УХВАЛА
01 травня 2024 року
м. Київ
справа № 753/2669/24
провадження № 61-6121ск24
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Дундар І. О. розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на судові рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 засобами поштового зв`язку 25 квітня 2024 року подав до Верховного Суду касаційну скаргу на судові рішення.
На підставі касаційної скарги ОСОБА_1 не може бути вирішено питання про відкриття касаційного провадження, оскільки касаційна скарга не відповідає вимогам ЦПК України.
Тлумачення глави 2 ЦПК України свідчить, що з метою касаційного оскарження судових рішень до суду касаційної інстанції подається касаційна скарга.
У касаційній скарзі повинно бути зазначено, в тому числі: рішення (ухвала), що оскаржується; підставу (підстави), на якій (яких) подається касаційна скарга з визначенням передбаченої (передбачених) статтею 389 цього Кодексу підстави (підстав). У разі подання касаційної скарги на підставі пункту 1 частини другої статті 389 цього Кодексу в касаційній скарзі зазначається постанова Верховного Суду, в якій викладено висновок про застосування норми права у подібних правовідносинах, що не був врахований в оскаржуваному судовому рішенні. У разі подання касаційної скарги на підставі пункту 2 частини другої статті 389 цього Кодексу в касаційній скарзі зазначається обґрунтування необхідності відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду. У разі подання касаційної скарги на судове рішення, зазначене у пунктах 2 і 3 частини першої статті 389 цього Кодексу, в касаційній скарзі зазначається обґрунтування того, в чому полягає неправильне застосування норм матеріального права чи порушення норм процесуального права, що призвело до ухвалення незаконного судового рішення (рішень); клопотання особи, яка подає скаргу; дата отримання копії судового рішення суду апеляційної інстанції, що оскаржується (частина друга статті 392 ЦПК України).
ОСОБА_1 необхідно зазначити рішення, що оскаржується; підстави, на яких подається касаційна скарга з визначенням передбачених статтею 389 цього Кодексу підстави підстав; конкретизувати клопотання (прохальну частину) касаційної скарги, указавши судові рішення, які він просить скасувати (із зазначенням суду, який їх ухвалив та дату ухвалення судових рішень), зазначити у якій саме частині оскаржуються судові рішеннята викласти вимоги касаційної скарги відповідно до повноважень суду касаційної інстанції з урахуванням положень статі 409 ЦПК України.
Крім того, касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення (частини перша, друга статті 390 ЦПК України).
Касаційна скарга ОСОБА_1 не містить посилання на судові рішення, які оскаржуються та дати їх проголошення, в зв`язку з чим суд касаційної інстанції позбавлений можливості перевірити строк звернення з касаційною скаргою.
Ураховуючи наведене, заявникові необхідно подати до Верховного Суду підписану касаційну скаргу у новій редакції із визначенням передбаченими статтею 389 ЦПК України підстави, та яка відповідає вимогам статті 392 ЦПК України, додати до неї копії касаційної скарги та доданих до неї матеріалів відповідно до кількості учасників справи, у разі пропуску строку на касаційне оскарження подати заяву про поновлення строку з зазначенням поважних підстав для такого поновлення.
Відповідно до вимог частини другої статті 393 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
На підставі частини третьої статті 393 ЦПК України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або наведені підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті касаційного провадження на підставі пункту 4 частини другої статті 394 цього Кодексу.
Керуючись статтями 185, 260, 392, 393 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу ОСОБА_1 на судові рішення залишити без руху.
Встановити для усунення недоліків строк десять днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі неподання заяви про поновлення строку на касаційне оскарження в зазначений строк або якщо наведені підстави для поновлення строку касаційного оскарження будуть визнані неповажними у відкритті касаційного провадження буде відмовлено, у разі невиконання у встановлений строк інших вимог цієї ухвали касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І. О. Дундар
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 01.05.2024 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 118788333 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Дундар Ірина Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні