Ухвала
від 07.05.2024 по справі 926/1214/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

п р о в і д к р и т т я п р о в а д ж е н н я у с п р а в і

07 травня 2024 року Справа № 926/1214/24

Суддя Господарського суду Чернівецької області Тинок Олександр Сергійович, розглянувши матеріали, у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрвторресурси-Буковина"

до Приватного підприємства "Мега-Крокус"

про стягнення заборгованості за договором підряду в сумі 39042,40 грн

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрвторресурси-Буковина" звернулось до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою до Приватного підприємства "Мега-Крокус" про стягнення заборгованості за договором підряду в сумі 39042,40 грн.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01 травня 2024 року, позовну заяву по справі №926/1214/24 передано судді Тинку О.С.

Ухвалою суду від 03 травня 2024 року позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрвторресурси-Буковина" до Приватного підприємства "Мега-Крокус" про стягнення заборгованості за договором підряду в сумі 39042,40 грн, яка надійшла до Господарського суду Чернівецької області 01 травня 2024 року за вх.№ 1214 - залишено без руху.

06 травня 2024 року представник позивача через систему Електронний суд подав до суду заяву про усунення недоліків (вх.№1259), в якій позивач повідомив суд, що сторони по справі мають зареєстровані електронні кабінети у підсистемі «Електронний суд» в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, а також зазначив щодо наявності у позивача оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Так, 06 травня 2024 року позивач у строк, встановлений судом, усунув недоліки зазначені в ухвалі про залишення позову без руху від 03 травня 2024 року.

Отже, позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтею 162 Господарського процесуального кодексу України.

Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

Частиною 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті (частина 2 статті 247 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно частин 3,5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 1 статті 249 Господарського процесуального кодексу України визначено, що в порядку спрощеного позовного провадження справа розглядається за клопотанням позивача поданого у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.

Як вбачається із матеріалів справи, позивач просить суд розглянути дану справу в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що справу слід розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Крім іншого, у позовній заяві Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрвторресурси-Буковина" просить суд на підставі частини 1 статті 90 Господарського процесуального кодексу України зобов`язати відповідача подати до суду заяву свідка із вичерпною відповіддю на наступне запитання, що має значення для справи:

1) Чи сплачував відповідач за послуги, надані згідно актів №ОУ-0000011 від 31 січпя 2020 року на суму 4208,10 грн (з ПДВ), №ОУ-0000020 від 29 лютого 2020 року на суму 3360,66 грн (з ПДВ), №ОУ-0000109 від 30 листопада 2020 року на суму 8157,26 грн (з ПДВ), №ОУ-0000124 від 31 грудня 2020 року на суму 8619,96 грн (з ПДВ), загальною сумою 24345,98 грн?

Статтею 90 Господарського процесуального кодексу України визначено, що учасник справи має право поставити в першій заяві по суті справи або у додатку до неї не більше десяти запитань іншому учаснику справи про обставини, що мають значення для справи. Учасник справи, якому поставлено питання іншим учасником справи, зобов`язаний надати вичерпну відповідь окремо на кожне питання по суті. На запитання до учасника справи, який є юридичною особою, відповіді надає її керівник або інша посадова особа за його дорученням.

Відповіді на запитання подаються до суду учасником справи - фізичною особою, керівником або іншою посадовою особою юридичної особи у формі заяви свідка не пізніше як за п`ять днів до підготовчого засідання, а у справі, що розглядається в порядку спрощеного провадження, - за п`ять днів до першого судового засідання. Копія такої заяви свідка у той самий строк надсилається учаснику справи, який поставив письмові запитання.

Якщо поставлене запитання пов`язане з наданням доказів, що підтверджують відповідні обставини, учасник справи разом із заявою свідка надає такі докази.

Учасник справи має право відмовитися від надання відповіді на поставлені запитання: 1) з підстав, визначених статтями 67, 68 цього Кодексу; 2) якщо поставлене запитання не стосується обставин, що мають значення для справи; 3) якщо учасником справи поставлено більше десяти запитань.

За наявності підстав для відмови від відповіді учасник справи повинен повідомити про відмову іншого учасника та суд у строк для надання відповіді на запитання. Суд за клопотанням іншого учасника справи може визнати підстави для відмови відсутніми та зобов`язати учасника справи надати відповідь.

З огляду на викладене вище та враховуючи відсутність підстав для відмови від надання відповіді на поставлене запитання у позовній заяві, господарський суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача про письмове опитування відповідача в порядку статті 90 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи вищенаведене, відповідачу необхідно надати суду відповідь на запитання позивача у формі заяви свідка, яка передбачена статтею 88 Господарського процесуального кодексу України та докази, що підтверджують відповідні обставини або обґрунтовану відмову від надання відповіді на поставлені запитання не пізніше як за п`ять днів до першого судового засідання.

Суд також звертає увагу, що копія заяви свідка, докази, що підтверджують відповідні обставини, викладені у заяві свідка або копія обґрунтованої відмови від надання відповіді на поставлені запитання мають бути надіслані позивачу, а докази їх надсилання надані до суду разом з відповідною заявою свідка або відмовою від надання відповіді на поставлене запитання.

Керуючись статтями 90, 174, 176, 234, 247, 249, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

3. Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на 27 травня 2024 року о 11 годині 00 хвилині. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 14, зал судових засідань № 2, телефон 52-42-39.

4. Зобов`язати відповідача надати вичерпну відповідь на запитання позивача у формі заяви свідка:

- Чи сплачував відповідач за послуги, надані згідно актів №ОУ-0000011 від 31 січпя 2020 року на суму 4208,10 грн (з ПДВ), №ОУ-0000020 від 29 лютого 2020 року на суму 3360,66 грн (з ПДВ), №ОУ-0000109 від 30 листопада 2020 року на суму 8157,26 грн (з ПДВ), №ОУ-0000124 від 31 грудня 2020 року на суму 8619,96 грн (з ПДВ), загальною сумою 24345,98 грн?

5. Встановити відповідачеві строк для подання відповіді на запитання до 22 травня 2024 року. За наявності підстав для відмови від відповіді, повідомити про відмову позивача та суд у строк для надання відповіді на запитання.

6. Встановити відповідачу строк для подання заяви з запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження п`ять календарних днів з дня отримання ухвали.

7. Запропонувати позивачу надати суду:

- відповідно до статті 166 Господарського процесуального кодексу України відповідь на відзив протягом п`яти календарних днів з дня отримання відзиву відповідача.

8. Запропонувати відповідачу:

- у строк до 16 календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду відповідно до статті 165 Господарського процесуального кодексу України відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову;

- одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку розгляду справи по суті.

9. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.

10. Суд повідомляє учасникам справи, що з 18 жовтня 2023 року введені в дію зміни до Господарського процесуального кодексу України щодо використання електронних кабінетів. Зокрема, відповідно до частини 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат. Зареєструвати електронні кабінети можливо зробити за посиланням: https://id.court.gov.ua/.

11. Повідомити сторонам по справі, що останні мають можливість надсилати документи, що стосуються розгляду справи, без особистого прибуття в приміщення суду: через особистий кабінет в системі «Електронний суд» за посиланням: https://id.court.gov.ua/; електронною поштою на е-mail суду: inbox@cv.arbitr.gov.ua (з обов`язковим підписанням всіх документів кваліфікованим електронним підписом); поштовим перебігом на офіційну адресу суду.

12. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

13. Копію ухвали направити сторонам у справі.

Інформацію по справі можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.

Суддя Олександр ТИНОК

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення07.05.2024
Оприлюднено09.05.2024
Номер документу118891293
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів

Судовий реєстр по справі —926/1214/24

Ухвала від 17.06.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

Ухвала від 27.05.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

Ухвала від 07.05.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

Ухвала від 03.05.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Тинок Олександр Сергійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні