Ухвала
від 30.04.2024 по справі 532/961/24
КОБЕЛЯЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

532/961/24

1-кс/532/280/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 квітня 2024 р. м. Кобеляки

Слідчий суддя Кобеляцького районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , з участю слідчого ОСОБА_2 , секретаря судового засідання ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ ВП № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_2 про проведення огляду житла чи іншого володіння особи у кримінальному провадженні № 42023172070000072 від 14.12.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України,

Встановив:

30 квітня 2024 року старший слідчий СВ ВП № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області капітан поліції ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням, яке погоджено з процесуальним прокурором Кобеляцького відділу Решетилівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 42023172070000072 від 14.12.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України, в якому прохає надати дозвіл на проведення огляду території та приміщень приватної агрофірми «Мир» код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , що розташовані за такими адресами:

- АДРЕСА_1 ;

- АДРЕСА_1 ;

- АДРЕСА_1 ;

- АДРЕСА_1 ;

- АДРЕСА_1 ;

- АДРЕСА_1 , з метою з метою виявлення, фіксації відомостей, що мають значення для досудового розслідування, зокрема, встановлення наявності/відсутності факту здійснення господарської діяльності, встановлення наявності/відсутності факту вирощування тварин, фіксації відомостей щодо організації здійснення вивозу та складування побічних продуктів тваринного походження (гній та підстилка) не призначених для споживання людиною та місця їх вивозу і складування, іншої інформації, що має значення для кримінального провадження.

Клопотання обґрунтоване тим, що у провадженні СВ відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області знаходиться кримінальне провадження № 42023172070000072 від 14.12.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України.

Під час опрацювання інформації встановлено, що в с. Марківка Кобеляцької територіальної громади Полтавського району Полтавської області працівниками ПАФ «МИР» код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , на земельній ділянці з координатами 49.289792, 34.067682 здійснюється вивіз та складування побічних продуктів тваринного походження (гній та підстилка) не призначених для споживання людиною та розташоване неподалік ферми ПАФ «МИР».

За цим фактом 14.12.2023 внесені відомості до ЄРДР за № 42023172070000072 та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.239 КК України.

Відходи частково розміщуються на земельних ділянках з кадастровими номерами 5321884600:00:003:0114; 5321884600:00:003:0013, а частково на земельній ділянці без визначеного кадастрового номеру. Тваринна ферма, з якої здійснюється вивезення відходів, знаходиться на відстані близько 230 м. від місця їх розміщення. Розміщення указаних відходів здійснюється всупереч вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища та поводження з відходами.

Відповідно до відомостей з Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, орендарем земельної ділянки з кадастровим номером 5321884600:00:003:0013 є приватна агрофірма «МИР» код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 . Вказане свідчить про можливу причетність працівників цієї агрофірми до вивозу і складування вищевказаних побічних продуктів тваринного походження (гній та підстилка) не призначених для споживання людиною.

Крім цього, згідно з відкритим джерелом інформації ( ІНФОРМАЦІЯ_1 вищеописане місце побічних продуктів тваринного походження (гній та підстилка) не призначених для споживання людиною розташоване у безпосередній близькості від господарський споруд ПАФ «МИР» код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 .

Окрім цього, згідно з відкритими джерелами інформації у мережі інтернет, ПАФ «МИР» код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 має юридичну адресу: АДРЕСА_1 .

Згідно положень ч. 1 ст. 1 ст. ЗУ «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною» гній - будь-які екскременти та/або сеча сільськогосподарських тварин, крім риби, з підстилкою або без неї. Положеннями ст. 12 Закону визначено, що гній є побічним продуктом тваринного походження, що належить до категорії ІІ. Вимогами ст. 15 Закону передбачено, що побічні продукти тваринного походження, що належать до категорії II, повинні бути використані, оброблені або перероблені одним або кількома з таких способів: використані для виробництва органічних добрив або покращувачів ґрунту...; компостовані або перетворені на біогаз...; перероблені на органічні добрива та покращувачі ґрунту...; використані в якості палива для спалення...; оброблені шляхом стерилізації під тиском або іншими рівноцінними методами та використані для фармацевтичного, хірургічного, промислового або сільськогосподарського виробництва, крім виробництва кормів...; видалені шляхом спалювання ...

Правилами щодо забезпечення родючості грунтів і застосування окремих агрохімікатів (затверджено Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 382 від 24.11.2021) в розділі VI визначено вимоги щодо правил зберігання гною. Так, впродовж періоду, коли внесення органічних добрив є небажаним, гній для удобрення сільськогосподарських культур має зберігатися на спеціально облаштованих майданчиках, у бункерах, контейнерах, холодильних установках, конструкціях, що запобігають надходженню гною у ґрунт та водні об`єкти. Зберігання гною слід здійснювати у сховищах секційного типу... Для безпідстилкового гною можуть використовуватися заглиблені, напівзаглиблені і наземні сховища, прямокутної або круглої форми. Вони повинні мати огородження та пристрої для забору рідкого гною насосами. Днище та нахили гноєсховищ повинні мати тверде, водонепроникне покриття. Для безпідстилкового гною допускається проектувати криті гноєсховища (заглиблені, напівзаглиблені і наземні). Для зберігання підстилкового гною і твердої фракції на прилеглій до ферми території слід передбачити незаглиблені водонепроникні майданчики (обнесені канавами) або сховища глибиною до 2 м. Для збору та видалення сечі із сховищ, слід передбачити сечозбірники. Всі бетонні та залізобетонні конструкції днища і стін гноєсховищ повинні мати захисне покриття... Гноєсховища слід улаштовувати, як правило, з монолітного чи збірного бетону чи залізобетону, стави-нагромаджувачі - з бетону, залізобетону тощо. Правильне зберігання побічних продуктів тваринного походження унеможливлює вільне витікання небезпечних для поверхневих вод рідин, що містять гній, сечовину та силосні стоки.

Положенням ВНТП-АПК-09.06 «Системи видалення, обробки, підготовки та використання гною» передбачено, що зберігання гною слід здійснювати у прифермерських або польових сховищах секційного типу. З метою поєднання процесів карантинування і зберігання гною кількість секцій сховищ повинна бути не менше двох. Для безпідстилкового гною допускається улаштування сховищ заглибленим, напівзаглибленим і наземним прямокутної або круглої форми. Вони повинні мати огородження, пристрої для забору рідкого гною насосами. Для зберігання підстилкового гною і твердої фракції на прифермній території слід передбачати незаглиблені водонепроникні майданчики (обнесені канавами) або сховища глибиною до 2 м. Гноєсховища слід улаштовувати, як правило, з монолітного чи збірного бетону чи залізобетону; стави-нагромаджувачі з бетону, залізобетону тощо.

Відповідно до ВНТП-АПК-01.05 «Скотарські підприємства (комплекси, ферми, малі ферми)» прийняті способи утилізації гною повинні забезпечувати економічно-доцільне та безпечне у ветеринарно - санітарному відношенні використання всієї кількості гною. Кінцеві продукти переробки гною не повинні забруднювати атмосферу та водні джерела, землю тощо.

Згідно з довідкою Державної екологічної інспекції Центрального округу загальний розмір шкоди, заподіяної державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства зумовленої засміченням земель побічними продуктами тваринного походження не призначеними для споживання людиною та внаслідок порушення природоохоронного законодавства від забруднення земельної ділянки становить 634864, 24 грн. (шістсот тридцять чотири тисячі вісімсот шістдесят чотири грн. 24 коп.).

Відповідно до довідки селищного голови Білицької селищної ради від 23.04.2024 № 03.1-28/408, відповідно до додатку № 1, затвердженого рішенням № 2 четвертої сесії сьомого скликання від 03.02.2016, зазначені приміщення ПАФ «МИР» за такими адресними номерами: корівник АДРЕСА_2 ; корівник АДРЕСА_3 ; корівник АДРЕСА_4 ; телятник - АДРЕСА_1 в; кормокухня - АДРЕСА_5 ;

Зазначені приміщення ПАФ «МИР» код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 розташовані поряд один з одним на неогородженій території.

Відповідно до ч. 1 ст. 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

Частиною 1 ст. 233 КПК України передбачено, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Відповідно ч. 2 ст. 237 КПК України, огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи, тобто на підставі ухвали слідчого судді.

На думку слідчого, наразі наявна необхідність у проведенні огляду території ПАФ «МИР» код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , з метою виявлення, фіксації відомостей, що мають значення для досудового розслідування, зокрема, встановлення наявності/відсутності факту здійснення господарської діяльності, встановлення наявності/відсутності вирощування тварин, фіксації відомостей щодо організації здійснення вивозу та складування побічних продуктів тваринного походження (гній та підстилка) не призначених для споживання людиною та місця їх вивозу і складування, іншої інформації, що має значення для кримінального провадження.

Слідчий у судовому засіданні підтримав клопотання та прохав його задовольнити.

Заслухавши слідчого та дослідивши доводи клопотання й додані до нього матеріали слідчий суддя робить такі висновки.

За змістом ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Слідчий, дізнавач, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення.

В силу ч.ч. 1, 2 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей, документів та комп`ютерних даних. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Частиною 5 та 7 вказаної статті передбачено, що при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування. При огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Відповідно до ч.2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Відповідно до ч.1 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Як вбачається з матеріалів клопотання, що у провадженні СВ відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області знаходиться кримінальне провадження № 42023172070000072 від 14.12.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України.

Під час опрацювання інформації встановлено, що в с. Марківка, Кобеляцької територіальної громади Полтавського району Полтавської області працівниками ПАФ «МИР» код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , на земельній ділянці з координатами 49.289792, 34.067682 здійснюється вивіз та складування побічних продуктів тваринного походження (гній та підстилка) не призначених для споживання людиною та розташоване неподалік ферми ПАФ «МИР».

За цим фактом 14.12.2023 внесені відомості до ЄРДР за № 42023172070000072 та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України.

Надані матеріали дають достатньо підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 239 КК України.

У судовому засіданні слідчий довів, що наявна необхідність у проведенні огляду у цьому кримінальному провадженні.

Одержати в інший спосіб відомості про кримінальне правопорушення, окрім огляду, а саме, - у добровільному порядку шляхом витребування або за допомогою інших слідчих дій, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України, неможливо, оскільки є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза вжиття заходів для приховування слідів відповідної діяльності, яка може свідчити про вчинення кримінального правопорушення, приховування таких речей або їх знищення.

Слідчий суддя погоджується, що проведення цього заходу надасть змогу органу досудового розслідування встановити конкретні обставини вчинення кримінального правопорушення, та, ймовірно, встановити коло осіб, які причетні до його вчинення або які володіють інформацією, що має значення для досудового розслідування.

Слідчий суддя, аналізуючи клопотання та додані до нього матеріали досудового розслідування, приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки огляд території ПАФ «МИР» код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: Полтавська область, Полтавський район (колишня назва Кобеляцький район), село Марківка, необхідний з метою відшукання та вилучення слідів, предметів, речей, які мають значення для розкриття кримінального правопорушення, а також відомостей про обставини вчинення злочину.

Керуючись ст. ст. 233-237, 309 КПК, слідчий суддя,

Постановив:

Клопотання старшого СВ ВП № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_2 про проведення огляду житла чи іншого володіння особи у кримінальному провадженні № 42023172070000072 від 14.12.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення огляду території та приміщень приватної агрофірми «Мир», код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , що розташовані за такими адресами:

- АДРЕСА_1 ;

- АДРЕСА_1 ;

- АДРЕСА_1 ;

- АДРЕСА_1 ;

- АДРЕСА_1 ;

- АДРЕСА_1 ,

з метою з метою виявлення, фіксації відомостей, що мають значення для досудового розслідування, зокрема: встановлення наявності/відсутності факту здійснення господарської діяльності, встановлення наявності/відсутності факту вирощування тварин, фіксації відомостей щодо організації здійснення вивозу та складування побічних продуктів тваринного походження (гній та підстилка), не призначених для споживання людиною, та місця їх вивозу і складування, іншої інформації, що має значення для кримінального провадження.

При проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу.

При огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження.

Строк дії ухвали тридцять днів з дня її постановлення.

Ухвала слідчого судді про дозвіл на огляд надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту оголошення.

Заперечення проти ухвали слідчого судді може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя

СудКобеляцький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення30.04.2024
Оприлюднено02.05.2024
Номер документу118721416
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —532/961/24

Ухвала від 19.06.2024

Кримінальне

Кобеляцький районний суд Полтавської області

Макарчук С. М.

Ухвала від 30.04.2024

Кримінальне

Кобеляцький районний суд Полтавської області

Макарчук С. М.

Ухвала від 30.04.2024

Кримінальне

Кобеляцький районний суд Полтавської області

Макарчук С. М.

Ухвала від 30.04.2024

Кримінальне

Кобеляцький районний суд Полтавської області

Макарчук С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні