печерський районний суд міста києва
Справа № 757/5978/24-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2024 року суддя Печерського районного суду м. Києва Підпалий В.В. дослідивши матеріали позовної заяви Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Бульвар Лесі Українки, 5» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, -
ВСТАНОВИВ:
У січні 2024 року адвокат Борісова Ю.Г. діючи від імені та в інтересах ОСББ «Бульвар Лесі Українки, 5» звернулася до Печерського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.02.2024 року головуючим суддею визначено суддю Підпалого В.В.
Дослідивши позовні матеріали на предмет відповідності нормам Цивільного процесуального кодексу України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви суддя дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху з наступних підстав.
Нормами статей 175 та 177 ЦПК України регламентовано вимоги до форми і змісту позовної заяви.
Так, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що представник ОСББ «Бульвар Лесі Українки, 5» формуючи позовну заяву в розділі найменування та реквізити сторін з необґрунтованих підстав не вказує, дати народження, РНОКПП, адреси електронної пошти осіб визначених стороною позивача як відповідачами по справі.
Крім того, зі змісту наданих суду матеріалів вбачається, що представником позивача разом з позовом подано до суду клопотання про витребування доказів, а саме, інформації з ДПС України про РНОКПП відповідачів.
Разом з тим, ані позовна заява, ані клопотання про витребування доказів, ані додатки до позову не місять жодного обґрунтування та відповідно доказів заходів спрямованих на забезпечення необхідної для оформлення позовної заяви інформації, в тому числі й відсутні докази вжиття заходів забезпечення доказів передбачених ЦПК України.
За викладених обставин, для усунення недоліків позову та в тому числі й клопотання про витребування доказів, стороні позивача необхідно, по-перше, надати суду повну інформацію в частині анкетних даних осіб визначених відповітами по справі, в тому числі й РНОКПП відповідачів, по-друге, у випадку об`єктивної неможливості усунути означені недоліки, стороні позивача необхідно надати суду належне обґрунтування та докази вжиття заходів забезпечення доказів, у тому числі, визначені положеннями ЦПК України.
Відповідно до пунктів 3, 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, стороною позивача заявлено ціну позову у розмірі 119 319,03 грн. та зі змісту позовних вимог вбачається, що позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість за ЖКП за період часу з 01.12.202р. по 31.12.2023р.
Однак зміст позовних вимог є таким, що не відповідає вимогам ЦПК України та не містить чіткого та вичерпного відображення періоду за який з відповідачів підлягає стягненню заборгованість за ЖКП.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Частиною 5 статті 177 ЦПК України визначено обов`язок позивача додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно частини 2 статті 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Зі змісту обґрунтувань позовної заяви вбачається, що ОСББ «Бульвар Лесі Українки, 5» (ЄДРПОУ 43876842) є керуючою компанією з обслуговування, визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників на утримання будинку та прибудинкової території будинку АДРЕСА_1 , 1969 року забудови до 01.01.2021 року належав та перебував на балансі ДП «ЕКО».
Разом з тим, зі змісту матеріалів справи вбачається відсутність будь яких даних та доказів, що підтверджують передачу будинку АДРЕСА_1 , переліку споживачів та боргів за будинком на баланс ОСББ «Бульвар Лесі Українки, 5».
За викладених обставин, для усунення недоліків стороні позивача необхідно надати суду докази, що підтверджують передачу будинку АДРЕСА_1 , переліку споживачів та боргів за будинком на баланс ОСББ «Бульвар Лесі Українки, 5».
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Частиною 2 статті 133 ЦПК України регламентовано, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом, і таким законом є Закон України «Про судовий збір».
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду фізичною особою або фізичною особою - підприємцем позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2024 року визначено у розмірі 3 028,00 грн.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви вимоги про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги спрямовані до 10-х відповідачів, які є власниками 5-ти різних об`єктів нерухомого майна (квартир).
Тобто, щодо кожного з відповідачів окремо слід всебічно, повно і своєчасно розглянути та вирішити позовні вимоги на засадах ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Об`єднання в одному позові вимог до різних відповідачів, які виникли з різних підстав призводить до штучного заниження розміру судового збору, який має бути сплачений при поданні позовної заяви.
Позивачем надано суду докази про сплату судового збору у розмірі 3 028,00 грн.
Разом з тим загальний розмір судового збору за звернення до суду з даним позовом становить 6 056,00 грн.
Отже для усунення недоліків позовної заяви ОСББ «Бульвар Лесі Українки, 5» необхідно надати суду оригінали доказів додатково сплаченого судового збору у розмірі 3 028,00 грн.
З огляду на вищезазначене, вказані обставини є перешкодою для відкриття провадження у цивільній справі, а позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, провадження у справі не може бути відкрито, а тому відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України її слід залишити без руху з вказаних вище підстав та надати позивачеві строк для усунення недоліків, протягом десяти днів з дня отримання позивачем ухвали шляхом подання позовної заяви з урахуванням недоліків викладених у тексті даної ухвали.
В разі невиконання вимог ухвали суду, позовна заява, відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175-177, 185, 353 ЦПК України суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Бульвар Лесі Українки, 5» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, - залишити без руху.
Роз`яснити заявнику, можливість усунути виявлені недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Підпалий
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2024 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 118757637 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Підпалий В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні