Справа № 303/3552/24
2-о/303/166/24
УХВАЛА
про повернення заяви
02 травня 2024 року м. Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Заболотний А.М., розглянувши матеріали за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: ОСОБА_2 , про встановлення факту, що має юридичне значення,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, заінтересована особа ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме просить встановити, що є єдиною особою зайнятою постійним доглядом за ОСОБА_2 .
Ухвалою судді від 24.04.2024 року заяву залишено без руху для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання цієї ухвали.
Із матеріалів справи вбачається, що копію ухвали від 24.04.2024 року про залишення позовної заяви без руху отримано представником заявника, адвокатом Бедринець М.Ю., 24.04.2024 року, що стверджується наявною в матеріалах справи розпискою. Також, вручення ухвали підтверджується довідкою про доставку електронного документу до електронного кабінету представника заявника від 24.04.2024 року.
Таким чином останнім днем усунення недоліків позовної заяви, відповідно, є 29.04.2024 року. У зазначений термін, як і на час постановлення цієї ухвали, недоліки заяви усунуто не було.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Згідно з ч.ч. 5, 6 ст. 185 ЦПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків. Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Враховуючи отримання представником заявника ухвали про залишення заяви без руху 24.04.2024 року, а також не усунення зазначених недоліків у визначений строк до 29.04.2024 року, таку заяву слід повернути заявнику.
Керуючись ст.ст. 185, 258-261, 353, 354 ЦПК України, суддя, -
п о с т а н о в и в:
Заяву ОСОБА_1 ,заінтересована особа: ОСОБА_2 ,про встановленняфакту,що маєюридичне значення - повернути заявнику.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Копію ухвали про повернення заяви та заяву і додані до неї документи надіслати заявнику.
Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А.М.Заболотний
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2024 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 118769902 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Заболотний А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні