Справа № 621/1696/24
Провадження № 2/621/754/24
Ухвала
Іменем України
13 травня 2024 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Вельможна І.В.,розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою Державного підприємства "Дослідне господарство "Пархомівське" Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України до ОСОБА_1 про визнання договору припиненим,
в с т а н о в и в:
10 травня 2024 року представник ДП "ДГ "Пархоміське" ІОБ НААН України Танхельсон С.Л., через сервіс "Електронний суд", звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про визнання договору припиненим в якій просив визнати договір доручення від 01 квітня 2024 року укладений між Державним підприємством "Дослідне господарство "Пархомівське" Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України та ОСОБА_1 , припиненим.
Статтями 175-177 Цивільного процесуального кодексу України визначені вимоги до позовної заяви.
Ознайомившись з матеріалами справи встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам статей 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України.
Так, відповідно до положень частини 7 статті 43 Цивільного процесуального кодексу України у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Аналогічні положення містить частина 1 статті 177 Цивільного процесуального кодексу України відповідно до якої позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.
Натомість, в порушення вище вказаних норм, позивачем не надані зазначені дані, а саме відсутні доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи (відповідачу) копій поданих до суду документів.
Таким чином, стороні позивача слід надати до суду докази надсилання листом з описом вкладення поданих до суду документів відповідачу ОСОБА_1 .
Крім того, відповідно до положень частини 4 статті 177 Цивільного процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір"судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Частиною 2 цієї статті визначені розміри ставок судового збору.
Так, за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою справляється судовий збір у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 1 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3 028 грн.
Разом, з тим відповідно до положень частини 3 статті 4 Закону України"Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Таким чином, судовий збір за даною позовною заявою,з врахуванням положень частини 3 статті 4ЗаконуУкраїни"Про судовий збір"становить 2 422 грн 40 к.
В порушення вимог вищевказаних положень позивачем до матеріалів справи не додано ні документу на підтвердження сплати судового збору у вказаному розмірі чи відомостей, що підтверджують підстави звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до закону, а отже вбачається несплата судового збору у розмірі2 422 грн 40 к.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачем вимогистатті 4 Закону України"Про судовий збір"та частини 4статті 177 Цивільного процесуального кодексу Українине виконані.
Відповідно до частини 2 статті 185 Цивільного процесуального кодексу України, якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
В зв`язку з викладеним, позивачу Державному підприємству "Дослідне господарство "Пархомівське" Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України належить сплатити судовий збір в розмірі2 422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн 40 к.для перерахування судового збору за наступними платіжними реквізитами: платіжними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК Харків обл./МТГ Зміїв/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37874947; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA138999980313141206000020603 та надати суду документ, що підтверджує його сплату.
Також, представником позивача в позовній заяві зазначено, що позовна заява подана у строки передбачені частиною 4 статті 152 Цивільного процесуального кодексу України, так як ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 09 травня 2024 року, було частково задоволено заяву про забезпечення позову ДП "ДГ "Пархомівське" ІОБ НААН України до подання позовної заяви, однак, разом з тим матеріали позовної заяви не містять копії відповідної ухвали.
Відповідно до частин 1, 2статті 185 Цивільного процесуального кодексу Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
На підставі викладеного, позовна заява, відповідно до вимог статті 185 Цивільного процесуального кодексу України, має бути залишена без руху з наданням позивачу п`ятиденного строку для усунення недоліків з дня отримання копії ухвали, та роз`ясненням останньому, що в іншому випадку заява буде вважатися неподаною і йому повернута.
За таких обставин, позовну заяву належить залишити без руху, надати позивачу та його представнику строк для усунення недоліків відповідно до цієї ухвали, шляхом надання до суду:
- шляхом подання до суду документу на підтвердження сплати судового збору у розмірі2 422 грн 40 к.;
- докази надсилання листом з описом вкладення відповідачу поданих до суду документів (позовної заяви з додатками);
- копії ухвали суду від 09.05.2024 щодо часткового задоволення заяви про забезпечення позову.
Суд роз`яснює позивачу та його представнику, що в разі не усунення зазначених недоліків заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про судовий збір", статями175-177,185,259-261 Цивільного процесуального кодексу України,суддя,-
у х в а л и в:
Позовну заяву Державного підприємства "Дослідне господарство "Пархомівське" Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України до ОСОБА_1 про визнання договору припиненим залишити без руху.
Запропонувати представнику Державного підприємства "Дослідне господарство "Пархомівське" Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України в п`ятиденний строк з дня отримання копії ухвали усунути вказані недоліки поданої позовної заяви.
Роз`яснити позивачу та його представнику, що у разі не усунення зазначених недоліків позовної заяви, відповідно до статті 185 Цивільного процесуального кодексу України, вона буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя:
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2024 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 118964127 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Вельможна І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні