Ухвала
від 13.05.2024 по справі 926/1020/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

13 травня 2024 року м. ЧернівціСправа № 926/1020/24

Суддя Господарського суду Чернівецької області Миронюк Сергій Олександрович, розглянувши матеріали справи

за позовом Міністерства оборони України, м. Київ

до товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Темп-3000, м. Чернівці

про стягнення грошових коштів в сумі 6517549,50 грн.

представники сторін:

від позивача Панасюк В.М., довіреність від 08.11.2023

від відповідача не з`явився

ВСТАНОВИВ:

Міністерство оборони України звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Темп-3000 про стягнення грошових коштів за порушення строків поставки товару за договором №286/3/23/286 про закупівлю для державних потреб товарів речової служби від 27.06.2023 в сумі 6517549,50 грн., з яких: 2470121,50 грн пеня, 4047428,00 грн штраф.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.04.2024 справу №926/1020/24 передано на розгляд судді Миронюку С.О.

Ухвалою від 15.04.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 13.05.2024.

09.05.2024 до суду від представника позивача надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Ухвалою від 09.05.2024 задоволено заяву представника позивача від 08.05.2024 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

13.05.2024 до суду від позивача надійшла заява про розгляд справи у закритому судовому засіданні.

13.05.2024 до суду від представника відповідача надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

13.05.2024 до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву разом з клопотанням про поновлення строку для подання відзиву.

У судовому засіданні 13.05.2024 представник позивача просив задовольнити заяву про розгляд справи у закритому судовому засіданні, та не заперечував проти поновлення строку для подання відзиву на позовну заяву та участі представника відповідача в судовому засіданні режимі відеоконференції.

Представник відповідача у судове засідання 13.05.2024 не з`явився.

Суд зазначає, що в силу приписів ч. 3 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі шляхом надсилання до електронного кабінету у порядку, визначеному законом, а в разі відсутності електронного кабінету - рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення (п. 3 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно наявного в матеріалах справи рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення ухвала від 15.04.2024 з повідомленням про дату, час і місце судового засідання отримана відповідачем 18.04.2024.

Окрім того, відповідно сформованого засобами підсистеми ЄСІТС «Електронний суд» повідомлення №45300 про надання адвокату доступу до справи за допомогою Електронного кабінету Користувача ЄСІТС, адвокат Галя Є.Є. (ордер серія АА №1439508 від 03.05.2024) 07.05.2024 отримав доступ до справи № 926/1020/24.

Пунктом 1 ч. 3 ст. 202 ГПК України визначено, що якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Відтак, враховуючи належне повідомлення сторін про дату, час і місце проведення судового засідання суд вважає за можливе провести підготовче засідання за відсутності представника відповідача.

Розглянувши заяву позивача про розгляд справи у закритому судовому засіданні від 12.05.2024, суд зазначає наступне.

Вказана заява мотивована тим, що відкритий судовий розгляд справи може мати наслідком завдання значної шкоди інтересам національної безпеки та оборони України внаслідок відображення службової інформації з обмеженим доступом в оприлюдненому судовому рішенні.

Окрім того, позивач стверджує, що згідно із переліком інформації, розголошення якої може призвести до обізнаності противника про дії Збройних Сил України, інших складових сил оборони, негативно вплинути на хід виконання завдань за призначенням під час дії правового режиму воєнного стану, затвердженим наказом Головнокомандувача Збройних Сил України №73 від 03.03.2022, забороняється розголошення відомостей, щодо, зокрема, найменування військових частин (підрозділів) та інших військових об`єктів в районах виконання бойових (спеціальних) завдань, географічні координати місць їх розташування; відомостей щодо кількості озброєння та бойової техніки, матеріально-технічних засобів, їх стан та місця зберігання; інформація, яка може призвести до обізнаності противника про результати ракетних ударів по об`єктах критичної інфраструктури держави, якщо така інформація не розміщувалася органами державної влади України. У подальшому, на думку позивача, оскільки ці відомості будуть розголошені внаслідок їх відображення у рішенні суду, яке буде оприлюднене у Єдиному державному реєстрі судових рішень та можуть бути використані ворожою розвідкою для визначення потенційних місць ракетних ударів або іншим чином використані проти України та негативно вплинути на інтереси держави в умовах правового режиму воєнного стану.

Як наслідок, позивач просить здійснювати розгляд справи у закритому судовому засіданні.

Суд зазначає, що згідно ч. 1 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України розгляд справ у господарських судах проводиться усно і відкрито, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» розгляд справи у закритому судовому засіданні допускається за вмотивованим рішенням суду виключно у випадках, визначених законом.

Розгляд справи у закритому судовому засіданні проводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, необхідності захисту особистого та сімейного життя людини, а також в інших випадках, установлених законом (ч. 8 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно ст. 20 Закону України «Про інформацію» за порядком доступу інформація поділяється на відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом. Будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом.

Інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація (ч. 1 ст. 21 Закону України «Про інформацію»).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інформацією з обмеженим доступом є: конфіденційна інформація, таємна інформація, службова інформація. Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:

1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи кримінальним правопорушенням, для охорони здоров`я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Таємна інформація - інформація, доступ до якої обмежується відповідно до частини другої статті 6 цього Закону, розголошення якої може завдати шкоди особі, суспільству і державі. Таємною визнається інформація, яка містить державну, професійну, банківську, розвідувальну таємницю, таємницю досудового розслідування та іншу передбачену законом таємницю (ч. 1 ст. 8 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про доступ до публічної інформації» до службової може належати інформація, зібрана в процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, яку не віднесено до державної таємниці.

Закупівля товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становить державну таємницю, здійснюється за закритими закупівлями відповідно до цього Закону з урахуванням положень закону, що регулює питання захисту державної таємниці (ч. 1 ст. 18 Закону України «Про оборонні закупівлі»).

Відповідно до наказу Міністерства Оборони України №605 від 17.10.2023 «Про затвердження Переліку відомостей Міністерства оборони України, які містять службову інформацію (ПСІ-2023)» до відомостей Міністерства оборони України, які містять службову інформацію, зокрема, належать:

- відомості за окремими показниками про номенклатуру, обсяги, строки, виконавців, замовників з виробництва, закупівлі та постачання озброєння, військової техніки, інших матеріально-технічних засобів, виконання робіт та надання послуг в особливий період, створення спеціальних формувань, передачі приміщень, будівель та споруд, земель Збройним Силам України, іншим військовим формуванням під час мобілізації та у воєнний час у цілому щодо окремого підприємства (установи, організації, філії) (п. 5.8.);

- відомості про відвантаження товарів оборонного призначення та інших матеріально-технічних засобів за сукупністю всіх показників (найменування та кількість товарів оборонного призначення із зазначенням серійних (заводських) номерів та їх вартості, реквізити державних контрактів (договорів), одержувачі вантажу) (п. 10.16.);

- відомості за окремими показниками про кількість, вартість, строки постачання продовольства, речового майна, ракетного палива, основних видів пального та мастильних матеріалів, технічних засобів, інших матеріальних засобів на мирний та воєнний час, за винятком відомостей, що повинні розміщуватись в електронній системі публічних закупівель Prozorro (п. 10.23.);

- відомості про річні або перспективні замовлення на постачання продовольства, речового майна, ракетного палива, основних видів пального та мастильних матеріалів, технічних засобів, інших матеріальних засобів (у цілому за з`єднання та вище), за винятком відомостей, що повинні розміщуватись в електронній системі публічних закупівель Prozorro (п. 10.24.);

- відомості про зміст державних контрактів (договорів) на поставку (закупівлю) зразків озброєння, військової і спеціальної техніки, ракет та боєприпасів та комплектувальних виробів до них, а також на виконання робіт з будівництва споруд спеціального призначення та робіт (послуг) зі створення об`єктів інфраструктури, що укладаються від імені Міністерства оборони України з виконавцями державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель для забезпечення потреб Збройних Сил України (п. 10.33.).

Згідно Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, затвердженого Наказом Центрального управління Служби Безпеки України №383 від 23.12.2020, до відомостей, що становлять державну таємницю, зокрема, належать:

- відомості про кількість, потребу, строки поставки військовим формуванням чи правоохоронним органам для забезпечення їх боєздатності основних видів пального (мастильних матеріалів), речового майна та продовольства (п. 1.4.8.);

- відомості за сукупністю всіх показників про найменування, кількість озброєння (військової техніки, боєприпасів, спеціальних комплектувальних виробів, запасних частин та матеріалів до них), вартість, терміни (строки) постачання (проведення робіт, надання послуг з відновлення (ремонту) озброєння (військової техніки, боєприпасів, спеціальних комплектувальних виробів, запасних частин та матеріалів до них), місце поставки, що містяться в окремих договорах (контрактах), які укладаються для потреб військових формувань (правоохоронних органів, ДССЗЗІ) при їх функціонуванні в умовах правового режиму воєнного стану або особливого періоду (1.4.14.).

Як вбачається з матеріалів справи, між Міністерством оборони України (позивач, замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю «НАУКОВО ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ТЕМП-3000» (відповідач, постачальник) укладено договір №286/3/23/286 про закупівлю для державних потреб товарів речової служби від 27.06.2023.

Відповідно до п. 1.1. договору предмет договору шолом бойовий балістичний повнорозмірний (тип 1, вид 1, комплект поставки: 1 або 2, О, П або С, Чохол (тканина тип 1 або арамідна, ММ-14)) (ДК 021-2015:33810000-5 індивідуальне обмундирування), а саме: лот 2 Шолом бойовий балістичний повнорозмірний «Каска-2М» (тип 1, вид 1, комплект поставки: 1, С, Чохол (тканина арамідна, ММ-14)).

Предметом позову є стягнення грошових коштів за порушення строків поставки товару за договором №286/3/23/286 про закупівлю для державних потреб товарів речової служби від 27.06.2023 в сумі 6517549,50 грн.

Згідно п. 9.1. договору сторони погоджуються вважати положення цього договору, в т.ч. Специфікацій, конфіденційними. Конфіденційна інформація може бути використана мторонами лише для цілей виконання своїх зобов`язань чи при реалізації своїх прав за цим договором і може бути розповсюджена лише серед працівників, уповноважених осіб чи постачальників у обсязі, необхідному для виконання доручених їм задач.

Сторона не має права розкривати, поширювати чи робити доступною в будь-який інший спосіб зміст цього договору будь-якій третій особі без попередньої письмової згоди іншої сторони, за винятком випадків, коли це вимагається законом чи обов`язковим до виконання рішенням відповідного органу державної влади (п. 9.2. договору).

За змістом ч. 9, 10 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України про розгляд справи у закритому судовому засіданні постановляється ухвала. Суд ухвалою може оголосити судове засідання закритим повністю або закритою його частину. Розгляд справи та вчинення окремих процесуальних дій у закритому судовому засіданні проводяться з додержанням правил здійснення судочинства в господарських судах. Під час такого розгляду можуть бути присутні лише учасники справи, а в разі необхідності - свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі. Суд попереджає зазначених осіб про обов`язок не розголошувати інформацію, для забезпечення захисту якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій відбувається в закритому судовому засіданні.

На підставі викладеного, зважаючи на дію в Україні правового режиму воєнного стану, враховуючи, що відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи конфіденційної інформації, що охороняється законом та міститься в матеріалах справи, з метою запобігання завдання шкоди інтересам національної безпеки та оборони України внаслідок відображення службової інформації з обмеженим доступом в оприлюдненому судовому рішенні, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд справи №926/1020/24 в закритому судовому засіданні, у зв`язку з чим заява позивача про розгляд справи у закритому судовому засіданні від 12.05.2024 підлягає задоволенню.

Розглянувши клопотання відповідача про поновлення строку для подання відзиву на позовну заяву, суд зазначає наступне.

Вказане клопотання мотивоване тим, що позовну заяву відповідач отримав лише 26.04.2024. До отримання позовної заяви, відповідач фактично не міг подати відзив оскільки не розумів підстав та мотивів позовних вимог. Як наслідок, просить вважати поважними причини пропуску строку на подання відзиву та поновити вказаний строк.

Відповідно до ч. 8 ст. 165 ГПК України, відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою від 15.04.2024 встановлено відповідачу строк 15 календарних днів з дня отримання даної ухвали для надання суду відповідно до статті 165 Господарського процесуального кодексу України відзиву на позовну заяву.

Згідно наявного в матеріалах справи рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення ухвала від 15.04.2024 отримана відповідачем 18.04.2024.

Таким чином, останнім днем строку для подання відзиву на позовну заяву є 03.05.2024.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи.

Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подані заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк. Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу (ч. 4-6 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України).

З огляду на викладене, оскільки основними засадами (принципами) господарського судочинства є змагальність сторін та рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, зважаючи на те, що наведені відповідачем причини неможливості виконання ним вимог ухвали суду від 15.04.2024 у визначений строк є поважними та об`єктивними, з метою створення сторонам необхідних умов для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства, беручи до уваги наведені відповідачем доводи у клопотанні про поновлення строку на подання відзиву, суд вважає за необхідне поновити процесуальний строк на подання відповідачем відзиву на позовну заяву та долучити відзив до матеріалів справи.

Розглянувши заяву представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду від 11.05.2024, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1, 2, 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Відтак, суд вважає за необхідне задовольнити заяву представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Згідно п. 3 ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

На підставі викладеного, враховуючи першу неявку в судове засідання представника відповідача, з метою належної реалізації сторонами своїх прав та виконання обов`язків, передбачених процесуальним законодавством, дотримання принципів верховенства права, рівності усіх учасників судового процесу перед законом та судом та принципу змагальності сторін, суд вважає за необхідне відкласти підготовче судове засідання на іншу дату.

Керуючись ст. 2, 8, 119, 120, 165, 182-183, 197, 202, 234-235, 242 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Задовольнити заяву позивача про розгляд справи у закритому судовому засіданні від 12.05.2024.

2. Розгляд справи №926/1020/24 здійснювати у закритому судовому засіданні.

3. Задовольнити клопотання відповідача про поновлення строку для подання відзиву на позовну заяву.

4. Поновити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву та долучити відзив до матеріалів справи.

5. Задовольнити заяву представника відповідача від 11.05.2024 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

6. Відкласти підготовче судове засідання на 30 травня 2024 року о 10:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, зал засідань №2.

7. Судове засідання призначене на 30.05.2024 року о 10:00 год. провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за участю представників позивача та відповідача.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя С.О.Миронюк

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення13.05.2024
Оприлюднено16.05.2024
Номер документу119011653
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —926/1020/24

Судовий наказ від 21.11.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Миронюк Сергій Олександрович

Рішення від 21.10.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Миронюк Сергій Олександрович

Ухвала від 10.09.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Миронюк Сергій Олександрович

Ухвала від 13.05.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Миронюк Сергій Олександрович

Ухвала від 09.05.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Миронюк Сергій Олександрович

Ухвала від 15.04.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Миронюк Сергій Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні