Ухвала
від 29.04.2024 по справі 643/3851/24
МОСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 643/3851/24

Провадження № 2/643/2433/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.04.2024

29 квітня 2024 року місто Харків

Суддя Московського районного суду м. Харкова Сугачова О.О., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 в особі представника адвоката Данило Сергія Михайловича до Харківської міської ради, третя особа Державний нотаріус Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції П`ятої Харківської міської державної нотаріальної контори Степанець О.Б., про визнання права власності у праві спільної сумісної власності в порядку спадкування за заповітом,

в с т а н о в и в:

Позивачка ОСОБА_1 в особі представника адвоката Данило С.М. звернулася до суду з позовною заявою до Харківської міської ради, третя особа Державний нотаріус Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції П`ятої Харківської міської державної нотаріальної контори Степанець О.Б., про визнання права власності у праві спільної сумісної власності в порядку спадкування за заповітом.

Дослідивши отримані матеріали, судом встановлені недоліки позовної заяви, які унеможливлюють відкриття провадження у справі та обумовлюють необхідність залишення позовної заяви без руху.

Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суд повинен перевірити відповідність вимог, з якими заявник звертається до суду для захисту прав, а також дотримання правил підсудності та виконання вимог встановлених для форми, змісту позовної заяви.

Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульованийЦивільним процесуальним кодексом України. Подання позовної заяви має відбуватись з дотриманням певних умов.

Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як вбачається з позовної заяви, прохальна її частина має одночасно одну вимогу немайнового характеру та вимогу майнового характеру.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору складає 0,4 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1 211,20 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Однак, позивачкою та її представником додано до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору лише за звернення до суду з вимогою майнового характеру, а саме в сумі 6059,00 грн.

Відтак, позивачці та її представнику необхідно надати до суду оригінал підтвердження сплати судового збору за звернення до суду з вимогою немайнового характеру, а саме в сумі 1 211,20 грн.

Реквізити для сплати судового збору - отримувач коштів: ГУК Харків обл/мХар Салтіввсь//22030101, код отримувача (код ЄДРПОУ) 37874947, банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача: UA568999980313171206000020657, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: «судовий збір за подання позовної заяви до Московського районного суду м. Харкова».

Далі, позивачкою та її представником некоректно викладено п. 1 прохальної частини позовної заяви.

В пункті 1 прохальної частини позовної заяви позивачка просить: «визнати, що частка 1/2 померлої ОСОБА_2 (дата смерті: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) у праві спільної сумісної власності на квартиру загальною площею 45,1 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , переходить до ОСОБА_1 в порядку факту проживання з особою на день її смерті».

Так, позовна вимога, викладена п. 1 прохальної частини позовної заяви, за своєю суттю є встановленням факту, що має юридичне значення.

Однак, така вимога викладена некоректно.

Неконкретизованість позовних вимог може викликати в подальшому ускладнення виконання судового рішення. Так, відповідно до ч. 1 ст. 13 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно зі ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175, 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Відтак, суд залишає позовну заяву без руху та надає позивачці час на усунення недоліків зазначених в цій ухвалі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177,185 Цивільного процесуального кодексу України, суд

п о с т а н о в и в :

Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника адвоката Данило Сергія Михайловича до Харківської міської ради, третя особа Державний нотаріус Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції П`ятої Харківської міської державної нотаріальної контори Степанець О.Б., про визнання права власності у праві спільної сумісної власності в порядку спадкування за заповітом.

Надати позивачці строк для усунення недоліків позову впродовж десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Роз`яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків позовної заяви, відповідно дост. 185 Цивільного процесуального кодексу Українипозовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачці.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.О. Сугачова

СудМосковський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення29.04.2024
Оприлюднено08.05.2024
Номер документу118856883
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —643/3851/24

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Сугачова О. О.

Ухвала від 04.09.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Сугачова О. О.

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Сугачова О. О.

Ухвала від 03.07.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Сугачова О. О.

Ухвала від 14.05.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Сугачова О. О.

Ухвала від 29.04.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Сугачова О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні