Ухвала
від 08.05.2024 по справі 911/626/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"08" травня 2024 р. Справа № 911/626/22

за позовом Державної екологічної інспекції Столичного округу, м. Київ

до Державного житлово-експлуатаційного підприємства Дослідницьке, Київська обл., Білоцерківський р-н, смт. Дослідницьке

про стягнення 117 715,16 грн.

Суддя Лопатін А.В.

за участю секретаря судового засідання Єрьоміч О.А.

за участю представників згідно з протоколом судового засідання.

Обставини справи:

До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Державної екологічної інспекції Столичного округу до Державного житлово-експлуатаційного підприємства Дослідницьке про стягнення 117 715,16 грн. збитків.

Рішенням господарського суду від 22.03.2023 р. позов задоволено; стягнуто з Державного житлово-експлуатаційного підприємства Дослідницьке збитки у розмірі 117715 (сто сімнадцять тисяч сімсот п`ятнадцять) гривень 16 копійок, перерахувавши 50% вказаної суми 58857 (п`ятдесят вісім тисяч вісімсот п`ятдесят сім) тисяч 58 копійок на розподільчий рахунок Гребінківської територіальної громади, код класифікації доходів бюджету 24062100 "Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності"; 20% вказаної суми 23543 (двадцять три тисячі п`ятсот сорок три) гривні 03 копійки до обласного бюджету на розподільчий рахунок Київської обласної ради, Код класифікації доходів бюджету 24062100 "Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності"; 30 % вказаної суми 35314 (тридцять п`ять тисяч триста чотирнадцять) гривень 54 копійки до спеціального фонду Державного бюджету України, Код класифікації доходів бюджету 24062100 "Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності"; стягнуто з Державного житлово-експлуатаційного підприємства Дослідницьке на користь Державної екологічної інспекції Столичного округу 2481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одну) гривню 00 копійок судового збору.

23.03.2023 р. на електронну адресу суду від відповідача надійшла заява про відстрочення та розстрочення виконання рішення суду у цій справі, в якій він просить суд відстрочити виконання рішення суду до кінця дії воєнного стану та розстрочити на один рік, у зв`язку із форс-мажорними обставинами (обставини непереборної сили), а саме військову агресію російської федерації проти України, що стало підставою для введення воєнного стану.

Ухвалою господарського суду від 29.03.2023 р. частково задоволено заяву Державного житлово-експлуатаційного підприємства Дослідницьке б/д, б/н про відстрочку та розстрочку виконання рішення суду у справі № 911/626/22 задовольнити частково, відстрочено виконання рішення господарського суду Київської області від 22.03.2023 р. у справі № 911/626/22 на 1 (один) рік з дня ухвалення вказаного рішення до 23.03.2024 р. (включно), в іншій частині в задоволенні заяви Державного житлово-експлуатаційного підприємства Дослідницьке б/д, б/н (вх. № 5601/23, 23.03.2023 р.) про відстрочку та розстрочку виконання рішення суду у справі №911/626/22 відмовлено.

25.03.2024 р. через систему "Електронний суд" від відповідача надійшла заява про відстрочення виконання рішення суду у цій справі.

Ухвалою господарського суду від 01.04.2024 р. розгляд заяви відповідача про відстрочення виконання рішення суду призначено на 10.04.2024 р.

10.04.2024 р. у судовому засіданні оголошено перерву до 08.05.2024 р.

У судовому засіданні представник Державного житлово-експлуатаційного підприємства Дослідницьке заявив уточнення до заяви про відстрочку виконання рішення, а саме: просив розстрочити виконання рішення господарського суду Київської області від 22.03.2023 р. на рік рівними частинами.

Присутній представник позивача не заперечував щодо вищевказаного.

В обґрунтування заяви, представник Державного житлово-експлуатаційного підприємства Дослідницьке вказує на те, що підприємство перебуває у складній фінансовій ситуації. Окрім того, відповідач зазначає, що блокування рахунків призведе до повного зупинення надання житлово-комунальних послуг, в тому числі й водопостачання, де відповідач є єдиним постачальником мешканцям с. Дослідницького. Враховуючи викладене, відповідач просить розстрочити виконання судового рішення строком на один рік.

Положеннями статті 331 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочки або розстрочки виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим. Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) стосовно фізичної особи - тяжке захворювання її самої або членів її сім`ї, її матеріальний стан; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо. Розстрочення та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення, ухвали, постанови. При відстроченні або розстроченні виконання судового рішення суд може вжити заходів щодо забезпечення позову. Про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення, встановлення чи зміну способу та порядку його виконання або відмову у вчиненні відповідних процесуальних дій постановляється ухвала, яка може бути оскаржена. У необхідних випадках ухвала надсилається установі банку за місцезнаходженням боржника або державному виконавцю, приватному виконавцю.

Відстрочка або розстрочка виконання рішення, ухвали, постанови, зміна способу та порядку їх виконання допускаються у виняткових випадках і залежно від обставин справи.

Винятковість обставин, які повинні бути встановлені судом щодо надання розстрочення виконання судового рішення, повинні бути підтверджені відповідними засобами доказування.

Особа, яка подала заяву про розстрочку або відстрочку виконання рішення, повинна довести наявність обставин, що ускладнюють або роблять неможливим виконання рішення господарського суду у даній справі.

Вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, тощо.

Тобто, законодавець у будь-якому випадку пов`язує відстрочення або розстрочення виконання судового рішення у судовому порядку з об`єктивними, непереборними, винятковими обставинами, що ускладнюють вчасне виконання судового рішення.

Разом з тим, положення Господарського процесуального кодексу України не містять визначеного переліку обставин, які свідчать про неможливість виконання рішення чи ускладнюють його виконання. Тому суд повинен оцінити докази, що підтверджують зазначені обставини, за правилами ст. 86 такого кодексу.

Крім того, питання про відстрочення або розстрочення виконання рішення суду повинно вирішуватися господарськими судами із дотриманням балансу інтересів сторін. Необхідною умовою задоволення заяви про відстрочення виконання рішення суду є з`ясування питання щодо дотримання балансу інтересів сторін, господарські суди повинні досліджувати та оцінювати доводи та заперечення як позивача, так і відповідача, а також дотримуватися розумного строку відстрочення.

Відстрочення/розстрочення виконання рішення суду має здійснюватися з метою недопущення погіршення економічної ситуації боржника, а також з метою недопущення невиконання рішення суду на користь кредитора. Тобто, важливим є досягти балансу інтересів сторін.

Так, при вирішенні питання про відстрочку/розстрочку виконання рішення суд враховує не тільки можливі негативні наслідки для боржника при виконанні рішення у встановлений строк, але й такі ж наслідки для стягувача при затримці виконання рішення.

З огляду на наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що відповідачем (боржником) підтверджено належними та допустимими доказами наявність обставин, що істотно ускладнюють виконання рішення та з якими закон пов`язує наявність правових підстав для відстрочення виконання судового рішення

З огляду на вищевикладене, враховуючи пояснення сторін, суд задовольняє заяву Державного житлово-експлуатаційного підприємства Дослідницьке про відстрочку виконання рішення з урахуванням уточнення, яке заявлено в судовому засіданні.

Керуючись ст. 234, 331 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

1.Заяву Державного житлово-експлуатаційного підприємства Дослідницьке про відстрочку виконання рішення з урахуванням уточнення, яке заявлено в судовому засіданні задовольнити.

2.Розстрочити виконання рішення господарського суду Київської області від 22.03.2023 р. у справі 911/626/22 на дванадцять місяців за наступним графіком погашення боргу в сумі 117715,16 грн:

- суму 9809 грн. 60 коп. до 23.04.2024 року;

- суму 9809 грн. 60 коп. до 23.05.2024 року;

- суму 9809 грн. 60 коп. до 23.06.2024 року;

- суму 9809 грн. 60 коп. до 23.07.2024 року;

- суму 9809 грн. 60 коп. до 23.08.2024 року;

- суму 9809 грн. 60 коп. до 23.09.2024 року;

- суму 9809 грн. 60 коп. до 23.10.2024 року;

- суму 9809 грн. 60 коп. до 23.11.2024 року;

- суму 9809 грн. 60 коп. до 23.12.2024 року;

- суму 9809 грн. 60 коп. до 23.01.2025 року;

- суму 9809 грн. 60 коп. до 23.02.2025 року;

- суму 9809 грн. 56 коп. до 23.03.2025 року.

Ухвала господарського суду набирає законної сили в порядку статті 235 ГПК України.

Ухвала господарського суду підлягає оскарженню в порядку та строки, визначені ст. 254-256 ГПК України.

Дата підписання повного тексту ухвали 14.05.2024 р.

Суддя А.В. Лопатін

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення08.05.2024
Оприлюднено16.05.2024
Номер документу119010901
СудочинствоГосподарське
КатегоріяІнші справи

Судовий реєстр по справі —911/626/22

Ухвала від 08.05.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 10.04.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 01.04.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 06.09.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Щоткін О.В.

Ухвала від 06.09.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Щоткін О.В.

Ухвала від 29.03.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Рішення від 22.03.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 24.03.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 14.12.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 01.12.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні