Справа № 206/2099/24
Провадження № 2/206/945/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 травня 2024 року м. Дніпро
Суддя Самарського районного суду м. Дніпропетровська Прінь І.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , яка подана в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 , до Самарської районної в місті Дніпрі ради, третя особа: Шоста Дніпровська державна нотаріальна контора про визнання права власності на частку квартиру в порядку спадкування за законом, -
ВСТАНОВИВ:
30 квітня 2024 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Самарського районного суду м. Дніпропетровська з позовом до Самарської районної у місті Дніпрі ради, третя особа: Шоста дніпровська державна нотаріальна контора про визнання права власності на частку квартири в порядку спадкування за законом.
Перевіривши матеріали справи суд приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху з наступних підстав.
Вимоги до змісту позовної заяви встановлені у ст.175 ЦПК України.
Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно із ч. 4 ст.175 ЦПК України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Так, позивач звертається із позовною заявою до Самарської районної у м. Дніпрі ради, тобто до особи, яка не має цивільної правоздатності в розумінні ч.4 ст. 91 ЦК України, оскільки є припиненою юридичною особою.
Крім того, в позовній заяві не викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги саме до цього відповідача, не зазначено яким чином відповідач порушив права чи інтереси позивача, або не визнає, або оспорює їх. Не викладено, які саме вимоги позивач висуває до зазначеного відповідача.
Також, згідно із п.3 ч.3 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві має бути зазначена ціна позову.
Різновидом майнових спорів є, зокрема, спори про визнання права власності на нерухоме майно.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 176 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно ціна позову визначається вартістю майна.
Позивачем подано позов майнового характеру, але, в порушення вимог п.3.ч.3 ст. 175 ЦПК України, не зазначена ціна позову.
Згідно ізч.4ст.177ЦПК України,до позовноїзаяви додаютьсядокументи,що підтверджуютьсплату судовогозбору увстановлених порядкуі розмірі,або документи,що підтверджуютьпідстави звільненнявід сплатисудового зборувідповідно дозакону.
Позивачем недодано допозовної заявидоказів напідтвердження сплатисудового зборуза вимогоюмайнового характеру,оскільки упозовній заяві позивач не зазначає про те, що він звільнений від сплати судового збору відповідно до закону.
Таким чином, позивач має надати суду квитанцію про сплату судового збору або навести у позовній заяві підстави його звільнення від сплати судового збору, згідно із ЗУ «Про судовий збар», якщо такі є, та надати суду документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ч.2 ст.133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік», 1928-IX встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2920,00 грн.
Відповідно до п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1відсоток цінипозову,але неменше 0,4розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб(1211,20грн.)та небільше 5розмірів прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб(15140,00грн.).
Стосовно судового збору за вимогою майнового характеру, суддя зазначає, що його розмір залежить від визначеної позивачем ціни позову.
У позовній заяві ціна позову не зазначена, відтак, суд позбавлений можливості визначити точну суму судового збору, який підлягає оплаті.
Постановою Пленуму Верховного суду України «Про судову практику у справах за позовами про захист права власності» № 20 від 22.12.1995 р. зі змінами та доповненнями від 25.05.1998 р. визначено, що вартість спірного майна визначається за погодженням сторін, а за його відсутності - за дійсною вартістю майна на час розгляду спору.
Під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.
Суд зазначає, що дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".
В якості доказу вартості майна суду можуть бути подані звіт про оцінку саме ринкової вартості майна.
Таким чином, позивач має визначити ціну позову за вимогою майнового характеру про витребування майна, а також сплатити відповідну суму судового збору на реквізити суду.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст.ст.175, 177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
На підстави викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 258-261 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , яка подана в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 , до Самарської районної в місті Дніпрі ради, третя особа: Шоста Дніпровська державна нотаріальна контора про визнання права власності на частку квартиру в порядку спадкування за законом - залишити без руху.
Запропонувати позивачу усунути вказані недоліки позовної заяви у п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Для сплати судового збору повідомляємо реквізити: Отримувач коштів ГУК у Дн-кій обл./Сам.р/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37988155 Банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.) Код банку отримувача (МФО) 899998 Рахунок отримувача UA408999980313181206000004634 Кодкласифікації доходівбюджету 22030101 Призначення платежу*;101;
У випадку невиконання в строк позивачем вимог закону вказаних в ухвалі судді, заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.П. Прінь
Суд | Самарський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2024 |
Оприлюднено | 06.05.2024 |
Номер документу | 118801703 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Самарський районний суд м.Дніпропетровська
Прінь І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні