги, встановлені законодавством України для дітей війни, що підтверджується копією паспорту на її ім`я серії НОМЕР_1 та посвідченням в якому є відмітка, що їй присвоєно статус дитина війни.

Позивачка знаходиться на пенсійному обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області, а тому вказане Управління зобов`язане здійснювати перерахунок та виплату їй пенсії, а також підвищення до пенсії, передбачене ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

Але 03 червня 2011 року на своє звернення ОСОБА_1 отримала від відповідача відмову щодо встановлення надбавки як дитині війни .

Розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими частиною першою статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає, а тому суд не приймає до уваги посилання відповідача на ч. 3 ст. 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", викладені в його письмовому запереченні, про те, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абз. 1 ч. 1 цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом, оскільки наявність такої норми за відсутності іншого мінімального розміру пенсії за віком не є підставою для відмови в реалізації позивачу конституційної гарантії та права на отримання підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як дитині війни.

Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.

Дія ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» Законом України «Про державний бюджет України на 2010 рік» не зупинена, а тому позивачка має право на отримання вказаного підвищення до пенсії.

Суд не приймає до уваги заперечення відповідача в тій частині, що фінансування ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни`проводиться з Державного бюджету України, а не з бюджету Пенсійного фонду України з наступних підстав.

Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2007 № 1261, основними завданнями Пенсійного фонду є керівництво та управління солідарною системою загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення (перерахунок) пенсій, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством. Згідно з Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2, управління Пенсійного фонду в районах, містах, районах у містах забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, безпосередньо призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії та інші виплати відповідно до чинного законодавства.

Частиною 2 ст 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування`передбачено, що нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Суд приймає до уваги відсутність законодавчого обмеження щодо виконання вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни`від 18.11.2004 року, при цьому суд не вважає, що відсутність у Державному бюджеті України видатків на виплату державної соціальної допомоги дітям війни є підставою для невиконання вимог Закону з боку відповідача щодо виплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії , як дитині війни.

У відповідності до ст. 9 ч.4 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, Закону України, міжнародному договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Таким чином, суд доходить висновку про те, що позивачка має право на перерахунок підвищення у розмірі 30% надбавки до мінімальної пенсії за віком, з урахуванням сплачених їй додаткових виплат, тому орган державної влади, до якого відноситься адміністративний відповідач Управління Пенсійного фонду України в Біляївському районі Одеської області, не може свідомо відмовляти у цих виплатах, та виплачувати допомогу нижчу, ніж передбачено Законом, у зв`язку з чим суд вважає протиправною відмову у нарахуванні і виплаті позивачці підвищення до пенсії як дитині війни, виходячи з розміру 30 відсотків мінімального розміру пенсії за віком за період з 09 грудня 2010 року по 09 червня 2011 року з урахуванням виплачених сум.

Вимоги позивачки про стягнення з відповідача на її користь недоплаченого підвищення в сумі 1353 грн. 60 коп. задоволенню не підлягають, оскільки такі виплати позивачці не були нараховані, а суд не може перебирати на себе функцію здійснення перерахунку та нарахування даного виду державної допомоги замість органу, на який покладено такі повноваження. А тому, суд не зазначає конкретні суми нарахування, оскільки це є повноваженнями органів Пенсійного фонду.

У відповідності до ч. 1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 22, 46, 55, 58 Конституції України, ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни`від 18.11.2004 року, ст.ст. 7, 9, 11, 13, ч. 1 ст. 41, ст.ст. 159, 160, 161, 162, 163, 167,256 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Біляївському районі про визнання відмови відповідача безпідставною та зобов`язання нарахувати та виплатити підвищення до пенсії як «дитині війни»- задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України в Біляївському районі Одеської області щодо невиплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії як «дитині війни» за період з 09 грудня 2010 року по 09 червня 2011 року.

Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в Біляївському районі Одеської області нарахувати і виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії передбачене ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни`від 18.11.2004 року у розмірі 30 відсотків мінімального розміру пенсії за віком відповідно ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування`за період за період з 06 грудня 2010 року по 06 червня 2011 року включно з урахуванням виплачених сум за даний період.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Допустити негайне виконання постанови суду .

На постанову суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня отримання її копії до Одеського апеляційного адміністративного суду через Біляївський районний суд.

Суддя: Крачкова С.В.

СудБіляївський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення04.07.2011
Оприлюднено01.05.2024
Номер документу118706174
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а-752/11

Постанова від 14.02.2011

Адміністративне

Суворовський районний суд м.Одеси

Мунтян О. О.

Ухвала від 14.02.2011

Адміністративне

Суворовський районний суд м.Одеси

Мунтян О. О.

Постанова від 04.07.2011

Адміністративне

Біляївський районний суд Одеської області

Крачкова С. В.

Ухвала від 18.04.2011

Адміністративне

Рівненський районний суд Рівненської області

Сидоренко С.М.

Ухвала від 18.04.2011

Адміністративне

Рівненський районний суд Рівненської області

Сидоренко С.М.

Постанова від 24.05.2011

Адміністративне

Рівненський районний суд Рівненської області

Сидоренко С.М.

Ухвала від 16.03.2011

Адміністративне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Чопик В. В.

Ухвала від 18.02.2011

Адміністративне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Чопик В. В.

Ухвала від 30.06.2011

Адміністративне

Володарський районний суд Донецької області

Демочко Т. Є.

Ухвала від 11.01.2019

Адміністративне

Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області

Линдюк В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні