Справа № 676/3157/24
Номер провадження 2/676/1694/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 травня 2024 року м. Кам`янець-Подільський
Суддя Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Вдовичинський А.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї документи ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Медичний центр «Звіробій» про визнання незаконним та скасування наказу, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягненні моральної шкоди,-
встановив:
ОСОБА_1 07.05.2024 року звернувся до суду з позовом до Приватного підприємства «Медичний центр «Звіробій» про визнання незаконним та скасування наказу, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягненні моральної шкоди.
Позивач просить суд: визнати незаконним та скасувати наказ №89-К від 30.10.2023 року Приватного підприємства «Медичний центр «Звіробій» про припинення трудового договору (контракту) , табельний номер 46, відповідно до якого його було звільнено 30.10.2023 року з посади менеджера до адміністративній роботі за ст.. 38 КЗпПУ; стягнути з відповідача ПП «МЦ «Звіробій» на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 30.10.2023 року до дня постановлення за один місяць; допустити негайне виконання рішення в частині поновлення на роботі та виплати заробітної плати за один місяць; стягнути з ПП «МЦ «Звіробій» на його користь відшкодування моральної шкоди 10000,00 грн.; стягненні на його користь судових витрат.
Подана позовна заява не відповідає вимогам встановленим ст. 175 та ст.177 ЦПК України.
За п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин,якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно частини 5статті 177 ЦПК Українипозивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач таких вимог закону не дотримався, а саме в позовній заяві відсутні посилання на докази з обґрунтуванням позовних вимог щодо стягнення моральної шкоди в розмірі 10000,00 грн. Сам позивач повинен визначити розмір моральної шкоди у певній сумі та довести її існування відповідними доказами.
В роз`ясненнях, які містяться вПостанові Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.06.2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції»зазначено, що суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Крім того,подана позовна заява не відповідає вимогам встановленим ст..177 ЦПК України, а саме ч.4, згідно якої до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.
В матеріалах справи документу підтверджуючого сплату судового збору чи документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору, відсутні.
У позовній заяві позивач посилається на те, що він звільнений від сплати судового збору згідно зст. 5 Закону України «Про судовий збір», однак відповідно до п. 1 ч. 1ст.5вказаного Закону в редакції Закону№ 484-VIIIвід 22.05.2015 від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі: у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Як слідує зі змісту позовної заяви та наведених мотивів позивач також заявляє вимогу про стягнення моральної шкоди .
Таким чином, позивачем у позовній заяві об`єднано декілька вимог, в тому числі вимогу майнового характеру про стягнення моральної шкоди.
Враховуючи наведене, позивач звільняється від сплати судового збору лише щодо вимог про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі. Проте він не звільняється від його сплати щодо вимог про стягнення моральної шкоди.
Згідно з ч. 3ст. 23 ЦК Україниморальна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.
Аналіз цієї норми дає підстави зробити висновок про те, що позовна вимога про відшкодування моральної шкоди може полягати у відшкодуванні грошима, майном або в інший спосіб. Отже, характер такої вимоги (майновий чи немайновий) є похідним від обраного позивачем (потерпілою особою) способу відшкодування моральної шкоди. Якщо позивач просить відшкодувати моральну шкоду грошима або майном, то така позовна вимога набуває майнового характеру. Якщо ж позивач вибрав інший спосіб відшкодування моральної шкоди, який не має грошового вираження (спростування неправдивих відомостей, прилюдне вибачення тощо), то така вимога є немайновою.
Так, касаційний цивільний суд у складі Верховного суду у своїй постанові від 28 листопада 2018 року у справі № 761/11472/15-ц дійшов до висновку, що позовна вимога про відшкодування моральної шкоди, яка визначена у грошовому вимірі, є майновою вимогою.
Позовні вимоги майнового характеру підлягають сплаті судового збору, як за подання до суду позовної заяви немайнового характеру яка подана фізичною особою згідно пп.1 п.1 ч.2 ст. 4 закону України «Про судовий збір» в розмірі1відсоток цінипозову,але неменше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що складає на дату подачі позову до суду 1211,20 грн.
За вимогу про стягнення моральної шкоди в розмірі 10000,00 грн. позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 1211,20 грн.
Судовий збір підлягає до сплати за реквізитами: отримувач коштів - ГУК у Хмел.обл/ Кам-Поділ.мтг/22030101; код отримувача(код за ЄДРПОУ) 37971775; банк отримувача - Казначейство України(ел. адм. подат.); код банку отримувача(МФО) 899998; рахунок отримувача UA078999980313131206000022763; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу - *;101;
Такі недоліки унеможливлюють справу призначити до судового розгляду.
З врахуванням наведеного суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху для усунення недоліків зазначених в ній. Відтак, вказані недоліки заяви повинні бути усунені шляхом надіслання до суду уточненої позовної зави з наданням додаткових відомостей, доказів, зазначених в ухвалі суду, або зазначенням їх, якщо вони не можуть бути подані з уточненою позовною заявою, а також надіслання до суду оригіналу квитанції про сплату судового збору в сумі 1211,20 грн. або подання документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Медичний центр «Звіробій» про визнання незаконним та скасування наказу, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягненні моральної шкоди, залишити без руху.
Надати позивачу (представнику позивача) термін для виправлення зазначених недоліків, але не більше як десять днів з дня отримання копії даної ухвали.
В разі невиконання вказаних вимог заяву вважати неподаною і повернути позивачу (представнику позивача) .
Суддя Кам`янець-Подільського
міськрайонного суду Вдовичинський А.В
Суд | Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2024 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 118967322 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Вдовичинський А. В.
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Вдовичинський А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні