Справа № 167/416/24
Номер провадження 2/167/198/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 травня 2024 року місто Рожище
Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Н.В. Шептицька, вивчивши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Рожищенського відділу державної виконавчої служби у Луцькому районі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про зняття арешту з майна,
в с т а н о в и в:
30.04.2024 року позивач, від імені та в інтересах якого діє ОСОБА_2 , звернувся в суд з позовом до відповідача про зняття арешту з майна.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.04.2024 року, передана на розгляд головуючому судді Н.В. Шептицькій (ас 29).
Вивчивши позовну заяву з додатками, вважаю за необхідне зазначити наступне.
Згідно частини 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно статті 187 ЦПК України, суд відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Відповідно до частини 1 статті 42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
Згідно ч. 2 ст. 60 ЦПК України, під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником сторони може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених устатті 61цього Кодексу.
Згідно п. 1 ч. 4 ст. 19 ЦПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ.
Згідно п. 2 ч. 6 ст. 19 ЦПК України, справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч. 1 ст. 274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 62 ЦПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи.
Згідно абз. 1 ч. 2 ст. 62 ЦПК України, довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.
Згідно ч. 9 ст. 62 ЦПК України, довіреності або інші документи, які підтверджують повноваження представника і були посвідчені в інших державах, повинні бути легалізовані в установленому законодавством порядку, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Встановлено, що справа за позовом ОСОБА_1 може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження, як малозначна, а тому позовна заява від його імені та в його інтересах може бути подана особою, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених устатті 61цього Кодексу.
Встановлено, що позовна заява від імені та в інтересах ОСОБА_1 подана ОСОБА_2 на підставі Довіреності від 28.03.2024 року (копія), яка не відповідає вимогам абз. 1 ч. 2, ч. 9 ст. 62 ЦПК України.
Частиною 1 статті 185 ЦПК України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, строк їх усунення не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене у сукупності, доходжу висновку, що позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу, від імені та в інтересах якого діє ОСОБА_2 , строк для усунення вказаного в ухвалі недоліку:
- надати довіреність від ОСОБА_1 на представництво його інтересів в суді ОСОБА_2 , яка б (довіреність) відповідала вимогам абз. 1 ч. 2, ч. 9 ст. 62 ЦПК України.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких-не допустити судовий процес у безладний рух. Право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У зв`язку з наведеним, вимога суду про усунення недоліків позовної заяви не є порушенням права на справедливий судовий захист.
Керуючись ст.185 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Рожищенського відділу державної виконавчої служби у Луцькому районі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про зняття арешту з майна залишити без руху, і надати позивачу строк для усунення зазначеного в ухвалі недоліку протягом 10 (есяти) днів з дня вручення позивачу, від імені та в інтересах якого діє ОСОБА_2 , копії даної ухвали.
Якщо позивач, від імені та в інтересах якого діє ОСОБА_2 , відповідно до ухвали суду, у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175-177ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Якщо позивач, від імені та в інтересах якого діє ОСОБА_2 , не усуне недолік у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу, що не позбавляє його права повторно звернутися до суду із такими ж вимогами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Рожищенського районного суду
Волинської області Н.В. Шептицька
Суд | Рожищенський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2024 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 118773013 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Рожищенський районний суд Волинської області
Шептицька Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні