07.05.2024 Єдиний унікальний номер 205/14161/23
Провадження №2/205/838/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.05.2024року м. Дніпро
Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Курбанова Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова українська школа продажів» про припинення трудових правовідносин,-
В С Т А Н О В И В:
До Ленінського районного суду м. Дніпропетровська надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова українська школа продажів» про припинення трудових правовідносин.
Ухвалою суду від 02.01.2024 р. прийнято до розгляду та відкрито спрощене провадження у даній справі.
При розгляді даної справи встановлено, що згідно відповіді з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №574631 від 02.05.2024 р., місце знаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова українська школа продажів», ЄДРПОУ 44306379 м.Дніпро, Чечелівський район, вул.Орловська, б.1б та перебуває на обліку у Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Правобережна ДПІ (Чечелівський район м.Дніпра).
Цивільна юрисдикція - це визначена законом сукупність повноважень судів щодо розгляду цивільних справ, віднесених до їх компетенції (стаття 19 Цивільного процесуального кодексу України). Підсудність визначає коло цивільних справ у спорах, вирішення яких належить до повноважень конкретного суду першої інстанції (статті 26 - 30 Цивільного процесуального кодексу України).
Виходячи з поняття підсудність у цивільному судочинстві як розмежування компетенції між окремими ланками судової системи та між судами однієї ланки щодо розгляду цивільних справ, підсудністю фактично є визначення в системі судів компетентного суду стосовно вирішення певної цивільної справи.
Питання про підсудність справ визначаєтьсяцивільним процесуальним кодексом України.
За загальним правилом, відповідно до ч. 2ст. 27 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Частиною 1 ст.28ЦПК Українипередбачено, що позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Таким чином, позивачеві надано право вибору підсудності при зверненні до суду із трудовим спором.
Як вбачається із змісту позовної заяви, позивач вирішив скористатись своїм правом на альтернативну підсудність та звернутись до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська з даним позовом, відповідно до ч. 2ст. 27 ЦПК України, за місцезнаходженням юридичної особи.
Як зазначено вище, з матеріалів справи вбачається, що адресою місцезнаходження відповідача ТОВ «Нова українська школа продажів» є: м. Дніпро, вул. Орловська, буд. 1Б, що територіально відноситься до Чечелівського району м. Дніпра, і, відповідно, до юрисдикції Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська.
Доказів місцезнаходження відповідача в Новокодацькому районі м. Дніпра матеріали справи не містять.
Таким чином встановлено, що дана справа не підсудна Ленінському районному суду м. Дніпропетровська, а підсудна Красногвардійському районному суду м. Дніпропетровська.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що даний позов подано до Ленінського районного суду м.Дніпропетровська з порушенням правил територіальної юрисдикції, встановлених ст.27 ЦПК України.
Відповідно до ч.9 ст.187 ЦПК Україниякщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Згідно до п. 1 ч. 1ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст.32ЦПК України спориміж судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Конституцією Українизакріплено право кожного на судовий захист.
Забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням нормКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод(РИМ, 4.XI.1950), а також практики Європейського суду з прав людини, які, відповідно достатті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.
Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції, кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Як роз`яснив Європейський суд з прав людини у справах «Верітас проти України» та «Сокуренко та Стригун проти України», суд не може вважатися «судом, встановленим законом» у розумінні п.1 ст.6 Конвенції у разі перевищення ним своїх повноважень, визначених процесуальним законодавством. Зокрема, повноваження суду на розгляд конкретної справи, заяви або скарги визначається правилами підвідомчості та підсудності.
Відповідно до ч. 1ст. 8 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
З урахуванням місцязнаходження відповідача у Чечелівському районі м.Дніпра, дана позовна заява має бути передана для розгляду до Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 31, 353 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова українська школа продажів» про припинення трудових правовідносин - передати для розгляду за територіальною юрисдикцією до Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першоїстатті 31 ЦПК України, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Апеляційну скаргу на ухвалу може бути подано протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Дніпровського апеляційного суду.
Суддя КурбановаН.М.
Суд | Ленінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2024 |
Оприлюднено | 08.05.2024 |
Номер документу | 118855556 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Курбанова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні