Справа № 127/4100/24
Провадження № 22-ц/801/1214/2024
Категорія: 68
Головуючий у суді 1-ї інстанції Романюк Л. Ф.
Доповідач:Голота Л. О.
УХВАЛА
01 травня 2024 рокуСправа № 127/4100/24м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
Головуючого судді Голоти Л. О. (суддя доповідач),
суддів Копаничук С. Г., Оніщука В. В.,
вирішуючи питання щодо відкриття апеляційного провадження у справі № 127/4100/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Служби у справах дітей Вінницької районної державної адміністрації про визначення місця проживання дитини,
за апеляційною скаргою ОСОБА_2 та його представника ОСОБА_3 , на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 10.04.2024 року, -
в с т а н о в и в :
Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 10.04.2024 року відмовлено представнику відповідача ОСОБА_3 в задоволенні клопотання про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Служби у справах дітей Вінницької районної державної адміністрації про визначення місця проживання дитини.
26.04.2024 року до Вінницького апеляційного суду надійшла апеляційна скарга (вх № 4141) ОСОБА_2 та його представника ОСОБА_3 на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 10.04.2024 року.
Ознайомившись із поданою апеляційною скаргою, суд вважає, що її слід повернути заявнику з огляду на наступне.
За змістом частини другоїстатті 353 ЦПК Україниухвала суду першої інстанції оскаржується в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадках, передбаченихстаттею 353 цього Кодексу.
У частині першійстатті 353 ЦПК Українипередбачено перелік ухвал суду першої інстанції, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду. У цьому переліку відсутня ухвала про відмову у задоволені клопотання про застосування заходів процесуального примусу.
Відповідно до пункту 15 частини першоїстатті 353 ЦПК Україниокремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції про закриття провадження у справі.
Отже, ухвала суду першої інстанції про відмову у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі не може бути оскаржена в апеляційному порядку до ухвалення рішення суду по суті спору й окремо від цього рішення. Тобто, оскарження такої ухвали в апеляційному порядку можливе разом з рішенням суду по суті спору.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду (частина другастатті 353 ЦПК України). Цей припис згідно з позицією Конституційного Суду України слід розуміти так, що будь-яка ухвала суду підлягає перегляду в апеляційному порядку самостійно або разом з рішенням суду(абзац п`ятий підпункту 3.2 пункту 3 мотивувальної частинирішення Конституційного Суду України від 27 січня 2010 року № 3-рп/2010).
Зі справи слідує, що ОСОБА_2 та його представником ОСОБА_3 оскаржується ухвала Вінницького міського суду Вінницької області від 10.04.2024 року, якою відмовлено представнику відповідача ОСОБА_3 в задоволенні клопотання про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Служби у справах дітей Вінницької районної державної адміністрації про визначення місця проживання дитини.
Ухвала місцевого суду про відмову у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі постановлена до ухвалення рішення суду по суті спору, а тому її можливо оскаржити в апеляційному порядку одночасно з оскарженням такого рішення суду.
Згідно з пунктом 4 частини п`ятоїстатті 357 ЦПК Україниапеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ураховуючи вище зазначене, оскільки ОСОБА_2 та його представником ОСОБА_3 оскаржується ухвала Вінницького міського суду Вінницької області від 10.04.2024 року, яка не підлягає апеляційному оскарженню, тому суд вважає, що апеляційну скаргу слід повернути особі, яка її подала, відповідно до пункту 4 частини п`ятоїстатті 357 ЦПК України.
У постанові Верховного Суду у складіОб`єднаноїпалати Касаційного цивільного суду від 12 вересня 2018 року у справі, № 61-19138сво18, викладено висновок, що право на апеляційне оскарження учасники справи можуть реалізувати у порядку, визначеному процесуальним законом, не зловживаючи їхніми процесуальними правами у спосіб подання апеляційної скарги на ухвалу, що не може бути оскаржена до ухвалення рішення по суті спору й окремо від такого рішення.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 23 лютого 2021 року у справі№ 263/4637/18 (провадження № 14-126цс20) зазначено, що регламентуючи порядок вирішення питання про відкриття апеляційного провадження у справі, закон невипадково розмежував процесуальні питання, які під час перегляду в апеляційному порядку рішень судів першої інстанції вирішує суддя-доповідач, та ті, які вирішує суд апеляційної інстанції. З 15.12.2017року ЦПК Українине передбачає постановлення ухвал про відкриття або відмову у відкритті апеляційного провадження у справі чи повернення апеляційної скарги суддею-доповідачем одноособово. За змістом частини шостоїстатті 357ЦПК України на стадії відкриття апеляційного провадженнясуддя-доповідачодноособово може вирішити лише питання залишення апеляційної скарги без руху. Питання щодо повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті та відкриття апеляційного провадження вирішуєсуд апеляційної інстанції. Його склад визначений у частині третійстатті 34 ЦПК України, що міститься уГлаві 3 розділу І «Загальні положення» ЦПК України. Згідно з приписом вказаної частини перегляд в апеляційному порядку рішень судів першої інстанції здійснює колегія суддів суду апеляційної інстанції у складі трьох суддів.
Керуючись статтями357,389,390 ЦПК України, апеляційний суд, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 та його представника ОСОБА_3 , на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 10.04.2024 року у справі № 127/4100/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Служби у справах дітей Вінницької районної державної адміністрації про визначення місця проживання дитини, - повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали про повернення апеляційної скарги надіслати учасникам справи, а заявнику, що подав апеляційну скаргу також - апеляційну скаргу та додані до неї матеріали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом тридцяти днів до Верховного Суду.
Головуючийсуддя Л. О. Голота
Судді: С. Г. Копаничук
В. В. Оніщук
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.05.2024 |
Оприлюднено | 06.05.2024 |
Номер документу | 118786927 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Голота Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні