Справа № 527/1265/24
провадження № 2/527/545/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02 травня 2024 року м. Глобине
Глобинський районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Свістєльнік Ю.М., вивчивши матеріали цивільної справи №527/1265/24 за позовом ОСОБА_1 , яка подана представником ОСОБА_2 до відповідача ОСОБА_3 , третя особа Градизька державна нотаріальна контора про визнання заповіту недійсним та усунення від права на спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
01 травня 2024 року через підсистему «Електронний суд» до Глобинського районного суду Полтавської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , яка подана представником ОСОБА_2 до відповідача ОСОБА_3 , третя особа Градизька державна нотаріальна контора про визнання заповіту недійсним та усунення від права на спадкування за законом.
Дослідивши зміст поданої позовної заяви, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Проте, прохальна частина наданої позовної заяви, наряду з позовними вимогами, зокрема містить клопотання про вжиття заходів забезпечення позову, що не передбачено нормами цивільного законодавства.
Відповідно до ч.1 ст.151 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником.
Згідно з ч. 1 ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду), крім випадків, передбачених частиною п`ятою цієї статті.
Отже, позивачу необхідно звернути увагу на прохальну частину позовної заяви та привести її у відповідність до змісту позовної заяви та вимогам діючого законодавства, а також позивач має право подати до суду окремо оформлену заяву про забезпечення позову.
Європейський суд з прав людини у своїй практиці неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті6розділу1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. Держави-учасниці користуються у цьому питанні певною свободою розсуду.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободщодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.
Отже,вищевказані вимогизакону позивачемне виконані,таким чином,згідно ізст.185ЦПК Українисуддя,встановивши,що позовнузаяву поданобез додержаннявимог,викладених устаттях 175і 177цього Кодексу,протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки при вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, а тому позовна заява ОСОБА_1 , яка подана представником ОСОБА_2 , підлягає залишенню без руху з метою надання представнику позивача строку, що не перевищує десяти днів з дня отримання ним копії ухвали, усунути зазначені недоліки.
Керуючись ст. ст. 175, 185 ЦПК України, судя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , яка подана представником ОСОБА_2 до відповідача ОСОБА_3 , третя особа Градизька державна нотаріальна контора про визнання заповіту недійсним та усунення від права на спадкування за законом -залишити без руху.
Надати представнику позивача строк для усунення недоліків, який не перевищує десяти днів з дня отримання ним копії ухвали, інакше заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю. М. Свістєльнік
Суд | Глобинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2024 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 118775342 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Глобинський районний суд Полтавської області
Свістєльнік Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні