Ухвала
від 01.05.2024 по справі 686/11547/24
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/11547/24

Провадження № 1-кс/686/3894/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 травня 2024 року м. Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому клопотання старшого слідчого в ОВС- криміналіст СУ ГУ НП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №12024240000000230 від 24.04.2024, за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в ОВС- криміналіст СУ ГУ НП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з клопотанням, погодженим прокурором Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Деражнянської міської ради Хмельницької області, ( АДРЕСА_1 ).

В обґрунтування даного клопотання слідчий зазначає, що 24 квітня 2024 близько 15.00 години, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , а саме на підприємстві ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ", під час виконання з трудовою угодою робіт на лінії по переробці полімерних матеріалів, допуcтив потрапляння руки у станок лінії переробки вторинної сировини, внаслідок чого отримав тілесні ушкодження, у вигляді травматичної ампутації правої руки на рівні ліктьового суглобу, з якими був госпіталізований до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».

За вищевказаним фактом 24.04.2024 СУ ГУ НП в Хмельницькій області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12023240000000230 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що після отримання виробничої травми ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , був госпіталізованою до Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », (далі КНП " ІНФОРМАЦІЯ_4 "), де проходив стаціонарне лікування, з приводу отриманих тілесних ушкоджень.

Згідно показань, допитаної медичної сестри відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », 24.04.2024 до зазначеного відділення було госпіталізовано ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , із встановленням діагнозу,- травматична ампутація верхньої правої кінцівки на рівні ліктьового суглобу, та останньому надано необхідну медичну допомогу, під час госпіталізації заведено медичну картку стаціонарного хворого № 1353.

На даний час у кримінальному провадженні, існує необхідність у проведенні судово-медичної експертизи відносно ОСОБА_5 , для визначення ступеня тяжкості отриманих ним тілесних ушкоджень, механізму його отримання та відсотку втрати працездатності у зв`язку із виробничим травмуванням. При цьому судово-медичному експерту слід надати первинні медичні документи заповнені на ім`я ОСОБА_5 в тому числі медичну картку стаціонарного хворого заповнену 24.01.2024 у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 »

Враховуючи вищевикладене, для всебічного повного дослідження всіх обставин кримінального провадження, врахування в ході проведення судово-медичної експертизи даних про стаціонарне лікування потерпілого, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до медичних документів, а саме: медичних карток стаціонарного хворого заповнених від 24.04.2024 на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які знаходяться в КНП " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", з можливістю їх тимчасового вилучення на час необхідний для проведення судово-медичної експертизи. А враховуючи, що в них містяться відомості, які становлять лікарську таємницю,- доступ до таких документів, здійснюється в порядку проведення тимчасового доступу.

Слідчий в судове засідання не з`явився, проте у клопотанні слідчого міститься прохання про проведення розгляду даного клопотання без його участі. Також, слідчий просить розглянути клопотання за відсутності особи, у володінні якого знаходяться речі та документи.

Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 107 КПК України рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов`язковим. Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про те, що клопотання підлягає задоволенню частково з таких підстав.

За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).

Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

При цьому, обов`язок доведення обґрунтованості клопотання КПК покладає на слідчого, прокурора, який звертається із відповідним клопотанням.

Як передбачено ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно із ч. 5 ст.110 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні надати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Слідчий навів підстави, передбачені ч. 2, 5 ст. 163 КПК України, зокрема, що речі та документи, доступ до яких просить надати слідчий, в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як доказ в кримінальному провадженні, існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, в зв`язку з чим клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.

Водночас слідчий не обґрунтував доцільності на теперішній час вилучення оригіналів документів, Зокрема, відсутні відомості про закінчення лікування ОСОБА_5 .

У зв`язку з цим клопотання підлягає задоволенню частково.

Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС- криміналіст СУ ГУ НП в Хмельницькій області ОСОБА_3 задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому в ОВС-криміналісту ВРЗСПЖЗО СУ ГУНП в Хмельницькій області майору поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому в ОВС ВРЗСПЖЗО СУ ГУНП в Хмельницькій області майору поліції ОСОБА_6 , слідчому СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_7 , слідчому СВ ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_8 , слідчому СВ ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_9 , старшому слідчому СВ ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_10 на тимчасовий доступ до копій документів, які перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Деражнянської міської ради Хмельницької області, ( АДРЕСА_1 ), а саме до медичних карток стаціонарного хворого, рентгензнімків, КТ-, МРТ-знімків, обстежень та їх результатів заповнених від 24.04.2024 на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2

Службовим особам Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Деражнянської міської ради Хмельницької області, ( АДРЕСА_1 ) забезпечити тимчасовий доступ до вищезазначених документів та надати можливість вилучити копії указаних документів.

Ухвала діє по 10 червня 2024 року.

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення01.05.2024
Оприлюднено03.05.2024
Номер документу118760264
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —686/11547/24

Ухвала від 15.05.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 08.05.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дзюбак О. В.

Ухвала від 25.04.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Приступа Д. І.

Ухвала від 01.05.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дзюбак О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні