Справа № 549/48/24
Провадження № 2/549/45/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2024 рокуЧорнухинський районний суд Полтавської області
в складі : головуючого - судді Глущенко Н.М.
з участю секретаря Зуб Р.В.
розглянувши винесене за ініціативи суду питання про виправлення описки в рішенні Чорнухинського районного суду Полтавської області від 15 квітня 2024 року за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Калина» про стягнення заборгованості за договором оренди,
У С Т А Н О В И В:
В провадженні Чорнухинського районного суду Полтавської області перебувала цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Калина» про стягнення заборгованості за договором оренди.
Рішенням суду від 15 квітня 2024 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено.
Стягнуто зТОВ «Калина»на користь ОСОБА_1 заборгованість по виплаті орендної плати в сумі 22278 грн 47 коп з відрахуванням необхідних обов`язкових податків і платежів, 1211,20 грн судового збору та витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 6000 грн.
Але судом було виявлено описки у описовій та мотивувальній частині рішення суду, а саме у тексті рішення помилково вказано період стягнення заборгованості по орендній платі також і за «2023 рік», коли предмет позову стосувався лише періоду заборгованості «за 2022 рік».
Відповідно до ч.1ст.269 ЦПК Українисуд може з власноїініціативи або за заявоюучасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання провнесеннявиправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою судупитання про внесення виправлень вирішується судом в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Суд з власної ініціативи розглядає питання про виправлення описки в судовому рішенні, без повідомлення учасників справи, тому фіксування судового засідання технічними засобами не здійснюється відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК України.
Згідно із п.19Постанови пленуму Верховного Суду України №14 від 18.12.2009 року "Про судове рішення у цивільній справі", вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Судом встановлено, що в рішенні Чорнухинського районного суду Полтавської області від 15.04.2024 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Калина» про стягнення заборгованості за договором оренди, було допущено описки у описовій та мотивувальній частині даного рішення, а саме у написанні періоду стягнення заборгованості по орендній платі, вказано також «2023 рік », замість правильного тільки «2022 рік».
Так, згідно з матеріалами цивільної справи, заборгованість по орендній платі стягується тільки за період за «2022 рік».
Враховуючи вищевикладене, дослідивши матеріали цивільної справи та доданих до неї копій документів, суд дійшов висновку, що вказані описки у описовій та мотивувальній частині рішення Чорнухинського районного суду Полтавської області від 15 квітня 2024 року підлягають виправленню із зазначенням правильного періоду стягнення заборгованості з виплати орендної плати тільки за «2022 рік», замість помилкового за «2023 рік».
За наведених вище обставин,враховуючи те, що описка є технічною, допущена помилково, вказана описка підлягає виправленню судом.
Керуючись ст.269,353,354 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Виправити описки в рішенні Чорнухинського районного суду Полтавської області від 15.04.2024 року в цивільній справі №549/48/24 за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Калина» про стягнення заборгованості за договором оренди, зазначивши у описовій та мотивувальній частині даного рішення період стягнення заборгованості по орендній платі за «2022 рік» замість помилкового за « 2023 рік».
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали можуть подати апеляційну скаргу протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії.
Суддя Н.М.Глущенко
Суд | Чорнухинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2024 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 118743861 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Чорнухинський районний суд Полтавської області
Глущенко Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні