Справа № 954/101/22
Номер провадження 1-вп/954/12/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2024 рокусмт Нововоронцовка
Нововоронцовський районний суд Херсонської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , обвинуваченої ОСОБА_5 , розглянувши у судовому засіданні в залі судових засідань Нововоронцовського районного суду Херсонської області клопотання прокурора ОСОБА_6 про відновлення втраченого кримінального провадження № 12017230200000237,внесеного доЄРДР 26.05.2017року відносно ОСОБА_5 , яка обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 191 КК України,-
встановив:
До суду звернулась прокурор Бериславської окружної прокуратури ОСОБА_6 про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12017230200000237 від 26.05.2017 року, в умовах воєнного стану.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просив відновити втрачені матеріали кримінального провадження. Захисник заперечив проти задоволення клопотання, просив повернути клопотання прокурору, зазначив, що прокурором не доведено жодним документом факт втрати матеріалів вказаного кримінального провадження, а також знаходження копій документів кримінального провадження або відомостей щодо них. Обвинувачена підтримала позицію захисника.
Дослідивши клопотання та додані до нього документи, суд приходить до наступного.
Відповідно до положень ст. 615-1 КПК України, відновленню підлягають втрачені матеріали кримінального провадження, яке не завершилося направленням обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності до суду, а також матеріали кримінального провадження, в якому обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності направлено до суду, проте підготовче судове засідання не відбулося; судовий розгляд розпочато, проте рішення суду за результатами його розгляду не ухвалено; судом ухвалено рішення, проте воно не набрало законної сили.
Клопотання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження розглядається судом, який здійснював судове провадження, а в разі неможливості з об`єктивних причин здійснювати відповідним судом правосуддя - іншим судом, визначеного в порядку, передбаченому законодавством. (ч.3 ст.615-1 КПК України).
У клопотанні зазначаються:1) обставини втрати матеріалів кримінального провадження; 2) місцезнаходження копій документів кримінального провадження або відомостей щодо них; 3) перелік документів та інших матеріалів, відновлення яких прокурор, слідчий, дізнавач, сторона захисту чи потерпілий вважає необхідним; 4) мета відновлення документів та інших матеріалів; 5) особи, яким повідомлено про підозру (за наявності); 6) особи, які брали участь у кримінальному провадженні, із зазначенням їхнього статусу у такому провадженні; 7) перелік слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, проведених у кримінальному провадженні. До клопотання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження додаються документи або їх копії, у тому числі не посвідчені в установленому порядку, що збереглися у прокурора, слідчого, дізнавача,сторони захистучи потерпілого, за умови їх засвідчення кваліфікованим електронним підписом. (ч.4 ст.615-1 КПК України).
Всупереч положенням ст. 615-1 КПК України подане до суду клопотання не відповідає вимогам цієї статті, оскільки, зокрема, не зазначені обставини втрати матеріалів кримінального провадження, безпосереднє місцезнаходження копій документів кримінального провадження або відомостей щодо них.
Право на звернення до суду не є абсолютним і на цьому неодноразово зауважував Європейський суд з прав людини, оскільки певна визначена процедура звернення за захистом свого порушеного, невизнаного або оспорюваного права повинна бути передбачена нормами національного законодавства. За таких обставин кожна особа, звертаючись до суду, повинна дотримуватися порядку.
Статтями 7, 9 КПК України визначено, що зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства, а у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
Отже, відсутність підтвердження факту втрати матеріалівкримінального провадженнята зазначеннябезпосереднього місцезнаходженнякопій документівкримінального провадженняабо відомостейщодо них унеможливлює вирішення буд-яких питань суддею у судовому засіданні, у зв`язку із чим клопотання підлягає поверненню ініціатору, що не позбавляє її можливості звернення із відповідним клопотанням у відповідності з положеннями діючого кримінального процесуального закону.
Керуючись ст.ст. 26, 309, 369, 372, 615, 615-1 КПК України, суд, -
постановив:
Клопотанняпрокурора ОСОБА_6 про відновлення втраченого кримінального провадження № 12017230200000237,внесеного доЄРДР 26.05.2017року відносно ОСОБА_5 , яка обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 191 КК України - повернути.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_1
Суд | Нововоронцовський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2024 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 119031966 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відновлення втраченого провадження |
Кримінальне
Нововоронцовський районний суд Херсонської області
Гончаренко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні