Ухвала
від 10.05.2024 по справі 153/705/24
ЯМПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Іменем України

"10" травня 2024 р. Справа153/705/24

Провадження2-о/153/31/24-ц

Суддя Ямпільського районного суду Вінницької області Швець Р.В., ознайомившись з матеріалами заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей Ямпільської міської ради Вінницької області, Ямпільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), про усиновлення дитини,

В С Т А Н О В И В :

08 травня 2024 року за вхід.№2970, заявники ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до Ямпільського районного суду Вінницької області із заявою про усиновлення дитини.

08 травня 2024 року на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про усиновлення дитини передано для розгляду головуючому у справі судді Швецю Р.В.

Вивчивши матеріали спільної заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про усиновлення дитини на предмет дотримання правил підсудності та звернення до належного суду, суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом IV цього Кодексу.

За змістом положень статті 310 ЦПК України, заява про усиновлення дитини або повнолітньої особи, яка не має матері, батька або була позбавлена їхнього піклування, подається до суду за місцем їх проживання.

Відповідно до ст. 29 ЦК України місцем проживання фізичної особи у віці від 10 до 14 років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров`я тощо, в якому вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна.

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров`я, в якому вона проживає.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11 грудня 2003 року №1382-IV, місце проживання - житло з присвоєною у встановленому законом порядку адресою, в якому особа проживає, а також апартаменти (крім апартаментів у готелях), кімнати та інші придатні для проживання об`єкти нерухомого майна, заклад для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, стаціонарна соціально-медична установа та інші заклади соціальної підтримки (догляду), в яких особа отримує соціальні послуги.

За змістом положень статті 1 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» місце проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, - місцезнаходження закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, жиле приміщення дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім`ї, опікунів або піклувальників, житло, в якому дитина проживає, інше житло.

Таким чином, цивільно-процесуальним законодавством України чітко визначено підсудність справ про усиновлення, такі слід розглядати за місцем проживання дитини.

Із копії рішення №117 від 17.04.2024 «Про надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування», доданого до матеріалів заяви, встановлено, що малолітній дитині ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування. Дитина тимчасово влаштована у КНП «Тульчинський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки Вінницької обласної Ради».

Таким чином, враховуючи, що на підставі рішення №117 від 17.04.2024 «Про надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування», малолітній дитині, яку мають намір усиновити заявники, надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування, місце проживання такої дитини визначається з дотриманням вимог статті 1 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Виходячи з положень п.1.ч.1 ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ст.32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

За наведених обставин, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про усиновлення дитини не підсудна Ямпільському районному суду Вінницької області та підлягає направленню за підсудністю до Тульчинського районного суду Вінницької області, за місцем проживання малолітньої дитини, з дотриманням вимог статті 310 Цивільного процесуального кодексу України.

Враховуючи викладене та керуючись статями 31, 32, 260, 294, 310, 353-354 Цивільного процесуального кодексу України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Цивільну справу №153/705/24 (провадження №2-о/153/31/24-Ц) за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей Ямпільської міської ради Вінницької області, Ямпільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), про усиновлення дитини передати на розгляд до Тульчинського районного суду Вінницької області за підсудністю.

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою ЦПК України підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повний текст ухвали складено та підписано суддею 10.05.2024.

Суддя Р.В. Швець

СудЯмпільський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення10.05.2024
Оприлюднено13.05.2024
Номер документу118947374
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —153/705/24

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Дамчук О. О.

Ухвала від 08.07.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Дамчук О. О.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Дамчук О. О.

Ухвала від 10.06.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Дамчук О. О.

Ухвала від 10.06.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Дамчук О. О.

Ухвала від 10.05.2024

Цивільне

Ямпільський районний суд Вінницької області

Швець Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні