Рішення
від 26.04.2024 по справі 924/1336/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"26" квітня 2024 р. Справа № 924/1336/23

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Димбовського В.В., при секретарі судового засідання Загродської М.А., розглянувши матеріали справи

за позовом Керівника Волочиської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Волочиської міської ради, м. Волочиськ, Хмельницька область

до

1)Товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькенергозбут", м. Хмельницький

2)Відділу культури і туризму Волочиської міської ради, м. Волочиськ, Хмельницька область

про визнання недійсними додаткових угод за № 1 від 20.01.2021р., № 2 від 04.02.2021р., № 3 від 05.03.2021р., № 4 від 07.07.2021р., № 5 від 08.09.2021р., № 6 від 05.10.2021р., № 7 від 03.11.2021р., № 8 від 07.12.2021р. до договору за № 20300206 від 29.12.2020р. та стягнення безпідставно набутого майна (коштів) в сумі 203256 грн.

Представники сторін:

від Позивача: не з`явились;

від Відповідача 1: Цимбаляк В.В. згідно довіреності № 144;

від Відповідача 2: не з`явились;

від прокуратури : Приступа В.І.

Суть спору: керівник Волочиської окружної прокуратури звернувся до суду в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати функції у спірних правовідносинах, - Волочиської міської ради з позовом до відповідача в якому просить визнати недійсними додаткові угоди №1 від 20.01.2021р., №2 від 04.02.2021р., №3 від 05.03.2021р., №4 від 07.07.2021р., №5 від 08.09.2021р., №6 від 05.10.2021р., №7 від 03.11.2021р., №8 від 07.12.2021р. до договору №20300206 від 29.12.2020р. укладеного між ТОВ „Хмельницькенергозбут та Відділом культури і туризму Волочиської міської ради, стягнути кошти в сумі 203 256 грн. перераховані за товар, який не отримано відповідно до умов договору № 20300206 від 29.12.2020р.

Ухвалою від 29.12.2023р. відкрито провадження у справі, підготовче засідання призначено на 29.01.2024р. Ухвалою від 29.01.2024р. продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів, підготовче засідання викладено на 27.02.2024р. Ухвалою від 27.02.2024р. із занесенням до протоколу судового засідання підготовче засідання відкладено на 07.03.2024р. Ухвалою від 07.03.2024р. підготовче засідання викладено на 20.03.2024р. Ухвалою від 26.03.2024р. із занесенням до протоколу судового засідання закрито підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду по суті на 02.04.2024р. У судовому засіданні 02.04.2024р. оголошено перерву до 18.04.2024р.

В обґрунтування позову прокурор зазначив, що Додатковою угодою № 1 від 20.01.2021, збільшено ціну за одиницю товару (з тарифом на передачу та розподіл електроенергії) з 2,83 грн. до 3,1 грн. (на 9,99%). В обґрунтування укладення сторонами додаткової угоди № 1 від 20.01.2021 року визначено п. 1 та п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: «у зв`язку із набуттям чинності із 01.01.2021 року постанови НКРЕКГЇ за № 2381 від 09.12.2020 року «Про встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ «ХМЕЛЬНИЦЬКОБЛЕНЕРГО» із застосуванням стимулюючого регулювання». Також цією додатковою угодою зменшено обсяги постачання електричної енергії з 247 000 кВт.год до 225 150,46 кВт.год. При цьому, як вказує прокурор єдина підстава на яку посилається Постачальник, як на обґрунтування укладення додаткової угоди про підняття тарифу, була відома йому, як учаснику, на момент проведення процедури закупівлі (постанова НКРЕКП за № 2381 прийнята 09.12.2020 року, аукціон проведено 17.12.2020 року) що беззаперечно повинно бути враховано при формуванні цін на електроенергію з 01.01.2021 року. В подальшому додатковою угодою №2 від 04.02.2021р. зменшено обсяг поставленої електричної енергії до 204 682,24 кВт та відповідно збільшено ціну на 1 кВт год електричної енергії до 3,42грн. (9,96%); додатковою угодою №3 від 05.03.2021 року зменшено обсяг поставленої електричної енергії до 186 091,02 кВт.год та відповідно збільшено ціну за 1 кВт.год електричної енергії до 3,76 грн. (на 9,98%); додатковою угодою №4 від 07.07.2021 року зменшено суму договору до 668 776,56 грн. та зменшено обсяг поставленої електричної енергії до 185 548,51 кВт.год, та відповідно зменшено ціну за 1 кВт.год електричної енергії до 3,60 грн. (на 4,25%); додатковою угодою №5 від 08.09.2021 року збільшено ціну за 1 кВт.год електричної енергії до 3,86 грн. (на 7,22%); додатковою угодою №6 від 05.10.2021 року збільшено ціну за 1 кВт.год електричної енергії до 4,15 грн. (на 7,51%); додатковою угодою №7 від 03.11.2021 року збільшено ціну за 1 кВт.год електричної енергії до 4,56 грн. (на 9,88%); додатковою угодою №8 від 07.12.2021 року збільшено ціну за 1 кВт.год електричної енергії до 5,01 грн. (на 9,87%). Прокурор вважає, що оспореними додатковими угодами сторони збільшили базову ціну та зменшили обсяг поставки у зв`язку зі збільшенням середньозваженої ціни на ринку "на добу наперед", яке, за твердженням прокурора, не обґрунтовано та документально не підтверджено. При цьому отримана відповідачем за наслідками безпідставного збільшення ціни товару оплата за товар, який не був поставлений, підлягає стягненню на підставі ч. 1 ст. 670 ЦК України. Як на правову підставу позову прокурор посилається на положення ст. ст. 15, 16, 202, 203, 215, 509, 525, 526, 530, 610, 612, 629, 655, 669, 670 ЦК України, ст. ст. 4, 173-175, 179, 180, 193 ГК України, ст. ст. 31, 41 Закону України "Про публічні закупівлі".

Відповідач 1 у відзиві (від 19.01.2024 року) проти позовних вимог заперечує з огляду на таке. 13.11.2020 року Відділом культури і туризму Волочиської міської ради оприлюднено на вебпорталі уповноваженого органу оголошення про проведення відкритих торгів за UA-2020-11-13-001695-b про закупівлю товару за кодом ДК 021:2015-09310000-5 Електрична енергія. Відповідачем 29.11.2020 року за допомогою електронної системи було подано тендерну пропозицію відповідно до вимог тендерної документації про проведення відкритих торгів UA-2020-11-13-001695-b про закупівлю товару за кодом ДК 021:2015-09310000-5 Електрична енергія. 17.12.2020 року рішенням тендерного комітету Відділ культури та туризму Волочиської міської ради, оформленим протоколом №6 визнав ТОВ „Хмельницькенергозбут переможцем торгів на закупівлю товару за кодом ДК 021:2015-09310000-5 Електрична енергія та прийнято рішення укласти договір. Відповідач зауважив, що договір про закупівлю має укладатися на умовах, зокрема тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, яка має відповідати вимогам тендерної документації, у тому числі умовам, передбаченим проектом договору про закупівлю.

Повідомив, що 22.12.2020 року між відповідачами було укладено договір про постачання електричної енергії споживачу №20300206, додатком №1 до якого ("Комерційна пропозиція Постачальника") визначено: ціну за одиницю товару 2,36167 грн. без ПДВ. Також відповідач 1 зауважує, що при укладені додаткової угоди №1 Сторони керувались п. 1 п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону України про публічні закупівлі, та п. 5.8 договору №20300206 від 29.12.2020 року. При цьому вважає твердження позивача, «про те що на момент проведення процедури закупівлі (постанова НКРЕКП за № 2381 прийнята 09.12.2020 року а аукціон проведено 17.12.2020) таким, що не відповідає дійсності, оскільки датою проведення аукціону за № UA-2020-11-13-001695-b про закупівлю товару за кодом ДК 021:2015 - 09310000-5 - Електрична енергія» є 30.11.2020 року підтвердження цьому знаходиться в публічному доступі на веб-порталі Уповноваженого органу - оголошення про проведення відкритих торгів за № UA-2020-11-13-001695-b про закупівлі товару за кодом ДК 021:2015 - 09310000-5 - Електрична енергія»

Наголошує, що станом на момент проведення аукціону 30.11.2020 року, постанова НКРЕКП за № 2381 від 09.12.2020р. «Про встановлення тарифів на послугу з розподілу електричної енергії АТ «Хмельницькобленерго» із застосуванням стимулюючого регулювання» прийнята не була та не могла бути застосована при подачі тендерної пропозиції ТОВ „Хмельницькенергозбут оскільки тендерна пропозиція була подана, 29.11.2020 року, що підтверджується реєстром отриманих тендерних пропозицій № UA-2020-11-13-001695-b розміщеному на веб-порталі Уповноваженого органу.

Також відповідач 1 зазначає, що укладаючи спірні додаткові угоди сторони не виходили за рамки 10 відсоткового збільшення ціни за одиницю товару, при цьому загальна сума договорів не збільшувалась, а зменшувався обсяг закупівлі, що було погоджено із замовником, а обмеження строків зміни ціни за одиницю товару на дуту укладення додаткової угоди ЗУ „Про публічні закупівлі не встановлено.

Вважає, що укладення додаткових угод до договору не суперечить умовам чинного законодавства та укладеного договору, здійснене на підставі звернення відповідача як постачальника до споживача, з відповідним обґрунтуванням та наданням доказів наявності підстав для зміни істотних умов договору

Щодо вимоги про стягнення 203256 грн. сплачених грошових коштів як безпідставно отриманих відзначив, що вказана вимога є похідною від вимог про визнання недійсними додаткових угод. Тому з огляду на відсутність підстав для визнання недійсними додаткових угод до договору, вимога про стягнення коштів також не підлягає задоволенню.

Щодо підстав представництва інтересів держави відповідач 1 вказав на відсутність обставин, які би свідчили про невиконання або неналежне виконання позивачем, який є самостійною юридичною особою з повним обсягом процесуальної дієздатності, своїх функцій щодо захисту майнових інтересів держави; прокурор не повинен вважатися альтернативним суб`єктом звернення до суду.

У відповіді на відзив (від 25.01.2024 року) прокурор вважає доводи відповідача необґрунтованими. Зауважив, що 30.11.2020 року Замовником проведено розкриття тендерних пропозицій учасників аукціону. Водночас, як вказано в позовній заяві, рішенням тендерного комітету Замовника, оформленим протоколом за №6 від 17.12.2020 року, визначено переможцем закупівлі пропозицію ТОВ «Хмельницькєнергозбут». Прокурор вважає, що із вказаного вище протоколу слідує, що саме 17.12.2020 року членами тендерного комітету Замовника визначено Відповідача переможцем торгів, прийнято рішення про укладення з ним договору з подальшим його оприлюдненням. Оскільки відповідач 1 станом па 17.12.2020 року більше тижня знав про прийняття Постанови НКРЕКП за № 2381 від 09.12.2020 року, то мав право на підставі п. 3 ч. І ст. 31 Закону відмовитись від підписання договору, як збиткового. Також зазначив, що договір підписано 29.12.2020 року тобто через 12 днів після прийняття рішення про обрання відповідача 1 переможцем торгів. Таким чином, вважає твердження ТОВ „Хмельницькенергозбут про законність укладення додаткової угоди за № 1 від 20.01.2021 року неспроможним.

Крім того, для документального підтвердження коливання ціни товару на ринку "на добу наперед" в бік збільшення постачальником надано довідки Хмельницької торгово-промислової палати, в яких вказано ціни на січень, лютий, травень, червень, серпень. Вересень, жовтень та листопад 2021 року, тобто загалом за місячний період та на дату, що не відповідає датам додаткових угод.

Також прокурор навів обґрунтування підстав для представництва інтересів держави в суді, посилаючись на положення ст. 143 Конституції України, ст. 172 Цивільного кодексу України, ст. ст. 22, 26 Бюджетного кодексу України, ст. 64 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, зазначених у позові та просив його задовольнити

Позивач у заяві від 02.04.2024р. просить розглядати справу за відсутності представника.

Представник Відповідача 1 у судовому засіданні проти позовних вимог заперечив з підстав, викладених у відзиві, запереченнях.

Розглядом матеріалів справи встановлено:

Відділом культури і спорту Волочиської міської ради оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2020-11-13-001695-b із закупівлі електричної енергії (ДК 021:2015:09310000-5) в кількості 247000 кВт*год, очікувана вартість предмета закупівлі - 889200 грн.

Згідно з реєстром тендерних пропозицій 28.11.2020 року тендерну пропозицію подало ТОВ „Енергоносії України, 29.11.2020 - ТОВ Хмельницькенергозбут.

Відповідачем 1 було подано лист-згоду з проектом договору та його істотними умовами (від 27.11.2020 року № Т-21-1120-79/5), в якому погодився з істотними умовами договору, проект якого наведений у тендерній документації, та підтвердив укладання договору в редакції, запропонованій замовником та гарантував виконання договору на умовах, викладених в проекті договору.

Відповідно до протоколу розкриття тендерних пропозицій від 30.11.2020 ТОВ Енергоносії України як переможець торгів відмовилося від підписання договору про закупівлю, ТОВ „Хмельницькенергозбут визнано таким, що відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленим в тендерній документації. Відсутні підстави для відмови, встановлені ст.17 ЗУ „Про публічні закупівлі.

29.12.2020 між Відділом культури і туризму Волочиської міської ради (Споживач) та ТОВ „Хмельницькенергозбут(Постачальник) укладено договір 20300206 про постачання електричної енергії споживачу відповідно до п.1.1 якого, останній встановлює порядок та умови постачання електричної енергії як товарної продукції Споживачу Постачальником електричної енергії.

Згідно з п. 1.2 договору його умови розроблені відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14.03.2018 року №312 (ПРРЕЕ).

У п. 1.4 договору сторони, керуючись п. 3.2.6 ПРРЕЕ, дійшли взаємної згоди на укладання Договору на умовах, відмінних від публічної комерційної пропозиції Постачальника. Цей Договір укладено у вигляді єдиного письмового документу на підставі умов тендерної документації та комерційної пропозиції Постачальника, поданої згідно процедури закупівлі (ідентифікатор процедури UA-2020-11-13-001695-b).

За цим Договором Постачальник продає Споживачу із 01.01.2021 до 31.12.2021 року товар "код ДК 021:2015 - 09310000-5 - Електрична енергія" (Електрична енергія) для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору (п. 2.1 договору).

Відповідно до п. 2.2 договору обов`язковою умовою для постачання електричної енергії Споживачу є наявність у нього укладеного в установленому порядку оператором системи розподілу договору про надання послуг з розподілу, на підставі якого Споживач набуває право отримувати послугу з розподілу електричної енергії.

Ціна цього Договору становить 700 000 грн, в т.ч. ПДВ 116 666,67 гривні (п. 5.1 договору).

Згідно з п. 5.2 договору ціна за одиницю Товару визначається у додатку №1 до Договору "Комерційна пропозиція Постачальника".

Ціна за одиницю Товару включає в себе вартість послуг оператора системи передачі щодо надання послуг з передачі електричної енергії, які необхідні для виконання цього Договору. Інформацію про розмір тарифу на послуги з передачі електричної енергії визначено в Додатку № 1 до Договору (п. 5.3 договору).

Пунктом 5.4 договору передбачено, що ціна за одиницю Товару включає в себе вартість послуг оператора системи щодо надання послуг з розподілу електричної енергії, які необхідні для виконання цього Договору. Інформацію про розмір тарифу на послуги з розподілу електричної енергії визначено в Додатку № 1 до Договору. Вказані послуги оплачуються Споживачем через Постачальника.

На виконання п.2 ч.5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» сторони

домовились, що зміна ціни за одиницю Товару та встановлення щомісячної ціни поставки Товару здійснюється виходячи з коливання ціни на ринку Товару, а саме, зміни середньозваженої ціни на ринку на добу на перед (РДН). Зміна ціни за одиницю Товару відбувається з дотриманням усіх наступних умов: один раз на місяць після завершення розрахункового періоду; з дотриманням формули, передбаченої п.5.6.2 Договору; не більше, ніж на 10% від Базової ціни за одиницю Товару. При цьому, загальна ціна Договору не може бути збільшена. У разі документально підтвердженого зростання ціни за одиницю товару, одночасно здійснюється зменшення кількості товару (п.5.6, п.п.5.6.1).

При цьому у пп. 5.6.2 договору наведено формулу зміни ціни за одиницю товару.

Відповідно до п.5.7 договору у випадку, якщо коливання ціни на ринку Товару в сторону зменшення становитиме понад 10% відносно Базової ціни Товар, сторони, керуючись п.5. ч.5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», дійшли згоди, що вартість Товару за відповідний розрахунковий період може зменшуватись без обмежень максимального відсотку. Обрахунок ціни за одиницю Товару на відповідний розрахунковий період, в такому випадку, визначається за формулою визначеною п.5.6. цього Договору.

На виконання п.7 ч.5 ст. 413акону України «Про публічні закупівлі» Сторони домовились що зміна умов цього Договору допускається у випадку зміни регульованих цін (тарифів) нормативів, які є складовими ціни електричної енергії, а саме, у випадку зміни регульованих цін (тарифів) на послуги з передачі та/або розподілу електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕКП, що включені у вартість Товару з цим Договором.

У випадку зміни тарифу на передачу та/або тарифу на розподіл електричної енергії постановою НКРЕКП або рішенням іншого уповноваженого органу влади сторони вносять відповідні зміни в додаток №1 до договору шляхом укладення додаткової угоди до договору та викладенням додатку №1 до договору в новій редакції (пп. 5.8.1 договору).

У пункті 5.8.2 вказано, що, додаткова угода про внесення змін до Договору в частині зміни тарифу має містити інформацію про зміну Базової ціни Товару (стовпчик 7 таблиці Додатку №1), що сталась у зв`язку зі зміною тарифу на передачу електричної енергії та/або розподілу електричної енергії. Базова ціна Товару в такій додатковій угоді визначається як сума стовпчиків 4, 5 та/або 6 таблиці Додатку №1. Ціна Товару без ПДВ та без Тарифів (стовп. 4 таблиці Додатку №1) в такій додатковій угоді визначається згідно підписаного сторонами договору або згідно даних, вказаних в подальших додаткових угодах до договору.

Згідно з пп. 5.8.3 договору додаткова угода про внесення змін до Договору має містити посилання на дату та номер документу, яким змінено тариф на передачу та/або тариф на розподіл електричної енергії, дату (період), з якої такий тариф починає діяти, а також розмір встановленого тарифу у стовпчиках 5 та/або 6 таблиці Додатку № 1 до Договору.

У п. 5.9 договору зазначено, що зміна ціни за одиницю товару згідно п. п. 5.5-5.7 Договору здійснюється в письмовій формі, шляхом підписання Сторонами додаткової угоди до договору.

Розрахунковим періодом за цим Договором є календарний місяць, протягом якого Споживачу здійснювалось постачання електричної енергії згідно поданих Заявок (п. 5.12 договору).

Згідно з п. 5.13 договору по закінченні розрахункового періоду Постачальник зобов`язаний надати для підписання Споживачу Акт приймання-передачі електричної енергії. Споживач зобов`язаний розглянути та підписати вказаний акт у строк, що не перевищує 5 робочих днів, або дати вмотивовану відмову від підписання такого акту, у цей же строк. Акт приймання-передачі електричної енергії має містити інформацію про розрахунок ціни за одиницю Товару згідно умов цього Договору та іншу інформацію згідно з вимогами Договору.

Оплата за електричну енергію здійснюється за умови подання Споживачем заявки/заявок на відповідний розрахунковий період, в наступному порядку: повного розрахунку за поставлену електричну енергію у відповідному розрахунковому періоді. Споживач здійснює оплату згідно виставленого Постачальником рахунку на оплату, на підставі підписаного Сторонами Акта приймання-передачі електричної енергії не пізніше ніж протягом 5 робочих днів з моменту його підписання, шляхом оплати повної вартості спожитої електричної енергії. Ціна за одиницю Товару в рахунку, виставленому за цим пунктом, та в Акті приймання-передачі Товару у відповідному розрахунковому періоді, визначається в порядку визначеному п.п.5.6-5.7 Договору (п. 5.14).

Відповідно до п. 5.15 договору датою виконання зобов`язань Споживача щодо оплати за спожиту електричну енергію вважається дата перерахування Споживачем на банківський рахунок Постачальника грошових коштів.

Договір набирає чинності з моменту підписання Сторонами, скріплення печатками Сторін (за наявності) і діє до 31.12.2021 року включно, але в будь-якому випадку до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань в частині розрахунків (п. 13.1 договору).

Як визначено у п. 13.6 договору, істотні умови цього Договору не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань Сторонами у повному обсязі, крім випадків, передбачених ч. 5 ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі".

Невід`ємними частиною цього Договору є: Додаток №1 - Комерційна пропозиція Постачальника; Додаток №2 - Заявка на постачання електричної енергії Споживачу; Додаток №3 - Примірна форма Акту приймання-передачі електричної енергії.

У додатку №1 до договору - "Комерційна пропозиція Постачальника" сторони погодили: кількість електричної енергії - 247000 кВт/год, ціну товару без ПДВ, без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн., тариф на передачу, без ПДВ - 0,29393 грн, тариф на розподіл, без ПДВ 0,89057 грн., базову ціну товару з тарифом на передачу та тарифом на розподіл, без ПДВ 2036167 грн.

У додатку зазначено, що відповідно до п. 5.3 договору тариф на передачу електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, станом на дату проведення аукціону по процедурі, згідно з якою укладено цей договір, затверджено постановою НКРЕКП №1351 від 11.07.2020 року, та становить 0,29393 грн. без ПДВ; відповідно до п. 5.4 договору тариф на розподіл електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, станом на дату проведення аукціону по процедурі, згідно з якою укладено цей договір, затверджено постановою НКРЕКП №2353 від 09.12.2020 року становить 0,89057грн. Оператор системи розподілу АТ „Хмельницькобленерго. Загальна вартість договору 700 000 грн. з ПДВ.

Також до договору складено додаток №2 - заявку на постачання електричної енергії Споживачу (за відповідними об`єктами електроспоживання).

16.01.2021р. Відповідач 1 звернувся до Волочиської міської ради із листом де вказав, що у зв`язку із набуттям чинності з 01.01.2021 року постанови НКРЕКП від 09.12.2020 року № 2381 "Про встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ "Хмельницькобленерго" на 2021 рік", тариф на послуги з розподілу електричної енергії зріс з 0,89057 грн/кВт*год без ПДВ до 1,12143 грн/кВт*год без ПДВ. Тариф згідно договору від 29.12.2020 року № 20300206 становив 2,83 грн./кВт*год з ПДВ, після набуття чинності постанови НКРЕКП від 09.12.2020 року № 2381 тариф становитиме 3,10 грн./кВт*год з ПДВ. До листа додано проект додаткової угоди.

Додатковою угодою №1 від 20.01.2021 року у зв`язку з набуттям з 01.01.2021 року чинності постановою НКРЕКП від 09.12.2020 року №2381 "Про встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ "Хмельницькобленерго" на 2021 рік" та зростанням тарифу на послуги з розподілу електричної енергії з 0,89057 грн/кВт*год без ПДВ до 1,12143 грн/кВт*год без ПДВ сторони за взаємною згодою, керуючись п.7 ч. 5 ст. 41 Закону України Про публічні закупівлі вирішили викласти в новій редакції додаток №1 до договору. В угоді зазначено, що вона набирає чинності (вважається укладеною) з моменту її підписання уповноваженими представниками сторін і є невід`ємною частиною договору та згідно зі ст. 631 ЦК України розповсюджує свою дію на правовідносини, які виникли між сторонами з 01.01.2021 року і діє до 31.01.2021 року.

У додатку №1 до договору Комерційна пропозиція Постачальника у редакції вищезазначеної додаткової угоди сторони додатково погодили: кількість товару 225 150,46 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн. без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн. без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн. без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу та тарифом на розподіл 2,59086 грн. без ПДВ.

У додатку зазначено, що відповідно до п. 5.3 договору тариф на передачу електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, станом на дату проведення аукціону по процедурі, згідно з якою укладено цей договір, затверджено постановою НКРЕКП №1351 від 11.07.2020 року, та становить 0,29393 грн. без ПДВ; відповідно до п. 5.4 договору тариф на розподіл електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, затверджено постановою НКРЕКП №2353 від 09.12.2020 року, та становить 1,121143 грн. без ПДВ; загальний обсяг 225150,46 кВт/год; загальна вартість договору 700 000 грн. з ПДВ.

04.02.2021 року сторонами укладено додаткову угоду №2, в якій, керуючись ст.ст. 65 І, 653, 654 Цивільного кодексу України, п. 1 та п.2 ч.5 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі», якою погоджено у зв`язку з збільшенням середньозваженої ціна на ринку "на добу наперед" (РДН) у II декаді січня 2021 року на 34,54% в порівнянні з І декадою січня 2021 та склала 1 546,47 грн/Квт*год. без ПДВ., інформація підтверджена довідкою Хмельницької торгово-промислової палати від 27.01.2021 №22-05/60, викласти Додаток №1 до Договору № 20300206 від 29.12.2020 року в новій редакції.

Ця додаткова угода набрала чинності (вважається укладеною) з моменту її підписання уповноваженими представниками Сторін і є невід`ємною частиною вищевказаного Договору та згідно ст. 631 ЦК України, розповсюджує свою дію на правовідносини, які виникли між сторонами з 01.01.2021 року і діє до 31.12.2021 року.

У додатку №1 до договору Комерційна пропозиція Постачальника у редакції додаткової угоди № 2 від 04.02.2020 року сторони погодили такі позиції:

- кількість товару 247000 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн. без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн. без ПДВ, тариф на розподіл 0,89057 грн. без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,36167 грн. без ПДВ.

- кількість товару 225150,46 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,59086 грн без ПДВ (з 01.01.2021 року);

- кількість товару 204682,24 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,43459 грн. без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн. без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн. без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,84995 грн. без ПДВ (з 01.01.2021 року).

У додатку зазначено, що відповідно до п. 5.3 договору тариф на передачу електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, станом на дату проведення аукціону по процедурі, згідно з якою укладено цей договір, затверджено постановою НКРЕКП №2353 від 09.12.2020 року, та становить 0,29393 грн. без ПДВ; відповідно до п. 5.4 договору тариф на розподіл електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, затверджено постановою НКРЕКП №2381 від 09.12.2020 року, та становить 1,12143 грн. без ПДВ; загальний обсяг 204682,24кВт/год; загальна вартість договору 700 000грн. з ПДВ.

Згідно з інформаційною довідкою Хмельницької ТПП від 27.01.2021 №22-05/60 для ТОВ "Хмельницькенергозбут" надано інформацію про середньозважені ціни купівлі-продажу електричної енергії за першу та другу декаду січня 2021 року на ринку на добу наперед (РДН) для Об`єднаної енергосистеми України: з 01.01.2021 по 10.01.2021 року 1149,41, з 11.01.2021 по 20.01.2021 року 1546,47.

05.03.2021 року сторонами укладено додаткову угоду №3, в якій, керуючись ст.ст. 65 І, 653, 654 Цивільного кодексу України, п. 1 та п.2 ч.5 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі», якою погоджено у зв`язку з збільшенням середньозваженої ціна на ринку "на добу наперед" (РДН) у лютому 2021 року 1635,41 грн/Квт*год. в порівнянні з січнем 2021 року 1462,52грн., що підтверджено довідкою Хмельницької торгово-промислової палати від 02.03.2021 року №22-05/152, викласти Додаток №1 до Договору № 20300206 від 29.12.2020 року в новій редакції.

Ця додаткова угода набирає чинності (вважається укладеною) з моменту її підписання уповноваженими представниками Сторін і є невід`ємною частиною вищевказаного Договору та згідно ст. 631 ЦК України, розповсюджує свою дію на правовідносини, які виникли між сторонами з 01.01.2021 року і діє до 31.12.2021 року.

У додатку №1 до договору Комерційна пропозиція Постачальника у редакції додаткової угоди № 3 від 05.03.2021 року сторони погодили такі позиції:

- кількість товару 247000 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн. без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн. без ПДВ, тариф на розподіл 0,89057 грн. без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,36167 грн. без ПДВ.

- кількість товару 225150,46 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн. без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн. без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,59086 грн. без ПДВ (з 01.01.2021 року);

- кількість товару 204682,24 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,43459 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,84995 грн без ПДВ (з 01.01.2021 року);

- кількість товару 186091,02 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,71930 грн. без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн. без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн. без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,13466 грн. без ПДВ (з 01.02.2021 року).

У додатку зазначено, що відповідно до п. 5.3 договору тариф на передачу електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, станом на дату проведення аукціону по процедурі, згідно з якою укладено цей договір, затверджено постановою НКРЕКП №1351 від 11.07.2020, та становить 0,29393 грн. без ПДВ; відповідно до п. 5.4 договору тариф на розподіл електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, затверджено постановою НКРЕКП №2353 від 09.12.2020 року, та становить 0,89057 грн. без ПДВ; загальний обсяг 186091кВт/год; загальна вартість договору 700 000грн. з ПДВ.

Згідно з інформаційною довідкою Хмельницької ТПП від 02.03.2021 №22-05/152 для ТОВ "Хмельницькенергозбут" надано інформацію про середньозважені ціни купівлі-продажу електричної енергії за січень та лютий 2021 року на ринку на добу наперед (РДН) для Об`єднаної енергосистеми України становить січень 2021 1462,52грн., лютий 2021 1635,42грн.

07.07.2021 року сторонами укладено додаткову угоду №4, в якій, керуючись ст.ст. 651, 653, 654 Цивільного кодексу України, п. 1 та п.2 ч.5 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі», погоджено у зв`язку з збільшенням середньозваженої ціна на ринку "на добу наперед" (РДН) у червні 2021 1425,14 грн/Квт*год. в порівнянні з травнем 2021 1018,74грн., що підтверджено довідкою Хмельницької торгово-промислової палати від 05.07.2021 №22-05/629, викласти Додаток №1 до Договору № 20300206 від 29.12.2020 року в новій редакції.

Ця додаткова угода набирає чинності (вважається укладеною) з моменту її підписання уповноваженими представниками Сторін і є невід`ємною частиною вищевказаного Договору та згідно ст. 631 ЦК України, розповсюджує свою дію на правовідносини, які виникли між сторонами з 01.04.2021 і діє до 31.12.2021 року.

У додатку №1 до договору Комерційна пропозиція Постачальника у редакції додаткової угоди № 4 від 07.07.2021 сторони погодили такі позиції:

- кількість товару 247000 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн. без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн. без ПДВ, тариф на розподіл 0,89057 грн. без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,36167 грн. без ПДВ.

- кількість товару 225150,46 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн. без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн. без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,59086 грн. без ПДВ (з 01.01.2021 31.12.2021 року);

- кількість товару 25667 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,43459 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн. без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,84995 грн без ПДВ (з 01.01.2021 року);

- кількість товару 27422 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,71930 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,13466 грн без ПДВ (з 01.02.2021 року);

- кількість товару 31238 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,71930 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,13466 грн без ПДВ (з 01.03.2021 року);

- кількість товару 21006 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,71930 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,13466 грн без ПДВ (з 01.04.2021 року).;

- кількість товару 5128 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,40615 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,82151 грн без ПДВ (з 01.05.2021 року);

- кількість товару 8157 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,51415 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,92951 грн без ПДВ (з 01.06.2021 року).

У додатку зазначено, що відповідно до п. 5.3 договору тариф на передачу електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, станом на дату проведення аукціону по процедурі, згідно з якою укладено цей договір, затверджено постановою НКРЕКП №1351 від 11.07.2020 року, та становить 0,29393 грн. без ПДВ; відповідно до п. 5.4 договору тариф на розподіл електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, затверджено постановою НКРЕКП №2353 від 09.12.2020, та становить 1,12143 грн без ПДВ; загальний обсяг 185548,81кВт/год; загальна вартість договору 668 776,56грн. з ПДВ.

Згідно з інформаційною довідкою Хмельницької ТПП від 05.07.2021 №22-05/629 для ТОВ "Хмельницькенергозбут" надано інформацію про середньозважені ціни купівлі-продажу електричної енергії за травень та червень 2021 року на ринку на добу наперед (РДН) для Об`єднаної енергосистеми України становить травень 2021 1018,74грн., червень 2021 1425,14грн.

08.09.2021 року сторонами укладено додаткову угоду №5, в якій, керуючись ст.ст. 651, 653, 654 Цивільного кодексу України, п. 1 та п.2 ч.5 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі», погоджено у зв`язку з збільшенням середньозваженої ціна на ринку "на добу наперед" (РДН) у серпні 2021 2076,95 грн/кВт*год. в порівнянні з липнем 2021 1444,05грн., що підтверджено довідкою Хмельницької торгово-промислової палати від 31.08.2021 року №22-05/856, викласти Додаток №1 до Договору № 20300206 від 29.12.2020 в новій редакції.

Ця додаткова угода набрала чинності (вважається укладеною) з моменту її підписання уповноваженими представниками Сторін і є невід`ємною частиною вищевказаного Договору та згідно ст. 631 ЦК України, розповсюджує свою дію на правовідносини, які виникли між сторонами з 01.08.2021 і діє до 31.12.2021 року.

У додатку №1 до договору Комерційна пропозиція Постачальника у редакції додаткової угоди № 5 від 08.09.2021 року сторони погодили такі позиції:

- кількість товару 247000 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 0,89057 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,36167 грн без ПДВ.

- кількість товару 225150,46 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,59086 грн без ПДВ (з 01.01.2021 31.12.2021);

- кількість товару 25667 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,43459 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,84995 грн без ПДВ (з 01.01.2021);

- кількість товару 27422 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,71930 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,13466 грн без ПДВ (з 01.02.2021);

- кількість товару 31238 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,71930 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,13466 грн без ПДВ (з 01.03.2021);

- кількість товару 21006 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,71930 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,13466 грн без ПДВ (з 01.04.2021).;

- кількість товару 5128 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,40615 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,82151 грн без ПДВ (з 01.05.2021);

- кількість товару 8157 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,51415 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,92951 грн без ПДВ (з 01.06.2021);

- кількість товару 1536 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,51415 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,92951 грн без ПДВ (з 01.07.2021);

- кількість товару 1358 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,80681 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,22217 грн без ПДВ (з 01.08.2021).

У додатку зазначено, що відповідно до п. 5.3 договору тариф на передачу електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, станом на дату проведення аукціону по процедурі, згідно з якою укладено цей договір, затверджено постановою НКРЕКП №2353 від 09.12.2020, та становить 0,29393 грн без ПДВ; відповідно до п. 5.4 договору тариф на розподіл електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, затверджено постановою НКРЕКП №2381 від 09.12.2020 року, та становить 1,12143 грн без ПДВ; загальний обсяг 179608кВт/год; загальна вартість договору 668 776,56грн. з ПДВ.

Згідно з інформаційною довідкою Хмельницької ТПП від 31.08.2021 року №22-05/856 для ТОВ "Хмельницькенергозбут" надано інформацію про середньозважені ціни купівлі-продажу електричної енергії за липень та серпень 2021 року на ринку на добу наперед (РДН) для Об`єднаної енергосистеми України становить липень 2021 1444,05грн., червень 2021 2076,95грн.

05.10.2021 року сторонами укладено додаткову угоду №6, в якій, керуючись ст.ст. 651, 653, 654 Цивільного кодексу України, п. 1 та п.2 ч.5 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі», погоджено у зв`язку з збільшенням середньозваженої ціна на ринку "на добу наперед" (РДН) у вересні 2021 2227,97 грн/Мвт*год. в порівнянні з серпнем 2021 2076,95грн., що підтверджено довідкою Хмельницької торгово-промислової палати від 27.09.2021 №22-05/969, викласти Додаток №1 до Договору № 20300206 від 29.12.2020 року в новій редакції.

Ця додаткова угода набирає чинності (вважається укладеною) з моменту її підписання уповноваженими представниками Сторін і є невід`ємною частиною вищевказаного Договору.

У додатку №1 до договору Комерційна пропозиція Постачальника у редакції додаткової угоди № 6 від 05.10.2021 року сторони погодили такі позиції:

- кількість товару 247000 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 0,89057 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,36167 грн без ПДВ.

- кількість товару 225150,46 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,59086 грн без ПДВ (з 01.01.2021 31.12.2021);

- кількість товару 25667 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,43459 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,84995 грн без ПДВ (з 01.01.2021);

- кількість товару 27422 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,71930 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,13466 грн без ПДВ (з 01.02.2021);

- кількість товару 31238 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,71930 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,13466 грн без ПДВ (з 01.03.2021);

- кількість товару 21006 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,71930 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,13466 грн без ПДВ (з 01.04.2021).;

- кількість товару 5128 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,40615 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,82151 грн без ПДВ (з 01.05.2021);

- кількість товару 8157 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,51415 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,92951 грн без ПДВ (з 01.06.2021);

- кількість товару 1536 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,51415 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,92951 грн без ПДВ (з 01.07.2021);

- кількість товару 1358 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,80681 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,22217 грн без ПДВ (з 01.08.2021).

- кількість товару 3630 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 2,04106 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,45642 грн без ПДВ (з 01.09.2021).

У додатку зазначено, що відповідно до п. 5.3 договору тариф на передачу електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, станом на дату проведення аукціону по процедурі, згідно з якою укладено цей договір, затверджено постановою НКРЕКП №2353 від 09.12.2020, та становить 0,29393 грн без ПДВ; відповідно до п. 5.4 договору тариф на розподіл електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, затверджено постановою НКРЕКП №2381 від 09.12.2020, та становить 1,12143 грн без ПДВ; загальний обсяг 175671кВт/год; загальна вартість договору 668 776,56грн. з ПДВ.

Згідно з інформаційною довідкою Хмельницької ТПП від 27.09.2021 №22-05/969 для ТОВ "Хмельницькенергозбут" надано інформацію про середньозважені ціни купівлі-продажу електричної енергії за вересень станом на 27.09.2021в порівнянні із серпнем 2021 року на ринку на добу наперед (РДН) для Об`єднаної енергосистеми України становить серпень 2021 2076,95грн., вересень 2021 2227,92грн.

03.11.2021 сторонами укладено додаткову угоду №7, в якій, керуючись ст.ст. 651, 653, 654 Цивільного кодексу України, п. 1 та п.2 ч.5 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі», погоджено у зв`язку з збільшенням середньозваженої ціна на ринку "на добу наперед" (РДН) у жовтні 2021 2728,56 грн/Мвт*год. в порівнянні з вереснем 2021 2227,92грн., що підтверджено довідкою Хмельницької торгово-промислової палати від 25.10.2021 №22-05/1089, викласти Додаток №1 до Договору № 20300206 від 29.12.2020 в новій редакції.

Ця додаткова угода набирає чинності (вважається укладеною) з моменту її підписання уповноваженими представниками Сторін і є невід`ємною частиною вищевказаного Договору.

У додатку №1 до договору Комерційна пропозиція Постачальника у редакції додаткової угоди № 7 від 03.11.2021 сторони погодили такі позиції:

- кількість товару 247000 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 0,89057 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,36167 грн без ПДВ.

- кількість товару 225150,46 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,59086 грн без ПДВ (з 01.01.2021 31.12.2021);

- кількість товару 25667 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,43459 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,84995 грн без ПДВ (з 01.01.2021);

- кількість товару 27422 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,71930 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,13466 грн без ПДВ (з 01.02.2021);

- кількість товару 31238 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,71930 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,13466 грн без ПДВ (з 01.03.2021);

- кількість товару 21006 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,71930 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,13466 грн без ПДВ (з 01.04.2021).;

- кількість товару 5128 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,40615 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,82151 грн без ПДВ (з 01.05.2021);

- кількість товару 8157 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,51415 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,92951 грн без ПДВ (з 01.06.2021);

- кількість товару 1536 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,51415 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,92951 грн без ПДВ (з 01.07.2021);

- кількість товару 1358 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,80681 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,22217 грн без ПДВ (з 01.08.2021).

- кількість товару 3630 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 2,04106 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,45642 грн без ПДВ (з 01.09.2021).

- кількість товару 14925 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 2,38636 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,80172 грн без ПДВ (з 01.10.2021). Загальний обсяг 171082,09 кВт*год, загальна вартість договору 668776,56грн.

У додатку зазначено, що відповідно до п. 5.3 договору тариф на передачу електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, станом на дату проведення аукціону по процедурі, згідно з якою укладено цей договір, затверджено постановою НКРЕКП №1351 від 11.07.2020, та становить 0,29393 грн без ПДВ; відповідно до п. 5.4 договору тариф на розподіл електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, затверджено постановою НКРЕКП №2353 від 09.12.2020, та становить 1,12143 грн без ПДВ.

Згідно з інформаційною довідкою Хмельницької ТПП від 25.10.2021 №22-05/1089 для ТОВ "Хмельницькенергозбут" надано інформацію про середньозважені ціни купівлі-продажу електричної енергії за жовтень станом на 25.10.2021 в порівнянні із вереснем 2021 року на ринку на добу наперед (РДН) для Об`єднаної енергосистеми України становить вересень 2021 2227,92грн., жовтень 2021 2728,56грн.

07.12.2021 сторонами укладено додаткову угоду №8, в якій, керуючись ст.ст. 651, 653, 654 Цивільного кодексу України, п. 1 та п.2 ч.5 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі», погоджено у зв`язку з збільшенням середньозваженої ціна на ринку "на добу наперед" (РДН) у листопаді 2021 3352,35 грн/Мвт*год. в порівнянні з жовтнем 2021 2793,44грн., що підтверджено довідкою Хмельницької торгово-промислової палати від 23.11.2021 №22-05/1204, викласти Додаток №1 до Договору № 20300206 від 29.12.2020 в новій редакції.

Ця додаткова угода набирає чинності (вважається укладеною) з моменту її підписання уповноваженими представниками Сторін і є невід`ємною частиною вищевказаного Договору та згідно ст..631 ЦК України розповсюджує свою дію на правовідносини, які виникли між сторонами з 01.11.2021 і діє до 31.12.2020.

У додатку №1 до договору Комерційна пропозиція Постачальника у редакції додаткової угоди № 7 від 03.11.2021 сторони погодили такі позиції:

- кількість товару 247000 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 0,89057 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,36167 грн без ПДВ.

- кількість товару 225150,46 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,59086 грн без ПДВ (з 01.01.2021 31.12.2021);

- кількість товару 25667 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,43459 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,84995 грн без ПДВ (з 01.01.2021);

- кількість товару 27422 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,71930 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,13466 грн без ПДВ (з 01.02.2021);

- кількість товару 31238 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,71930 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,13466 грн без ПДВ (з 01.03.2021);

- кількість товару 21006 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,71930 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,13466 грн без ПДВ (з 01.04.2021).;

- кількість товару 5128 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,40615 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,82151 грн без ПДВ (з 01.05.2021);

- кількість товару 8157 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,51415 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,92951 грн без ПДВ (з 01.06.2021);

- кількість товару 1536 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,51415 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 2,92951 грн без ПДВ (з 01.07.2021);

- кількість товару 1358 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,80681 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,22217 грн без ПДВ (з 01.08.2021).

- кількість товару 3630 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 2,04106 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,45642 грн без ПДВ (з 01.09.2021).

- кількість товару 14925 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 2,38636 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 3,80172 грн без ПДВ (з 01.10.2021);

- кількість товару 15326 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 2,76615 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу 4,18151 грн без ПДВ (з 01.10.2021). Загальний обсяг 168265,11 кВт*год, загальна вартість договору 668776,56грн.

У додатку зазначено, що відповідно до п. 5.3 договору тариф на передачу електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, станом на дату проведення аукціону по процедурі, згідно з якою укладено цей договір, затверджено постановою НКРЕКП №1351 від 11.07.2020, та становить 0,29393 грн без ПДВ; відповідно до п. 5.4 договору тариф на розподіл електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, затверджено постановою НКРЕКП №2353 від 09.12.2020, та становить 1,12143 грн без ПДВ.

Згідно з інформаційною довідкою Хмельницької ТПП від 23.11.2021 №22-05/1204 для ТОВ "Хмельницькенергозбут" надано інформацію про середньозважені ціни купівлі-продажу електричної енергії за листопад станом на 22.11.2021в порівнянні із жовтнем 2021 року на ринку на добу наперед (РДН) для Об`єднаної енергосистеми України становить жовтень 2021 2793,44грн., листопад 2021 3352,35грн.

Згідно актів приймання передачі №1 від 05.02.2021р. на суму 87 779,60грн., №2 від 05.03.2021 на суму 103150,38грн., №3 від 06.04.2021 на суму 117504,61грн., №4 від 07.05.2021 на суму 79061грн., №5 від 07.06.2021 на суму 17362,44грн., №6 від 06.07.2021 на суму 28675,21грн., №7 від 03.08.2021 на суму 5399,68грн., №8 від 06.09.2021 на суму 5250,85грн., №9 від 05.10.2021 на суму 15056,16грн., №10 від 05.11.2021 на суму 68088,80грн., №11 від 06.12.2021 на суму 77304,41грн., №12 від 30.12.2021 на суму 88659,72грн. ТОВ «Хмельницькенергозбут» поставлено відповідачу 2 173 142 кВт електроенергії на загальну суму 693 247,86грн., яка останнім сплачена про що свідчать наявні в матеріалах справи копії платіжних доручень №21 від 08.02.2021,№47 від 08.02.2021, ь№28 від 08.02.2021, №57 від 10.03.2021, №105 від 10.03.2021, №63 від 10.03.2021, №80 від 14.04.2021, №146 від 14.04.2021, №93 від 14.04.2021,№107 від 17.05.2021, №180 від 17.05.2021, №120 від 17.05.2021, №135 від 08.06.2021, №223 від 08.06.2021, №147 від 08.06.2021, №175 від 15.07.2021, №284 від 15.07.2021,№169 від 15.07.2021, №197 від 06.08.2021, №326 від 06.08.2021, №185 від 06.08.2021, №230 від 10.09.2021, №387 від 10.09.2021, №218 від 10.09.2021, №245 від 07.10.2021, №180 від 07.10.2021, №415 від 07.10.2021, №237 від 07.10.2021, №270 від 03.11.2021, №472 від 03.11.2021, №266 від 03.11.2021, №479, 298, 229, 523, 299 від 08.12.2021, №№ 318, 562, 322 від 24.12.2021.

27.09.2023 прокурор звернувся до голови Волочиської міської ради з листом, в якому, повідомивши про порушення ст..41 ЗУ «Про публічні закупівлі» при укладенні спірних додаткових угод, що потягло за собою безпідставну сплату споживачем бюджетних коштів, з метою вирішення питання наявності підстав для вжиття заходів представницького характеру відповідно до ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" просив надати інформацію щодо намірів ради вжити у судовому порядку заходи стосовно стягнення з відповідача надміру сплачених коштів за договором та визнання недійсними додаткових угод до вказаного договору.

Волочиська міська рада відповіла, що немає можливості вжити заходів представницького характеру у зв`язку із об`єктивними труднощами щодо використання бюджетних коштів, проте не заперечила проти здійснення прокурором представництва інтересів держави в її особі щодо спірних правовідносин.

Керівник Волочиської окружної прокуратури звернувся до Волочиської міської ради з повідомленням від 22.11.2023, в якому на підставі ч. 4 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" попередньо повідомив про намір здійснювати представництво в суді інтересів держави в особі ради до ТОВ "Хмельницькенергозбут" про визнання недійсними додаткових угод до договору від 29.12.2021 № 20300206 та стягнення безпідставно сплачених коштів в сумі 256203грн.

Аналізуючи подані докази, оцінюючи їх у сукупності, суд до уваги бере таке.

Відповідно до ст. ст. 15, 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання; кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства; кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Частиною 3 ст. 4 ГПК України передбачено, що до господарського суду у справах, віднесених законом до його юрисдикції, мають право звертатися також особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Згідно зі ст. 131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, визначеному законом.

Відповідно до статті 23 Закону України "Про прокуратуру" прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Частинами 4, 5 ст. 53 ГПК України передбачено, що прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача.

У Рішенні Конституційного Суду України у справі за конституційними поданнями Вищого арбітражного суду України та Генеральної прокуратури України щодо офіційного тлумачення положень статті 2 Арбітражного процесуального кодексу України (справа про представництво прокуратурою України інтересів держави в арбітражному суді) №3-рп/99 від 08.04.1999 Конституційний Суд України, з`ясовуючи поняття "інтереси держави" висловив позицію про те, що інтереси держави відрізняються від інтересів інших учасників суспільних відносин. В основі перших завжди є потреба у здійсненні загальнодержавних (політичних, економічних, соціальних та інших) дій, програм, спрямованих на захист суверенітету, територіальної цілісності, державного кордону України, гарантування її державної, економічної, інформаційної, екологічної безпеки, охорону землі як національного багатства, захист прав усіх суб`єктів права власності та господарювання тощо. З урахуванням того, що "інтереси держави" є оціночним поняттям, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.

Таким чином, "інтереси держави" охоплюють широке і водночас чітко не визначене коло законних інтересів, які не піддаються точній класифікації, а тому їх наявність повинна бути предметом самостійної оцінки суду у кожному конкретному випадку звернення прокурора з позовом.

Обґрунтовуючи підстави звернення із даним позовом в інтересах держави в особі Волочиської міської ради, прокурор з огляду на положення преамбули, ст. 1 Закону України "Про публічні закупівлі", ст. ст. 4, 26, 62 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. ст. 2, 23 Бюджетного кодексу України зазначив, що оскільки закупівля замовником послуг для забезпечення потреб територіальної громади є публічною закупівлею, тому правильне застосування Закону України "Про публічні закупівлі" входить в поняття "інтерес держави". Виконання зобов`язань за договором, укладеним за результатами процедури закупівлі, проведеної з порушенням законодавства, може призвести до нераціонального та неефективного використання бюджетних коштів, що не відповідатиме меті Закону України "Про публічні закупівлі" та принципам, закріпленим у ст. 5 цього Закону. Натомість правомірне та раціональне використання бюджетних коштів беззаперечно становить інтерес територіальної громади в особі позивача - органу, який наділений повноваженнями щодо розпорядження коштами місцевого бюджету. Отже, звернення прокурора до суду у цій справі спрямоване на дотримання встановлених Конституцією України принципів верховенства права та законності, а також задоволення суспільної потреби у дотриманні вимог чинного законодавства під час витрачання бюджетних коштів.

Системне тлумачення положень статті 53 Господарського процесуального кодексу України та статті 23 Закону України "Про прокуратуру" дозволяє дійти висновку, що прокурор здійснює представництво у суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави лише у двох випадках: 1) якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені повноваження здійснювати такий захист у спірних правовідносинах; 2) якщо немає органу державної влади, органу місцевого самоврядування чи іншого суб`єкта владних повноважень, до компетенції якого віднесені повноваження здійснювати захист законних інтересів держави у спірних правовідносинах.

Поняття "орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах" означає орган, на який державою покладено обов`язок щодо здійснення конкретної діяльності у відповідних правовідносинах, спрямованої на захист інтересів держави. Таким органом відповідно до статей 6, 7, 13 та 143 Конституції України може виступати орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади (пункти 4, 5 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України №3-рп/99 від 08.04.1999).

Відповідно до положень ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до повноважень міської ради належить, зокрема розгляд прогнозу місцевого бюджету, затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього; затвердження звіту про виконання відповідного бюджету; прийняття рішень щодо здійснення місцевих запозичень, щодо передачі коштів з відповідного місцевого бюджету.

Тобто враховуючи вищевикладене Волочиська міська рада є органом, який наділений повноваженнями щодо розпорядження коштами місцевого бюджету. Правомірне та раціональне використання бюджетних коштів становить інтерес територіальної громади в особі Волочиської міської ради.

Поряд із цим, Велика Палата Верховного Суду також звертала увагу на те, що в судовому процесі держава бере участь у справі як сторона через її відповідний орган, наділений повноваженнями у спірних правовідносинах (див. постанови від 27.02.2019 у справі № 761/3884/18 (пункт 35), від 23.11.2021 у справі № 359/3373/16-ц (пункт 81), від 20.07.2022 у справі № 910/5201/19 (пункт 76), від 05.10.2022 у справах № 923/199/21 (підпункт 8.17) і № 922/1830/19 (підпункт 7.2)). Тобто під час розгляду справи в суді фактичною стороною у спорі є держава, навіть якщо позивач визначив стороною у справі певний орган (див. постанови Великої Палати Верховного Суду від 26.06.2019 у справі № 587/430/16-ц (пункт 27), від 23.11.2021 у справі № 359/3373/16-ц (пункт 81), від 05.10.2022 у справах № 923/199/21 (підпункт 8.18) і № 922/1830/19 (підпункт 7.3)).

У пункті 55 постанови від 14.12.2022 у справі № 2-3887/2009 Велика Палата Верховного Суду зазначила, що ці висновки актуальні також щодо участі територіальної громади в цивільних правовідносинах та судовому процесі.

Так, стороною договору є Відділ культури і туризму Волочиської міської ради, який є одержувачем бюджетних коштів, закупівля продукції здійснювалась за бюджетні кошти, тому порядок її проведення встановлюється та регулюється вимогами законодавства в сфері публічних закупівель. Відповідно до роз`яснення Міністерства фінансів України, наданих листом від 06.03.2003 р. № 021-03/6 та Державного казначейства України від 09.03.2006 № 3.4 - 22/498 та від 12.02.2008 №7.1-10/744, якщо спочатку нового бюджетного періоду здійснюються повернення зайвовиплачених в минулих бюджетних періодах коштів, то зазначені кошти не можуть бути відображені як відновлення касових видатків, а повинні бути перераховані до бюджету.

Таким чином, з урахуванням вимог ст. ст. З, 23 Бюджетного кодексу України, та вищевказаних роз`яснень безпідставно отримані ТОВ «Хмельницькенергозбут» в результаті укладення додаткових угод, мають бути повернуті в бюджет Волочиської міської ради. Оскільки закупівля електричної енергії за Договором здійснювалась за кошти Волочиської міської ради, тому прокурор звернувся до суду з позовною заявою в інтересах останньої.

Судом зважається на те, що захищати інтереси держави повинні насамперед відповідні суб`єкти владних повноважень (органи державної влади, органи місцевого самоврядування або інші суб`єкти владних повноважень, до компетенції яких віднесені повноваження здійснювати такий захист у спірних правовідносинах), а не прокурор, між тим для того щоб інтереси держави не залишилися незахищеними, прокурор виконує субсидіарну роль, замінює в судовому провадженні відповідного суб`єкта владних повноважень, який всупереч вимог закону не здійснює захисту або робить це неналежно. Прокурор не може вважатися альтернативним суб`єктом звернення до суду і замінювати належного суб`єкта владних повноважень, який може і бажає захищати інтереси держави.

Отже, прокурор, звертаючись до суду з позовом, повинен обґрунтувати та довести бездіяльність компетентного органу.

Бездіяльність компетентного органу (нездійснення захисту інтересів держави) означає, що компетентний орган знав або повинен був знати про порушення інтересів держави, мав повноваження для захисту, але не звертався до суду з відповідним позовом у розумний строк.

Як зазначено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 26.05.2020 року у справі №912/2385/18, звертаючись до компетентного органу до подання позову в порядку, передбаченому статтею 23 Закону України "Про прокуратуру", прокурор фактично надає йому можливість відреагувати на стверджуване порушення інтересів держави, зокрема, шляхом призначення перевірки фактів порушення законодавства, виявлених прокурором, вчинення дій для виправлення ситуації, а саме: подання позову або аргументованого повідомлення прокурора про відсутність такого порушення.

З матеріалів справи слідує, що прокурор 27.09.2023 року звернувся до голови Волочиської міської ради з листом, в якому, повідомивши про порушення ст.41 ЗУ «Про публічні закупівлі» при укладенні спірних додаткових угод, що потягло за собою безпідставну сплату споживачем бюджетних коштів, з метою вирішення питання наявності підстав для вжиття заходів представницького характеру відповідно до ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" просив надати інформацію щодо намірів ради вжити у судовому порядку заходи стосовно стягнення з відповідача надміру сплачених коштів за договором та визнання недійсними додаткових угод до вказаного договору.

Проте, Волочиська міська рада відповіла, що немає можливості вжити заходів представницького характеру у зв`язку із об`єктивними труднощами щодо використання бюджетних коштів, проте не заперечила проти здійснення прокурором представництва інтересів держави в її особі щодо спірних правовідносин.

З наведеного слідує, що позивач з урахуванням обізнаності про порушення інтересів держави, територіальної громади, на які вказує прокурор, на такі порушення не відреагував, заходів захисту вказаних інтересів, зокрема у судовому порядку, не вжив. Невжиття таких заходів за умови обізнаності про наявність відповідного порушення, про що свідчить вищенаведене листування прокурора з позивачем, стало підставою для звернення прокурора в інтересах держави в особі позивача до суду з цим позовом.

При цьому, наявності підстав для представництва прокурором інтересів держави у суді позивачем не заперечено.

Така бездіяльність позивача як компетентного органу, який здійснює відповідні повноваження у сфері спірних правовідносин, є самостійною юридичною особою, однак який незалежно від причини не здійснює захисту інтересів держави в судовому порядку, виключає можливість трактування прокурора як альтернативного суб`єкта звернення до суду, що замінює компетентний орган, який може і бажає захищати інтереси держави. У цьому випадку прокурор виконує саме субсидіарну роль, замінюючи в судовому провадженні позивача, який усупереч вимогам закону не здійснює захисту інтересів держави.

Наведені вище обставини щодо обізнаності позивача з порушенням інтересів держави, територіальної громади, зважаючи на характер наданої ним відповіді на лист прокурора, свідчать про встановлення обставин, за яких порушення відповідачем інтересів держави супроводжується неналежним виконанням уповноваженим органом функцій з їх захисту, що призводить до виникнення у прокурора не лише права, а й обов`язку вжити заходів з представництва інтересів держави в суді.

Вказане відповідно до статті 53 Господарського процесуального кодексу України, статті 23 Закону України "Про прокуратуру" є підставою для захисту інтересів держави в особі позивача шляхом пред`явлення цього позову. Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постанові від 15.10.2019 у справі №903/129/18.

При цьому у підтвердження дотримання прокурором порядку, передбаченого статтею 23 Закону України "Про прокуратуру" для звернення до суду з відповідним позовом, у матеріали справи надано повідомлення (від 22.11.2023 року), адресоване позивачу, про намір здійснювати представництво в суді законних інтересів держави в особі позивача шляхом пред`явлення відповідного позову до суду.

Вищенаведене у сукупності спростовує доводи відповідача, викладені у відзиві на позов, щодо недоведеності підстав для представництва прокурором інтересів держави у цій справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 16 ЦК України, ст. 20 ГК України одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання правочину недійсним.

За приписами статті 202 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним (ст. 204 Цивільного кодексу України).

Згідно з частиною першою статті 207 ГК України господарське зобов`язання, що не відповідає вимогам закону, може бути на вимогу однієї із сторін, або відповідного органу державної влади визнано судом недійсним повністю або в частині.

Відповідно до частини першої статті 215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою-третьою, п`ятою та шостою статті 203 цього Кодексу. Недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.

Якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин) (ч. 3 ст. 215 ЦК України).

Статтею 203 ЦК України передбачено, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства; особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності; волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі; правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

При цьому суд виходить з того, що вирішуючи спори про визнання правочинів (господарських договорів) недійсними, господарський суд повинен встановити наявність фактичних обставин, з якими закон пов`язує визнання таких правочинів (господарських договорів) недійсними на момент їх вчинення (укладення) і настання відповідних наслідків, та в разі задоволення позовних вимог зазначати в судовому рішенні, в чому конкретно полягає неправомірність дій сторони та яким нормам законодавства не відповідає оспорюваний правочин.

Предметом позову у даній справі є визнання недійсними додаткових угод №1 від 20.01.2021р., №2 від 04.02.2021р., №3 від 05.03.2021р., №4 від 07.07.2021р., №5 від 08.09.2021р., №6 від 05.10.2021р., №7 від 03.11.2021р., №8 від 07.12.2021р. до договору №20300206 від 29.12.2020р. укладеного між ТОВ „Хмельницькенергозбут та Відділом культури і туризму Волочиської міської ради за результатами проведення процедури публічних закупівель.

Згідно з ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Статтями 11 Цивільного кодексу України та 174 Господарського кодексу України унормовано, що господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Стаття 627 ЦК України передбачає, що відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Одночасно, правові та економічні засади закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об`єднаних територіальних громад визначає Закон України "Про публічні закупівлі".

У статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" зазначено, що договір про закупівлю - це господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом (ч. 1 ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі").

Частиною 7 ст. 179 ГК України передбачено, що господарські договори укладаються за правилами, встановленими ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Так, згідно зі ст. 712 ЦК України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Відповідно до ст. 714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Як убачається з матеріалів справи, 29.12.2020 року за результатами проведення процедури закупівлі UA-2020-11-13-001695-b на підставі умов тендерної документації та комерційної пропозиції, поданої згідно процедури закупівлі, між Відділом культи і туризму Волочиської міської ради як споживачем та відповідачем 1 як постачальником укладено договір про постачання електричної енергії споживачу № 20300206, відповідно до якого постачальник продає споживачу із 01.1.2021 до 31.12.2021 року електричну енергію для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору (п. п. 1.4, 2.1 договору).

Частиною 1 ст. 628 ЦК України передбачено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 638 ЦК України та ст. 180 ГК України договір вважається укладеним, якщо між сторонами досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов (предмету, визначених законом необхідних умов для договорів даного виду та визначених за заявою сторін умов).

Згідно з ч. 4 ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі" умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов`язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі.

У п. 5.1 договору сторони визначили ціну договору 700 000грн. та в п. 5.2 встановили, що ціна за одиницю товару визначається у додатку №1 до договору "Комерційна пропозиція Постачальника".

У додатку №1 до договору - "Комерційна пропозиція Постачальника" сторони погодили, з-поміж іншого, кількість (очікуваний обсяг постачання) електричної енергії 247 000 кВт/год, ціну товару 1,17717грн за кВт/год без ПДВ, тариф на передачу - 0,29393 грн за кВт/год без ПДВ, тариф на розподіл 0,89057 грн за кВт/год без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу та тарифом на розподіл 2,36167 грн за кВт/год без ПДВ.

При цьому у додатку зазначено, що відповідно до п. 5.3 договору тариф на передачу електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, станом на дату проведення аукціону по процедурі, згідно з якою укладено цей договір, затверджено постановою НКРЕКП № 1351 від 11.07.2020, та становить 0,29393 грн; відповідно до п. 5.4 договору тариф на розподіл електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, станом на дату проведення аукціону по процедурі, згідно з якою укладено цей договір, затверджено постановою НКРЕКП №2353 від 09.12.2020 року.

Виходячи з вищенаведених положень законодавства та умов договору, станом на момент підписання договору про закупівлю від 29.12.2020 сторонами погоджені істотні умови - предмет, кількість, ціна, строк виконання зобов`язань за договором відповідно до вимог ст. 180 Господарського кодексу України та Закону України "Про публічні закупівлі".

20.01.2021 року сторони договору уклали до нього додаткову угоду №1 якою у зв`язку з набуттям з 01.01.2021 чинності постановою НКРЕКП від 09.12.2020 №2381 "Про встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ "Хмельницькобленерго" на 2021 рік" та зростанням тарифу на послуги з розподілу електричної енергії з 0,89057 грн/кВт*год без ПДВ до 1,12143 грн/кВт*год без ПДВ за взаємною згодою, керуючись п.7 ч. 5 ст. 41 Закону України Про публічні закупівлі вирішили викласти в новій редакції додаток №1 до договору. В угоді зазначено, що вона набирає чинності (вважається укладеною) з моменту її підписання уповноваженими представниками сторін і є невід`ємною частиною договору та згідно зі ст. 631 ЦК України розповсюджує свою дію на правовідносини, які виникли між сторонами з 01.01.2021 і діє до 31.01.2021 року.

У додатку №1 до договору Комерційна пропозиція Постачальника у редакції вищезазначеної додаткової угоди сторони додатково погодили: кількість товару 225 150,46 кВт/год, ціну товару без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл за кВт/год 1,17717 грн без ПДВ, тариф на передачу 0,29393 грн без ПДВ, тариф на розподіл 1,12143 грн без ПДВ, базову ціну товару з тарифом на передачу та тарифом на розподіл 2,59086 грн без ПДВ.

Судом враховується, що відповідно до положень частин першої, другої статті 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Частиною 1 ст. 525 ЦК України встановлено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

За змістом ч. ч. 2, 3 ст. 632 ЦК України зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, установлених договором або законом. Зміна ціни в договорі після виконання не допускається.

Стаття 652 ЦК України передбачає, що у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов`язання. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах. Через зміну істотних обставин договір може бути змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов: 1) у момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане; 2) зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися; 3) виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору; 4) із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.

Як відображено вище, в обґрунтування підстав підписання додаткової угоди від 20.01.2021 року №1, якою збільшено ціну на одиницю товару і зменшено його кількість, сторони договору послалися на п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі".

За приписами п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі" істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни.

Поряд із цим у п.5.8 договору сторони передбачили, що на виконання п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі" зміна умов цього договору допускається у випадку зміни регульованих цін (тарифів), нормативів, які є складовими ціни електричної енергії, а саме: у випадку зміни регульованих цін (тарифів) на послуги з передачі та/або розподілу електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП, що включені у вартість товару за цим договором.

Згідно з п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 7, ч. 5 ст. 33, ч. 4 ст. 46 Закону України "Про ринок електричної енергії" на ринку електричної енергії державному регулюванню підлягають, зокрема тарифи на послуги з передачі електричної енергії та тарифи на послуги з розподілу електричної енергії, які оприлюднюються відповідними операторами в порядку та строки, визначені нормативно-правовими актами, що регулюють функціонування ринку електричної енергії.

Відповідно до пп. 5.8.1 договору у випадку зміни тарифу на передачу та/або тарифу на розподіл електричної енергії постановою НКРЕКП або рішенням іншого уповноваженого органу влади сторони вносять відповідні зміни в додаток №1 до договору шляхом укладення додаткової угоди до договору та викладенням додатку №1 до договору в новій редакції.

Таким чином, з системного аналізу вищевказаних положень законодавства та умов договору слідує, що внесення змін до договору на підставі п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі" є правомірним у разі зміни тарифів на передачу та/або розподіл електричної енергії, яка мала місце у період з моменту укладення основного договору до моменту укладення додаткової угоди.

Судом береться до уваги, що необхідність внесення у порядку п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі" змін до договору додатковою угодою від 20.01.21 №1 мотивована набуттям з 01.01.2021 чинності постановами НКРЕКП від 09.12.2020 №2381 "Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії АТ „Хмельницькобленерго на 2021 рік" і зростанням тарифу на послуги з розподілу електричної енергії з 0,89057 грн/кВт*год без ПДВ до 1,12143 грн/кВт*год без ПДВ. При цьому обсяг постачання електричної енергії зменшено з 247 000 кВт*год до 225 150,46 кВт*год.

Як убачається з реєстру тендерних пропозицій, тендерна пропозиція відповідача 1 у процедурі закупівлі UA-202020-11-13-001695-b подана 29.11.2020. Розкриття тендерних пропозицій згідно протоколу здійснено 30.11.2020.

Рішенням тендерного комітету Відділу ку культури і туризму Волочиської міської ради №6 від 17.12.2020 визначено переможцем закупівлі пропозицію ТОВ „Хмельницькенергозбут з яким прийнято рішення про укладення договору закупівлі електричної енергії.

В подальшому 29.12.2020 року між сторонами укладено договір на постачання електричної енергії споживачу № 20300206, предметом якого визначено електричну енергію в кількості 247000 кВт/год на загальну суму 700 000грн. за ціною 2,83 за кВт/год.

З наведеного слідує, що на момент укладення із відповідачем 1 договору постачання електроенергії постанова НКРЕКП від 09.12.2021 № 2381 щодо тарифу на послуги з розподілу електричної енергії уже була прийнята, тому, зважаючи на визначений умовами закупівлі період постачання електричної енергії (2021 рік), з огляду на принципи добросовісності, відкритості та прозорості ТОВ „Хмельницькенергозбут мало можливість відмовитись від підписання договору на підставі п.3 ч.1 ст.31 ЗУ „Про публічні закупівлі як збиткового.

Зважаючи на викладене, судом відхиляються доводи відповідача 1 про те, що договір укладено за цінами, які діяли на момент подання тендерної пропозиції та проведення аукціону, адже поставка товару передбачалась не на момент подання тендерної пропозиції та проведення аукціону, що мало місце у 2020 році, а на 2021 рік.

Відтак, підписавши договір про постачання електричної енергії споживачу від 29.12.2020 року, відповідач взяв на себе зобов`язання щодо його виконання на передбачених умовах цього договору - з урахуванням постанов НКРЕКП №1351 від 11.07.2020 та №2353 від 09.12.2020, у тому числі в частині здійснення поставки за цінами, визначеними у договорі. Такі гарантії відповідачем надано у листі-згоді з проектом договору та його істотними умовами.

Таким чином, додаткова угода №1 від 20.01.2021 року була укладена з порушенням ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі" з огляду й на те, що зміна тарифу на розподіл електричної енергії мала місце ще до підписання договору про постачання електричної енергії споживачу від 29.12.2020, а тому постанова НКРЕКП від 09.12.2021 №2381 не може вважатись законною підставою для внесення змін до договору.

Судом зауважується, що тариф на передачу та тариф на розподіл електричної енергії є складовою ціни товару як істотної умови договору

При цьому кожна сторона договору має добросовісно користуватися наданими їй правами, не допускати зловживання правом, його використання на шкоду іншим особам (ст. 13 ЦК України).

З урахуванням наведеного, оскільки зміна тарифів на послуги з розподілу електричної енергії мала місце та була відома відповідачу 1 до укладення договору про постачання електричної енергії споживачу від 29.12.2020 набрання чинності постановою НКРЕКП від 09.12.2020 №2381 не може вважатись законною підставою для внесення змін до договору, з огляду на що додаткова угода №1 від 20.01.2021 укладена з порушенням ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі" та підлягає визнанню недійсною.

З приводу позовних вимог про визнання недійсними додаткових угод№2 від 04.02.2021р., №3 від 05.03.2021р., №4 від 07.07.2021р., №5 від 08.09.2021р., №6 від 05.10.2021р., №7 від 03.11.2021р., №8 від 07.12.2021р. судом враховується, що підставою вказаних вимог прокурор зазначив невідповідність їх умов п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі" з огляду на не підтвердження факту коливання ціни на товар у бік збільшення.

Як встановлено судом додатковою угодою №2 від 04.02.2021 зменшено обсяг поставленої електричної енергії до 204 682,24 кВт/год та відповідно збільшено ціну за 1 кВт/год до 3,42грн. (9,98%), додатковою угодою №3 від 05.03.2021 зменшено обсяг поставленої електричної енергії до 186 091,02 кВт/год та відповідно збільшено ціну за 1 кВт/год до 3,76грн. (9,98%), додатковою угодою №4 від 07.07.2021 зменшено обсяг поставленої електричної енергії до 668 776,56 кВт/год та відповідно зменшено ціну за 1 кВт/год до 3,60грн. (4,25%), додатковою угодою №5 від 08.09.2021 збільшено ціну за 1 кВт/год до 3,86грн. (7,22%), додатковою угодою №6 від 05.10.2021 збільшено ціну за 1 кВт/год до 4,15грн. (7,51%), додатковою угодою № 7 від 03.11.2021 збільшено ціну за 1 кВт/год до 4,56грн. (9,88%), додатковою угодою № 8 від 07.12.2021 збільшено ціну за 1 кВт/год до 5,01грн. (9,87%).

Судом береться до уваги, що згідно з п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі" істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зокрема збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії".

При цьому системний аналіз положень ст. 652 ЦК України у поєднанні з положеннями ст. 651 ЦК України та пункту 2 частини п`ятої статті 41 Закону України "Про публічні закупівлі" дає підстави для висновку про те, що зміна істотних умов договору про закупівлю (збільшення ціни за одиницю товару) є правомірною виключно за таких умов: відбувається за згодою сторін; порядок зміни умов договору має бути визначений самим договором (відповідно до проекту, який входив до тендерної документації); підстава збільшення - коливання ціни такого товару на ринку (обґрунтоване і документально підтверджене постачальником); ціна за одиницю товару може збільшуватися не більше ніж на 10%; загальна сума (ціна) договору не повинна збільшуватися (подібний висновок наведений у постановах Верховного Суду від 09.06.2022 у справі №927/636/21, від 07.12.2022 у справі №927/189/22, від 16.02.2023 у справі №903/383/22, від 13.04.2023 у справі №908/653/22).

Верховний Суд у складі Об`єднаної палати Касаційного господарського суду у постанові від 18.06.2021 у справі №927/491/19 висловив правову позицію про те, що закріплення можливості сторін змінити умови укладеного договору шляхом збільшення ціни за одиницю товару до 10% є запобігання ситуаціям, коли внаслідок істотної зміни обставин укладений договір стає вочевидь невигідним для постачальника.

Тобто передбачена законодавством про публічні закупівлі норма застосовується, якщо відбувається значне коливання (зростання) ціни на ринку, яке робить для однієї сторони договору його виконання вочевидь невигідним, збитковим. Для того, щоб за таких обставин не був розірваний вже укладений договір і щоб не проводити новий тендер, закон дає можливість збільшити ціну, але не більше як на 10%. Інше тлумачення відповідної норми Закону України "Про публічні закупівлі" нівелює, знецінює, робить непрозорою процедуру відкритих торгів.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 24.01.2024 року у справі №922/2321/22, виходячи з положень ст. ст. 334, 628, 629, 632, 651, 652, 653, 655 ЦК України, ст. 189 ГК України, ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі", зазначила, що із системного тлумачення наведених норм вбачається, що ціна товару є істотною умовою договору про закупівлю. Зміна ціни товару в договорі про закупівлю після виконання продавцем зобов`язання з передачі такого товару у власність покупця не допускається. Зміна ціни товару в бік збільшення до передачі його у власність покупця за договором про закупівлю можлива у випадку збільшення ціни такого товару на ринку, якщо сторони договору про таку умову домовились. Якщо сторони договору про таку умову не домовлялись, то зміна ціни товару в бік збільшення у випадку зростання ціни такого товару на ринку можлива, лише якщо це призвело до істотної зміни обставин, в порядку статті 652 ЦК України, якщо вони змінилися настільки, що якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.

Разом з тим, внесення таких змін до договору про закупівлю повинно бути обґрунтованим та документально підтвердженим.

Коливання ціни на ринку повинно розцінюватися саме після підписання договору, оскільки ч. 5 ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі" урегульовано саме зміну істотних умов у разі виникнення такого явища як коливання ціни на ринку.

Виходячи із викладеного, внесення змін до договору є правомірним лише у випадку документального підтвердження коливання ціни на товар у період з моменту укладення договору до моменту укладення додаткової угоди.

Наведене узгоджується із висновком Верховного Суду, викладеним у постанові від 13.10.2020 у справі №912/1580/18, згідно з яким існування обставин, які є підставою для зміни ціни товару, повинні бути доведені належними та допустимими доказами та такі коливання ціни товару на ринку повинні бути наявні саме на момент внесення таких змін.

Суд зазначає, що чинне законодавство про публічні закупівлі не визначає, які органи, установи чи організації мають право надавати інформацію щодо коливання цін на ринку і які документи можуть підтверджувати таке коливання. Такі органи і такі документи можуть визначатися замовником при формуванні тендерної документації, а сторонами - при укладенні договору (відповідно до тендерної документації).

Разом з тим, у документах, які видає компетентна організація, має бути зазначена чинна ринкова ціна на товар і її порівняння з ринковою ціною станом на дату, з якої почалися змінюватися ціни на ринку, як у бік збільшення, так і у бік зменшення (тобто наявності коливання). Необхідність зазначення такої інформації зумовлюється також тим, що у випадку коливання цін, зміни до договору про закупівлю вносяться з урахуванням показників такого коливання, що стали підставою для здійснення попередніх змін до договору. Кожна зміна до договору має містити окреме документальне підтвердження. Документ про зміну ціни повинен містити належне підтвердження викладених в ньому даних, проведених досліджень коливання ринку, джерел інформації тощо (правова позиція Верховного Суду, викладена у постанові від 13.10.2020 у справі №912/1580/18).

Сторони у п. 5.6 договору узгодили, що на виконання п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі" зміна ціни за одиницю товару та встановлення щомісячної ціни поставки товару здійснюється, виходячи з коливання ціни на ринку товару, а саме: зміни середньозваженої ціни на ринку на добу наперед (РДН).

Згідно з пп. 5.6.1 договору зміна ціни за одиницю товару відбувається із дотриманням усіх наступних умов: один раз на місяць після завершення розрахункового періоду; з дотриманням формули передбаченої п. 5.6.2 договору; не більше ніж на 10% від базової ціни за одиницю товару. При цьому загальна ціна товару не може бути збільшена. У разі документального підтвердження зростання ціни за одиницю товару, одночасно здійснюється зменшення кількості товару.

У підтвердження необхідності внесення змін до договору про закупівлю відповідач зазначив такі інформаційні довідки Хмельницької ТПП: від 27.01.2021 №22-05/60 відповідно до якої середньозважені ціни купівлі-продажу електричної енергії за першу та другу декаду січня 2021 року на ринку на добу наперед (РДН) для Об`єднаної енергосистеми України: з 01.01.2021 по 10.01.2021 1149,41, з 11.01.2021 по 20.01.2021 1546,47; від 02.03.2021 №22-05/152 де середньозважені ціни купівлі-продажу електричної енергії за січень та лютий 2021 року на ринку на добу наперед (РДН) для Об`єднаної енергосистеми України становить січень 2021 1462,52грн., лютий 2021 1635,42грн.; від 05.07.2021 №22-05/629 - середньозважені ціни купівлі-продажу електричної енергії за травень та червень 2021 року на ринку на добу наперед (РДН) для Об`єднаної енергосистеми України становить травень 2021 1018,74грн., червень 2021 1425,14грн.; від 31.08.2021 №22-05/856 - середньозважені ціни купівлі-продажу електричної енергії за липень та серпень 2021 року на ринку на добу наперед (РДН) для Об`єднаної енергосистеми України становить липень 2021 1444,05грн., червень 2021 2076,95грн; від 27.09.2021 №22-05/969 середньозважені ціни купівлі-продажу електричної енергії за вересень станом на 27.09.2021в порівнянні із серпнем 2021 року на ринку на добу наперед (РДН) для Об`єднаної енергосистеми України становить серпень 2021 2076,95грн., вересень 2021 2227,92грн.; від 25.10.2021 №22-05/1089 - середньозважені ціни купівлі-продажу електричної енергії за жовтень станом на 25.10.2021 в порівнянні із вереснем 2021 року на ринку на добу наперед (РДН) для Об`єднаної енергосистеми України становить вересень 2021 2227,92грн., жовтень 2021 2728,56грн.; відт 23.11.2021 №22-05/1204 - середньозважені ціни купівлі-продажу електричної енергії за листопад станом на 22.11.2021в порівнянні із жовтнем 2021 року на ринку на добу наперед (РДН) для Об`єднаної енергосистеми України становить жовтень 2021 2793,44грн., листопад 2021 3352,35грн.

Однак суд зауважує, що вказані довідки відображають зміну середньозваженої ціни купівлі-продажу електричної енергії з січня по листопад у бік зростання (зменшення), однак не містить інформацію про ринкову (середньоринкову) ціну на товар станом на дату укладення оскаржуваних додаткових угод (04.02.2021, 05.03.2021, 07.07.2021, 08.09.2021, 05.10.2021, 03.11.2021, 07.12.2021).

Недотримання, у тому числі передбачених договором вимог щодо документального підтвердження коливання ціни товару на ринку, унеможливлює врахування відомостей такого документального підтвердження під час внесення змін до договору.

Верховний Суд у постановах неодноразово вказував на те, що відсутність у матеріалах справи доказів на підтвердження ринкової вартості товару на момент укладення договору позбавляє суд можливості порівняти рівень цін та дійти висновку про зменшення або збільшення ціни (постанови від 13.10.2021 у справі №910/20141/20, від 18.03.2021 у справі №924/1240/18, від 07.09.2022 у справі №927/1058/21).

Варто зауважити, що виключно коливання цін на ринку не може бути беззаперечною підставою для автоматичного перегляду (збільшення) погодженої сторонами ціни за одиницю товару.

Суд звертає увагу на те, що постачальнику необхідно не лише довести підвищення ціни на товар на ринку за допомогою доказів, але й обґрунтувати для замовника самі пропозиції про підвищення ціни, визначеної у договорі, він також повинен обґрунтувати, чому таке підвищення цін на ринку зумовлює неможливість виконання договору по запропонованій замовнику на тендері ціні, навести причини, через які виконання укладеного договору стало для нього вочевидь невигідним. Постачальник також повинен довести, що підвищення ціни є непрогнозованим (його неможливо було передбачити і закласти в ціну товару на момент подання постачальником тендерної пропозиції) (правові висновки викладені у постанові Верховного Суду від 16.02.2023 у справі №903/366/22, від 23.11.2023 у справі №917/1009/22).

Однак будь-яких доказів у підтвердження письмового звернення постачальника до замовника з документальним обґрунтуванням необхідності збільшення ціни та неможливості виконання договору по ціні, запропонованій замовнику на тендері, відповідачем 1 не надано.

Натомість сторони збільшили вартість товару за відсутності доказів, що вартісні показники товару упродовж дії договору зросли настільки, що виконання його умов стало вочевидь невигідним (збитковим) для Відповідача.

Укладення додаткових угод до договору щодо зміни ціни на товар за відсутності підстав для цього, визначених Законом, тим самим спотворює результати торгів та нівелює економію, яку було отримано під час підписання договору. Можливість зміни ціни договору внаслідок недобросовісних дій сторін (сторони) договору робить результат закупівлі невизначеним та тягне за собою неефективне використання бюджетних коштів, що є прямим порушенням принципів процедури закупівлі, визначених Законом України "Про публічні закупівлі" (постанова Верховного Суду від 12.09.2019 року у справі №915/1868/18).

За таких обставин, суд вважає, що зазначені вище інформаційні довідки Хмельницької ТПП не є належним та достатнім доказом, який підтверджує коливання ціни товару на ринку за відповідний період у бік збільшення, а, отже, не містить належного обґрунтування для зміни істотних умов договору відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" шляхом укладення оспорених додаткових угод № 2 від 04.02.2021, №3 від 05.03.2021, №4 від 07.07.2021,, №5 від 08.09.2021, №6 від 05.10.2021, №7 від 03.11.2021, №8 від 07.12.2021.

Крім того, у зміненому додатковою угодою №1 від 20.01.2021 додатку ("Комерційна пропозиція постачальника") зазначено, що відповідно до відповідно до п. 5.4 договору тариф на розподіл електричної енергії, що включений в ціну за одиницю товару, затверджено постановою НКРЕКП №2381 від 09.12.2021, та становить 1,12143 грн без ПДВ, що в подальшому було враховано при укладенні сторонами додаткових угод № 2 від 04.02.2021, №3 від 05.03.2021, №4 від 07.07.2021, №5 від 08.09.2021, №6 від 05.10.2021, №7 від 03.11.2021, №8 від 07.12.2021 та вплинуло на зменшення загального обсягу поставленої електроенергії у порівнянні із тендерною пропозицією та умовами договору (Комерційної пропозиції).

Зазначене свідчить про формування ціни згідно з оскаржуваними додатковими угодами з урахуванням встановленого постановою НКРЕКП №2381 від 09.12.2021 тарифу на послуги з розподілу електричної енергії, з приводу чого судом уже зроблено висновок про неправомірність внесення змін до договору про закупівлю з таких підстав.

У постанові від 13.04.2023 року у справі №908/653/22 Верховний Суд зазначив, що законодавство про публічні закупівлі встановлює спеціальний порядок зміни істотних умов договору, укладеного на відкритих торгах. Споживач як сторона договору розпоряджався не власними коштами, а коштами місцевого бюджету, тобто коштами відповідної громади. Відтак Верховний Суд погодився з прокурором, що таке розпорядження було неефективним, здійсненим на шкоду інтересам держави та громади, з порушенням норм Закону України "Про публічні закупівлі" та засад цивільного законодавства (добросовісного користування правами).

У контексті наведеного судом звертається увага, що Відповідачем 1 не поставлено жодної одиниці товару за ціною, яка була визначена за результатами проведеної процедури закупівлі та закріплена сторонами при укладенні договору.

Додатково суд зауважує, що сторонами жодними доказами не обґрунтована та не підтверджена передбачена п. 1 ч. 5 ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі" підстава для внесення змін до договору, а саме: зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника, на яку сторони також послалися в оспорених додаткових угодах.

Отже, з урахуванням вищенаведеного у сукупності, беручи до уваги невідповідність додаткових угод № 2 від 04.02.2021, №3 від 05.03.2021, №4 від 07.07.2021,, №5 від 08.09.2021, №6 від 05.10.2021, №7 від 03.11.2021, №8 від 07.12.2021 п. п. 1, 2 ч. 5 ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі", останні відповідно до ст. ст. 203, 215 ЦК України підлягають визнанню недійсними.

Щодо заявленої прокурором позовної вимоги про стягнення з відповідача 203 256 грн. коштів, перерахованих за товар, який не отримано, судом враховується, що відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про ринок електричної енергії" учасники ринку електричної енергії провадять свою діяльність на ринку електричної енергії на договірних засадах. Для забезпечення функціонування ринку електричної енергії укладаються, зокрема договори про постачання електричної енергії споживачу.

Згідно зі статтею 714 ЦК України до договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.

Відповідно до статті 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Положеннями ст. 669 ЦК України визначено, що кількість товару, що продається, встановлюється у договорі купівлі-продажу у відповідних одиницях виміру або грошовому вираженні.

Згідно з ч. 1 ст. 670 ЦК України, якщо продавець передав покупцеві меншу кількість товару, ніж це встановлено договором купівлі-продажу, покупець має право вимагати передання кількості товару, якої не вистачає, або відмовитися від переданого товару та його оплати, а якщо він оплачений, - вимагати повернення сплаченої за нього грошової суми.

Отже, обов`язок з повернення грошової суми, сплаченої за кількість товару, який не був поставлений позивачу, врегульований нормами глави 54 ЦК України "Купівля-продаж" (правова позиція, викладена у постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної Палати Касаційного господарського суду від 18.06.2021 у справі №927/491/19).

Згідно з наявними у матеріалах справи рахунками-фактурами, платіжними дорученнями, поясненнями прокурора, з урахуванням внесених оспореними додатковими угодами змін до договору відповідач 1 поставив, а Відділ культури та туризму Волочиської міської ради отримав та оплатив електричну енергію в загальному обсязі 173142 кВт/год на загальну суму 693 247,86 грн.

Згідно з приписами ч. 1 ст. 216 ЦК України недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов`язані з його недійсністю.

Зважаючи на недійсність оспорених додаткових угод щодо зміни ціни, беручи до уваги приписи ч. 1 ст. 216 ЦК України, зобов`язання сторін за вказаний період регулюються умовами договору, зокрема додатком №1 "Комерційна пропозиція постачальника" в редакції основного договору, згідно з яким ціна за 1 кВт/год електричної енергії становить 2,36167 грн без ПДВ, відповідно, 2,834004 грн з ПДВ.

Згідно зі ст. 629 цього Кодексу договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Таким чином, за 173 142 кВт/год отриманої Відділом культури і туризму Волочиської міської ради електричної енергії за договором від 29.12.2020 останній зобов`язаний був сплатити відповідачу 1 кошти в сумі 489 991,86 грн (173 142 кВт/год * 2,83 грн).

З огляду на викладене, відповідач отримав кошти у сумі 203 256 грн (693 247,86 грн 489 991,86 грн) за товар, однак не здійснив поставку останнього на вказану суму.

Отже, враховуючи положення ст. 14 ГПК України, оскільки прокурором заявлено позовні вимоги про стягнення 203 256 грн. коштів, тобто в можливих межах, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог про стягнення з Відповідача 1 - 203 256 грн. у повному обсязі.

Висновок суду про стягнення коштів за товар, який так і не був поставлений за договором, на підставі ст. 670 ЦК України відповідає правовій позиції, якої стало та послідовно дотримується Верховний Суд, зокрема, у постановах Верховного Суду від 16.02.2023 у справі №903/383/22, від 16.02.2023 у справі №903/366/22, від 13.04.2023 у справі №908/653/22, які прийняті за наслідками розгляду спору щодо дотримання вимог Закону України "Про публічні закупівлі" при виконанні сторонами договору постачання електроенергії.

Згідно зі ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до статті 73 Господарського процесуального кодексу України: доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За приписами ст. 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили (ст. 86 ГПК України).

З огляду на вищевикладене, беручи до уваги наведені положення законодавства, встановлені судом обставини, зміст доводів учасників процесу та наявних доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги прокурора є обґрунтованими, підтверджені наявними в матеріалах справи доказами та підлягають задоволенню.

Судом зважається на те, що Європейський суд з прав людини у справі "Проніна проти України" у рішенні від 18.07.2006 та у справі "Трофимчук проти України" у рішенні від 28.10.2010 зазначив, що пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент сторін. Межі цього обов`язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень.

Згідно зі ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідачів пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 2, 4, 74, 86, 129, 233, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визнати недійсною додаткову угоду № 1 від 20.01.2021 року до договору за № 20300206 від 29.12.2020 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «Хмельницькенергозбут» (код ЄДРПОУ:42035266) та Відділом культури і туризму Волочиської міської ради (код ЄДРПОУ 40208889).

Визнати недійсною додаткову угоду № 2 від 04.02.2021 року до договору за № 20300206 від 29.12.2020 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «Хмельницькенергозбут» (код ЄДРПОУ 42035266) та Відділом культури і туризму Волочиської міської ради (код ЄДРПОУ 40208889).

Визнати недійсною додаткову угоду № 3 від 05.03.2021 року до договору за № 20300206 від 29.12.2020 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «Хмельницькенергозбут» (код ЄДРПОУ 42035266) та Відділом культури і туризму Волочиської міської ради (код ЄДРПОУ 40208889).

Визнати недійсною додаткову угоду № 4 від 07.07.2021 року до договору за № 20300206 від 29.12.2020 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «Хмельницькенергозбут» (код ЄДРПОУ 42035266) та Відділом культури і туризму Волочиської міської ради (код ЄДРПОУ 40208889).

Визнати недійсною додаткову угоду № 5 від 08.09.2021 року до договору за № 20300206 від 29.12.2020 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «Хмельницькенергозбут» (код ЄДРПОУ 42035266) та Відділом культури і туризму Волочиської міської ради (код ЄДРПОУ 40208889).

Визнати недійсною додаткову угоду № 6 від 05.10.2021 року до договору за № 20300206 від 29.12.2020 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «Хмельницькенергозбут» (код ЄДРПОУ 42035266) та Відділом культури і туризму Волочиської міської ради (код ЄДРПОУ 40208889).

Визнати недійсною додаткову угоду № 7 від 03.11.2021 року до договору за № 20300206 від 29.12.2020 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «Хмельницькенергозбут» (код ЄДРПОУ 42035266) та Відділом культури і туризму Волочиської міської ради (код ЄДРПОУ 40208889).

Визнати недійсною додаткову угоду № 8 від 07.12.2021 року до договору за № 20300206 від 29.12.2020 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «Хмельницькенергозбут» (код ЄДРПОУ 42035266) та Відділом культури і туризму Волочиської міської ради (код ЄДРПОУ 40208889).

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькенергозбут" (м. Хмельницький, вул. Свободи, буд. 57/2, код ЄДРПОУ 42035266) на користь Волочиської міської ради (Хмельницька область, м. Волочиськ, Центральна площа 1, код ЄДРПОУ 04060695) кошти за неотриманий товар в сумі 203 256 грн. (двісті три тисячі двісті п`ятдесят шість гривень 00 коп.).

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькенергозбут" (м. Хмельницький, вул. Свободи, буд. 57/2, код ЄДРПОУ 42035266) на користь Хмельницької обласної прокуратури (код ЄДРПОУ 02911102, Держказначейська служба України, м. Київ, МФО 820172, р/р UA1882017203431200020002000002914) 13800,84 грн. (тринадцять тисяч вісімсот гривень 84 коп.) витрат зі сплати судового збору.

Стягнути з Відділу культури і туризму Волочиської міської ради (площа Центральна, 1 м.Волочиськ, Хмельницька область код ЄДРПОУ 40208889) на користь Хмельницької обласної прокуратури (код ЄДРПОУ 02911102, Держказначейська служба України, м. Київ, МФО 820172, р/р UA1882017203431200020002000002914) 10720 грн. (десять тисяч сімсот двадцять 00 коп.) витрат зі сплати судового збору.

Видати накази.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч. 1 ст. 256 ГПК України).

Апеляційна скарга подається в порядку, передбаченому ст. 257 ГПК України.

Повний текст рішення складено 03.05.2024 року.

СуддяВ.В. Димбовський

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення26.04.2024
Оприлюднено06.05.2024
Номер документу118818436
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Розірвання договорів (правочинів) купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв