ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
14 травня 2024 року м. ХарківСправа № 922/1035/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Трофімова І.В.
розглянувши матеріали справи
за позовом Акціонерного товариства "Харківобленерго" (61037, м. Харків, вул. Георгія Тарасенка, 149) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Унірест" (61057, м. Харків, вул. Сумська, 4) третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна (61022, м. Харків, м-н. Свободи, 4) про стягнення 63'488,90 грн
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство "Харківобленерго" звернулося до Господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Унірест", в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість за спожиту електричну енергію за Договором №027384 від 01.01.2019 в сумі 63'488,90 грн, з яких: 41'289,81 грн - послуги з розподілу електричної енергії, 7504,87 грн - послуги з перетікання реактивної енергії, 10'004,86 грн - пеня нарахована на послуги з розподілу електричної енергії, 1470,44 грн - 3% річних нараховані на послуги з розподілу електричної енергії, 3218,92 грн - інфляційні витрати нараховані на послуги з розподілу електричної енергії.
Судові витрати позивач просить суд залишити за відповідачем.
У позовній заяві позивачем також заявлено клопотання, в якому він просить суд вирішити питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 03.05.2024 позовну заяву прийнято судом до розгляду та відкрито провадження у справі. Приймаючи до уваги малозначність справи в розумінні частини п`ятої статті 12 ГПК України, враховуючи ціну позову, характер спірних правовідносин та предмет доказування, господарським судом вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, у зв`язку з чим надано відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву, а позивачу - для подання відповіді на відзив.
23.04.2024 від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Унірест" надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 10185), в якому представник відповідача заперечує проти задоволення позовних вимог. Крім того, разом з відзивом представник відповідача заявляє клопотання, в якому просить суд розглядати справу в загальному позовному провадженні з повідомленням сторін.
02.05.2024 від представника Акціонерного товариства "Харківобленерго" надійшло клопотання (вх. № 11666), в якому остання просить суд розглядати справу в загальному позовному провадженні з повідомленням сторін.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Одними із основних засад (принципів) господарського судочинства є: рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін; пропорційність; розумність строків розгляду справи судом; неприпустимість зловживання процесуальними правами (п.п.2, 4, 6, 10, 11 ч. 3 ст. 2 ГПК України).
Пунктами 4, 5 ч. 5 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
За умовами ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч. 6 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Досліджуючи надані сторонами документи, оцінивши категорію цього спору та його складність, значення справи для сторін, характер спірних правовідносин та предмет доказування, суд дійшов висновку щодо необхідності переходу до розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Згідно з ст. 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Керуючись ст. 2, 12, 13, 42, 46, 177, 181, 234, 235, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Унірест" (вх. № 10185 від 23.04.2024).
2. Задовольнити клопотання представника Акціонерного товариства "Харківобленерго" (вх. № 11666 від 02.05.2024).
3. Перейти до розгляду справи №922/1035/24 за правилами загального позовного провадження.
4. Призначити справу №922/1035/24 до розгляду у підготовчому засіданні на 29 травня 2024 року на 14:00 год.
5. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 108.
6. Запропонувати учасникам справи забезпечити участь у судовому засіданні компетентного представника з документами, що посвідчують його особу та повноваження.
7. Роз`яснити учасникам справи про можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відповідно до вимог ст.197 ГПК України.
8. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяІ.В. Трофімов
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2024 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 119011535 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Трофімов І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні