ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128
УХВАЛА
30.04.2024 Справа № 914/2554/23
За первісним позовом: Приватного підприємства Пасічний заїзд, м. Львів
до відповідача: Акціонерного товариства Оператор газорозподільної системи Львівгаз, м. Львів
про визнання протиправним та скасування рішення комісії з розгляду акту про порушення, скасування здійсненого донарахування
За зустрічним позовом: Акціонерного товариства Оператор газорозподільної системи Львівгаз, м. Львів
до відповідача: Приватного підприємства Пасічний заїзд, м. Львів
про стягнення вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу у розмірі 3 401 507,74 грн
Суддя Наталія Мороз
за участю секретаря с/з Соломії Дицької
Представники:
Від позивача за первісним позовом: Новосядло В. Р., Юринець М. З.-директор
Від відповідача за первісним позовом: ОСОБА_1 .
Суть спору:
В провадженні Господарського суду Львівської області перебуває справа за позовом Приватного підприємства Пасічний заїзд до відповідача Акціонерного товариства Оператор газорозподільної системи Львівгаз про визнання протиправним та скасування рішення комісії з розгляду акту про порушення, скасування здійсненого донарахування та за зустрічним позовом Акціонерного товариства Оператор газорозподільної системи Львівгаз до відповідача Приватного підприємства Пасічний заїзд про стягнення вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу у розмірі 3 401 507,74 грн.
Ухвалою від 13.03.2024 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті в судовому засіданні на 02.04.2024.
02.04.2024 в судовому засіданні оголошувалась перерва до 30.04.2024, про що представники сторін ознайомлені під розписку.
В судове засідання 30.04.2024 представники сторін з`явились, дали пояснення по суті спору.
Відповідно до ст.2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Основними засадами (принципами) господарського судочинства є верховенство права, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, гласність і відкритість судового процесу та його повне фіксування технічними засобами, змагальність сторін, диспозитивність, пропорційність, обов`язковість судового рішення, забезпечення права на апеляційний перегляд справи, забезпечення права на касаційне оскарження судового рішення у визначених законом випадках, розумність строків розгляду справи судом, неприпустимість зловживання процесуальними правами, відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (ст. 2 ГПК України).
Згідно з ст. 177 ГПК України, завданням підготовчого провадження є зокрема, остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Положення ст. 80 ГПК України відображають приватноправові засади змагальності господарського процесу, відповідно до чого тягар доказування цілком покладається на сторін. У такому контексті зазначений обов`язок із доказування характеризується специфічністю та виникає тоді, коли особа реалізує своє право на судовий захист. При цьому, особа наділена правом самостійно обирати коло доказів, на які вона посилається і які подає суду, виходячи із своєї процесуальної заінтересованості та позиції у справі. Поряд із цим, таке право сторони також має свої межі. Тоді, коли особа використовує свої процесуальні права у сфері доказування всупереч їх меті, діє недобросовісно, то починає зачіпатися загальний публічно-правовий інтерес в ефективному відправленні правосуддя, що повинно мати наслідком відповідну реакцію суду.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 42 ГПК України, учасники справи зобов`язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
Згідно з ч. 1 ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
У відповідності до імперативно встановлених положень ГПК України, подання доказів можливо лише на стадії підготовчого провадження.
Нормами ГПК України не передбачено підстав, за яких є можливим повернення до підготовчого провадження на стадії судового розгляду справи, після закриття підготовчого провадження.
Проте, відповідно до висновків, викладених у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 16.12.2021 у справі № 910/7103/21, суди першої інстанції за наявності певних обставин можуть прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження. Разом з тим, такі обставини мають бути вагомими, оскільки можливість повернення до стадії підготовчого провадження з будь-яких підстав нівелює саме значення стадій господарського процесу: як підготовчого провадження, так і стадії розгляду справи по суті.
З метою забезпечення додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, а також справедливого, неупередженого вирішення даного спору та ефективного захисту порушених прав і законних інтересів, суд дійшов висновку про необхідність повернення даної справи на стадію підготовчого провадження та витребування у Акціонерного товариства Оператор газорозподільчої системи Львівгаз документів, які підтверджують повноважність комісії від 14.06.2023, яким затверджено Акт про порушення № 002696 від 04.05.2023 (накази про прийняття на роботу, посадові інструкції, тощо).
Керуючись ст. 2, 42, 46, 81, 177, 181, 182, 232 - 235 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Повернути справу № 914/2554/23 на стадію підготовчого провадження.
2. Підготовче засідання призначити на 14.05.2024 на 11:00 год. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: м. Львів, вул. Личаківська,128 зал судових засідань № 6.
3. Витребувати у Акціонерного товариства Оператор газорозподільчої системи Львівгаз документи, які підтверджують повноважність комісії від 14.06.2023, яким затверджено Акт про порушення № 002696 від 04.05.2023 (накази про прийняття на роботу, посадові інструкції, тощо).
4. Сторонам забезпечити участь повноважних представників в судовому засіданні, участь обов`язкова.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст.235 ГПК України.
Суддя Мороз Н.В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.04.2024 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 118718825 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб'єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення господарської діяльності |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Мороз Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні