Рішення
від 06.05.2024 по справі 550/1619/23
ЧУТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 550/1619/23

Провадження № 2-др/550/7/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(додаткове)

06 травня 2024 року смт. Чутове

Чутівський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді - Хоменка Д.Є.,

за участю секретаря судового засідання - Томас Ю.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Чутове заяву представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Буряка Дмитра Миколайовича про ухвалення додаткового рішення про стягнення судових витрат на правничу допомогу,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Чутівського районного суду Полтавської області від 25 квітня 2024 року у задоволенні позову Диканської окружної прокуратури Полтавської області в інтересах держави в особі Чутівської селищної ради Полтавської області до ОСОБА_1 про розірвання договорів оренди земельних ділянок, скасування державної реєстрації та повернення земельних ділянок - відмовлено.

26.04.2024 року від представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Буряка Д.М. надійшла заява про ухвалення додаткового рішення, в якій він просить винести додаткове рішення, яким стягнути з позивача на користь ОСОБА_1 понесені ним судові витрати на професійну правничу допомогу по вказаній справі в розмірі 15000 грн., зазначаючи, що під час судового розгляду справи відповідач поніс витрати, пов`язані з оплатою послуг адвоката на суму 15000 грн. Між адвокатом та ОСОБА_1 укладено договір про надання правничої допомоги, складено акт прийому передачі наданої правової допомоги, виконаних робіт вчинених заходів спрямованих на отримання юридичного результату, суми витрачених коштів на виконання договору про надання юридичних послуг від 18.01.2024 року на загальну суму 15000 грн. та надано рахунок-фактуру №1 від 18 січня 2024 року. Доказом оплати є платіжна інструкція від 22.01.2024 року на суму 15000 грн.

З урахуванням вимог ч. 4 ст. 270 ЦПК України, суд не вбачав за необхідне викликати сторони для надання додаткових пояснень.

У зв`язку з цим, на підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України, суд вирішив питання про ухвалення додаткового рішення у справі, за відсутності сторін, без фіксування судового процесу.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що рішенням Чутівського районного суду Полтавської області від 25 квітня 2024 року у задоволенні позову Диканської окружної прокуратури Полтавської області в інтересах держави в особі Чутівської селищної ради Полтавської області до ОСОБА_1 про розірвання договорів оренди земельних ділянок, скасування державної реєстрації та повернення земельних ділянок було відмовлено.

26.04.2024 року до заяви про ухвалення додаткового рішення, представником відповідача - адвокатом Буряком Д.М. на підтвердження понесених відповідачем судових витрат на оплату правничої допомоги додані: акт прийому передачі наданої правової допомоги, виконаних робіт вчинених заходів спрямованих на отримання юридичного результату, суми витрачених коштів на виконання договору про надання юридичних послуг від 18.01.2024 року на загальну суму 15000 грн., рахунок-фактуру №1 від 18 січня 2024 року, платіжну інструкцію від 22.01.2024 року на суму 15000 грн., договір про надання правничої допомоги.

Вирішуючи питання щодо стягнення з позивача понесених витрат на оплату правничої допомоги, суд виходить з наступного.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 270 ЦПК України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

Право на правничу допомогу гарантовано статтями 8, 59 Конституції України.

З вимог ч. ч. 1, 3 ст. 133 ЦПК України вбачається, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Згідно з вимогами ст.137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:

- розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

- розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги (ч.3 ст. 137 ЦПК України).

Частиною 4 ст. 137 ЦПК України визначено, що розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Відповідно до ч.ч. 2, 8 ст. 141 ЦПК України, судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються : у разі задоволення позову - на відповідача; у разі відмови в позові - на позивача. Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Згідно із ст. 30 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін.

Матеріали справи містять докази понесення відповідачем на правничу допомогу адвоката витрат в розмірі 15000 грн., а саме:

- договір про надання правничої допомоги від 18 січня 2024 року;

- акт прийому передачі наданої правової допомоги, виконаних робіт вчинених заходів спрямованих на отримання юридичного результату, суми витрачених коштів на виконання договору про надання юридичних послуг від 18.01.2024 року на загальну суму 15000 грн.;

- платіжну інструкцію від 22.01.2024 року про сплату ОСОБА_1 Адвокатському бюро «Буряк і партнери» гонорару в сумі 15000 грн. за юридичні послуги по договору № 1 від 18.01.2024 року.

З огляду на вищевикладене та враховуючи, що в задоволенні позову Диканської окружної прокуратури Полтавської області в інтересах держави в особі Чутівської селищної ради Полтавської області було відмовлено, з урахуванням принципу розумності та справедливості, суд дійшов висновку про наявність підстав для стягнення з позивача на користь відповідача витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 15000 грн.

Керуючись ст.ст.137, 141, 270 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Заяву представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Буряка Дмитра Миколайовича про ухвалення додаткового рішення про стягнення судових витрат на правничу допомогу - задовольнити.

Стягнути з Чутівської селищної ради Полтавської області на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 15000 (п`ятнадцять тисяч) гривень 00 копійок.

Додаткове рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі в 30-денний строк, з дня його проголошення, апеляційної скарги.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справі, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне найменування сторін:

Представник позивача: Диканська окружна прокуратура Полтавської області, адреса місце знаходження: Полтавська область, смт. Диканька, вул. Незалежності, 64а, код ЄДРПОУ 0291006022 тел.(05351) 9-79-22.

Позивач: Чутівська селищна рада Полтавської області, юридична адреса: Полтавська область, Полтавський район, смт. Чутове, вул. Набережна, буд. 9, ЄДРПОУ 21047282.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Суддя Д.Є. Хоменко

СудЧутівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення06.05.2024
Оприлюднено08.05.2024
Номер документу118853215
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про ухвалення додаткового рішення

Судовий реєстр по справі —550/1619/23

Ухвала від 18.09.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Триголов В. М.

Ухвала від 18.09.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Триголов В. М.

Ухвала від 13.06.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Прядкіна О. В.

Ухвала від 13.06.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Прядкіна О. В.

Ухвала від 12.06.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Прядкіна О. В.

Ухвала від 12.06.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Прядкіна О. В.

Рішення від 06.05.2024

Цивільне

Чутівський районний суд Полтавської області

Хоменко Д. Є.

Рішення від 25.04.2024

Цивільне

Чутівський районний суд Полтавської області

Хоменко Д. Є.

Рішення від 25.04.2024

Цивільне

Чутівський районний суд Полтавської області

Хоменко Д. Є.

Ухвала від 19.03.2024

Цивільне

Чутівський районний суд Полтавської області

Хоменко Д. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні