532/961/24
1-кс/532/382/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 червня 2024 р. м. Кобеляки
Слідчий суддя Кобеляцького районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні № 42023172070000072 від 14.12.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України,
Встановив:
10 червня 2024 року старший слідчий СВ відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням, яке погоджено з процесуальним прокурором Кобеляцького відділу Решетилівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , зазначивши, що у провадженні СВ відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області знаходиться кримінальне провадження № 42023172070000072 від 14.12.2023 за ч. 1 ст. 239 КК України.
Під час опрацювання інформації встановлено, що в с. Марківка Кобеляцької територіальної громади Полтавського району Полтавської області працівниками ПАФ «МИР» код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , на земельній ділянці з координатами 49.289792, 34.067682 здійснюється вивіз та складування побічних продуктів тваринного походження (гній та підстилка) не призначених для споживання людиною та розташоване неподалік ферми ПАФ «МИР».
Відходи частково розміщуються на земельних ділянках з кадастровими номерами 5321884600:00:003:0114; 5321884600:00:003:0013, а частково - на земельній ділянці без визначеного кадастрового номеру. Тваринна ферма, з якої здійснюється вивезення відходів, знаходиться на відстані близько 230 м. від місця їх розміщення. Розміщення вказаних відходів здійснюється всупереч вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища та поводження з відходами. Проте, згідно положень ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною, гній-будь-які екскременти та/або сеча сільськогосподарських тварин, крім риби, з підстилкою або без неї. Положеннями ст. 12 Закону визначено, що гній є побічним продуктом тваринного походження, що належить до категорії ІІ. Вимогами ст. 15 Закону передбачено, що побічні продукти тваринного походження, що належать до категорії ІІ, повинні бути використані, оброблені або перероблені одним або кількома з таких способів: використані для виробництва органічних добрив або покращувачів ґрунту…; компостовані або перетворені на біогаз…; перероблені на органічні добрива та покращувачі ґрунту…; використані в якості палива для спалення…; оброблені шляхом стерилізації під тиском або іншими рівноцінними методами та використані для фармацевтичного, хірургічного, промислового або сільськогосподарського виробництва, крім виробництва кормів…; видалені шляхом спалювання…
Правилами щодо забезпечення родючості грунтів і застосування окремих агрохімікатів (затверджено Наказом ІНФОРМАЦІЯ_1 № 382 від 24.11.2021) в розділі VI визначено вимоги щодо правил зберігання гною. Так, впродовж періоду, коли внесення органічних добрив є небажаним, гній для удобрення сільськогосподарських культур має зберігатися на спеціально облаштованих майданчиках, у бункерах, контейнерах, холодильних установках, конструкціях, що запобігають надходженню гною у ґрунт та водні об`єкти. Зберігання гною слід здійснювати у сховищах секційного типу... Для безпідстилкового гною можуть використовуватися заглиблені, напівзаглиблені і наземні сховища, прямокутної або круглої форми. Вони повинні мати огородження та пристрої для забору рідкого гною насосами. Днище та нахили гноєсховищ повинні мати тверде, водонепроникне покриття. Для безпідстилкового гною допускається проектувати криті гноєсховища (заглиблені, напівзаглиблені і наземні). Для зберігання підстилкового гною і твердої фракції на прилеглій до ферми території слід передбачити незаглиблені водонепроникні майданчики (обнесені канавами) або сховища глибиною до 2 м. Для збору та видалення сечі із сховищ, слід передбачити сечозбірники. Всі бетонні та залізобетонні конструкції днища і стін гноєсховищ повинні мати захисне покриття... Гноєсховища слід улаштовувати, як правило, з монолітного чи збірного бетону чи залізобетону, стави-нагромаджувачі - з бетону, залізобетону тощо. Правильне зберігання побічних продуктів тваринного походження унеможливлює вільне витікання небезпечних для поверхневих вод рідин, що містять гній, сечовину та силосні стоки.
Положенням ВНТП-АПК-09.06 «Системи видалення, обробки, підготовки та використання гною» передбачено, що зберігання гною слід здійснювати у прифермерських або польових сховищах секційного типу. З метою поєднання процесів карантинування і зберігання гною кількість секцій сховищ повинна бути не менше двох. Для безпідстилкового гною допускається улаштування сховищ заглибленим, напівзаглибленим і наземним прямокутної або круглої форми. Вони повинні мати огородження, пристрої для забору рідкого гною насосами. Для зберігання підстилкового гною і твердої фракції на прифермній території слід передбачати незаглиблені водонепроникні майданчики (обнесені канавами) або сховища глибиною до 2 м. Гноєсховища слід улаштовувати, як правило, з монолітного чи збірного бетону чи залізобетону; стави-нагромаджувачі з бетону, залізобетону тощо.
Відповідно до ВНТП-АПК-01.05 «Скотарські підприємства (комплекси, ферми, малі ферми)» прийняті способи утилізації гною повинні забезпечувати економічно-доцільне та безпечне у ветеринарно-санітарному відношенні використання всієї кількості гною. Кінцеві продукти переробки гною не повинні забруднювати атмосферу та водні джерела, землю тощо.
Згідно з довідкою ІНФОРМАЦІЯ_2 загальний розмір шкоди, заподіяної державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства зумовленої засміченням земель побічними продуктами тваринного походження не призначеними для споживання людиною та внаслідок порушення природоохоронного законодавства від забруднення земельної ділянки становить 634864,24 грн. (шістсот тридцять чотири тисячі вісімсот шістдесят чотири грн. 24 коп).
Слідчий вважає, що наразі наявна необхідність в отриманні належним чином завірених копій документів, які перебувають у володінні ПАФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »
(код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 .
В матеріалах клопотання наведено достатньо підстав вважати, що розгляд клопотання доцільно здійснювати без виклику володільця речей і документів, які містять запитувану інформацію.
Слідчий в судове засідання не з`явився, подавши заяву про розгляд клопотання за його відсутності у зв`язку з зайнятістю на роботі, клопотання повністю підтримує та прохав задовольнити.
Заслухавши слідчого, дослідивши доводи клопотання та надані матеріали кримінального провадження, роблю такі висновки.
В силу вимог ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 163 КПК України, ухвала про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, постановляється, якщо сторона кримінального провадження крім обставин передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказ відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Як вбачається з матеріалів клопотання, відділенням поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України.
За таких обставин, оскільки інформація та документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, знаходяться у володінні ПАФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 та містять охоронювану законом таємницю, однак, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні, та іншими способами неможливо отримати відомості про обставини, які передбачається встановити за допомогою цих документів, клопотання слід визнати обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 159-168 КПК України, слідчий суддя,
Постановив:
Клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні № 42023172070000072 від 14.12.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України - задовольнити.
Надати доступ слідчим СВ відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , заступнику начальника СВ відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_9 , начальнику СВ відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_10 до реєстраційної справи ПАФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_2 ) з можливістю її вилучення в копіях.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Роз`яснити, що в разі невиконання вказаної ухвали, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, може постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення даних документів.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту підписання.
Слідчий суддя
Суд | Кобеляцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2024 |
Оприлюднено | 24.06.2024 |
Номер документу | 119888250 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кобеляцький районний суд Полтавської області
Макарчук С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні