Постанова
від 23.04.2024 по справі 295/13519/22
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УКРАЇНА

Житомирський апеляційнийсуд

Справа №295/13519/22 Головуючий у 1-й інст. Чішман Л. М.

Категорія 68 Доповідач Талько О. Б.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2024 року Житомирський апеляційний суд у складі:

головуючої судді: Талько О.Б.,

суддів: Павицької Т.М., Галацевич О.М.,

за участю секретаря Бузган А.Г.,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні вм.Житомирі цивільнусправу №295/13519/22 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Орган опіки та піклування Житомирської міської ради, про визначення місця проживання дітей, за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа Орган опіки та піклування Житомирської міської ради, про визначення місця проживання дітей, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Богунського районного суду м. Житомира від 28 вересня 2023 року, ухвалене під головуванням судді Чішман Л.М.,

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2022 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом, в якому зазначила, що з 12 березня 2014 року перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Від шлюбу у них народилося двоє дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Вказує, що на протязі останніх років у них склалися різні погляди на сімейне життя, між ними стали виникати суперечки та непорозуміння. З вересня 2021 року вони перестали спільно проживати, вести спільний сімейний побут та бюджет.

Позивачка вказує, що на даний час вона з дітьми фактично проживає в орендованій квартирі за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідач залишився проживати у житловому будинку АДРЕСА_2 .

Враховуючи вищезазначене, просила розірвати шлюб, укладений між нею та відповідачем 12 березня 2014 року, який зареєстрований Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Житомирського міського управління юстиції у Житомирській області 12 березня 2014 року, актовий запис № 346.

ОСОБА_1 звернувся до суду із зустрічним позовом, в якому зазначив, що у грудні 2021 року ОСОБА_2 залишила їхнє спільне місце проживання та переїхала проживати до іншого чоловіка. Вказує, що з ініціативи ОСОБА_2 та за його згодою діти залишилися проживати разом з ним. Отже, між ними було досягнуто усної згоди щодо місця проживання доньок за адресою: АДРЕСА_3 . Періодично діти відвідують матір, проте постійно проживають разом із ним. Після чергового відвідування дітьми матері остання повідомила про намір звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання ОСОБА_5 та ОСОБА_6 . Він самостійно матеріально утримує дочок, піклується про них, займається їхнім вихованням. Мати має можливість бачитися з дітьми, перешкод у спілкуванні між ними він не чинить. Переконаний, що ОСОБА_2 у достатній мірі не приділяє належної уваги та турботи своїм дітям, відтак вважає, що відсутні підстави для зміни місця проживання дітей.

Враховую вищезазначене, ОСОБА_1 просив розірвати шлюб, укладений між ними, та визначити місце проживання дочок ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з ним.

Ухвалою Богунського районного суду м. Житомира від 25 жовтня 2022 року об`єднано в одне провадження позов ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та зустрічний позов ОСОБА_1 про розірвання шлюбу й визначення місця проживання дітей з батьком.

Ухвалою Богунського районного суду м. Житомира від 12 грудня 2022 року позовну вимогу ОСОБА_1 про визначення місця проживання неповнолітніх дітей з батьком виділено в самостійне провадження.

Рішенням Богунського районного суду м. Житомира від 12 грудня 2022 року розірвано шлюб, укладений між сторонами 12 березня 2014 року та зареєстрований Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Житомирського міського управління юстиції у Житомирській області 12 березня 2014 року, актовий запис №346.

У грудні 2022 року ОСОБА_2 звернулася до суду із зустрічним позовом, в якому просила визначити місце проживання малолітніх дочок разом з нею.

На обґрунтування позовних вимог зазначила, що вона створила іншу сім`ю та проживає у квартирі АДРЕСА_4 . Вказане житлове приміщення перебуває у належному стані та облаштоване суто для потреб дітей й забезпечення комфортних умов їхнього проживання. Її новий чоловік характеризується виключно позитивно, не має шкідливих звичок, має постійну роботу, є відповідальним чоловіком та турботливим батьком. Між доньками та ним існують гарні товариські стосунки, адже він піклується про ОСОБА_5 та ОСОБА_6 як рідний батько, проводить з ними час, бере участь у їхньому вихованні та матеріальному утриманні.

ОСОБА_2 також зазначає, що перебуває у стані вагітності й на даний час не працює, отже має можливість проводити увесь свій час разом з доньками, приділяючи їм достатньо уваги та турботи.

Вважає, що визначення місця проживання разом з батьком суперечитиме інтересам дітей, адже ОСОБА_1 зловживає алкогольними напоями, палить, часто вживає міцні напої у присутності дітей, про що останні неодноразово повідомляли. Також зазначає, що він притягувався до адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.

Вказує, що ОСОБА_1 чинить їй перешкоди у спілкуванні з дітьми, закликає доньок не спілкуватися з нею та не відвідувати її.

Рішенням Богунського районного суду м. Житомира від 28 вересня 2023 року відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1 .

Зустрічний позов ОСОБА_2 задоволено.

Визначено місце проживання дітей : ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з матір`ю ОСОБА_2 .

Вирішено питання про розподіл судових витрат між сторонами.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 , посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення та ухвалити нове, яким відмовити у задоволенні зустрічного позову та задовольнити його первісний позов й визначити місце проживання неповнолітніх дітей разом з ним.

На обґрунтування доводів апеляційної скарги вказує, що зустрічний позов подано з порушенням строку, встановленого цивільним процесуальним законодавством. Вказана обставина залишилася поза увагою суду першої інстанції, який прийняв позов ОСОБА_2 до спільного розгляду з первісним позовом, не вирішивши питання про поновлення процесуального строку.

Вважає, що метою звернення до суду із зустрічним позовом є прагнення ОСОБА_2 виїхати разом із дітьми та її співмешканцем за межі України.

Суд першої інстанції не надав належної оцінки тим обставинам, що він має постійне місце роботи та сталий заробіток, позитивно характеризується за місцем роботи та забезпечує належне виховання та матеріальне утримання доньок. Посилання суду на те, що діти виявляють більшу прихильність до матері, не підтверджене належними та допустимими доказами.

Поза увагою суду залишився й висновок органу опіки та піклування.

Стверджує, що при вирішенні спору суд допустив непропорційне втручання у його право на повагу до сімейного життя.

В судовому засіданні ОСОБА_1 та його представник підтримали апеляційну скаргу.

При цьому, ОСОБА_1 пояснив, що ОСОБА_2 за власним бажанням у вересні 2021 року залишила житло, в якому вони проживали разом з дітьми, та обрала інше постійне місце проживання. На даний час вона перебуває у фактичних шлюбних стосунках з іншим чоловіком, від якого народила дитину.

Доньки ОСОБА_6 та ОСОБА_5 постійно проживають разом з ним. Протягом певного періоду вони тимчасово перебувають за місцем проживання матері, відвідують її, проте не бажають довго проживати з нею.

Представник ОСОБА_1 - адвокат Левчук Т.В., також зазначила, що фактично суд без достатніх підстав змінив місце проживання дітей, які бажають й надалі проживати разом з батьком. Мати не цікавиться вихованням дітей, має іншу сім`ю, отже з метою дотримання інтересів ОСОБА_5 та ОСОБА_6 необхідно визначити місце їхнього проживання разом з батьком.

Також зауважила, що на даний час ОСОБА_2 не має власного заробітку й проживає за рахунок співмешканця.

ОСОБА_2 та її представники адвокати Горлов Є.С., ОСОБА_7 , не визнали доводи, викладені в апеляційній скарзі.

Зокрема, ОСОБА_2 пояснила, що дійсно у вересні 2021 року була змушена залишити місце їхнього спільного проживання внаслідок подружньої зради чоловіка. Дітей вона не забрала із собою, оскільки не мала у власності будь-якого житлового приміщення. На даний час вона забезпечена житлом, яке винаймає разом із чоловіком.

Пояснила, що проживає без реєстрації шлюбу з іншим чоловіком, який піклується про їхню спільну дитину такою ж мірою , як й про ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .

Вказала, що доньки проживають як з нею, та й з батьком. Періоди такого проживання є різними й залежать від бажання дітей.

Переконана, що суд першої інстанції ухвалив законне рішення, яке враховує інтереси її дітей.

Представники ОСОБА_2 звернули увагу на ту обставину, що ОСОБА_1 також створив нову сім`ю й проживає без реєстрації шлюбу з іншою жінкою. Здобуті під час судового розгляду докази містять інформацію про те, що ОСОБА_1 у присутності дітей вживав алкогольні напої. Окрім того, він притягувався до адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 130 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення осіб, які з`явилися в судове засідання, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що сторони з 12 березня 2014 року перебували у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу вони мають неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Сторони разом із дітьми проживали у належному матері ОСОБА_1 житловому будинку, розташованому в АДРЕСА_3 . Діти зареєстровані за вказаною адресою.

Восени 2021 року ОСОБА_2 залишила вказане житлове приміщення, обравши інше місце проживання та на даний час безкоштовно користується квартирою АДРЕСА_4 .

На даний час діти навчаються у ліцеї №15 м. Житомира.

Акт обстеження умов проживання, затверджений начальником Служби (управління) у справах дітей Житомирської міської ради від 22 вересня 2022 року містить інформацію про те, що за адресою: АДРЕСА_3 , створено належні умови проживання, наявні усі побутові зручності, наявна окрема кімната для дітей, окремі спальні місця, місця для навчання та гри й відпочинку, наявні продукти харчування та готові страви, іграшки, канцелярія ( том 1 а.с. 26).

Акт обстеження умов матеріально-побутових умов, складений комісією ліцею №15 м. Житомира, в якому навчається малолітня ОСОБА_5 , також містить інформацію про належні матеріально-побутові умови проживання за даною адресою ( а.с. 111, том 1).

В судовому засіданні також встановлено, що ОСОБА_1 працює у ПП Справжня імперія вікон на посаді монтажника-складальника металопластикових конструкцій. За місцем роботи характеризується позитивно, врівноважений, спокійний, має добрі стосунки з колегами по роботі, користується авторитетом у колективі, випадків порушення трудової дисципліни не було, шкідливих звичок не має ( а.с. 27,28 том 1).

Судом першої інстанції також встановлено, що ОСОБА_1 12 лютого 2013 року притягувався до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною першою статті 130 КУпАП.

Богунським районним судом досліджувався відеозапис, зі змісту якого вбачається, що ОСОБА_1 у присутності дітей перебував у стані алкогольного сп`яніння та вживав алкогольні напої ( том 1, а.с. 96).

З виписки з медичної картки амбулаторного хворого судом встановлено, що ОСОБА_2 27 квітня 2022 року зверталася до амбулаторно-поліклінічного закладу з приводу різаної рани н/3 правого передпліччя ( порізала руку склом). Хвора вела себе агресивно, висловлювалася нецензурною лайкою, з рота відчувався запах алкоголю, на зауваження не реагувала.

Наявна в матеріалах справи характеристика ОСОБА_3 , надана за місцем навчання дитини ( ліцей №15 м. Житомира), свідчить про те, що дівчинка за час навчання зарекомендувала себе як старанна, активна, комунікабельна учениця, має значні успіхи у засвоєнні програмного матеріалу. Доброзичлива, наполеглива, справедлива, користується авторитетом серед однокласників, є лідером у дружньому спілкуванні, бере активну участь у громадському житті класу, до доручень ставиться відповідально.

Батько систематично контролює навчання доньки та відповідально ставиться до її виховання, надає допомогу класному керівнику та виконує рекомендації вчителя.

До навчального закладу, вранці, та після занять, в кінці дня, забирає додому тато або бабуся ОСОБА_8 один раз дитину забирала мати.( том 1, а.с. 112).

Характеристика на неповнолітню ОСОБА_4 , надана Житомирським дошкільним навчальним закладом №40, який на той час відвідувала дівчинка, містить інформацію про те, що дитина добра, чуттєва, спокійна, активна, неконфліктна, життєрадісна, має стійкий інтерес до пізнавальної діяльності. У дитини сформовані життєво важливі уміння і навички, система ціннісних ставлень до світу та самої себе. Дівчинка виховується у повній сім`ї. Сім`я ОСОБА_9 матеріально забезпечена.

За період перебування дитини у навчальному закладі мати та батько цікавляться діяльністю дитини, беруть активну участь в освітньо-виховному процесі, відвідують всі заходи для батьків, виконують рекомендації педагогів.

З вересня 2022 року приводить та забирає дитину з дошкільного закладу батько, квитанції щодо оплати за харчування в закладі та відвідування гуртків надає батько ( том 1, а .с. 113).

У висновку Органу опіки та піклування Житомирської міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету міськради від 5 липня 2023 року №871, зазначено, що після проведених психологічних методів діагностики психоемоційного стану ОСОБА_3 та активного вислуховування було з`ясовано, що дитина наразі перебуває у невизначеному стані через необхідність вибору свого місця проживання. Вона однаково любить обох батьків, має прив`язаність до них, проте емоційно близьким членом своєї сім`ї вважає матір, яка проживає окремо. Зі слів ОСОБА_5 можна зробити висновок, що вона хоче проживати з матір`ю, однак вона також не бажає розривати свої контакти з татом та його родиною, вона планує часто навідувати, проводити з ними вільний час, спілкуватися. Але у неї переживання, що через її рішення тато може образитися і змінити ставлення до неї.

Результати проективної методики Малюнок сім`ї вказують на те, що центральне місце у житті дитини займає мама, дівчинка хоче бути схожою на неї, наслідує її. Промальовані елементи на малюнках також вказують на потребу в підвищеній увазі з боку батьків, пошук надійного становища у своєму колі, підтриманні позитивних контактів з усіма членами сім`ї. Малюнок за проективною методикою Три дерева трактується психоемоційною близькістю дитини до матері та символізує потребу в її увазі, любові та турботі. У свою чергу, проективна методика також вказує на пошук опори та підтримки з боку батька дитини. В коментарях ОСОБА_5 зауважила, що хотіла б, щоб батьки знову були разом, проте це не може бути реальністю. Виконуючи завдання за методикою «Незакінчені речення», вона з теплотою та трепетом згадувала моменти, коли батьки проживали разом та неодноразово зауважила, що це і було її щасливе дитинство.

Міжособистісні стосунки в сім`ї як матері, так і батька, є доброзичливими відносно дитини. Коли дитина перебуває у матері, мати активно займається її розвитком, створює максимально комфортні умови для її перебування, проводить багато вільного часу з дочкою, цікавиться рівнем її знань та її успішністю у школі. Коли дитина проживає у тата, ОСОБА_5 також забезпечена усім необхідним, проте, зі слів дитини, вони проводять мало часу разом, оскільки тато багато працює, навчальну успішність та досягнення контролює бабуся з боку батька, яка проживає разом з ними.

Діти ОСОБА_5 та ОСОБА_6 мають змогу безперешкодно спілкуватися та відвідувати обох батьків за домовленістю між ними та з врахуванням їх інтересів.

Згідно з висновком оцінки потреб сім`ї ОСОБА_1 від 23 червня 2023 року, наданого Житомирським міським центром соціальних служб міської ради, батько має самостійний та стабільний дохід, зареєстрований та проживає у частині приватного будинку, що належить бабусі дітей ОСОБА_8 , зі всіма побутовими зручностями. У квартирі обладнано окрему кімнату для обох дітей із засобами дистанційного навчання.

Відповідно до висновку оцінки потреб сім`ї ОСОБА_2 від 23 червня 2023 року, наданого Житомирським міським центром соціальних служб міської ради, мати разом з новонародженою дитиною ОСОБА_10 та співмешканцем ОСОБА_11 проживають в орендованій двокімнатній квартирі, у якій створено належні умови проживання, наявні усі побутові зручності. ОСОБА_5 та ОСОБА_6 мають окрему кімнату, у якій наявні необхідні для навчання та відпочинку меблі, засоби дистанційного навчання. ОСОБА_2 перебуває у відпустці по догляду за дитиною віком до трьох років, родина фактично проживає за рахунок коштів співмешканця ОСОБА_11 , який не має офіційного доходу.

Органом опіки та піклування також зазначено, що відсутні докази неналежного виконання ОСОБА_2 та ОСОБА_1 батьківських обов`язків чи аморальної поведінки, відомості щодо вад здоров`я, неможливості утримувати дітей чи приділяти достатню увагу їх вихованню, навчанню та духовному розвитку.

Зважаючи на викладені вище факти та обставини, відсутність у ОСОБА_2 власного житла та самостійного доходу, Орган опіки та піклування вважає за доцільне визначити місце проживання ОСОБА_3 та ОСОБА_4 з батьком.

Досліджені судом апеляційної інстанції характеристики ОСОБА_5 та ОСОБА_6 за місцем їхнього навчання містять інформацію про те, що діти доброзичливі, наполегливі, користуються авторитетом серед однокласників, легко засвоюють навчальний матеріал.

Батьки цікавляться навчанням ОСОБА_6 . До навчального закладу вранці та після занять в кінці дня ОСОБА_6 супроводжували тато або мама, бабуся або дідусь, співмешканець мами ( за попереднім узгодженням та телефонним попередженням мами).

Батько систематично контролює навчання ОСОБА_5 та відповідально ставиться до її виховання. Час від часу мама цікавиться дитиною.

До навчального закладу вранці та після заняття в кінці дня ОСОБА_5 забирав додому тато, декілька разів забирала мама, бабуся та дідусь.

На стадії апеляційного перегляду судом також досліджувалася інформація про проведення психодіагностування дітей, надана Службою ( управлінням) у справах дітей від 19 квітня 2024 року.

Зокрема, психологом зазначено, що з пояснень дітей зрозуміло, що батьки доброзичливо ставляться до дівчат. Вони вільно до власних потреб, бажань та за домовленістю між батьками, можуть жити два тижні у матері, а потім два тижні у тата або навпаки. З їх слів, вони почуваються комфортно як у матері, так і у батька, хоча не дуже задоволені розлученням батьків. ОСОБА_6 та ОСОБА_5 досі таємно мріють, щоб мама і тато жили разом, і у них буде все як раніше. Коли діти перебувають у матері, вона максимально піклується про дівчат, створюючи комфортні умови для їх перебування, займається розвитком дітей та турбується про успішність в школі. Коли дівчата перебувають у тата, вони також забезпечені усім необхідним для проживання та розвитку.

Проведені психодіагностичні методики та тести свідчать про те, що діти мають ознаки тривожності та розгубленості, які можуть бути пов`язані з розлученням батьків та змінами соціальних та міжособистісних зв`язків у родині. У ОСОБА_5 на малюнку є: її фігура, фігура матері, маленької сестрички та вітчима Миколая, а постать батька відсутня, що вказує на те, що мати є значимою особою в житті дитини. З матір`ю у ОСОБА_6 сформована позитивна емоційна прив`язаність, також прослідковується формування доброзичливо-приязних стосунків з вітчимом Миколаєм. На малюнках вищезазначених діагностичних методик ОСОБА_5 зображені постаті матері, батька, сестер, дідуся, бабусі, а постать самої дівчинки на малюнку відсутня, що може свідчити про цінність родинних зв`язків з матір`ю, батьком й іншими близькими людьми, але водночас присутнє несвідоме бажання дитини емоційно дистанціюватись від цього ж оточення, що вказує на наявність внутрішніх протиріч щодо сім`ї.

На малюку методики Два будиночки ОСОБА_6 розмістила себе, свою матір, сестер, вітчима Миколая в червоному будиночку, що означає дівчинка прихильна до цих людей. Вони для неї є соціально значимими людьми.

Софія на малюку методики Два будиночки розмістила у червоному будиночку себе, свою матір, батька, сестер, що означає - дівчинка прихильна саме до цих людей, для неї є соціально значимими саме ці люди.

Під час консультаційного процесу також піднімалося питання про можливість визначення постійного місця проживання , на що діти зреагували насторожено та збентежено, що вказувало на негативне сприйняття такої думки. Однак у випадку необхідності вибору місця проживання, ОСОБА_5 зазначила, що хотіла б більше жити у тата, тому що там для неї комфортніше, там її друзі, школа, речі, все їй знайомо, але це не виключає спілкування з мамою, сестричками, яких вона дуже любить. ОСОБА_6 , навпаки, хотіла б жити у мами, їй більше подобається жити з мамою та її сім`єю, однак спілкування з татом теж хотіла б підтримувати. Дівчатам важливо, щоб кожен з батьків був у їхньому житті.

В судовому засіданні ставилося питання про доцільність з`ясування думки дітей щодо визначення їхнього місця проживання. Сторони вважали, що така процесуальна дія може негативно вплинути на психоемоційний стан дівчаток. Отже, з врахуванням цієї обставини, а також з огляду на зміст вищезазначеної інформації психолога, колегія суддів обмежується наявними в матеріалах справи доказами.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.160, ст.161 СК України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.

Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.

Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров`я та інші обставини, що мають істотне значення.

При вирішенні спору суд першої інстанції належним чином надав оцінку доказам, дослідженим в судовому засіданні.

Відхиляючи висновок Органу опіки та піклування, суд вірно виходив з того, що основним аргументом для прийняття рішення про доцільність визначення місця проживання дітей разом з батьком є те, що у матері відсутнє власне житло, водночас висновок й не містить відомостей щодо наявності у батька власного житлового приміщення. Відсутність у матері доходу є тимчасовим й зумовлене перебування її у відпустці по догляду за дитиною.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про визначення місця проживання ОСОБА_5 та ОСОБА_6 з матір`ю, що відповідатиме якнайкращим інтересам дітей.

У ч. 1 ст.3 Конвенції про права дитини визначено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питанням соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Рівність прав батьків щодо дитини є похідною від прав та інтересів дитини на гармонійний розвиток та належне виховання, й у першу чергу повинні бути визначені та враховані інтереси дитини, виходячи із об`єктивних обставин спору, а вже потім права батьків.

При цьому, визначення місця проживання дітей разом з матір`ю жодним чином не призводить до розриву сімейних зв`язків з батьком.

Таким чином, підстави для скасування рішення суду відсутні.

Доводи апеляційної скарги є безпідставними та не спростовують висновків суду.

Керуючись ст. ст.259,268,367,374,375,381-384 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишитибез задоволення,а рішення Богунського районного суду м. Житомира від 28 вересня 2023 року, - без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуюча Судді:

Повний текст постанови складений 6 травня 2024 року

СудЖитомирський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення23.04.2024
Оприлюднено08.05.2024
Номер документу118842083
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —295/13519/22

Ухвала від 24.12.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Борисюк Р. М.

Постанова від 04.12.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Осіян Олексій Миколайович

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Осіян Олексій Миколайович

Ухвала від 02.09.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Осіян Олексій Миколайович

Ухвала від 10.07.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Осіян Олексій Миколайович

Постанова від 23.04.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Талько О. Б.

Постанова від 23.04.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Талько О. Б.

Ухвала від 22.11.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Талько О. Б.

Ухвала від 21.11.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Талько О. Б.

Рішення від 28.09.2023

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні