ЄУН 387/611/24
Номер провадження по справі 1-кс/387/83/24
У Х В А Л А
09 травня 2024 року смт Добровеличківка
Слідчий суддя Добровеличківського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
заявника скарги ОСОБА_3
( в режимі відеоконференцзв`язку)
розглянувши матеріали скарги ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених осіб відділення поліції №2 смт Добровеличківка Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, -
В С Т А Н О В И В :
До Добровеличківського районного суду Кіровоградської області 29.11.2023 надійшла скарга ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених осіб відділення поліції №2 смт Добровеличківка Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, саме 05.01.2024 його автомобіль, в якому знаходились його малолітні діти, тітка та колишня дружина, постійно "підрізався" автомобілем, в якому знаходився громадянин Польщі ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , а колишня дружина Велично Юлія з заднього сидіння хапала його за шию, заважаючи керувати автомобілем, а потім вибила з його рук кермо автомобіля. В результаті чого вони ледве не злетіли в річку на мосту в АДРЕСА_1 .
В судовому засіданні ОСОБА_3 скаргу підтримав та просив задовольнити, також зазначив, що до орану поліції звернувся 05.01.2024 про внесення відомостей до ЄРДР по зазначеному в скарзі кримінального правопорушення. Відповідь на його заяву про відмову у внесенні відомостей до ЄРДР отримав в лютому - березні 2024 року. В подальшому ОСОБА_3 повторно звертався до відділення поліції №2 смт Добровеличківка Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області.
Перевіривши матеріали поданої скарги та долучених до неї копій документів, слідчий суддя доходить до таких висновків.
Відповідно до положень п.1 ч.1ст.303 КПК України, на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.
Згідно з вимогами ч.1 ст.304 КПК України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
В даному конкретному випадку, відлік строку на оскарження бездіяльності щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань починає спливати після закінчення 24-х год. з моменту отримання відповідним суб`єктом заяви про вчинення кримінального правопорушення, оскільки законодавець покладає обов`язок внесення таких відомостей не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення. В разі невнесення у визначений ст.214 КПК України строк таких відомостей, вказане може свідчити про бездіяльність відповідних осіб.
Дана позиція міститься в узагальненні Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування», згідно якого, беручи до уваги положення ч.1 ст.214 КПК України, згідно з якою внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань здійснюється не пізніше 24 годин після подання заяви, а також положення ч.5 ст.115 КПК України, відповідно до якої при обчисленні строків днями не береться до уваги той день, від якого починається строк, десятиденний строк для подання скарги на оскаржуваний вид бездіяльності починається з дня, наступного за тим, у який закінчився перебіг 24-годинного строку для реєстрації відомостей.
З матеріалів скарги встановлено, що із заявою про вчинення кримінального правопорушення, ОСОБА_3 звернувся до відділення поліції №2 смт Добровеличківка Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області 05.01.2024, однак відомості про вказане кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені не були.
З урахуванням положень ст.214 КПК України, скаржник має розумні сподівання на внесення протягом 24 годин таких відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та через 24 години з моменту внесення таких відомостей отримати з нього витяг. По спливу цього часу виникає право на оскарження протягом 10 днів такої бездіяльності.
Початком відліку, передбаченого ч.1 ст.304 КПК України, десятиденного терміну можливості подання скарги на бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, є момент допущення слідчим бездіяльності, який слід пов`язати з обов`язком внесення невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, та розпочати розслідування.
Беручи до уваги положення ч.1 ст.214КПК України, згідно з якою внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань здійснюється не пізніше 24 годин після подання заяви, а також положення ч.5 ст.115 КПК України, відповідно до якої при обчисленні строків днями не береться до уваги той день, від якого починається строк, 10-денний строк для подання скарги на оскаржуваний вид бездіяльності починається з дня, наступного за тим, в який закінчився перебіг 24-годинного строку для реєстрації відомостей.
Вказану скаргу заявник подав на адресу суду лише 07.05.2024р., тобто після спливу 10-ти денного строку встановленого ст. 304 КПК України.
Слідчий суддя, за наявності відповідної заяви, може поновити строк, якщо його було порушено з поважних причин.
В той же час, при ознайомленні з поданою скаргою, слідчим суддею встановлено, що заявником не подане клопотання про поновлення пропущеного строку та не надано жодних доказів, які б підтверджували поважність його пропуску. Крім того з пояснень ОСОБА_3 строк звернення до слідчого судді дійсно пропущений.
Згідно з ч.2 ст.304 КПК України, у випадках, якщо: скаргу подала особа, яка не має права подавати скаргу; скарга не підлягає розгляду в цьому суді; скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення, така скарга підлягає поверненню особі, яка її подала.
Враховуючи, що скаргу подано з порушенням процесуального строку та слідчий суддя не встановив підстав для поновлення цього строку та не надає жодних належних та допустимих доказів на підтвердження поважності його пропуску, слідчий суддя на підставі вищенаведеного доходить до висновку, що подана скарга підлягає поверненню особі, яка її подала.
Керуючись ст.ст.303, 304, 309, 369-372, 395 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених осіб відділення поліції №2 смт Добровеличківка Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань повернути заявнику.
Копію ухвали про повернення скарги невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.
Повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Кропивницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня отримання її копії.
Слідчий суддя
Добровеличківського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_1
Суд | Добровеличківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 09.05.2024 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 118962675 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
Майстер І. П.
Кримінальне
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
Майстер І. П.
Кримінальне
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
Майстер І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні