У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
10 травня 2024 рокум. Чернігів справа № 927/404/24
Суддя Шморгун В. В., розглянувши матеріали позовної заяви № 29.734/1022-55.06 від 19.04.2024
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Укрвермікуліт,
код ЄДРПОУ 31101383, вул. Прорізна, буд. 1, с. Залізне, Фастівський район, Київська область, 08606
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю Закопадь ,
код ЄДРПОУ 35194969, вул. Михайло-Коцюбинське Шосе, буд. 1, м. Чернігів, 1401
Предмет спору: про стягнення 202 099, 05 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Укрвермікуліт звернулося до суду з позовом до Товариство з обмеженою відповідальністю Закопадь, у якому позивач просить стягнути з відповідача 202 099,05 грн матеріальної шкоди.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, яка сталась з вини водія відповідача та на транспортному засобі, що належить відповідачу, автомобілю позивача завдано матеріальну шкоду, розмір якої складає 672 234,37 грн. Страховик відповідача - ПрАТ "Страхова компанія "Перша" виплатив позивачу страхове відшкодування у розмірі 258 500,00 грн, а відповідач добровільно сплатив кошти у розмірі 216 585,32 грн. На підставі ст. 1187, 1194 Цивільного кодексу України позивач просить стягнути з відповідача різницю між фактичним розміром завданої автомобілю позивача шкоди та отриманим страховим відшкодуванням, а також понесені витрати на складання звіту про оцінку матеріального збитку, загальний розмір чого становить 202 099,05 грн.
У зв`язку з недодержанням позивачем вимог, викладених у ст. 6, 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, ухвалою суду від 01.05.2024 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу десятиденний строк з дня отримання для усунення недоліків позовної заяви, шляхом реєстрації позивачем - Товариством з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Укрвермікуліт свого електронного кабінету в ЄСІТС (в підсистемі Електронний суд). До заяви мали бути додані докази реєстрації позивачем свого електронного.
06.05.2024 від позивача на адресу суду надіслано заяву про усунення недоліків, до якої додано докази реєстрації позивачем Товариством з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Укрвермікуліт" свого електронного кабінету в ЄСІТС (в підсистемі Електронний суд).
Тобто, позивач подав заяву про усунення недоліків з відповідними доказами у встановлений судом строк.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що підстави для повернення позовної заяви відсутні.
Як вбачається з матеріалів справи, під час ДТП водієм джерела підвищеної небезпеки був ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі (ч. 4 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно з ч. 2 ст. 1187 Цивільного кодексу України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об`єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Частина 1 ст. 1191 Цивільного кодексу України особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.
Таким чином, суд доходить висновку, що у разі задоволення позову у відповідача виникне право зворотної вимоги до ОСОБА_1 , а отже рішення у цій справі може вплинути на права та обов`язки останнього.
За наведених обставин, суд вважає за необхідне залучити ОСОБА_1 до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
Справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
Керуючись ст. 12, 176, 233-235, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
3. Залучити до участі у справі, у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).
4. Зобов`язати позивача у дводенний строк з дня отримання ухвали надіслати копію позовної заяви з доданими до неї документами третій особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_1 . Докази направлення надати суду у цей же строк.
5. Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали для подання до суду, позивачу та третій особі у порядку, визначеному ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, відзиву на позов з доданими до нього документами.
Докази направлення позивачу та третій особі відзиву надати суду у встановлений судом п`ятнадцятиденний строк.
6. Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання до суду, відповідачу та третій особі у порядку, визначеному ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, відповіді на відзив з доданими до неї документами.
Докази направлення відповідачу та третій особі відповіді на відзив надати суду у встановлений судом п`ятиденний строк.
7. Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду, позивачу та третій особі у порядку, визначеному ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, заперечень з доданими до них документами.
Докази направлення позивачу та третій особі заперечень надати суду у встановлений судом п`ятиденний строк.
8. Встановити третій особі ОСОБА_1 :
- п`ятиденний строк з дня отримання ухвали для подання до суду та іншим учасникам справи у порядку, визначеному ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, письмових пояснень щодо позову з доданими до них документами. Докази направлення письмових пояснень іншим учасникам справи надати суду у встановлений судом п`ятиденний строк.
- десятиденний строк з дня отримання відзиву на позов для подання до суду та іншим учасникам справи у порядку, визначеному ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, письмових пояснень щодо відзиву з доданими до них документами. Докази направлення письмових пояснень іншим учасникам справи надати суду у встановлений судом десятиденний строк.
9. Звернути увагу учасників справи, що відповідно до приписів ч. 5-8 ст.6 та ч. 5,6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України, п. 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами ЄСІТС, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб, і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами ЄСІТС, мають здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - https://cn.arbitr.gov.ua/sud5028.
Суддя В.В. Шморгун
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2024 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 118960933 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Шморгун В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні