11/345A
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
13.11.07 Справа№ 11/345A
Господарський суд Львівської області у складі судді Сало І.А.
При секретарі Боржієвській Л.А.
Розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора Мостиського району в інтересах держави в особі Мостиської державної податкової інспекції, м.Мостиська
до відповідача: СГ ТзОВ „Український шлях”, с.Зав”язанці, Мостиського району
про стягнення штрафних санкцій в сумі 10744,10грн.
За участю представників:
від позивача: Москвич-зав.юр.сектор. Доручення № 17/10 від 06.05.2007року,
від відповідача: не з»явився
Стороні в порядку статті 125 КАС України роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст.ст. 49, 51 КАС України, відповідно до ст.127 КАС України –право відводу судді статті 27 КАС України та право відводу секретаря судових засідань стаття 29 КАС України. Заяв та клопотань про відвід судді та секретаря судових засідань не заявлено.
Суть спору: розглядається справа за позовом Прокурора Мостиського району в інтересах держави в особі Мостиської державної податкової інспекції /надалі –Позивач/ до СГ ТзОВ „Український шлях” /надалі –Відповідач/ про стягнення 10744,10грн. боргу
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просить суд задоволити їх пояснивши, що сторони не дійшли згоди щодо примирення відповідно до ст. 113 КАС України.
В судове засідання представник відповідача не з'явився, відзиву не представив, причини неявки не повідомив, хоча був повідомлений про час і місце розгляду справи, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 2286590 від 30.10.2007року.
Керуючись ч.2 ст.128 КАС України суд приходить до висновку про можливість розгляду справи без участі представника відповідача, на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши подані докази, вислухавши пояснення представників сторін і вияснивши всі фактичні обставини справи, оцінивши їх у сукупності, суд вирішив позов задовольнити, виходячи із наступного:
Позовні вимоги аргументовані тим, що СГ ТзОВ „Український шлях” –має заборгованість: по сплаті фіксованого сільгоспподатку /код 16040100/ в сумі 10744,10грн. в т.ч. штрафної санкції за несвоєчасну сплату в сумі 431,02грн та пеня за несвоєчасну сплату в сумі 470,51грн.
У відповідності до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Враховуючи те, що підприємством відповідача порушувались терміни сплати по фіксованому сільськогосподарському податку, передбачені ст. 5 Закону України від 17.12.1998року № 320-ХІУ „Про фіксований сільськогосподарський податок” із наступними змінами та доповненнями та терміни, передбачені п. 5.3 Закону України від 21.12.2000року „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із наступними змінами та доповненнями.
Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. №2181 цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до ст.1 п.1.12 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу ( ст.З Закону ).
У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
У п.п 5.3.1 ст. 5.3 Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Усупереч наведеним нормам чинного законодавства, платник податків не вжив жодних заходів для погашення податкових зобов'язань.
На даний час суми податків та фінансових санкцій відповідача є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у термін).
Вжиті податковим органом заходи, передбачені чинним законодавством, щодо погашення податкової заборгованості не мали позитивних результатів
Так як боржником не вживається заходів щодо погашення заборгованості, то на підставі п.п.3.1.1 п. 3.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111, податковий борг підлягає стягненню в примусовому порядку.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст.ст. 41, 49, 51, 122-124, 126-128, 130, 133-134, 135, 137-139, 140-141, 143, 151-154, 158-163, 167, 87-98, п. 2 ст. 3 розділу 7 Прикінцевих та перехідних положень України, ст. 6 розділу 7 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
1.Адміністративний позов задоволити повністю.
2.Стягнути із СГ ТзОВ „Український шлях”, 81384, с.Зав”язанці, Мостиського району Львівської області (код ЄДРПОУ 25545580) на користь Мостиської державної податкової інспекції, 81300, м.Мостиська, вул. Шевченка, 15 –9842,57грн. боргу по сплаті сільськогосподарського податку, 431,02грн. штрафу та 470,51грн. пені.
Постанова може бути оскаржена у строки та порядку передбаченому ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАСУ.
Суддя Сало І.А.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2007 |
Оприлюднено | 12.12.2007 |
Номер документу | 1190041 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Сало І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні