Справа № 2-а-752/11
Номер провадження № 6-а/699/2/19
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження
11.01.2019 року м. Корсунь-Шевченківський
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Линдюка В.С.,
секретар судового засідання Сміян А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи - Управління державної виконавчої служби ГТУЮ в Черкаській області, Головне управління державної казначейської служби у Черкаській області, про заміну сторони виконавчого провадження,
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернулася до Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області з вказаною заявою, у якій просить замінити сторону виконавчого провадження - стягувача ОСОБА_2 його правонаступником ОСОБА_1.
Свою заяву заявник мотивує тим, що 13.05. 2013 року помер її чоловік ОСОБА_2 Постановою Корсунь-Шевченківського районного суду від 24.02.2011 року (справа № 2-а-752/11) визнано протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області та зобов'язано здійснити перерахунок доплати до пенсії ОСОБА_2 як особі, яка проживає у 4 зоні посиленого радіоекологічного контролю, та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як потерпілій особі від аварії на ЧАЕС, віднесеній до 4 категорії, відповідно до вимог ст.ст. 39, 51 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , за період з 24.07.2010 року по 24.01.2011 року, включно, за мінусом виплачених сум за вказаний період. Вказана постанова набрала законної сили 31.08.2011 року.
Оскільки ОСОБА_2 помер, заявник є спадкоємцю його майна за законом, а тому необхідно замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Учасники справи у засідання не з'явилися, що у відповідності до ч. 2 ст. 379 КАС України не перешкоджає судовому розгляду.
Оскільки учасники справи у судове засідання не з'явились, у відповідності до ч. 13 ст. 10, ч. 4 ст. 229 КАС України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Вивчивши доводи поданої заяви, встановивши фактичні обставини справи, суд прийшов до висновку, що вона підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що постановою Корсунь-Шевченківського районного суду від 24.02.2011 року (справа № 2-а-752/11) визнано протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області та зобов'язано здійснити перерахунок доплати до пенсії ОСОБА_2 як особі, яка проживає у 4 зоні посиленого радіоекологічного контролю, та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як потерпілій особі від аварії на ЧАЕС, віднесеній до 4 категорії, відповідно до вимог ст.ст. 39, 51 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , за період з 24.07.2010 року по 24.01.2011 року, включно, за мінусом виплачених сум за вказаний період.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 31.08.2011 року апеляційна скарга УПФ України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області залишена без задоволення, а постанова Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 24.02.2011 року залишена без змін.
Свідоцтвом про смерть серія І-СР № 206124, виданим Шендерівською сільською радою Корсунь-Шевченківського району Черкаської області 14.05.2013 року, зафіксовано факт смерті стягувача ОСОБА_2
Заявник є спадкоємцем майна стягувача першої черги за законом та прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвами про право на спадщину за законом НАК 627235, НАК 627234, виданими 20.02.2015 року державним нотаріусом Корсунь-Шевченківської державної нотаріальної контори ОСОБА_3
Відповідно до ч. 1 ст. 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Згідно з ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Заміна сторони виконавчого провадження відбувається у разі вибуття однієї зі сторін (стягувача або боржника), зокрема, внаслідок смерті або реорганізації. Заміна сторони полягає у вступі на її місце правонаступника (спадкоємця).
За змістом глави 47 ЦК України під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов'язків від правопопередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Так, підставою правонаступництва є смерть громадянина, що був стороною виконавчого провадження, оголошення його померлим, реорганізація юридичної особи, відступлення права вимоги, переведення боргу.
Положеннями ч.ч. 1, 2 ст. 7 КАС України встановлено, що суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 2 Закону України Про гарантії держави щодо виконання судових рішень , держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є, зокрема, державний орган.
Згідно ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
У рішенні Європейського Суду України з прав людини від 29.06.2004 у справі Півень проти України визначено, що право на судовий розгляд, гарантоване ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, також захищає і виконання остаточних та обов'язкових судових рішень, які у країні, яка поважає верховенство права, не можуть залишаться невиконаними, завдаючи шкоди одній стороні.
Положеннями ст. 52 КАС України визначено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником.
Враховуючи викладене з метою забезпечення виконання рішення суду, що набрало законної сили, суд дійшов висновку про необхідність заміни сторони виконавчого провадження, а саме стягувача ОСОБА_2, який помер 13.05.2013 року, на спадкоємця його майна першої черги за законом ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Вказана позиція узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України (справа № 2-а-1864/10, постанова від 03.05.2018 р.), які відповідно до ст. 13 Закону України Про судоустрій і статус суддів є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права, та для інших судів України, при застосуванні таких норм права.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 243, 248, 379, 295, 256, п.15.15 розділу VII Перехідні положення КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
Замінити стягувача ОСОБА_2, який помер 13.05.2013 року, у виконавчому провадженні щодо виконання постанови Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 24.02.2011 року в адміністративній справі № 2-а-752/11, його правонаступником ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с. Шендерівка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, зареєстрована та жителька вул. Ватера, 2, с. Шендерівка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, НОМЕР_1, виданий 19.11.1997 року Корсунь-Шевченківським РВ УМВС України в Черкаській області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскарженою до Шостого апеляційного адміністративного суду через Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Суддя Линдюк В.С.
Суд | Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2019 |
Оприлюднено | 16.01.2019 |
Номер документу | 79178782 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
Линдюк В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні