Справа № 226/895/24
Провадження №2-о/226/21/2024
УХВАЛА
про призначення експертизи
03.05.2024 місто Мирноград
Димитровський міський суд Донецької області в складі:
головуючого судді Салькової В.С.,
присяжних Паламарчук Т.А., Подлєсної І.Г.,
за участю секретаря судового засідання Мініної Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мирнограді Донецької області в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки та піклування виконавчого комітету Мирноградської міської ради, про визнання громадянина недієздатним, встановлення над ним опіки та призначення опікуна,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває цивільна справа за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки та піклування виконавчого комітету Мирноградської міської ради, про визнання громадянина недієздатним, встановлення над ним опіки та призначення опікуна, в якій заявник ставить питання визнання недієздатним свого дядька ОСОБА_2 , інваліда з дитинства ІІ групи, з приводу наявності у нього важкої розумової відсталості.
В судове засідання учасники справи не з`явилися, заявником подане суду клопотання про призначення у справі судово-психіатричної експертизи стану здоров`я ОСОБА_3 .
Згідно з ч.3 ст.296ЦПК України заяву про визнання фізичної особи недієздатною може бути подано членами її сім`ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, закладом з надання психіатричної допомоги. Заявник ОСОБА_1 є рідним племінником ОСОБА_3 , що підтверджується копіями свідоцтв про народження заявника, його матері ОСОБА_4 та ОСОБА_3 .
Частиною першою статті 298ЦПК України передбачено, що суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ст.103ЦПК України якщо для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо а також якщо сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності, суд призначає експертизу у справі.
Положеннями статті 105ЦПК України встановлено, що призначення експертизи є обов`язковим, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про судову експертизу»виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз. Тому проведення відповідної судово-психіатричної експертизи має бути доручено експертам Дніпровській філії судово-психіатричної експертизи Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України», яка є державною спеціалізованою установою.
Як зазначається в п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 28.03.1972 №3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання: 1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу; 2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.
Враховуючи, що для з`ясування фактичних обставин у даній справі необхідні спеціальні знання, та на підставі викладеного вище, керуючись ст.ст.103,104,105,252,296,298 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Призначити у цивільній справі №226/895/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки та піклування виконавчого комітету Мирноградської міської ради, про визнання громадянина недієздатним, встановлення над ним опіки та призначення опікуна, судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Дніпровській філії судово-психіатричної експертизи Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України» (49006, Дніпропетровська область, м.Дніпро, вул. Надії Алексєєнко, 84).
На вирішення експертизи поставити такі питання:
1) чи страждає ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічне захворювання?
2) чи розуміє ОСОБА_3 значення своїх дій та чи може керувати ними?
3) чи може ОСОБА_3 за станом свого здоров`я брати участь у судових засіданнях та надавати пояснення по суті справи?
4) чи потребує ОСОБА_3 установлення відносно нього опіки?
Для проведення експертизи направити експертам копію цієї ухвали, матеріали цивільної справи.
Зобов`язати заявника ОСОБА_1 забезпечити явку ОСОБА_3 для проведення вказаної експертизи.
Зобов`язати заявника ОСОБА_1 надати експертам для проведення експертизи медичну карту ОСОБА_3 .
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України.
Провадження у справі зупинити у зв`язку з призначенням експертизи на час проведення експертизи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, в частині зупинення провадження може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: В.С. Салькова
Присяжні: Т.А. Паламарчук
І.Г. Подлєсна
Суд | Димитровський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2024 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 118905351 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Димитровський міський суд Донецької області
Салькова В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні