Рішення
від 07.05.2024 по справі 320/28995/23
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 травня 2024 року м.Київ № 320/28995/23

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ТОВ "ВОЛТАН" до Державної податкової служби України, Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось ТОВ "ВОЛТАН" з позовом до Державної податкової служби України , Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, у якому просить суд:

- визнати протиправними та скасувати в повному обсязі рішення про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних а саме: рішення від 15.06.2023 №8997600/22967567; рішення від 15.06.2023 №8997601/22967567; рішення від 15.06.2023 №8997598/22967567; рішення від 15.06.2023 №8997599/22967567; рішення від 15.06.2023 №8997597/22967567; рішення від 15.06.2023 №8997595/22967567; рішення від 15.06.2023 №8997596/22967567; рішення від 15.06.2023 №8997594/22967567;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних, виписані Товариством з обмеженою відповідальністю «ВОЛТАН» податкові накладні, а саме податкову накладну №1 від 06.03.2023; податкову накладну №2 від 08.03.2023; податкову накладну №3 від 08.03.2023; податкову накладну №4 від 15.03.2023; податкову накладну №5 від 20.03.2023; податкову накладну №6 від 20.03.2023; податкову накладну №7 від 21.03.2023; податкову накладну №1 від 10.04.2023.

- у порядку здійснення судового контролю, передбаченого ст. 382 КАС України, зобов`язати Державну податкову службу України надати звіт про виконання судового рішення частині реєстрації податкових накладних на протязі 15 (п`ятнадцяти) днів з моменту брання ним законної сили.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, ним для реєстрації спірної податкової накладної подано до податкового органу увесь перелік первинних документів на підтвердження здійснення господарських операцій передбачених чинним законодавством України. Позивач вважає, що надані документи до контролюючого органу підтверджують здійснення господарських операцій за результатом яких видані податкові накладні.

Ухвалою суду від 21.09.2023 відкрито спрощене позовне провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд без повідомлення (виклику) учасників справи.

Відповідачами подано до суду відзиви на позовну заяву, згідно яких позов не визнано. Зазначено, що під час перевірки реальності здійснення господарської операції по податкових накладних, поданих позивачем на реєстрацію, контролюючим органом встановлено відсутність первинних документів. Відповідачем наголошено, що обсяг поданих позивачем документів не відповідає вичерпному переліку, а зміст вказаних документів не дозволяє однозначно з`ясувати фактичні обставини здійснення фінансово-господарських операцій, з огляду на що оскаржувані рішення є обґрунтованими та не підлягають скасуванню.

Також, представник відповідача ГУ ДПС у м.Києві надав заяву з проханням розглядати справу у відкритому судовому засіданні з його участю.

Частиною 5 статті 262 КАСУ передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до частини 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу та якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Водночас, зміст клопотання представника відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не дає підстав стверджувати, що повне та всебічне з`ясування усіх обставин у справі потребує проведення судового засідання чи заслуховування пояснень сторін.

Більш того, представник відповідача у клопотанні не зазначив, встановлення яких обставин у справі є неможливим шляхом аналізу письмових доказів і пояснень та вимагає проведення судового засідання.

Дослідивши клопотання представника відповідача, матеріали справи, беручи до уваги предмет та підстави позову, обставини, якими учасники справи обґрунтовують свої вимоги та заперечення, характер спірних правовідносин, обсяг та характер доказів у справі, суд не вбачає обґрунтованих підстав для розгляду справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін та приходить до висновку, що в задоволенні клопотання має бути відмовлено.

Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

ТОВ "ВОЛТАН" (код ЄДРПОУ - 22967567) зареєстроване 08.06.1995 є платником податків у ГУ ДПС в Святошинському районі м.Києва.

Юридична адреса Товариства: 03148, місто Київ, вулиця Героїв Космосу, будинок 4.

Відповідно до даних наведених у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, видами діяльності Товариства є: 46.12 Діяльність посередників у торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами (основний); 10.61 Виробництво продуктів борошномельно-круп`яної промисловості; 10.73 Виробництво макаронних виробів і подібних борошняних виробів; 43.91 Покрівельні роботи; 46.17 Діяльність посередників у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; 46.36 Оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами; 82.92 Пакування; 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 69.10 Діяльність у сфері права; 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель; 46.72 Оптова торгівля металами та металевими рудами.

ТОВ «ВОЛТАН» (також - Постачальник) та ТОВ «Київський електротехнічний завод «ТРАНССИГНАЛ» (також - Покупець) уклали Договір постачання від 02.03.2023 за № ДП-22-в (також - Договір).

Згідно п. 1.1. Договору, Постачальник зобов`язується поставити та передати у власність Покупця у встановлений термін товар: Круги сталеві Код згідно ДК 021:2015:14620000-3 Сплави, визначений в асортименті, якості, кількості та за цінами, які зазначені у Специфікації (Додаток №1), що додається до Договору і є його невід`ємною частиною, а Покупець зобов`язується прийняти товар та оплатити його вартість.

Сума Договору становить 4 648 687,20 грн., в тому числі ПДВ 20% - 774 781,20 грн. (п. 3.3. Договору).

Відповідно до п. 4.2. Договору, оплата здійснюється тільки після перевірки якості товару Центральною заводською лабораторією та Відділом технічного контролю ПрАТ «КЕЗ «Транссигнал» протягом 180 банківських днів з дати прийняття товару за кількістю та якістю з урахуванням, що така оплата здійснюється після реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до статті 201 Податкового кодексу України.

В силу п. 5.1. Договору, Товар повинен бути поставлений Постачальником Покупцю партіями за окремими письмовими замовленнями Покупця, виходячи з його фінансових можливостей та передбачених потреб.

Поставка Товару здійснюється транспортом Постачальника або транспортною компанією за дорученням Постачальника, на умовах DDP - склад Покупця (відповідно до вимог Міжнародних правил «Інкотермс-2020») за адресою: вул. Жилянська, 97, м. Київ, Україна, 01135 (п. 5.4. Договору).

Для виконання умов вищевказаного Договору, ТОВ «ВОЛТАН», на підставі попередньо укладеного Договору поставки №07/11-22 від 07.11.2022 року з ТОВ «ТД УКРМЕТАЛЛОПРОКАТ» було придбано Товар, який в подальшому поставлено на адресу Покупця (ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ»).

На виконання умов Договору поставки №07/11-22 від 07.11.2022 року ТОВ «ТД УКРМЕТАЛЛОПРОКАТ», 06.03.2023 року відвантажила на користь ТОВ «ВОЛТАН» товар на загальну суму 57 916,75 грн., що підтверджується наступними документами: рахунок-фактура №УМП 184 від 03.03.2023; платіжна інструкція №1425 від 03.03.2023; випискою з банківського рахунку про списання коштів від 03.03.2023; податкова накладна №16 від 03.03.2023; видаткова накладна №53 від 06.03.2023; сертифікати якості на поставлений товар (круги сталеві).

В подальшому, ТОВ «ВОЛТАН» відвантажило на користь ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ» придбаний Товар на суму 85 964,40 грн, в тому числі ПДВ 20% - 14 327,40 грн., що підтверджується видатковою накладною №РН-0000002 від 06.03.2023 та виставленим Рахунком-фактурою №СФ-0000002 від 06.03.2023.

Виконання поставки Товару, згідно видаткової накладної №РН-0000002 від 06.03.2023 на адресу ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ» (вул. Жилянська, 97, м. Київ) здійснювалося за дорученням ТОВ «ВОЛТАН» автоперевізником, а саме ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), та підтверджується товарно-транспортною накладною №184 від 06.03.2023.

Відповідно до вимог п. 201.10. ст. 201 Податкового Кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних на, що 06.03.2023 ТОВ «ВОЛТАН» було складено та відправлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну № 1 на суму 85 316,40 грн в т.ч. ПДВ 14 219,40 грн.

Податкову накладну від 06.03.2023 № 1 було прийнято, але реєстрація зупинена, та зазначено підстави зупинення, зокрема вказано, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 06.03.2023 №1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, 26.04.2023 на рахунок ТОВ «ВОЛТАН» надійшла часткова оплата в розмірі 71 637,00 грн. від ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ» за поставлений товарі згідно видаткової накладної №РН-0000002 від 06.03.2023, що підтверджується платіжною інструкцією №485 від 26.04.2023 та випискою з банківського рахунку за 26.04.2023.

Позивачем було направлено на адресу ГУ ДПС у м. Києві Повідомлення про подання пояснень та копій первинних документів №1 від 09.06.2023 щодо вищевказаної заблокованої ПН, з. метою підтвердження реальності здійснення відповідних операцій.

Однак, рішенням комісії ГУ ДПС у м. Києві №8997600/22967567 від 15.06.2023 було відмовлено у реєстрації Податкової накладної з підстав надання платником податків копій документів, складених із порушенням законодавства (додаткова інформація: первинні документи на постачання товару).

Відповідно до п. 13 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних №520, рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

ТОВ «ВОЛТАН» було подано до ДПС України скаргу на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної з метою спростування підстав його прийняття. Однак, як вбачається з Квитанції №2 від 25.07.2023 - документ не прийнято з підстав порушення платником податків строків адміністративного оскарження, встановлених ст. 56 Податкового кодексу України.

Також, ТОВ «ВОЛТАН» (також - Постачальник) та ТОВ «Київський електротехнічний завод «ТРАНССИГНАЛ» (також - Покупець) уклали Договір постачання від 07.03.2023 року за № ДП-29-в (також - Договір).

Згідно п. 1.1. Договору, Постачальник зобов`язується поставити та передати у власність Покупця у встановлений термін товар: Квадрат 55x55 Ст. 45, визначений в асортименті, якості, кількості та за цінами, які зазначені у Специфікації (Додаток №1), що додається до Договору і є його невід`ємною частиною, а Покупець зобов`язується прийняти товар та оплатити його вартість.

Сума Договору становить 966 000,00 грн., в тому числі ПДВ 20% - 161 000,00 гри. (п. 3.3. Договору).

Відповідно до п. 4.2. Договору, оплата здійснюється тільки після перевірки якості товару Центральною заводською лабораторією та Відділом технічного контролю ПрАТ «КЕЗ "Транссигнал" протягом 180 банківських днів з дати прийняття товару за кількістю та якістю з урахуванням, що така оплата здійснюється після реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до статті 201 Податкового кодексу України.

В силу п. 5.1. Договору, Товар повинен бути поставлений Постачальником Покупцю партіями за окремими письмовими замовленнями Покупця, виходячи з його фінансових можливостей та передбачених потреб.

Поставка Товару здійснюється транспортом Постачальника або транспортною компанією за дорученням Постачальника, на умовах DDP - склад Покупця (відповідно до вимог Міжнародних правил «Інкотермс-2020») за адресою: вул. Жилянська, 97, м. Київ, Україна, 01135 (п. 5.4. Договору).

Для виконання умов вищевказаного Договору, ТОВ «ВОЛТАН», на підставі попередньо замовлення було придбано у ТОВ «ТАКТ» Товар, який в подальшому поставлено на адресу Покупця (ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ»).

На виконання попереднього замовлення, ТОВ «ТАКТ», 07.03.2023 року відвантажило на користь ТОВ «ВОЛТАН» товар на загальну суму 333 000,00 грн., що підтверджується наступними документами: рахунок-фактура №СФ-000853 від 03.03.2023; платіжна інструкція №1426 від 06.03.2023; випискою з банківського рахунку про списання коштів від 06.03.2023; Податкова накладна №74 від 06.03.2023; видаткова накладна №РН-000954 від 07.03.2023; сертифікати якості на поставлений товар (квадрат сталевий).

В подальшому, ТОВ «ВОЛТАН» відвантажило на користь ТОВ «КЕЗ ТРАНССИГНАЛ» придбаний Товар на суму 504 000,00 грн, в тому числі ПДВ 20% - 84 000,00 грн., що підтверджується видатковою накладною №РН-0000003 від 08.03.2023 та виставленим рахунком-фактурою №СФ-0000003 від 08.03.2023.

Виконання поставки Товару, згідно видаткової накладної №РН-0000003 від 08.03.2023 на адресу ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ» (вул. Жилянська, 97, м. Київ) здійснювалося за дорученням ТОВ «ВОЛТАН» автоперевізником, а саме ФОП ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ), та підтверджується: товарно-транспортною накладною №608 від 07.03.2023; договір-заявка №01/06.03.2023; рахунок-фактура №12 від 08.03.2023; акт №12 здачі-прийняття робіт від 08.03.2023; платіжна інструкція №1433 від 08.03.2023; платіжна інструкція №1434 від 14.03.2023; банківською випискою про списання коштів за 08.03.2023 та 14.03.2023 (оплата за вантажні перевезення).

Відповідно до вимог п. 201.10. ст. 201 Податкового Кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних на, що 08.03.2023 року ТОВ «ВОЛТАН» було складено та відправлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну №2 на суму 504 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 84 000,00 грн.

Податкову накладну від 08.03.2023 №2 було прийнято, але реєстрація зупинена, та зазначено підстави зупинення, зокрема вказано, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 08.03.2023 №2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

11.05.2023 та 15.05.2023 на рахунок ТОВ «ВОЛТАН» надійшла часткова оплата в розмірі 20 000,00 грн. та 100 000,00 грн. відповідно від ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ» за поставлений товар згідно видаткової накладної №РН-0000003 від 08.03.2023, що підтверджується платіжними інструкціями №574 від 11.05.2023 р., №599 від 15.05.2023 та виписками з банківського рахунку за 11.05.2023 та 15.05.2023.

Позивачем було направлено на адресу ГУ ДПС у м. Києві Повідомлення про подання пояснень та копій первинних документів №2 від 10.06.2023 щодо вищевказаної заблокованої ПН, з метою підтвердження реальності здійснення відповідних операцій.

Однак, рішенням комісії ГУ ДПС у м. Києві №8997601/22967567 від 15.06.2023 було відмовлено у реєстрації податкової накладної з підстав надання платником податків копій документів, складених із порушенням законодавства (додаткова інформація: первинні документи на постачання товару)

ТОВ «ВОЛТАН» було подано до ДПС України скаргу на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної з метою спростування підстав його прийняття. Однак, як вбачається з Квитанції №2 від 27.07.2023 - документ не прийнято з підстав порушення платником податків строків адміністративного оскарження, встановлених ст. 56 Податкового кодексу України.

Також, ТОВ «ВОЛТАН» (також - Постачальник) та ТОВ «Київський електротехнічний завод «ТРАНССИГНАЛ» (також - Покупець) уклали договір постачання від 02.03.2023 за № ДП-22-в (також - Договір).

Згідно п. 1.1. Договору, Постачальник зобов`язується поставити та передати у власність Покупця у встановлений термін товар: Круги сталеві Код згідно ДК 021:2015:14620000-3 Сплави, визначений в асортименті, якості, кількості та за цінами, які зазначені у Специфікації (Додаток №1), що додається до Договору і є його невід`ємною частиною, а Покупець зобов`язується прийняти товар та оплатити його вартість.

Сума Договору становить 4 648 687,20 гри., в тому числі ПДВ 20% - 774 781,20 грн. (п. 3.3. Договору).

Відповідно до п. 4.2. Договору, оплата здійснюється тільки після перевірки якості товару Центральною заводською лабораторією та Відділом технічного контролю ПрАТ «КЕЗ «Транссигнал» протягом 180 банківських днів з дати прийняття товару за кількістю та якістю з урахуванням, що така оплата здійснюється після реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до статті 201 Податкового кодексу України.

В силу п. 5.1. Договору, Товар повинен бути поставлений Постачальником Покупцю партіями за окремими письмовими замовленнями Покупця, виходячи з його фінансових можливостей та передбачених потреб.

Поставка Товару здійснюється транспортом Постачальника або транспортною компанією за дорученням Постачальника, на умовах DDP - склад Покупця (відповідно до вимог Міжнародних правил «Інкотермс-2020») за адресою: вул. Жилянська, 97, м. Київ, Україна, 01135 (п. 5.4. Договору).

Для виконання умов вищевказаного Договору, ТОВ «ВОЛТАН», на підставі попередньо замовлення було придбано у ТОВ «Торговий Дом «ДНЛ ГРУП» Товар, який в подальшому поставлено на адресу Покупця (ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ»).

На виконання попереднього замовлення, ТОВ «Торговий Дом «ДНЛ ГРУП», 07.03.2023 відвантажило на користь ТОВ «ВОЛТАН» товар на загальну суму 71 185,20 грн., що підтверджується наступними документами: рахунок на оплату №923 від 21.02.2023; платіжна інструкція №1422 від 02.03.2023; випискою з банківського рахунку про списання коштів від 02.03.2023; податкова накладна №37 від 02.03.2023; видаткова накладна №796 від 07.03.2023; сертифікати якості на поставлений товар (круг сталевий).

В подальшому, ТОВ «ВОЛТАН» відвантажило на користь ТОВ "КЕЗ "ТРАНССИГНАЛ" придбаний Товар на суму 117 177,60 грн., в тому числі ПДВ 20% - 19 529,60 грн., що підтверджується Видатковою накладною №РН-0000004 від 08.03.2023 та виставленим Рахунком-фактурою №СФ-0000004 від 08.03.2023.

Виконання поставки Товару, згідно видаткової накладної №РН-0000004 від 08.03.2023 р. на адресу ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ» (вул. Жилянська, 97, м. Київ) здійснювалося за дорученням ТОВ «ВОЛТАН» автоперевізником, а саме ФОП ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ), та підтверджується: товарно-транспортною накладною №Р796 від 07.03.2023; договір-заявка №01/06.03.2023; рахунок-фактура №12 від 08.03.2023; акт №12 здачі-прийняття робіт від 08.03.2023; платіжна інструкція №1433 від 08.03.2023; платіжна інструкція №1434 від 14.03.2023; банківською випискою про списання коштів за 08.03.2023 та 14.03.2023 (оплата за вантажні перевезення).

Відповідно до вимог п. 201.10. ст. 201 Податкового Кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних на, що 08.03.2023 ТОВ «ВОЛТАН» було складено та відправлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну №3 на суму 117 177,60 грн. в т.ч. ПДВ 19 529,60 грн.

Податкову накладну від 08.03.2023 №3 було прийнято, але реєстрація зупинена, та зазначено підстави зупинення, зокрема вказано, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 08.03.2023 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

11.05.2023 на рахунок ТОВ «ВОЛТАН» надійшла часткова оплата в розмірі 97 648,00 грн. від ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ» за поставлений товар згідно видаткової накладної №РН-0000004 від 08.03.2023, що підтверджується Платіжною інструкцією №573 від 11.05.2023 та випискою з банківського рахунку за 11.05.2023.

Позивачем було прийнято рішення про підготовку відповідного «виправдувального пакету документів, та направлено, на адресу ТУ ДПС у м. Києві повідомлення про подання пояснень та копій первинних документів №3 від 10.06.2023 щодо вищевказаної заблокованої ПН, з метою підтвердження реальності здійснення відповідних операцій.

Однак, рішенням комісії ГУ ДПС у м. Києві №8997598/22967567 від 15.06.2023 було відмовлено у реєстрації Податкової накладної з підстав надання платником податків копій документів, складених із порушенням законодавства (додаткова інформація: первинні документи на постачання товару).

ТОВ «ВОЛТАН» було подано до ДПС України скаргу на Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної з метою спростування підстав його прийняття. Однак, як вбачається з Квитанції №2 від 27.07.2023 - документ не прийнято з підстав порушення платником податків строків адміністративного оскарження, встановлених ст. 56 Податкового кодексу України.

Також, ТОВ «ВОЛТАН» (також - Постачальник) та ТОВ «Київський електротехнічний завод «ТРАНССИГНАЛ» (також - Покупець) уклали Договір постачання від 31.03.2022 за № ДП-28-в (також - Договір).

Згідно п. 1.1. Договору, Постачальник зобов`язується поставити та передати у власність Покупця у встановлений термін товар: Прокат листовий Код ДК згідно ЄЗС 021:2015:14622000-7 Сталь, визначений в асортименті, якості, кількості та за цінами, які зазначені у Специфікації (Додаток №1), що додається до Договору і є його невід`ємною частиною, а Покупець зобов`язується прийняти товар та оплатити його вартість.

Сума Договору становить 3 854 404,10 грн, в тому числі ПДВ 20% - 642 400,68 грн. (п. 3.3. Договору в редакції Додаткової угоди №2 від 30.12.2022 р.).

Відповідно до п. 4.2. Договору, оплата здійснюється тільки після перевірки якості товару Центральною заводською лабораторією та Відділом технічного контролю ПрАТ «КЕЗ «Транссигнал» протягом 180 банківських днів з дати прийняття товару за кількістю та якістю з урахуванням, що така оплата здійснюється після реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до статті 201 Податкового кодексу України.

В силу п. 5.1. Договору, Товар повинен бути поставлений Постачальником Покупцю партіями за окремими письмовими замовленнями Покупця, виходячи з його фінансових можливостей та передбачених потреб.

Поставка Товару здійснюється транспортом Постачальника або транспортною компанією за дорученням Постачальника, на умовах DDP - склад Покупця (відповідно до вимог Міжнародних правил «Інкотермс-2020») за адресою: вул. Жилянська, 97, м. Київ, Україна, 01135 (п. 5.4. Договору).

Для виконання умов вищевказаного Договору, ТОВ «ВОЛТАН», на підставі Договору поставки №078/Я від 14.03.2023 було придбано у ТОВ «АВ МЕТАЛ ГРУП» Товар, який в подальшому поставлено на адресу Покупця (ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ»).

На виконання Договору поставки №078/Я від 14.03.2023, ТОВ «АВ МЕТАЛ ГРУП», 15.03.2023 відвантажило на користь ТОВ «ВОЛТАН» товар на загальну суму 118 480,43 грн, що підтверджується наступними документами: рахунок на оплату №500129783 від 14.03.2023 р.;

Платіжна інструкція №1436 від 14.03.2023; випискою з банківського рахунку про списання коштів від 14.03.2023; видаткова накладна №5091198 від 15.03.2023; сертифікати якості на поставлений товар.

В подальшому, ТОВ «ВОЛТАН» відвантажило на користь ТОВ «КЕЗ ТРАНССИГНАЛ» придбаний Товар на суму 72 270,00 грн., в тому числі ПДВ 20% - 12 045,00 грн, що підтверджується Видатковою накладною №РН-0000005 від 15.03.2023 та виставленим Рахунком-фактурою №СФ-0000005 від 15.03.2023.

Виконання поставки Товару, згідно Видаткової накладної №РН-0000005 від 15.03.2023 р. на адресу ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ» (вул. Жилянська, 97, м. Київ) здійснювалося за дорученням ТОВ «ВОЛТАН» автоперевізником, а саме ФОП ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_3 ), та підтверджується: товарно-транспортною накладною №АВ05150323-0142 від 15.03.2023; договір-заявка №01/15.03.2023; рахунок-фактура №1/15.03 від 15.03.2023; акт №1/15 здачі-прийняття робіт від 15.03.2023; платіжна інструкція №1438 від 15.03.2023; банківською випискою про списання коштів за 15.03.2023.

Відповідно до вимог п. 201.10. ст. 201 Податкового Кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних на, що 15.03.2023 ТОВ «ВОЛТАН» було складено та відправлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну №4 на суму 72 270,00 грн. в т.ч. ПДВ 12 045,00 грн.

Податкову накладну від 15.03.2023 року №4 було прийнято, але реєстрація зупинена, та зазначено підстави зупинення, зокрема вказано, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 15.03.2023 №4 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем було направлено на адресу ГУ ДПС у м. Києві Повідомлення про подання пояснень та копій первинних документів №4 від 10.06.2023 щодо вищевказаної заблокованої ПН, з метою підтвердження реальності здійснення відповідних операцій.

Однак, рішенням комісії ГУ ДПС у м. Києві №8997599/22967567 від 15.06.2023 відмовлено у реєстрації Податкової накладної з підстав надання платником податків копій документів, складених із порушенням законодавства (додаткова інформація: первинні документи на постачання товару).

ТОВ «ВОЛТАН» було подано до ДПС України скаргу на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної з метою спростування підстав його прийняття. Однак, як вбачається з Квитанції №2 від 27.07.2023 - документ не прийнято з підстав порушення платником податків строків адміністративного оскарження, встановлених ст. 56 Податкового кодексу України.

Також, ТОВ «ВОЛТАН» (також - Постачальник) та ТОВ «Київський електротехнічний завод «ТРАНССИГНАЛ» (також - Покупець) уклали Договір поставки від 20.03.2023 за № ДП-34-в (також - Договір).

Згідно п. 1.1. Договору, Постачальник зобов`язується поставити та передати у власність, а Покупець прийняти та оплатити у встановлений цим Договором строк листи сталеві (Код згідно ДК 021:2015:14620000-3 Сплави (далі - Товар), у визначеному асортименті, якості, кількості та за цінами, які зазначені у Специфікації (Додаток №1), що додається до Договору і є його невід`ємною частиною.

Сума Договору становить 1 799 841,50 грн., в тому числі ПДВ 20% - 299 973,58 гри. (п. 3.3. Договору).

Відповідно до п. 4.3. Договору, оплата здійснюється тільки після перевірки якості товару Центральною заводською лабораторією та Відділом технічного контролю ПрАТ «КЕЗ Транссигнал» протягом 180 банківських днів з дати прийняття товару за кількістю та якістю : у рахуванням, що така оплата здійснюється після реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до статті 201 Податкового кодексу України.

В силу п. 5.4. Договору, Товар повинен бути поставлений Постачальником Покупцю партіями за окремими письмовими замовленнями Покупця, виходячи з його фінансових можливостей та передбачених потреб.

Поставка Товару здійснюється транспортом Постачальника або транспортною компанією за дорученням Постачальника, на умовах DDP - склад Покупця (відповідно до вимог Міжнародних правил «Інкотермс-2020») за адресою: вул. Жилянська, 97, м. Київ, Україна, 01135 (п. 5.8. Договору).

Для виконання умов вищевказаного Договору, ТОВ «ВОЛТАН», на підставі Договору поставки №078/Я від 14.03.2023 було придбано у ТОВ «АВ МЕТАЛ ГРУП» Товар, який в подальшому поставлено на адресу Покупця (ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ»).

На виконання Договору поставки №078/Я від 14.03.2023, ТОВ «АВ МЕТАЛ ГРУП», 05.03.2023 відвантажило на користь ТОВ «ВОЛТАН» товар на загальну суму 118 480,43 грн., що підтверджується наступними документами: рахунок на оплату №500129783 від 14.03.2023; платіжна інструкція №1436 від 14.03.2023; випискою з банківського рахунку про списання коштів від 14.03.2023; податковою накладною №5000423 від 14.03.2023; видаткова накладна №5091198 від 15.03.2023; сертифікати якості на поставлений товар.

У подальшому, ТОВ «ВОЛТАН» відвантажило на користь ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ» придбаний Товар на суму 102 568,10 грн, в тому числі ПДВ 20% - 17094,68 грн, що підтверджується видатковою накладною №РН-0000006 від 20.03.2023 та виставленим рахунком-фактурою №СФ-0000006 від 20.03.2023.

Виконання поставки товару, згідно видаткової накладної №РН-0000006 від 20.03.2023 на адресу ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ» (вул. Жилянська, 97, м. Київ) здійснювалося за дорученням ТОВ «ВОЛТАН» автоперевізником, а саме ФОП ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_3 ), та підтверджується: товарно-транспортною накладною №АВ05150323-0142 від 15.03.2023; договір-заявка №01/15.03.2023; рахунок-фактура №1/15.03 від 15.03.2023; акт №1/15 здачі-прийняття робіт від 15.03.2023; платіжна інструкція №1438 від 15.03.2023; банківською випискою про списання коштів за 15.03.2023.

Відповідно до вимог п. 201.10. ст. 201 Податкового Кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних на, що 20.03.2023 ТОВ «ВОЛТАН» було складено та відправлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну №5 на суму 102 568,10 грн. в т.ч. ПДВ 17 094,68 грн.

Податкову накладну від 20.03.2023 року №5 було прийнято, але реєстрація зупинена, та зазначено підстави зупинення, зокрема вказано, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 20.03.2023 №5 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем було направлено на адресу ГУ ДПС у м. Києві повідомлення про подання пояснень та копій первинних документів №5 від 10.06.2023 щодо вищевказаної заблокованої ПН, з метою підтвердження реальності здійснення відповідних операцій.

Однак, рішенням комісії ГУ ДПС у м. Києві №8997597/22967567 від 15.06.2023 було відмовлено у реєстрації Податкової накладної з підстав надання платником податків копій документів, складених із порушенням законодавства (додаткова інформація: первинні документи на постачання товару).

ТОВ «ВОЛТАН» було подано до ДПС України скаргу на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної з метою спростування підстав його прийняття. Однак, як вбачається з Квитанції №2 від 27.07.2023 - документ не прийнято з підстав порушення платником податків строків адміністративного оскарження, встановлених ст. 56 Податкового кодексу України.

Також, ТОВ «ВОЛТАН» (також - Постачальник) та ТОВ «Київський електротехнічний завод «ТРАНССИГНАЛ» уклали Договір постачання від 31.03.2022 за № ДП-28-в (також - Договір).

Згідно п. 1.1. Договору, Постачальник зобов`язується поставити та передати у власність Покупця у встановлений термін товар: Прокат листовий Код ДК згідно ЄЗС 021:2015:14622000-7 Сталь, визначений в асортименті, якості, кількості та за цінами, які зазначені у Специфікації (Додаток №1), що додається до Договору і є його невід`ємною частиною, а Покупець зобов`язується прийняти товар та оплатити його вартість.

Сума Договору становить 3 854 404,10 грн, в тому числі ПДВ 20% - 642 400,68 грн. (п. 3.3. Договору в редакції Додаткової угоди №2 від 30.12.2022).

Відповідно до п. 4.2. Договору, оплата здійснюється тільки після перевірки якості товару Центральною заводською лабораторією та Відділом технічного контролю ПрАТ «КЕЗ - Транссигнал» протягом 180 банківських днів з дати прийняття товару за кількістю та якістю з урахуванням, що така оплата здійснюється після реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до статті 201 Податкового кодексу України.

В силу п. 5.1. Договору, Товар повинен бути поставлений Постачальником Покупцю партіями за окремими письмовими замовленнями Покупця, виходячи з його фінансових можливостей та передбачених потреб.

Поставка Товару здійснюється транспортом Постачальника або транспортною компанією за дорученням Постачальника, на умовах DDP - склад Покупця (відповідно до вимог Міжнародних правил «Інкотермс-2020») за адресою: вул. Жилянська, 97, м. Київ, Україна, 01135 (п. 5.4. Договору).

Для виконання умов вищевказаного Договору, ТОВ «ВОЛТАН», на підставі Договору поставки №07/11-22 придбано у ТОВ «ТД УКРМЕТАЛЛОПРОКАТ» Товар, який в подальшому поставлено на адресу Покупця (ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ»).

На виконання Договору поставки №07/11-22, ТОВ «ТД УКРМЕТАЛЛОПРОКАТ», 20.03.2023 відвантажило на користь ТОВ «ВОЛТАН» товар на загальну суму 133 449,01 грн., що підтверджується наступними документами: рахунок-фактура №ТД УМП 228 від 16.03.2023; платіжна інструкція №1439 від 17.03.2023; випискою з банківського рахунку про списання коштів від 17.03.2023; видаткова накладна №65 від 20.03.2023; сертифікати якості на поставлений товар.

В подальшому, ТОВ «ВОЛТАН» відвантажило на користь ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ» придбаний Товар на суму 69 960,00 грн., в тому числі ПДВ 20% -11660,00 грн., що підтверджується Видатковою накладною №РН-0000008 від 20.03.2023 р. та виставленим Рахунком-фактурою №СФ-0000008 від 20.03.2023.

Виконання поставки товару, згідно видаткової накладної №РН-0000008 від 20.03.2023 р. на адресу ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ» (вул. Жилянська, 97, м. Київ) здійснювалося за дорученням ТОВ «ВОЛТАН» автоперевізником, а саме ФОП ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_4 ), та підтверджується товарно-транспортною накладною №228 від 20.03.2023.

Відповідно до вимог п. 201.10. ст. 201 Податкового Кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних на, що 20.03.2023 ТОВ «ВОЛТАН» було складено та відправлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну №6 на суму 69 960,00 грн. в т.ч. ПДВ 11 660,00 грн.

Податкову накладну від 20.03.2023 №6 було прийнято, але реєстрація зупинена, та зазначено підстави зупинення, зокрема вказано, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 20.03.2023 №6 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем було направлено на адресу ГУ ДПС у м. Києві Повідомлення про подання пояснень та копій первинних документів №6 від 10.06.2023 щодо вищевказаної заблокованої ПН, з метою підтвердження реальності здійснення відповідних операцій.

Однак, рішенням комісії ГУ ДПС у м. Києві №8997595/22967567 від 15.06.2023 було відмовлено у реєстрації Податкової накладної з підстав надання платником податків копій документів, складених із порушенням законодавства (додаткова інформація: первинні документи на постачання товару).

ТОВ «ВОЛТАН» було подано до ДПС України скаргу на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної з метою спростування підстав його прийняття. Однак, як вбачається з Квитанції №2 від 27.07.2023 - документ не прийнято з підстав порушення платником податків строків адміністративного оскарження, встановлених ст. 56 Податкового кодексу У країни.

Також, ТОВ «ВОЛТАН» (також - Постачальник) та ТОВ «Київський електротехнічний завод «ТРАНССИГНАЛ» (також - Покупець) уклали Договір поставки від 20.03.2023 за № ДП-35-в (також - Договір).

Згідно п. 1.1. Договору, Постачальник зобов`язується поставити та передати у власність, а Покупець прийняти та оплатити у встановлений цим Договором строк листи сталеві (Код згідно ДК 021:2015:14620000-3 Сплави (далі - Товар), у визначеному асортименті, якості, кількості та за цінами, які зазначені у Специфікації (Додаток №1), що додається до Договору і є його невід`ємною частиною.

Сума Договору становить 80 340,00 грн., в тому числі ПДВ 20% - 13 390,00 грн. (п. 3.3. Договору).

Відповідно до п. 4.3. Договору, оплата здійснюється тільки після перевірки якості товару Центральною заводською лабораторією та Відділом технічного контролю ПрАТ №КЕЗ "Транссигнал" протягом 180 банківських днів з дати прийняття товару за кількістю та якістю з урахуванням, що така оплата здійснюється після реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до статті 201 Податкового кодексу України.

В силу п. 5.4. Договору, Товар повинен бути поставлений Постачальником Покупцю партіями за окремими письмовими замовленнями Покупця, виходячи з його фінансових можливостей та передбачених потреб.

Поставка Товару здійснюється транспортом Постачальника або транспортною компанією за дорученням Постачальника, на умовах DDP - склад Покупця (відповідно до вимог Міжнародних правил «Інкотермс-2020») за адресою: вул. Жилянська, 97, м. Київ, Україна, 01135 (п. 5.8. Договору).

Для виконання умов вищевказаного Договору, ТОВ «ВОЛТАН», на підставі Договору поставки №07/11-22 було придбано у ТОВ «ТД УКРМЕТАЛЛОПРОКАТ» Товар, який в подальшому поставлено на адресу покупця (ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ»).

На виконання Договору поставки №07/11-22, ТОВ «ТД УКРМЕТАЛЛОПРОКАТ», .03.2023 року відвантажило на користь ТОВ «ВОЛТАН» товар на загальну суму 133 449,01 грн., що підтверджується наступними документами: рахунок-фактура №ТД УМП 228 від 16.03.2023 ; платіжна інструкція №1439 від 17.03.2023; випискою з банківського рахунку про списання коштів від 17.03.2023; видаткова накладна №65 від 20.03.2023; сертифікати якості на поставлений товар.

В подальшому, ТОВ «ВОЛТАН» відвантажило на користь ТОВ «КЕЗ "ГРАНССИГНАЛ" придбаний Товар на суму 80 340,00 грн, в тому числі ПДВ 20% - 13 390,00 грн, що підтверджується Видатковою накладною №РН-0000007 від 21.03.2023 та виставленим Рахунком-фактурою №СФ-0000007 від 21.03.2023.

Виконання поставки Товару, згідно видаткової накладної №РН-0000007 від 21.03.2023 на адресу ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ» (вул. Жилянська, 97, м. Київ) здійснювалося за дорученням ТОВ «ВОЛТАН» автоперевізником, а саме ФОП ОСОБА_4 , та підтверджується Товарно-транспортною накладною №228 від 20.03.2023.

21.03.2023 ТОВ «ВОЛТАН» було складено та відправлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну №7 на суму 80 340,00 грн. в т.ч. ПДВ 3 390,00 грн.

Податкову накладну від 21.03.2023 №7 було прийнято, але реєстрація зупинена, та визначено підстави зупинення, зокрема вказано, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 21.03.2023 №7 в Єдиному реєстрі податкових вкладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування, в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем було направлено на адресу ГУ ДПС у м. Києві Повідомлення про подання пояснень та копій первинних документів №7 від 10.06.2023 щодо вищевказаної заблокованої ПН, з метою підтвердження реальності здійснення відповідних операцій.

Однак, рішенням комісії ГУ ДПС у м. Києві №8997596/22967567 від 15.06.2023 було відмовлено у реєстрації Податкової накладної з підстав надання платником податків документів, складених із порушенням законодавства (додаткова інформація: первинні документи на постачання товару).

ТОВ «ВОЛТАН» було подано до ДПС України Скаргу на Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної з метою спростування підстав його прийняття. Однак, як вбачається з Квитанції №2 від 27.07.2023 р. - документ не прийнято з підстав порушення митником податків строків адміністративного оскарження, встановлених ст. 56 Податкового кодексу України.

Також, ТОВ «ВОЛТАН» (також - постачальник) та ТОВ «Київський електротехнічний завод «ТРАНССИГНАЛ» (також - Покупець) уклали договір постачання від 20.03.2023 за № ДП-22-в (також - Договір).

Згідно п. 1.1. Договору, Постачальник зобов`язується поставити та передати у власність покупця у встановлений термін товар: Круги сталеві Код згідно ДК 021:2015:14620000-3 Сплави, визначений в асортименті, якості, кількості та за цінами, які зазначені у Специфікації (Додаток №1), що додається до Договору і є його невід`ємною частиною, а Покупець зобов`язується прийняти товар та оплатити його вартість.

Сума Договору становить 4 648 687,20 грн, в тому числі ПДВ 20% - 774 781,20 грн. (п. 3.3. Договору).

Відповідно до п. 4.2. Договору, оплата здійснюється тільки після перевірки якості товару Центральною заводською лабораторією та Відділом технічного контролю ПрАТ «КЕЗ «Транссигнал» протягом 180 банківських днів з дати прийняття товару за кількістю та якістю з урахуванням, що така оплата здійснюється після реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до статті 201 Податкового кодексу України.

В силу п. 5.1. Договору, Товар повинен бути поставлений Постачальником Покупцю партіями за окремими письмовими замовленнями Покупця, виходячи з його фінансових можливостей та передбачених потреб.

Поставка Товару здійснюється транспортом Постачальника або транспортною компанією за дорученням Постачальника, на умовах DDP - склад Покупця (відповідно до вимог Міжнародних правил «Інкотермс-2020») за адресою: вул. Жилянська, 97, м. Київ, Україна, 01135 (п. 5.4. Договору).

Для виконання умов вищевказаного Договору, ТОВ «ВОЛТАН», на підставі попереднього замовлення було придбано у ТОВ «Торговий Дом «ДНЛ ГРУП» Товар, який в подальшому поставлено на адресу Покупця (ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ»).

На виконання попереднього замовлення, ТОВ «Торговий Дом «ДНЛ ГРУП», 07.04.2023 відвантажило на користь ТОВ «ВОЛТАН» товар на загальну суму 163 292,40 грн, що підтверджується наступними документами: рахунок на оплату №1758 від 05.04.2023; платіжна інструкція №1445 від 05.04.2023; випискою з банківського рахунку про списання коштів від 05.04.2023; податковою накладною №58 від 05.04.2023; видаткова накладна №1242 від 07.04.2023; сертифікати якості на поставлений товар.

В подальшому, ТОВ «ВОЛТАН» відвантажило на користь ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ» придбаний Товар на суму 284 328,00 грн., в тому числі ПДВ 20% - 47 388,00 грн., що підтверджується Видатковою накладною №РН-0000009 від 10.04.2023 та виставленим рахунком-фактурою №СФ-0000009 від 10.04.2023.

Виконання поставки Товару, згідно Видаткової накладної №РН-0000009 від 10.04.2023 р. на адресу ТОВ «КЕЗ «ТРАНССИГНАЛ» (вул. Жилянська, 97, м. Київ) здійснювалося за дорученням ТОВ «ВОЛТАН» автоперевізником, а саме ФОП ОСОБА_5 , та підтверджується: товарно-транспортною накладною №228 від 20.03.2023; договір-заявка №01/07.04.2023; рахунок на оплату №126 від 10.04.2023; акт надання послуг №126 від 10.04.2023; платіжна інструкція №1452 від 10.04.2023; платіжна інструкція №1454 від 14.04.2023; банківською випискою про списання коштів за 15.03.2023 (оплата за вантажні перевезення).

Відповідно до вимог п. 201.10. ст. 201 Податкового Кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних на, що 10.04.2023 ТОВ «ВОЛТАН» було складено та відправлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну №1 на суму 284 328,00 грн. в т.ч. ПДВ 47 388,00 грн.

Податкову накладну від 10.04.2023 №1 було прийнято, але реєстрація зупинена, та зазначено підстави зупинення, зокрема вказано, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 10.04.2023 №1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем було направлено на адресу ГУ ДПС у м. Києві повідомлення про подання пояснень та копій первинних документів №8 від 10.06.2023 щодо вищевказаної заблокованої ПН, з метою підтвердження реальності здійснення відповідних операцій.

Однак, рішенням комісії ГУ ДПС у м. Києві №8997594/22967567 від 15.06.2023 було відмовлено у реєстрації податкової накладної з підстав надання платником податків копій документів, складених із порушенням законодавства (додаткова інформація: первинні документи на постачання товару).

ТОВ «ВОЛТАН» було подано до ДПС України скаргу на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної з метою спростування підстав його прийняття. Однак, як вбачається з Квитанції №2 від 27.07.2023 - документ не прийнято з підстав порушення платником податків строків адміністративного оскарження, встановлених ст. 56 Податкового кодексу України.

Вказане зумовило звернення позивача з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права, обов`язки платників податків та зборів, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI (в редакції, чинній на час виникнення між сторонами спірних відносин).

Пунктом 187.1 статті 187 Податкового кодексу України встановлено, що датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою (абзац перший); підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня (абзац п`ятий); якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин (абзац десятий).

Пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 передбачено механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів.

Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку №1165, у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку(додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Згідно пунктів 6, 7, 10, 11 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Так, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11). Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (пункт 25).

Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за №1245/34216 (набрав чинності 14.12.2019), яким визначено, зокрема, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі комісія регіонального рівня) (пункт 2).

Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу (пункт 3).

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі (пункт 4).

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством (пункт 5).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП) (пункт 6).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «;Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (пункт 7).

ДПС розміщує та постійно оновлює на своєму офіційному вебпорталі відомості щодо засобів електронного зв`язку, за допомогою яких можуть подаватися письмові пояснення та копії документів (пункт 8).

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня (пункт 9).

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку (пункт 10).

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства (пункт 11).

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначено «Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246.

Відповідно до пункту 19 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Згідно пункту 20 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин), у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Підставами для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є наступна відповідність: платника податку - критеріям ризиковості платника податку; податкової накладної/розрахунку коригування - критеріям ризиковості здійснення операції.

Так, у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/ розрахунку коригування; б) визначення критерію (їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що підставою для зупинення реєстрації поданих позивачем податкових накладних була не відповідність платника податку пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку, запропоновано надати пояснення та/або копії документів щодо підтвердження інформації зазначеної в ПК/РК.

Також згідно наявної в матеріалах справи реєстрацією податкових накладних контролюючим органом було зупинено та у висновку вказано: Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Використовуючи своє право щодо подання додаткових документів, позивачем на адресу податкового органу було направлено відповідні пояснення та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено. Крім того, додано копії первинних документів, які належно підтверджують факт здійснення господарських операцій на підставі яких складено податкові накладні.

В результаті поданих документів відповідач спірними рішеннями відмовив позивачу у реєстрації вищевказаних податкових накладних.

Суд зазначає, що враховуючи наведені вище норми, у разі зупинення реєстрації податкової накладної на підставі п.8 Критеріїв ризиковості платника податку, контролюючий орган повинен вимагати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов`язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітлити платнику податків у своїх поясненнях.

З наявної в матеріалах справи квитанцій надісланих позивачу встановлено, що останні містять вимоги щодо надання пояснень та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, без зазначення конкретної пропозиції щодо переліку документів, необхідних та достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.

Отже, під час зупинення реєстрації спірних податкових накладних податковим органом застосовано критерії ризиковості здійснення операцій до податкових накладних, що не відповідає наведеним вище приписам пунктів 6, 7 Порядку №1165 та свідчить про відсутність обґрунтованих підстав для зупинення реєстрації податкової накладної.

Щодо відповідності п. 8 Критеріїв, то як вбачається з матеріалів справи, контролюючим органом не сформовано конкретних вимог щодо необхідності подання вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкових накладних, не зазначено яких саме документів не надано та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.

Суд звертає увагу на те, що у випадку неконкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб`єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної.

Зупинення реєстрації податкової накладної не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, а також прийняття негативного для платника податків рішення без зазначення конкретних мотивів дає підстави для висновку про необхідність відновлення порушеного права позивача шляхом скасування рішення про відмову в реєстрації податкових накладних.

Також, під час розгляду справи судом встановлено, що позивачем направлено відповідачу пояснення та копії первинних документів для підтвердження підстав подання податкових накладних з метою їх реєстрації, якою підтверджується надання позивачем послуг та оплата зазначеним контрагентом наданих послуг.

Відтак, суд дійшов висновку про необґрунтованість рішень комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено у реєстрації податкових накладних критерію обґрунтованості.

Суд констатує, що рішення Комісії повинні містити чіткі підстави для відмови в реєстрації податкових накладних, у цьому випадку, або надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішень про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування, або надання платником податку копій документів, які не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішень про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування.

Суди, приймаючи рішення, виходить з того, що оскаржуване рішення не містить чіткого визначення підстав для прийняття Комісією рішення про відмову в реєстрації податкової накладної. Натомість платником податків надано всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарських операцій за податковою накладною, у реєстрації якої відмовлено.

Як встановлено судом, податковим органом у рішенні не наведено жодної конкретної інформації щодо причин, підстав та обґрунтувань прийняття такого рішення.

Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Суд зазначає, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.

Невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку, що матеріали справи не містять належних і достатніх доказів спростування відповідачами, як суб`єктами владних повноважень, тверджень позивача, наведення ним відповідних мотивів прийняття спірного рішення та неврахування наданих позивачем комісії документів, а відтак, підтверджень правомірності рішень податкового органу. Відтак, оскаржувані рішення прийняті відповідачем необґрунтовано, без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, у зв`язку із чим, такі рішення є протиправними та підлягаєють скасуванню.

Щодо позовних вимог в частині зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, подані позивачем до Єдиного реєстру податкових накладних, суд зазначає, що відповідно до підпункту 201.1, пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов`язків платника податків.

Пунктом 28 «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин), окрім іншого, визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Відповідно до пункту 19 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Згідно пункту 20 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин), у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Таким чином, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС України.

Втім, Європейський суд з прав людини у пункті 50 рішення від 13.01.2011 (остаточне) по справі «Чуйкіна проти України» (case of Chuykina v. Ukraine) (Заява № 28924/04) зазначив про те, що процесуальні гарантії, викладені у статті 6 Конвенції, забезпечують кожному право звертатися до суду з позовом щодо своїх цивільних прав та обов`язків. Таким чином стаття 6 Конвенції втілює «право на суд», в якому право на доступ до суду, тобто право ініціювати в судах провадження з цивільних питань становить один з його аспектів (див. рішення від 21 лютого 1975 року у справі «Голдер проти Сполученого Королівства» (Golder v. the United Kingdom), пп. 2836, Series A № 18). Крім того, порушення судового провадження саме по собі не задовольняє усіх вимог пункту 1 статті 6 Конвенції. Ціль Конвенції гарантувати права, які є практичними та ефективними, а не теоретичними або ілюзорними. Право на доступ до суду включає в себе не лише право ініціювати провадження, а й право отримати «вирішення» спору судом. Воно було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави дозволяла особі подати до суду цивільний позов без гарантії того, що справу буде вирішено остаточним рішенням в судовому провадженні. Для пункту 1 статті 6 Конвенції було б неможливо детально описувати процесуальні гарантії, які надаються сторонам у судовому процесі провадженні, яке є справедливим, публічним та швидким, не гарантувавши сторонам того, що їхні цивільні спори будуть остаточно вирішені (див. рішення у справах «Мултіплекс проти Хорватії» (Multiplex v. Croatia), заява №58112/00, пункт 45, від 10.07.2003, та «Кутіч проти Хорватії» (Kutic v. Croatia), заява №48778/99, пункт 25, ECHR 2002-II).

Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи і не спростовано відповідачем, надані позивачем пояснення та документи складено з дотриманням вимог законодавства. Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.

З метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та з метою дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов`язання відповідача зареєструвати податкові накладні позивача у Єдиному реєстрі податкових накладних.

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Положеннями статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 90 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Щодо встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, заявленого позивачем у прохальній частині позову, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Суд звертає увагу, що встановлення судового контролю є правом суду, а не його обов`язком, тому таке процесуальне питання приймається з урахуванням обставин справи.

Відтак, суд зазначає, що наразі відсутні підстави вважати, що відповідач ухилиться від обов`язку виконання вимог даного рішення, у зв`язку із чим, суд відмовляє у такому клопотанні позивача.

Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 5368,00 грн та 16104,00 грн. Враховуючи задоволення позову, на користь позивача слід присудити понесені ним судові витрати в розмірі 21472,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань призначених для Головного управління ДПС у м. Києві, оскільки саме комісією регіонального рівня прийняте оскаржуване рішення про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в реєстрі.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у м. Києві з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних а саме: рішення від 15.06.2023 №8997600/22967567; рішення від 15.06.2023 №8997601/22967567; рішення від 15.06.2023 №8997598/22967567; рішення від 15.06.2023 №8997599/22967567; рішення від 15.06.2023 №8997597/22967567; рішення від 15.06.2023 №8997595/22967567; рішення від 15.06.2023 №8997596/22967567; рішення від 15.06.2023 №8997594/22967567.

Зобов`язати Державну податкову службу України (місцезнаходження: 04053, місто Київ, Львівська площа, будинок 8; код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних, складені та подані Товариством з обмеженою відповідальністю «ВОЛТАН» податкові накладні, а саме податкову накладну №1 від 06.03.2023; податкову накладну №2 від 08.03.2023; податкову накладну №3 від 08.03.2023; податкову накладну №4 від 15.03.2023; податкову накладну №5 від 20.03.2023; податкову накладну №6 від 20.03.2023; податкову накладну №7 від 21.03.2023; податкову накладну №1 від 10.04.2023 датою фактичного їх подання на реєстрацію.

Відмовити у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «ВОЛТАН» про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ВОЛТАН» (код ЄДРПОУ - 22967567, вул.Героїв Космосу, буд.4, м.Київ, 03148) судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 21472 (двадцять одна тисяча чотириста сімдесят дві) грн 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань, призначених для Головного управління Державної податкової служби у м. Києві (ідентифікаційний код 44116011; місцезнаходження: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Лисенко В.І.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення07.05.2024
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу118900495
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них зупинення реєстрації податкових накладних