Справа № 308/3971/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 квітня 2024 року місто Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області у складі:
головуючого суддіБедьо В.І.
з участю секретаря судового засіданняМолдован Д.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ужгород у порядку окремого провадження справу за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Гецко Вікторія Василівна, заінтересовані особи: ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , через свого представника адвоката Гецко В.В. звернулися до суду із заявою у якій просить встановити факт родинних відносин між загиблим ОСОБА_3 , та його батьком ОСОБА_1 .
Свої вимоги обґрунтовує тим, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце реєстрації АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , орган що видав 2110 від 05.12.2017 року. ІПН НОМЕР_2 звертається до суду для встановлення факту родинних відносин щодо сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 .
Після смерті сина, у встановленому законом порядку, Заявник звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_5 для оформлення виплат одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану» у зв`язку із загибеллю військовослужбовця ОСОБА_3 .
Проте, у виплаті одноразової грошової допомоги у зв`язку із загибеллю сина військовослужбовця ОСОБА_3 заявнику було відмовлено, з посиланням на те, що не встановлено родинні зв`язки із загиблим.
У правовстановлюючих документах заявника та сина є розбіжності в написанні по батькові, а саме ОСОБА_3 замість ОСОБА_3 , що зумовило необхідність встановлення юридичного факту родинних відносин.
В свідоцтві про народження ОСОБА_3 зазначено батьком ОСОБА_4 серії НОМЕР_4 наявність в правовстановлюючих документах помилки виникла внаслідок того, що записи в свідоцтво про народження вносились на російській мові, а невідповідність написання "по батькові" пов`язано з з допущеною помилкою при перекладі з російської на українську мову. Ще одним підтвердженням правильності написання даних заявника,є його свідоцтво про шлюб та свідоцтво про розірвання шлюбу, де зазначено дані заявника, як ОСОБА_5 .
У шлюбі ОСОБА_1 з ОСОБА_2 народилось п`ятеро дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Родинні відносини Заявника та сина підтверджуються записами в свідоцтві про народження ОСОБА_3 , показами свідків, фотокартками, які підтверджують відомості про родинність.
Просить суд встановити факт родинних зв`язків батька ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце реєстрації АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_5 , орган що видав 2110 від 05.12.2017 року, ІПН НОМЕР_2 щодо сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Заявник та його представник в судове засідання не з`явилися, подали клопотання про розгляд заяви без їх участі, позовні вимоги підтримують в повному обсязі.
Представник заінтересованої особи ІНФОРМАЦІЯ_1 у судове засідання не з`явився, письмових пояснень по суті заявлених вимог не надав.
Заінтересована особа - ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилась, подала клопотання про розгляд заяви без її участі.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
За змістом положень ст.,318 ЦПК Україниокреме провадженняце вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч. 4ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
За змістомст.315ЦПКУкраїни суд розглядає справи, зокрема і про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
При цьому, відповідно до абз. 2 п.7постанови Пленуму ВСУ «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» №5 від 31.03.1995, суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах громадянського стану.
З положень пункту 5Постанови Пленуму ВСУ №5від31.03.1995«Просудову практикув справахпровстановлення фактів,що маютьюридичне значення» слідує, що длязабезпечення правильного і своєчасного розгляду справ про встановлення фактів,що маютьюридичнезначення, у кожній справі суддя зобов`язаний з`ясувати, які фізичні особи і організації можуть бути заінтересовані у вирішенні даної справи і підлягають виклику в судове засідання. Залежно від мети встановлення фактів заінтересованими особами в цих справах можуть бути, наприклад, відділи соціального захисту населення - у справах про встановлення факту перебування на утриманні особи, яка померла, для призначення пенсії заявникові; інші спадкоємці - у справах про встановлення факту прийняття спадщини; органи внутрішніх справ - у справах про встановлення факту родинних відносин для вирішення питання про належність до громадянства України; органи страхування - у справах про встановлення факту належності страхового свідоцтва.
Таким чином, права заінтересованих осіб знаходяться у юридичному зв`язку із суб`єктивними правами заявників і зумовлюються встановленням юридичного факту. Інтереси заінтересованих осіб можуть суперечити інтересам заявника. Отже, притягнення (вступ) цих заінтересованих осіб має важливе практичне значення, оскільки вони мають можливість у процесі розгляду справи про встановлення юридичного факту заявити про порушення чи оспорювання їхніх суб`єктивних прав.
Заінтересовані особи беруть участь у справах окремого провадження з метою захисту своїх інтересів або інтересів держави.
Встановлено, що згідно паспорта громадянина України виданого 05.12.2017 року, заявник значиться, як ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 ..
В свідоцтві про народження ОСОБА_3 серії НОМЕР_4 зазначено батьком ОСОБА_4 та мати ОСОБА_2 .
В свідоцтві про розірвання шлюбу НОМЕР_6 виданого 09.04.1992 року заявника вказано, як ОСОБА_1 .
Згідно паспорта громадянина України НОМЕР_7 виданого Ужгородським МВ УМВС України в Закарпатській області на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , її місце реєстрації АДРЕСА_2 .
Згідно паспорта громадянина України НОМЕР_8 виданого Ужгородським МВ УМВС України в Закарпатській області, 14.01.2008 року на ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , його місце реєстрації АДРЕСА_2 .
Згідно свідоцтва про смерть Серії НОМЕР_9 ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_13 , місце смерті Запорізька область, Пологівський район, с. Малі Щербаки.
Таким чином, встановлена наявність помилок (описок) в правовстановлюючих документах виданих на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 та на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_12 ..
З огляду на досліджені судом докази, суд приходить до висновку, що дійсно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_12 доводиться заявнику сином, що також підтверджується заінтересованою особою ОСОБА_2 .
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що заявником подано достатньо доказів для підтвердження його доводів, а тому заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.315-319 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Гецко Вікторія Василівна, заінтересовані особи: ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин- задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, а саме що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_3 ) є сином ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце реєстрації АДРЕСА_1 , паспорт ІП НОМЕР_1 , орган що видав 2110 від 05.12.2017 року, ІПН НОМЕР_2 .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення; якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заявник: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 88000.
Заінтересована особа: ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_3 .
Заінтересована особа: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , АДРЕСА_2 .
Суддя В.І. Бедьо
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2024 |
Оприлюднено | 07.05.2024 |
Номер документу | 118834549 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Бедьо В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні