Справа № 643/4382/24
Провадження № 2/643/2591/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
07.05.2024 м. Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Семенова Я.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , поданої в особі представника адвоката Ралка Сергія Сергійовича до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Примерівське» про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити дії, відшкодування моральної шкоди, -
у с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 в особі представника адвоката Ралка С.С. звернулася до суду з позовною заявою до ОСББ «Примерівське», в якій просить:
1) визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо недотримання статутного обов`язку щодо належного утримання спільного майна власників будинку за адресою: АДРЕСА_1 ;
2) зобов`язати відповідача ОСББ «Примерівське» усунути виявлені недоліки у наданні житлово-комунальних послуг по утриманню й експлуатації багатоквартирного будинку, шляхом проведення капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку, а саме: даху над квартирою АДРЕСА_2 , за рахунок коштів, отриманих об`єднанням за послуги з утримання та експлуатації багатоквартирного будинку та прибудинкової території;
3) стягнути з ОСББ «Примерівське» на користь ОСОБА_1 моральну шкоду в розмірі 50000,00 гривень.
Також просить суд стягнути з відповідача на користь позивача понесені витрати по сплаті судового збору в розмірі 3000,00 гривень та витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 6500,00 гривень.
Ознайомившись із позовною заявою та, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд доходить висновку, що заяву належить залишити без руху з огляду на таке.
Зазначена позовна заява за формою та змістом не відповідає вимогам ст. 175, 177ЦПК України з таких підстав.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правилами п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» унормовано, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою підприємцем ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік», з 01 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028,00 гривень.
Як дійшов висновку Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду в постанові, прийнятій 28 листопада 2018 року у справі №761/11472/15-ц, провадження №61-23674св18, позовна вимога про відшкодування моральної шкоди є майновою вимогою, оскільки позивач її визначив у грошовому вимірі.
Відповідно до аб. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Верховний Суд у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду зазначає, що до позовних заяв немайнового характеру відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці (Постанова Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 18 вересня 2023 року, справа №758/5118/21).
Як убачається зі змісту позовної заяви, вона містить одну позовну вимогу майнового характеру про відшкодування моральної шкоди в розмірі 50000,00 гривень, та дві вимоги немайнового характеру.
Виходячи з суми грошової вимоги в розмірі 50000,00 гривень, в розумінні п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», позивачу належить сплатити судовий збір в розмірі 1211,20 гривень. За дві пред`явлені вимоги немайнового характеру позивачу належить сплатити по 1211,20 гривень за кожну з вимог. Відтак, сума судового збору, яка підлягає сплаті позивачем становить 3633,60 гривень (1211,20+1211,20+1211,20).
Разом з тим, до пред`явленого позову позивачем додано квитанцію на підтвердження сплати судового збору в розмірі 3000,00 гривень, а тому, позивачу належить доплатити суму судового збору в розмірі 633,60 гривень.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Як убачається зі змісту позовної заяви, в додатках до позову позивачем зазначено про надання доказу повідомлення Голови ОСББ «Примерівське» про повторне затоплення 16.12.2023 (відео із телефона) та копію позовної заяви з додатками стороні по справі на 65 аркушах. Водночас, матеріали позовної заяви не містять зазначених додатків, про що працівниками апарату Московського районного суду м. Харкова складено акт від 01.05.2024.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного, керуючись положеннями ст. 185 ЦПК України, заява підлягає залишенню без руху із зазначенням недоліків заяви та наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 , подану в особі представника адвоката Ралка Сергія Сергійовича до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Примерівське» про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити дії, відшкодування моральної шкоди - залишити без руху.
Установити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 5 днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне зазначені недоліки заяви, вона вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя : Я.Ю. Семенова
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2024 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 118947236 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Семенова Я. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні