Ухвала
від 09.05.2024 по справі 614/782/17
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа №614/782/17

Провадження № 2-р/638/11/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 травня 2024 року м.Харків

Суддя Дзержинського районного суду м.Харкова Теслікова І.І., перевіривши заяву Ізюмського відділу державної виконавчої служби в Ізюмському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про роз`яснення рішення Борівського районного суду Харківської області від 28 листопада 2017 року у справі №614/782/17, -

встановив:

До Дзержинського районного суду м.Харкова надійшла вказана заяваІзюмського відділу державної виконавчої служби в Ізюмському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про роз?яснення рішення Борівського районного суду Харківської області від 28 листопада 2017 року у справі №614/782/17 про роз?яснення терміну виконання рішення, в казавши дату припинення нарахування відповідно до виконавчого листа № 614/782/17 виданий 12.12.2017 р. Борівським районним судом Харківської області про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 ? частину вартості понесених додаткових витрат на дочку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 11 719 грн. 11 коп, та ? частину вартості передбачуваних додаткових витрат на дочку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі за один місяць 2673 грн. 47 коп, та в подальшому 677 грн. 84 коп. щомісячно.

Вивчивши матеріали заяви вважаю, що її необхідно повернути представнику заявника без розгляду з наступних підстав.

Одними з основних засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін та свобода у наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ст. 129 Конституції України).

Як визначено у ч.1 ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом (ч. 2ст. 12 ЦПК України).

Крім того, згідно з п. 4 ч.5 ст. 12 ЦПК України, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч.5 ст.124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України. У п. 9 ч. 3ст. 129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду. Судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, установлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною радою України, - і за її межами.

Отже, виконання судових рішень є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 № 475/97-ВР «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції».

Статтею першою Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до ст. 182 ЦПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлено - він встановлюється судом.

Частиною другою статті 183 ЦПК України визначено, що письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Таким чином, якщо законом визначений порядок для вчинення певних дій, такий порядок в силу вимог вітчизняного та Європейського законодавства повинен дисциплінувати осіб, що звертаються до суду, оскільки право на суд не є абсолютним.

Як вбачається з поданої заяви, заявником не надано будь-яких доказів на підтвердження направлення копії заявисторонам у справі та виконавчому провадженні. Відомості щодо виконання такої вимоги процесуального закону у тексті заяви також відсутні.

Відповідно до ч. 4 ст. 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

З огляду на відсутність доказів направлення заявником заявипро роз?яснення рішення суд вважає, що заява підлягає поверненню заявнику без розгляду.

Керуючись ст.2,12,158,182,183,258-261 ЦПК України, суд, -

ухвалив:

Заяву Ізюмського відділу державної виконавчої служби в Ізюмському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про роз?яснення рішення Борівського районного суду Харківської області від 28 листопада 2017 року у справі №614/782/17 -повернути без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів в порядку ч. 2 ст.261, ст.354 ЦПК України.

Суддя І.І.Теслікова

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення09.05.2024
Оприлюднено13.05.2024
Номер документу118943348
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —614/782/17

Ухвала від 22.11.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Агапов Р. О.

Ухвала від 09.05.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Теслікова І. І.

Рішення від 30.11.2017

Цивільне

Борівський районний суд Харківської області

Гуляєва Г. М.

Рішення від 28.11.2017

Цивільне

Борівський районний суд Харківської області

Гуляєва Г. М.

Ухвала від 06.11.2017

Цивільне

Борівський районний суд Харківської області

Гуляєва Г. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні