Справа № 473/1806/24
Провадження № 2/476/156/2024
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08.05.2024 року суддя Єланецького районного суду Миколаївської області Чернякова Н.В. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог - служба у справах дітей виконавчого комітету Олександрівської селищної ради Вознесенського району Миколаївської області ради про позбавлення батьківських прав
В С Т А Н О В И Л А :
07.05.2024 року з Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог - служба у справах дітей виконавчого комітету Олександрівської селищної ради Вознесенського району Миколаївської області ради про позбавлення батьківських прав.
Вивчивши матеріали позовної заяви та документи, що додані до неї, приходжу до висновку, що позов слід залишити без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, - до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (зі змінами та доповненнями), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" з 01 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено у розмірі 3028 грн., від розміру якого й справлятиметься судовий збір.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір" - за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою ставка судового збору становить: 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211 грн. 20 коп.
Позивачка ОСОБА_1 зазначає, що вона звільнена від сплати судового збору на підставі п. 14 ч. 2 ст. 3 ЗУ "Про судовий збір", відповідно до якого судовий збір не справляється за подання: заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, предметом спору є позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 стосовно неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позов про позбавлення батьківських прав відповідача не вирішує питання прав та обов`язків неповнолітньої дитини, а стосується лише прав та обов`язків відповідача як батька дитини, яких останній може бути позбавлений у разі ухвалення рішення про задоволення позову. Правові наслідки позбавлення батьківських прав визначені у статті 166 Сімейного кодексу України.
А тому не вбачаю підстав для звільнення позивачки від сплати судового збору за подання позовної заяви.
З огляду на викладене позивачці необхідно сплатити судовий збір у встановленому законом розмірі, що становить 1211,20 грн.
Також, при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи. Суд може не погодитися з висновком органу опіки та піклування, якщо він є недостатньо обґрунтованим, суперечить інтересам дитини. (частини 4, 5, 6 статті 19 Сімейного Кодексу України ).
Крім того, згідно з ч.ч.1 та 4 ст.53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
В позовній заяві в якості третьої особи без самостійних вимог, зазначено служба у справах дітей виконавчого комітету Олександрівської селищної ради. При цьому, в позовній заяві позивачкою жодним чином не мотивовано вимогу щодо залучення вказаної служби у справах дітей до участі у справі, а також не зазначено яким чином рішення у справі може вплинути на права або обов`язки вказаної третьої особи щодо однієї зі сторін, не зазначено, на стороні позивача або відповідача виступає ця третя особа, що в свою чергу, позбавляє суд можливості належним чином вирішити питання щодо необхідності залучення до участі у справі цієї третьої особи.
Відповідно до ч.2 ст.56 ЦК України органами опіки та піклування є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад.
А тому, виходячи з викладеного та враховуючи положення ч. 4, 5, 6 ст. 19 Сімейного кодексу України, позивачці необхідно вирішити питання про уточнення позову та залучити до складу учасників справи відповідний орган опіки та піклування в якості третьої особи.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Беручи до уваги вищевказані істотні недоліки позовної заяви, вважаю за необхідне залишити її без руху та надати позивачці строк для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И Л А :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог - служба у справах дітей виконавчого комітету Олександрівської селищної ради Вознесенського району Миколаївської області ради про позбавлення батьківських прав залишити без руху для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали.
У разі невиконання вимог ухвали у вказаний строк заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачці.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Чернякова
Суд | Єланецький районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2024 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 118888437 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Єланецький районний суд Миколаївської області
Чернякова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні