Справа № 643/4589/24
Провадження № 2/643/2676/24
УХВАЛА
09.05.2024 Суддя Московського районного суду м. Харкова Довготько Т.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа державний нотаріус Другої Харківської міської державної нотаріальної контори Абеленцева Галина Володимирівна про визнання права власності в порядку спадкування за законом, припинення права спільної сумісної власності, -
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача ОСОБА_3 звернувся до суду з вищевказаним позовом про визнання права власності в порядку спадкування за законом, припинення права спільної сумісної власності.
Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, зазначених у статтях 175 і 177 ЦПК України.
Так, в позовній заяві позивачем заявлено дві вимоги майнового та немайнового характеру а саме: про визнання права власності в порядку спадкування за законом та припинення права спільної сумісної власності.
Відповідно до ч. 4ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 3ст. 6 Закону України «Про судовий збір»за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
За нормою пункту 2 частини 1статті 176 ЦПК України, ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається - вартістю майна.
Дійсна вартість майна визначається відповідно до вимогЗакону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
Тобто, ціна позову повинна бути визначена на момент пред`явлення позову з урахування грошової оцінки - об`єктивної ринкової вартості об`єкта.
Документ, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору це звіт про оцінку майна (стаття 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»).
Разом з тим, позивачем вказано ціну позову у розмірі 158329,00 грн, відповідно до договору від 31.07.2008 та сплачено судовий збір за вимогу майнового характеру у розмірі 1583,29 грн.
Таким чином, позивачу необхідно здійснити оцінку вартості майна, яка повинна бути проведена на день звернення з позовом до суду та з врахуванням вказаної оцінки повинна бути визначена ціна позову щодо вимог майнового характеру, та сплачений судовий збір у розмірі, встановленомуЗаконом України «Про судовий збір».
Відповідно п.п. 2 п.1 ч.1ст.4 Закону України «Про судовий збір»за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується в розмірі 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб 15140,00 грн.).
Згідно зі ч. 2 ст.4Закону України«Про судовийзбір»ставка судового збору, що підлягає сплаті при зверненні фізичною особою до суду з позовною заявою немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Судовий збір за вимогу немайнового характеру у даній справі складає 1211,20 грн.
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір за позовні вимоги немайнового та майнового характеру у відповідності до дійсної вартості майна та ставок передбаченихЗУ «Просудовий збір» з відрахуванням вже сплаченої суми судового збору у розмірі 1583,29 грн.
Виходячи з вищезазначеного і відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків. В разі невиконання вимог, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Керуючись ст. 175, 177, 185, 260, 353 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа державний нотаріус Другої Харківської міської державної нотаріальної контори Абеленцева Галина Володимирівна про визнання права власності в порядку спадкування за законом, припинення права спільної сумісної власності - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків п`ять днів з дня отримання позивачем ухвали суду.
Роз`яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків позовної заяви, відповідно до ст. 185 ЦПК України позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.М.Довготько
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 09.05.2024 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 118947360 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Довготько Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні