Ухвала
від 01.05.2024 по справі 306/131/23
СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 306/131/23

Провадження № 1-о/306/1/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 травня 2024 року м. Свалява

Суддя Свалявського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , перевіривши на відповідність вимогам ст.462 КПК України заяву засудженої ОСОБА_2 про перегляд за нововиявленими та виключними обставинами вирокуСвалявського районного суду від 20 лютого 2023 року, справа № 306/131/23,-

В С Т А Н О В И В:

Засуджена звернулася до суд з названою заявою, вважає, вищевказаний вирок суду, яким затверджено угоду про визнання винуватості, укладену між нею та прокурором, та яким її визнано винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 190 КК України та ч. 2 ст. 190 КК України підлягає перегляду за нововиявленими та виключними обставинами та є незаконним. Зазначає, що вона є матір`ю п`яти неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 , 2008 р.н., ОСОБА_4 , 2012 р.н., ОСОБА_5 , 2013 р.н., Диниса, 2016 р.н та ОСОБА_6 , 2018 р.н., інтересам яких вказаний вирок суперечить, вважає, кримінальних правопорушень не вчиняла, а дії зазначені у вироку Свалявського районного суду вичинила в стані крайньої необхідності. Вказує, що на момент ухвалення вищезгаданого вироку не усвідомлювала всіх правових наслідків затвердження угоди про визнання винуватості.

Дослідивши зміст поданої заяви, суд дійшов наступного висновку.

З приписами ч. 3 ст. 464 КПК України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, яка не оформлена згідно з вимогами, передбаченимистаттею 462цього Кодексу, застосовуються правила частини третьої статті 429цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 459 КПК України нововиявленими обставинами визнаються: 1)штучне створення або підроблення доказів, неправильність перекладу висновку і пояснень експерта, завідомо неправдиві показання свідка, потерпілого, підозрюваного, обвинуваченого, на яких ґрунтується вирок; 3) скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення вироку чи постановлення ухвали, що належить переглянути; 4) інші обставини, які не були відомі суду на час судового розгляду при ухваленні судового рішення і які самі по собі або разом із раніше виявленими обставинами доводять неправильність вироку чи ухвали, що належить переглянути.

Відповідно до вимог ст. 462 КПК України у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами зазначаються: 1) найменування суду, до якого подається заява про перегляд; 2) прізвище, ім`я, по батькові (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, а також номер засобу зв`язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) судове рішення, про перегляд якого за нововиявленими або виключними обставинами подається заява; 4) обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час судового розгляду; 5) обґрунтування з посиланням на обставини, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяву, до суду; 6) перелік документів та інших матеріалів, які додаються.

Відповідно до ч.1 ст.463 КПК України заява про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами подається до суду тієї інстанції, який першим допустив помилку внаслідок незнання про існування таких обставин, крім випадку, передбаченого частиною третьою цієї статті.

У постанові від 26.02.2020 року у справі № 1-9/2004 Верховний Суд дійшов наступних висновків: «тлумачення термінів «нововиявлені обставини», «обставини», що вживаються у ст. 459 КПК, має здійснюватися в системному зв`язку з іншими положеннями КПК, у першу чергу, зі ст. 91 цього Кодексу, яка визначає обставини, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Отже, системне тлумачення положень ст. 459, пунктів 4, 5 ст. 462, ст. 91 КПК указує на те, що перегляд судових рішень, які набрали законної сили, за нововиявленими обставинами є екстраординарною процедурою перегляду судових рішень, що має місце у виняткових випадках, коли після завершення розгляду кримінальної справи у звичайному порядку (в судах першої, апеляційної і касаційної інстанцій) виявлені обставини, які мають такі ознаки: 1) вони об`єктивно існували на момент ухвалення відповідних судових рішень, але не були відомі та не могли бути відомі суду й особі, яка звертається із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами, під час судового провадження, і стали відомі вже після ухвалення відповідного судового рішення; 2) вони перебувають в органічному зв`язку з елементами предмета доказування в кримінальному провадженні, тобто вони можуть мати значення для оцінки або безпосередньо обставин, які підлягають доказуванню, або доказів, покладених в основу судового рішення; 3) вони мають істотне значення, оскільки самі по собі або разом із раніше виявленими обставинами доводять неправильність вироку чи ухвали, що належить переглянути. Нововиявлені обставини характеризуються такими ознаками, як: їх невідомість суду з причин, від нього незалежних; їх істотне значення для провадження; їх наявність в об`єктивній дійсності до ухвалення вироку; неможливість урахування під час провадження у справі та ухвалення вироку у зв`язку з їх невідомістю судові; їх відкриття тільки після вступу вироку в законну силу».

Згідно правового висновку, викладеного в постанові Верховного Суду від 18.05.2020 року (провадження №51-2290ск20): «перегляд за нововиявленими обставинами є надзвичайним (екстраординарним) переглядом судових рішень у виняткових випадках, коли після завершення розгляду кримінальної справи в звичайному порядку (в судах першої, апеляційної і касаційної інстанції) виявлені обставини, що могли суттєво вплинути на прийняті судові рішення, і внаслідок завершення кримінального провадження, розгляд цих обставин у звичайному порядку кримінального провадження став недоступним. Тобто, обставини, що не були відомі суду на час судового розгляду, повинні бути настільки суттєвими та неспростовними, щоб мати можливість вплинути на законність прийнятого судом рішення по суті. Процедура скасування остаточного рішення передбачає виникнення суттєвих для справи обставин, які раніше не були відомі. Особа, яка порушує питання про скасування, має довести, що не було можливості надати зазначені докази на остаточному розгляді і що вони є суттєвими.

Зі змісту поданої заяви вбачається, що засудженою не наведено конкретних обставин, які б відповідали критеріям нововиявлених, та які б на її думку, не були відомі суду на час розгляду при ухваленні судового рішення.

Таким чином, в порушення вимог п. 4 ч. 2 ст. 462 КПК України, засудженою в поданій нею заяві не зазначено обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час судового розгляду.

Згідно ч. 1 ст. 461 КПК України заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано протягом трьох місяців після того, як особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини.

Як убачається з заяви засудженої, остання посилається лише на обставини вироку, який було постановлено 20.02.2023 року і того ж дня вручено засудженій, тобто заява про перегляд вироку за нововиявленими обставинами подана з пропуском строку, а клопотання про його поновлення засуджена не подавала.

За приписами ст. 429 КПК України встановивши, що заява про перегляд вироку за нововиявленими обставинами подано без додержання вимог, передбачених ст. 462 КПК України, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, в якій зазначаються недоліки заяви і встановлюється строк, необхідний для їх усунення, що не може перевищувати п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали особою, яка подала заяву.

За таких обставин, заяву ОСОБА_2 про перегляд вироку за нововиявленими обставинами належить залишити без руху і надати заявнику строк для усунення недоліків.

Керуючись ст. 429, 459-464, 369-372 КПК України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Заяву засудженої ОСОБА_2 про перегляд за нововиявленими та виключними обставинами вирокуСвалявського районного суду від 20 лютого 2023 року, справа № 306/131/23 залишити безруху та встановити строк для усунення її недоліків в 15днів з дня отримання цієї ухвали.

Роз`яснити, що, у разі неусунення наведених судом недоліків в зазначені терміни, заява буде повернута. Залишення заяви без руху або її повернення не позбавляє особу права повторного звернення до суду з відповідними вимогами у встановленому законом порядку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ СВАЛЯВСЬКОГО

РАЙОННОГО СУДУ

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ ОСОБА_1

СудСвалявський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення01.05.2024
Оприлюднено03.05.2024
Номер документу118769930
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗаява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами

Судовий реєстр по справі —306/131/23

Ухвала від 18.11.2024

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Бисага Т. Ю.

Ухвала від 08.11.2024

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Бисага Т. Ю.

Ухвала від 29.10.2024

Кримінальне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Уліганинець П. І.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Уліганинець П. І.

Ухвала від 01.05.2024

Кримінальне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Уліганинець П. І.

Вирок від 20.02.2023

Кримінальне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Уліганинець П. І.

Ухвала від 18.01.2023

Кримінальне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Уліганинець П. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні