Ухвала
від 29.04.2024 по справі 359/9590/23
БОРИСПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

359/9590/23

1-кп/359/283/2024

У Х В А Л А

про призначення експертизи

29 квітня 2024 року м. Бориспіль

Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 ,обвинуваченого ОСОБА_4 , його захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши в режимі відеоконференції клопотання прокурора про призначення експертизи за ухвалою суду у судовому провадженні (кримінальне провадження № 12023111100001604) за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України,

в с т а н о в и в :

У судовому засіданні прокурор заявив клопотання про призначення повторної комісійної судово-психіатричної експертизи, оскільки в ході судового розгляду досліджено висновок судово-психіатричного експерта № 926 від 05.09.2023, інші медичні документи обвинуваченого та ухвалу суду від 18.07.2023, за результатами чого встановлені невідповідності стану осудності обвинуваченого. Захисник та обвинувачений також просили призначити повторну судово-психіатричну експертизу.

Заслухавши думку учасників кримінального провадження, перевіривши матеріали кримінального провадження, суд приходить до наступного.

Згідно з обвинувального акту обвинуваченому ОСОБА_4 ставиться в провину вчинення 04.07.2023 таємного викрадення чужого майна (крадіжка), вчиненого в умовах воєнного стану. Відповідно до наданого стороною обвинувачення висновку № 926 від 05.09.2023 проведеного ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я» встановлено, що у період кримінального правопорушення (04.07.2023), в скоєнні якого підозрюється ОСОБА_4 , останній за психічним станом міг усвідомлювати свої дії та керувати ними; за психічним станом у теперішній час може усвідомлювати свої дії та керувати ними і застосування примусових заходів медичного характеру не потребує, а йому рекомендоване надання психіатричної допомоги на загальних підставах.

Разом з тим ухвалою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 18.07.2023 (набрала законної сили 26.07.23) до ОСОБА_4 застосовано примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації його до психіатричного закладу із звичайним наглядом, з поміщенням до КНП КОР «Обласне психіатрично-наркологічне об`єднання з примусовим лікуванням від алкогольної залежності. В ухвалі суд зазначив, що відповідно довисновків судово-психіатричних експертиз№ 196 від 08.05.2019,№ 29 від 10.01.2023 та № 130 від 20.03.2023 встановлено, що ОСОБА_4 страждав під час скоєння інкримінованих йому дій та страждає в даний час на органічне ураження головного мозку (пренатального та алкогольного ґенезу) із інтелектуально-мнестичним зниженням та вираженими емоційно-вольовими розладами (МКХ-10;F07.84). ОСОБА_4 не міг в період скоєння інкримінованих йому дій та не може в теперішній час усвідомлювати свої дії та керувати ними; ОСОБА_4 потребує застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом; ОСОБА_4 в момент скоєння інкримінованих йому дій в тимчасово хворобливому стані незнаходився, його поведінка була обумовлена його психічним захворюванням.

КНП КОР «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання своїм листом № 361 від 02.04.2024 повідомило про те, що ОСОБА_4 з 17.10.2023 знаходиться в медичному об`єднанні, проходить примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про судову експертизу», судова експертиза - це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об`єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.

Положеннями Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства Юстиції України від 08.10.98 № 53/5, передбачено, що згідно з процесуальним законодавством України експертами виконуються первинні, додаткові, повторні, комісійні та комплексні експертизи (п.1.2.14).

Організаційні засади проведення судово-психіатричної експертизи визначені Порядком проведення судово-психіатричної експертизи, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08.05.2018 № 865. Відповідно до пунктів 6 та 8 Порядку проведення судово-психіатричної експертизи, за формою проведення судово-психіатрична експертиза може бути амбулаторною, стаціонарною, посмертною, за процесуальними ознаками - первинною, повторною, додатковою. Предметом судово-психіатричної експертизи є психічний стан особи у певні юридично значимі проміжки часу (п.10 вказаного Порядку).

Згідно п.1.2.14.даного Наказуповторною єекспертиза,під часпроведення якоїдосліджуються тісамі об`єктиі вирішуютьсяті саміпитання,що йпри проведенніпервинної (попередніх)експертизи (експертиз); комісійною є експертиза, яка проводиться двома чи більшою кількістю експертів, що мають кваліфікацію судового експерта за однією експертною спеціалізацією (фахівцями в одній галузі знань). Комісія експертів може утворюватися органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), або керівником експертної установи.

Відповідно до ч. 1ст. 332 КПК України,під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження або потерпілого за наявності підстав, передбаченихстаттею 242 цього Кодексу, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам. Згідно з ч. 1, ч. 2ст. 242 КПК Україниекспертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження, або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Відповідно до ст. 509КПК України слідчий, прокурор зобов`язані залучити експерта (експертів) для проведення психіатричної експертизи у разі, якщо під час кримінального провадження будуть встановлені обставини, які дають підстави вважати, що особа під час вчинення суспільно небезпечного діяння була в неосудному або обмежено осудному стані або вчинила кримінальне правопорушення в осудному стані, але після його вчинення захворіла на психічну хворобу, яка позбавляє її можливості усвідомлювати свої дії або керувати ними.

Отже, у зв`язку із тим, що існують достатні підстави вважати висновок експерта необґрунтованим, а також із тим, що він суперечить іншим матеріалам справи, суд вважає за необхідне призначити повторну амбулаторну комісійну судово-психіатричну експертизу.

На підставі викладеного, керуючись ст. 242, 332, 509 КПК України, суд

п о с т а н о в и в :

Призначити повторну амбулаторнукомісійну судово-психіатричнуекспертизу в кримінальному провадженні № 12023111100001604 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виконання якої доручити експертам КНП КОР «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання», яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .

Перед експертами поставити наступні запитання:

1.Чи страждав ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у період, часу, що відноситься інкримінованого йому діяння, на будь-який психічний розлад ?

2.Чи міг підозрюваний у період часу, що відноситься до інкримінованого йому діяння, за своїм психічним станом усвідомлювати свої дії або керувати ними ?

3.Чи міг підозрюваний у період часу, що відноситься до інкримінованого йому діяння, за своїм психічним станом повною мірою усвідомлювати свої дії (бездіяльність) та (або) керувати ними?

4.Чи страждає підозрюваний у даний час на будь-який психічний розлад ?

5.Чи здатний підозрюваний у даний час за своїм психічним станом усвідомлювати свої дії або керувати ними ?

6.Чи потребує підозрюваний застосування до нього примусових заходів медичного характеру ?

Повторну комісійну судову-психіатричну експертизу провести у строк не більше 30 діб з моменту отримання всіх відповідних матеріалів.

Для проведення експертизи направити матеріали кримінального провадження № 359/9590/23.

Контроль за виконанням ухвали суду покласти на прокурора ОСОБА_3 .

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.384, ст.385 КК Україниза відмову від проведення експертизи та за дачу завідомо неправдивого висновку.

Зупинити судове провадження на час проведення судової експертизи.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя: ОСОБА_1

СудБориспільський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення29.04.2024
Оприлюднено13.05.2024
Номер документу118925820
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —359/9590/23

Вирок від 14.11.2024

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Ткаченко Д. В.

Ухвала від 16.10.2024

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Ткаченко Д. В.

Ухвала від 02.09.2024

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Ткаченко Д. В.

Ухвала від 15.07.2024

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Ткаченко Д. В.

Ухвала від 29.04.2024

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Ткаченко Д. В.

Ухвала від 05.03.2024

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Ткаченко Д. В.

Ухвала від 15.01.2024

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Ткаченко Д. В.

Ухвала від 29.09.2023

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Ткаченко Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні