Ухвала
від 15.05.2024 по справі 552/2731/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

Київський районнийсуд м.Полтави

Справа № 552/2731/24

Провадження № 1-кс/552/1089/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.05.2024 м. Полтава

Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого детектива Підрозділу детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки у Полтавській області ОСОБА_3 про арешт майна, -

В С Т А Н О В И В:

Старший детектив Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт майна.

Клопотання обґрунтоване тим, щопідрозділом детективівТериторіального управлінняБЕБ уПолтавській області здійснюєтьсядосудове розслідуванняу кримінальномупровадженні за№ №12021000000000435 від 24.03.2021 за ч. 3 ст. 204, ч. 2 ст. 199, ч. 3 ст. 229 КК України.

Зазначав, що організованою злочинною групою з метою особистого збагачення, налагоджено протиправну схему, пов`язану із незаконним виготовленням, зберіганням, збутом та транспортуванням з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, зокрема тютюну, до даної протиправної схеми з незаконного обігу підакцизних товарів причетні особи раніше засуджені за вчинення аналогічних злочинів у складі організованої злочинної групи. З метою відвернення уваги від своїх особистостей, до протиправної схеми залучені особи, з використанням реквізитів яких відбувається відправлення тютюну з відділень ТОВ «Нова Пошта». Одночасно з цим, з метою конспірації, вказані особи використовують розгалужену логістичну систему яка складається з декількох приміщень-складів та декількох транспортних засобів. Маршрути перевезення та відділення ТОВ «Нова Пошта» для відправлення тютюну постійно змінюються.

Вказував,що вказана діяльністьздійснюється безнаявності ліцензіїна правоздійснення такоговиду діяльностііз використаннямсировини сумнівногопоходження таякості,внаслідок чоговиготовляються тютюновівироби,що можутьстановити загрозудля життята здоров`ялюдей.Зберігання обладнаннядля незаконноподрібнення таіншого обробіткутютюну таінших знарядьвчинення злочинуздійснюється вгосподарській спорудіна територіїдомоволодіння заадресою: АДРЕСА_1 , яке належить ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1

Детектив вказував,що 09.05.2024в періодчасу з16год.32хв.до 17год.32хв.,отримавши письмовузгоду власника ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,на підставіст.233та ст.237КПК України,детективом було проведено огляд території домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого було виявлено та вилучено речі тапредмети, які мають значення речових доказів у цьому кримінальному провадженні.

Просив слідчого суддю накласти арешт на виявлене та вилучене майно.

Розглянувши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до таких висновків.

З наданих до слідчого судді матеріалів вбачається, що відділом детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12021000000000435 від 24.03.2021 за ч. 3 ст. 204, ч. 2 ст. 199, ч. 3 ст. 229 КК України, під час досудового розслідування в якому встановлено, що організованою злочинною групою з метою особистого збагачення, налагоджено протиправну схему, пов`язану із незаконним виготовленням, зберіганням, збутом та транспортуванням з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, зокрема тютюну, до даної протиправної схеми з незаконного обігу підакцизних товарів причетні особи раніше засуджені за вчинення аналогічних злочинів у складі організованої злочинної групи. З метою відвернення уваги від своїх особистостей, до протиправної схеми залучені особи, з використанням реквізитів яких відбувається відправлення тютюну з відділень ТОВ «Нова Пошта». Одночасно з цим, з метою конспірації, вказані особи використовують розгалужену логістичну систему яка складається з декількох приміщень-складів та декількох транспортних засобів. Маршрути перевезення та відділення ТОВ «Нова Пошта» для відправлення тютюну постійно змінюються.

Встановлено,що 09.05.2024в періодчасу з16год.32хв.до 17год.32хв.,отримавши письмовузгоду власника ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,на підставіст.233та ст.237КПК України,детективом було проведено огляд території домоволодінняза адресою:за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого в господарській будівлі виявлено з наявними слідами пилу від обробки тютюну та вилучено:

- пристрій для здійснення подрібнення листя тютюну з електромотором без ідентифікуючих ознак сірого кольору розміром 80х100х47 см.;

- тютюноподрібнювач синього кольору з електродвигуном без ідентифікуючих ознак розміром 37х47х120 см.;

- пристрій сірого кольору з електродвигуном для подрібнення тютюну розміром 40х74х90 см.;

- пристрій для гостріння ножів розміром 30х20х50 см. синього кольору;

- пристрій для промислової вентиляції приміщення білого кольору;

- сито з електричним двигуном розміром 80х240х50 см. в корпусі з дерева;

- каністри синього кольору об?ємом 10 літрів кожна із залишком рідини на етикетках зазначено «Гліцерин» та «Гліцерин дистильований» у кількості 2 штуки.

Відповідно до ст. 167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.

Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:

1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;

2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;

3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом;

4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Згідно ч.2 ст. 168 КПК України, тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

У відповідності до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Якщо документи містять зазначені вище ознаки, вони теж є речовими доказами.

Матеріалами клопотання встановлено, що виявлене та вилучене майно має значення речових доказів.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт вилученого майна необхідно застосувати з метою забезпечення збереження речових доказів у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

З огляду на вищевказане, відповідно до ст.ст.167, 170, 171 КПК України, є обґрунтованим твердження детектива про необхідність накладення арешту на вищевказане у клопотанні майно, щодо якого є підстави вважати, що воно є знаряддям вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегло на собі його сліди, а не застосування арешту на дане майно може привести до його знищення, втрати або настання інших наслідків, які можуть перешкодити здійсненню досудового розслідування.

Відповідно до ч. 4 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

Накладення арешту на зазначене майно не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

Тому слідчий суддя приходить до висновку про те, що клопотання в частині арешту є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Статтею 175 КПК України передбачено, що ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Порядок зберігання речових доказів і документів та вирішення питання про спеціальну конфіскацію визначено норами ст. 100 КПК України, якою, зокрема, передбачено, що речовий доказ або документ, наданий добровільно або на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий. Сторона кримінального провадження, якій наданий речовий доказ або документ, зобов`язана зберігати їх у стані, придатному для використання у кримінальному провадженні. Речові докази, які отримані або вилучені слідчим, прокурором, оглядаються, фотографуються та докладно описуються в протоколі огляду. Зберігання речових доказів стороною обвинувачення здійснюється впорядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Кабінетом Міністрів України постановою від 19 листопада 2012 року № 1104 затверджено Порядок зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження.

Відтак, визначення місця зберігання вищевказаного майна має здійснюватися органом досудового розслідування з дотриманням вимог ст. 100 КПК України та Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою КМУ від 19.11.2012 № 1104. Керуючись ст. ст. 170-173 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на виявлені та вилучені в ході огляду 09.05.2024 домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , речі та предмети, а саме:

- пристрій для здійснення подрібнення листя тютюну з електромотором без ідентифікуючих ознак сірого кольору розміром 80х100х47 см.;

- тютюноподрібнювач синього кольору з електродвигуном без ідентифікуючих ознак розміром 37х47х120 см.;

- пристрій сірого кольору з електродвигуном для подрібнення тютюну розміром 40х74х90 см.;

- пристрій для гостріння ножів розміром 30х20х50 см. синього кольору;

- пристрій для промислової вентиляції приміщення білого кольору;

- сито з електричним двигуном розміром 80х240х50 см. в корпусі з дерева;

- каністри синього кольору об?ємом 10 літрів кожна із залишком рідини на етикетках зазначено «Гліцерин» та «Гліцерин дистильований» у кількості 2 штуки,

заборонивши відчуження, розпорядження та користування майном.

Ухвала про арешт майна виконується слідчим, прокурором.

Арешт діє до скасування арешту майна у встановленому КПК України порядку.

Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення15.05.2024
Оприлюднено16.05.2024
Номер документу119033655
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —552/2731/24

Ухвала від 24.06.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 24.06.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 24.06.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 17.05.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 16.05.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 15.05.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 15.05.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 14.05.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 13.05.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 30.04.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні